עיכוב בדיבור לתינוק וניתוח צינוריות

עיכוב בדיבור לתינוק וניתוח צינוריות

אומנם לא מתאים לגיל, אבל בטח יש כאן בעלות נסיון:
התינוק שלי בן שנה וחצי, מאחר מאד בדיבור. בקושי כמה מילים בודדות.
בדיקת שמיעה לא טובה, קיבלנו תרופה לייבוש נוזלים שלא עזרה בכלל. ממליצים לנו לעשות לו ניתוח צינוריות. לטענת הרופאה, יש חמישה אחוז סיבוכים, בלי קשר להרדמה. ורוב הסיכויים שעוד שנה הכל יסתדר מעצמו. היא טוענת גם שזאת שנה קריטית ביותר להתפתחות, ולא ניתן יהיה אחרי זה לגשר על הפערים. אני מאד לא רוצה ניתוח, מנסה להבין עד כמה הנזק ההתפתחותי יהיה חמור ועד כמה הפיך. הוא ילד מאד תקשורתי, חכם מאד, פעיל. רק לא מדבר. ברמה שמזמן אומר מים. והבין שאוכל זה אמ אם, אבל יצא מיים, לא הצליח לקלוט את ההבדל.
אני לא יודעת למי לפנות. רופאה התפתחותית בקופה גרועה, לא סומכת עליה.

תפני לרופא אאג מומחה ליעוץ

לי יש ילד שהתחיל לדבר בגיל 3
היום בן שבע וחצי חכם מאד
מדבר בשפה גבוהה ומפותח מאד.
כן היה רופא מלווה בכל התהליך
רופא טוב.

ברור שאפנה לעוד רופא שלא מנתח

אבל אני לא אופטימית

השאלה למה הילד שלך לא דיבר. כי שלי בוודאות לא שומע טוב, יש המון נוזלים.
והוא מאד וורבלי, משמיע המון צלילים אבל ממש מרגישים שקשה לו להבין צלילים.
המנתחת טוענת שהנזק יהיה בלתי הפיך. אני מוכנה להסתכן ולקחת אחרי זה לקלינאית תקשורת, בעלי רוצה לנתח במיידי.

פשוט לא דיבר

רק עם עבודה של קלינאית תקשורת
שהחלה בגיל שנתיים וחצי
אחרי חצי שנה התחיל להגיד אבא

אז לפי הרופאה, זאת נסיבה שלא נגרם נזק

כי הוא שמע הכל, המוח התפתח תקין ורק הדיבור התעכב.
ואצל בני לכאורה המוח יכול להיפגע כי אין מספיק גירויים, יש בעיה עם התמצאות במרחב כי זה יכשהו קשור לשמיעה וכד'.
מצד שני, מחיפוש בפורומים, אני רואה שילדים לרוב מנותחים מאוחר יותר, אז אולי זה לא נורא לחכות.

אני לא רופא אז תקחי את מה שאני כותב בע"מ

אם אמרו לך שישנו סיכוי לבעייה בהתפתחות שלו שתשפיע על כל מהלך חייו הייתי מתייעץ עם אאג בכיר נוסף ומחליט במיידי על המשך טיפול. תבדקי גם מה הסיכון בסיבוכים.
בהצלחה ושיחלים במהרה

גם אני לא רופאה, אבל שתי הערות - כאמא וכעוסקת בתחום ל"ל
לפגיעה בשמיעה בגיל הצעיר יכולה להיות השפעה קריטית מאוד על התפתחות השפה, ולא תמיד טיפול של קלינאית תקשורת יכול "לתקן" באופן מלא, כך שגם בגיל בוגר יותר יכולים עדיין לראות סימנים לקשיים בתהליכי שפה , אם בתהליכי ההבעה ואם בתהליכי ההבנה.
&nbsp
כאמא - הבכור שלי עבר ניתוח צינוריות בגיל 4 (לא בגלל נוזלים, סיבה אחרת שלא רלוונטית לכרגע). האחיינית שלי עברה ניתוח צינוריות בגיל שנה ומשהו בגלל נוזלים ודלקות שחזרו כל הזמן. זה הליך פשוט יחסית, משתחררים באותו יום הביתה, אין לו תופעות לוואי ואין צורך בטיפולי המשך.
לכל ניתוח באשר הוא יכולים להיות סיבוכים, בדיוק כמו שלאקמול יש תופעות לוואי.
גם אני הייתי מתייעצת עם רופא א.א.ג מומחה לפני שהייתי רצה לניתוח, אבל חשוב לציין את הצד השני - שזה ניתוח מאוד שגרתי ופשוט בימינו.

במקביל הייתי מבקשת הפניה להתפתחות הילד כדי להתחיל
בתהליך של הערכה שפתית אצל קלינאית תקשורת. נהוג לעשות הערכה שפתית החל מגיל שנתיים, אבל עד שתקבלו תור ייקח זמן, אז כדאי לבקש לפתוח תיק כבר עכשיו. אם יש פגיעה משמעותית בשמיעה, עם השפעה אפשרית על התפתחות השפה, כדאי להיות במעקב בתחום הזה לאורך השנים.

אם את מחכה עד הקיץ

בזמן הזה הייתי הולכת לנטורופת טוב/ מעולה. הרבה פעמים שינוי תזונה פותר בעיות נוזלים באוזנים ומיתר את הניתוח.

למעלה