שאלה בנושא שיעורי בית

שאלה בנושא שיעורי בית

מעניין אותי איך זה אצלכם:
שיעורי בית בכיתות ג - מתברר שהמורה לא בודקת מי הכין שיעורי בית , ומכך שגם התלמידים לא מודעים אם פתרו נכון את שיעורי הבית, בשיחה כללית עם המורה אמרה שזה כך, שאין לה זמן לבדוק, מידי פעם בודקת חלק.
איך זה אצלכם? לקחתי דפי עבודה של הילד וגיליתי טעויות, איך ידע שטעה אם לא בודקים אותו ?
האם אצלכם יש בדיקת שיעורי בית באופן בוע? מעניין איך זה מתנהל? המורה פותרת את התשובות עם התלמידים (כך היה אצלי כשהייתי תלמידה) , או שאולי אוספת מידי פעם מחברות לבדיקה?
האם הייתם דורשים בדיקה של שיעורים? המורה נתנה להם דפי עבודה לחנוכה, וכלל לא התייחסה אם הכינו ומה כתבו, נראה הגיוני?

מודה שאני לא סומכת על המורות ובודקת ש"ב בעצמי
לקטן (כיתה ב') עדיין בודקת בכל המקצועות. לבכור - כיתה ו' - אני כבר לא בודקת, אבל אם אני לא טועה, בדקתי לו שיעורים עד סוף כיתה ג' לפחות. אולי בד' עדיין מדי פעם בדקתי.
אין אצלנו איסוף מחברות חוץ מבכיתות נמוכות מאוד (א-ב, וגם זה רק בחלק מהמקצועות), ולמיטב ידיעתי לא תמיד מורות בודקות.
לדעתי, מורות מקבלות הבנה כללית לגבי רמת הכיתה מהמבדקים, מיפויים ומבחנים.

לא ידוע לי על בדיקה.

או על שיעורי בית
.

אבל בוודאי שלא הייתי "דורשת" מהמורה שום דבר שקשור לאופן שבו היא מבצעת את תפקידה. אין חוק שאומר שמורות חייבות לבדוק שיעורי בית או דפי עבודה.

לא בודקים. לא שיעורים ולא מחברות.

נדמה לי שבכל השנים שהיו לי ילדים ביסודי, פעם אחת קרה שמורה אספה מחברות לבדיקה.
כששאלתי, אמרו לי שכמעט אף פעם המורה לא שואלת מי הכין, וכמעט אף פעם לא בודקת את התשובות.

אני בודקת לפעמים את השיעורים. לא כמשהו קבוע.

לא הייתי דורשת מהמורה, כי אני לא אוהבת לדרוש דברים לא ישימים.

אני מציעה לך לבדוק מפעם לפעם, בדיקה מדגמית.

ליאת של עדי

New member
מנהל
המורה שלנו אובססיבית

היא בודקת שיעורים כמעט תמיד. עוברת על מחברות ואפילו אם לא סיים לצבוע משהו היא תכתוב "להשלים ולצבוע" אוספת חוברות עבודה ומסמנת איפה צריך לתקן ואיפה היה אמור לעשות (אם שכח איזה עמוד) ומדובר על חוברות שבילים בחשבון (כיתה ב) שזה לא חוברת דקה במיוחד. הסמרט סקול שזאת אפליקציה עדכון, המחנכת מעדכנת חיסור, שכיחת ציוד, איחור ואי הכנת שיעורי בית (בנוסף למה החומר הנלמד ומה היה שיעורים) ואת זה היא עושה כל יום.
בגדול אני שמחה על כך. לימוד והקניית הרגלי למידה זה דבר בסיסי וחשוב ואני חושבת שהבן שלי מקבל כך את ההבנה, ששיעורים וסדר זה דבר מאוד חשוב.
ואחרי שאני כותבת את כל מה שהיא עושה, באמת כל הכבוד לה, זה ממש לא פשוט ולא מובן מאליו.

אני לא בודקת אף פעם למעט לקטנצ'יק שבא'

המורות גם אצלנו בודקות תמיד
ויותר מזה אם יש טעויות מבקשות לתקן
ובודקות שוב
כנל לגבי מבחנים

michal@gal

Active member
מנהל
המורות בודקות אם הכינו שיעורי בית

את זה אני יודעת מהדיווח בימי הורים, כשהמורה מלוננת שהכנת שיעורים לא עקבית.
&nbsp
לפחות פעם במחצית המורה אוספת מחברות לבדיקה.

רזאי

New member
המורות כמעט אף פעם לא בודקות.

רק לפני כמה ימים הילדה התחילה לעבור על החומר בגאוגרפיה לקראת מבחן, וגילתה טעות בשיעורי הבית שלה, מלפני כמה חודשים.
בשנה שעברה היתה להם מורה מאוד לא מוצלחת לחשבון, ונהגתי לבדוק את כל מה שהם למדו באופן שוטף כדי להסביר לה את החומר בצורה מדויקת וברורה. אני לא חושבת שהייתי עושה את זה בכל המקצועות, רק בכאלה שחוסר ידיעה בהם יגרום לאי גם בהמשך.
השנה המורה התחלפה, והם לומדים בצורה סבירה. בשמחה רבה הפסקתי לבדוק לה את המחברת. עכשיו האחריות עליה, אם היא תזדקק לעזרה, היא תבוא ותבקש.

יחידה2

New member
גם אנחנו בכיתה ג

לא תמיד בודקים...ולא אספו אף פעם מחברות(מה שהיה בילדותי מאוד מקובל..).

למעלה