נושא סבוך שעלה אתמול בקבוצה הנחיית הורים

נושא סבוך שעלה אתמול בקבוצה הנחיית הורים

אתמול הייתי בהנחיית הורים
קבוצה שאני משתתפת בה כבר למעלה משנה
הגיעה אמא חדשה ושאלה

הספר של הילדים עצור- באשמת בעילת קטין
הילדים שלה 14,11,9,4 מכירים אותו היטב
(מן הסתם שלושת הגדולים)
מהסיבה שאין כביש בדרך למספרה הגדול הרבה פעמים היה הולך עם אחד הילדים להסתפר לבד

ההורים בשוק
עשו בירור קטן והבינו שיש דברים בגו
ועכשיו האמא לא יודעת איך לנהוג
ממש הגיעה למפגש בהיסטריה יחד עם זאת היתה פתוחה להצעות
וקשובה

מה אתן הייתן עושות
כמובן מההיבט של מה להגיד לילדים אם בכלל

ליאת של עדי

New member
מנהל

אחרי שמשתחררים מההלם וההלקאה העצמית,
הייתי חושבת על טיפול, לילד ולהורה. אני בטוח הייתי צריכה טיפול (כמה סוגים למען האמת, אחד מהם לטפל בהתקפי זעם ואלימות מסוכנת)
אבל באמת, אני רואה על הילדים שלי שאחד מאוד קנאי לפרטיות שלו ולא נותן לזר להתקרב למרחב האישי שלו, בעוד הגדול שלי סלחן יותר, חשוב שילדים יבינו את המשמעות של הגוף הפרטי, שאסור לאנשים זרים להתקרב ולגעת. שיחות בנושא הזה מאוד חשובות וכמה שזה נשמע מוזר, ילדים לא מבינים את זה ומפרשים מגע כאילו זה אקט חברי, מה שלצערי מוביל לדברים אחרים שלא נדע.
את מזכירה לי לערוך שיחה כזאת עם הגדול שלי

ליאת של עדי

New member
מנהל
אה אם לא נפגעו אז לא טיפול אבל כן שיחה

נניח, עם הגדול שלי באופי הסלחני והסחבקי שלו, יש צורך בשיחת הבהרה על טיבם של אנשים. עם האמצעי ההיסטרי הצייתן לחוקים, אני לא מעלה את הנושא שלא יהיו לו סיוטים ויהיה הסטניסט אנשים יותר ממה שהוא

Ani15

New member
מתייעצת עם בעל מקצוע

שר"פ
מסל"ן
יועצת ביה"ס

Ani15

New member
שירות פסיכולוגי חינוכי

מרכז סיוע לנפגעי תקיפה מינית בנגב
הכל מוסדות מקומיים

Ani15

New member
קודם כל

זה חשוב גם מההיבט המשפטי - אם היתה פגיעה הילד יצטרך לדבר עם חוקר נוער, וחשוב מאוד גם להציג את זה בדרך הנכונה. המוסדות האלה יכולים גם לתת תמיכה נפשית להורים, זה נראה לי לא פחות חשוב.

רגע, לא כל כך ברור לי מההודעה + שאר התגובות שלך בשרשור -

לילדים שלה לא קרה כלום? היא יודעת זאת בוודאות?
אם לא קרה להם כלום, אז מה הסיבה להיסטריה? ממה היא חוששת?

מפרטת עוד קצת ומסבירה

היא התיעצה לגבי מה היא אמורה לעשות
הספר עצור
לפי הבירור שהיא עשתה היה באמת אירוע
מה בדיוק היה ובמיוחד מי היה הקורבן היא לא יודעת
יכול להיות שיתברר שזה ילד מהשכונה אפילו
היא שואלת מה היא אמורה להסביר לילדים
לפני שהם ישמעו על כך מגורם אחר
וגם כשירצו להסתפר - הספר נעלם

מה להסביר לכל ילד (גילאיים שונים)

איך להסביר שלפעמים גם אדם שאת אוהבת וצוחקת איתו
יכול להתברר כמישהו שעשה מעשה אסור

אתמול עלו רעיונות והצעות
לא התחברתי לאף אחת מהן
ולכן שואלת פה

אני, אישית, אומרת לילדות שלי

משהו בסגנון שיש אנשים שמשהו לא בסדר איתם, והם פוגעים באחרים. לפעמים אנחנו דנות בזה יותר, ואני אומרת שלפעמים הילדות שלהם הייתה קשה ולא תמכו בהם, או שיש להם איזושהי בעייה במוח, וכו'. מאחר שהילדות שלי כבר מכירות את הגישה שלי, הייתי אומרת להן משהו כמו שהספר פגע באחד הילדים, כי מסתבר שהיה משהו לא בסדר איתו. הילדות שלי גדלות בגישה שבאופן כללי העולם טוב ואנשים הם ידידותיים, אבל יש אנשים מעטים שמשהו לא בסדר איתם מאיזושהי סיבה - והם היוצא מהכלל שאינו מעיד על הכלל, ולכן צריך בגדול לא לפחד מאנשים אחרים, אבל כן להיות מודע לכך שיש אנשים שפוגעים, ולהיות זהיר במידה מסוימת (ויודעות גם מה לעשות אם מישהו מנסה לתפוס אותן או משהו בסגנון. רק הגדולות - בת השלוש עוד לא).

adif11

New member
לפני מספר שנים נעצר באשמת פדופיליה

מדריך הטניס של שני הבנים. אי אפשר לתאר את גודל הלחץ . כמובן ששוחחתי עם הבנים עם שניהם ביחד ועם כל אחד לחוד. במטרה לברר שלא קרה להם שום דבר . הסברתי גם למה אני שואלת. הסברתי שוב ושוב שרק להם יש זכות על גופם וכד'. למרבה המזל לא נחשפו לזה.(השתתפו בחוג קבוצתי ולא בשיעורים פרטניים)
ברור שלספר ולהסביר ולשאול ולנצל את ההזדמנות לחזור שוב ושוב על מה שכל ילד לצערנו צריך לדעת היום. שרק לו יש זכות וכו' שאם מישהו מנסה משהו שידווח מיד וכו'

adif11

New member
אהה...נפתח

הגדול היה כבר כבן 14. הצעיר היה 10.5.
השיחה היתה מאוד דומה למרות הפרשי הגילאים

תודה לך..מעבירה

היא היתה מאד מוטרדת
אם לעשות לשני הגדולים את אותה שיחה
או עבור הקטן יותר לעדן קצת

adif11

New member
עצוב לציין

שחשבתי שעדיף להיות מאוד ברורה מול הצעיר (הגדול הבין יותר בגלל גילו) והסברתי מה זה בגדול פדופיל עד רמה של "והוא רוצה לגעת....או מבקש שיגעו"...וכו' . ממש כל הגועל נפש כדי שלצעיר יהיה ברור למה אני מתכוונת ומאיזה סוג של הצעות עליו להיזהר או לדווח לי

וגם הקפדתי להסביר שלפדופילים יש מן שיטה קבועה כזאת שהם אומרים לילדים שאם יגלו אז הוא (הפדופיל) יפגע בהורים/חברים/אחים או לחלופין יגלה ברבים סוד שהילד מעונין להסתיר, או יפיץ תמונות שלהם וכו' והסברתי שמיד מערבים משטרה וזה לא קורה. כי שמעתי על הרבה מקרים כאלה.
ממש עצוב וכואב השיחות האלה שאנחנו צריכים לנהל עם הילדים שלנו.

למעלה