בת מצווה שכבתית - מה נהוג?

בת מצווה שכבתית - מה נהוג?

הילד קיבל הזמנה לחגיגת בת מצווה שכבתית, פעם הראשונה. סיכמו אצלינו שמביאים מתנה או 50 שח'. חוגגות שתי בנות יחד, אחד מהכיתה, שנייה הוא בקושי מכיר. האם מביאים מתנה לשתיהן? או רק לילדה שהזמינה אותו?

לא הגבתי לך

הגבתי למי שכתבה
"יהיו בת מצוות שכבתיות שהוא לא יכיר את שתי החוגגות אבל כל הכיתה תלך"

מזמינים את כל השיכבה

זו מסיבה, שכל החברים יהיו שם, כל הכיתה. ככה לפחות זה אצלינו הזמינו את כל השיכבה וכולם הלכו. לקראת סוף השנה שנמאס להם ראית אולמות שתוכננו למאה והיו שם רק שלושים. זה היה עצוב

אצלנו מביאים לשתיהן. אבל אפשר גם להביא פחות, לא יהיה אסון

לעניות דעתי אפשר לא להביא בכלל, אם הוא בכלל לא מכיר אותה. לא יודעת איך זה אצלכם, אני לא הכנתי רשימת שמות ובדקתי מי הביא מה...
אבל איכשהו, נראה לי ראוי שאם אתה בא למסיבה של מישהו - אתה מביא לו משהו.

זה לא אותו דבר נניח אם ילד חוגג

עם בן דוד שלו
ואז לילד אחד המוזמנים שלו מביאים
ולבן דוד המוזמנים שלו
אני בתכלס נדיבה עד מאד במתנות
אבל במקרה הזה באמת נראה לי לא הכרחי

חכי שתגיעי לשנת בת מצווה ובר מצווה
הנדיבות מתפוגגת
פלאים כשעושים חישוב דו-שנתי...

kramerkaren

New member
גם אצלנו נותנים לשתיהן

מבחינת הילדים אצלנו כולם מכירים את כולם בשכבה. באמה כזו או אחרת, לפחות. ואם אתה הולך למסיבה של מישהי אתה נותן לה מתנה. הרי יהיו מסיבות שכבתיות שהוא ירצה ללכת אליהן גם בלי להכיר בכלל (היו אצלנו ילדים שהלכו לכל המסיבות, היו כאלה שרק לכיתתיות והיו כאלה שבחרו לאיזו מסיבה ללכת לפי הפעילות). תמיד מביאים מתנה.

הבנתי

אצלנו 2 כיתות קיימות

ובכל זאת מקובל להזמין את כל השכבה?
אפילו ילדים שלא מכירים?

אני חושבת שבכל מקום מקובל משהו אחר
אצלנו בינתיים בכל מסיבות הבת מצווה הוזמנה רק הכיתה ולא כל השכבה (גם אצלנו 2 כיתות בשכבה), למרות שבפועל ברור שכולם מכירים את כולם.

למסיבה במועדון? בהחלט. שיהיה שמח

אצלנו יש כמעט 100 ילדים בשכבה, ונהוג שמזמינים את כולם.

בדרך כלל הבנות באות לרוב המסיבות, הבנים באים רק למסיבות של בנות שהם מכירים

kramerkaren

New member
בול

היו אצלנו גם מסיבות כיתתיות + כמה נספחים מכיתות אחרות, אבל רוב האירועים במועדונים היו שכבתיים.

gpa3

New member
בדיוק כתבתי תגובה (לפני שקראתי את שלך),

אצלנו בבית אנחנו בסטטיסטיקה

gpa3

New member
בדר"כ כשמדובר במועדון מזמינים את כל השכבה

כשמישהי חוגגת בת מצווה באולם/מסעדה עם המשפחה ועוד אורחים, הרבה פעמים מזמינים את רק את הכיתה/חברים טובים. באיזשהו מקום הם גם מתחילים להכיר יותר אחד את השני.
כשהבן היה בו', לא "חיית בילויים", הא שאל אותי במסיבה הראשונה השכבתית "למה שאלך לבת מצוה של ילדה שעד עכשיו לא ידעתי שהיא קיימת?" (משהו בסגנון) הבת הלכה לכמעט על המסיבות (אם לא כולן). לא כולם מגיעים בסכ"ה.

למעלה