שואלת עבור חברה

שואלת עבור חברה

הפוך
בואי תארחי לי חברה בפינה

התחילו לצאת לבתה ניצנים

הילדה טרם פנתה אליה
היא שואלת מה עליה לעשות
לפנות לילדה?
אם כן מה לקנות אם בכלל?
גוזיות? חזיה לילדות?(בזמני היו..)
כל רעיון או תובנה יתקבלו בשמחה

מאחר ואני אמא לבנים...
ידיעותיי בעניין מוגבלות עד מאוד

אבל לדעתי הן מתחילות היום עם גוזיות, לא? בטח בחנויות כמו הודיס יוכלו לעזור לה ולהגיד לה מה ילדות בגילה קונות.

בת כמה הבת?

בכל מקרה, כן, לשוחח איתה ולקנות לה גוזיות (יש בדלתא - לרוב יש מבצע על 3 או משהו כזה. יש להם גם חזיות לילדות אבל הן מרופדות, ולשלב קצת יותר מתקדם. יש גם חזיות ספורט אם נראה לבת). אפשר גם לקנות חזיות לילדות (אולי בשלב הבא) - יש באפרודיטה, למשל, אבל רק דגם אחד.

kramerkaren

New member
בחורף זה לרוב חסר משמעות

מציעה בינתיים לקנות לה כמתנה כמה גוזיות. יש מהממות בדלתא, למשל. פשוט לתת לה.
כשמזג האויר יתחמם ויתחילו ללכת עם חולצות דקות, אז אפשר להציע לה ללבוש אותן, אם היא לא עושה זאת מיוזמתה. ממה שאני רואה סביבי - בכיתה ד-ה הן כבר רובן עם גוזיות. זו הצהרת אופנה שכזו.

kramerkaren

New member
סיכוי סביר שהבת תגיע ותבקש עם בוא האביב

אני מציעה לקנות מראש, לארוז יפה, לתת לה.
המעבר לגוזיה לא נתפס בעיני כמו משהו שדורש "שיחה". זו כזו הצהרת אופנה מבחינת הילדות, אני יודעת שאצלנו בכיתה ב' לכולן יש חלק מהזמן (מתחת לבגדים מסויימים, בקיץ [כי אם לא רואים את הגוזיה אז למה היא קיימת?}, שיעורי בלט וכו'), שזה פשוט עוד פריט לבוש. להבדיל מחזייה, טמפונים וכו.
גוזיות בימינו מגיעות עם ציורים של טינקרבל, ניקי ואנה ואלזה. זה לא קשר להתבגרות או התפתחות.

נומלה

New member
אני הייתי מחכה שזה יבוא מהילדה

ממש אין צורך בגוזיות ואם זה "הצהרת אופנה" שהילדה תבקש. למה להכניס לה לראש שמשהו עם הגוף שלה לא בסדר וצריך להסתיר אותו? כשהיא תרגיש צורך היא תבקש.

Ani15

New member
לא לקנות בלי לשאול

בת העשר שלי, שנחרדה בפעם הראשונה אצל הרופא לגלות שמה שכואב לה שם זה - זה, נחרדה בפעם השניה כשהיינו בקניות והצעתי בצורה מאוד קזואלית להוסיף גוזיות לסל. לכן אני מציעה לשאול באופן בלתי מחייב, כשמזדמן, ולקבל כל תשובה שתגיע. אם וכשהילדה תרצה, היא תדע ממי לבקש... (ובאמת בחורף אין סיבה).

אני חולקת על מי שאמרה שבחורף אין לזה משמעות

אצלנו, לפחות, חולצות התלבושת בבית הספר הן בגזרה הדוקה יחסית - ההבדל היחיד בינן לבין חולצות התלבושת של הקיץ הוא אורך השרוול (הבד זהה לגמרי), ובחורף הישראלי ממש לא הולכים עם סוודר כל הזמן. כך שאם נראים "ניצנים" הם נראים גם בחולצות החורף בלי קושי, וזה בדיוק השלב שגוזייה מתאימה לו. אם היא הולכת עם חולצות רפויות, אפשר לוותר על גוזייה גם בקיץ...

אשרז4

New member
אמא לשתי בנות רגע ל12 שהחלו להתפתח מזמן

מנסיוני
מגיל 5 כבר רצו גוזיות (והסתבר שיש למידה של גיל 5- הזוי) לא הסכמתי
לקראת כתה ד-ה כשכבר החלו ניצנים משמעותיים הצעתי
ו.. לא רצו ( :
אבל עבר מהר.
&nbsp
בעקרון ממה שאני רואה, לא רק אצל בנותי
זה מאוד פתוח היום.
גוזיות נלבשות מכתה ג-ד לערך, גם למי שאין כלום ואין צורך.
יש בכל הצבעים המינים והצורות- כל אחת על פי רצונה.
&nbsp
אצלנו, בשתי הכתות זה לא היה ואוו ונושא לשיחה
&nbsp
אם הילדה אף פעם לא דיברה על כך ולא העלתה את הנושא היתי תופסת רגע אחד שהגיוני לדבר עליו- בדיוק מחליפה בגדים לידי, מתקלחות יחד, קונה בגדים
ומציינת שאת רואה שהחל לצמוח החזה, איזה יופי הילדה שלי גדלה וכו וכו
ולשאול אם רוצה גוזיה.
&nbsp
ורק לגיד..אני לא חושבת שאיך שגודל מעט החזה חייבים גוזיה.

גוזיות, ואני דווקא בעד לקנות בלי לשאול

לקנות שתיים שלוש גוזיות עם דוגמא יפה. לא חובה דלתא..... הם יקרנים וזה סתם. הרי בגוזיות אן צורך במשהו איכותי במיוחד.

אני מעדיפה לקנות גם אם הילדה לא מבקשת, כדי לא להיות במצב שהילדה מתביישת לבקש ואז מתביישת כי אין לה גוזיה.

להביא הביתה, להגיד לילדה - ״תראי מה ראיתי היום בחנות. שימי במגירה, שיהיה לך כשתרצי״.

כלומר - להעביר מסר שהילדה לא חייבת ללבוש את זה עכשו, אבל אנחנו אנשים נבונים ומתכננים לעתיד, ויודעים שמתישהו - היא תצטרך.

תודה בנות על התשובות

הראתי לה אותן
היא חושבת לקחת אותה לסיבוב בקניון
לעבור באורבניקה ולגשש אם תרצה

ליאת של עדי

New member
מנהל
אני עוד לא שם אבל אני דיי בטוחה שהקטנה שלי

תשמח לגוזיה בגילה המופלג שנתיים וחצי

michal@gal

Active member
מנהל
קונים כשהבת מבקשת

זה יגיע ממש עוד מעט.
לשים לב שצריך לקנות גוזיה עם ריפוד קל. לא אילו שהן גופיה קצרה.
&nbsp
למיטב זכרוני חזיות ראשונות קנינו כבר בחטיבה.

michal@gal

Active member
מנהל
לא צריך להגיע מהר

הגוזיה נחוצה כשהבת מרגישה צורך.
אם היא לא מרגישה צורך ולכן לא מבקשת, זה לא נחוץ.
&nbsp
השלב שבו באמת צריך חזיה כי השדיים גדולים ונעשה לא נוח ללכת בלעדיה הוא הרבה יותר מאוחר.

לחילופין, היא עלולה לספוג הערות לא נעימות מהסביבה,

ורק אז לבקש. אני בגישה שעדיף לחסוך לה את העניין.

למעלה