מעניין אותי מה אתן חושבות

אין גמישות כי מדובר בנורמות ארציות ובכמות אחוזים שנקבעה על
ידי משרד החינוך ומכון סאלד. אין כאן ממש גמישות של בית הספר או של המקום שמנהל את יום השליפה. יש נקודת חתך ברורה וזהו

נטלי22

New member
יש גמישות אם הסף לקבלה גבוה יותר ממספר המקומות

שמוקצים לתכנית. כלומר אצלנו בעיר אם תקחי את האחוז וחצי העליונים שמוגדרים כמחוננים, יהיו יותר מ-26 תלמידים בשכבה כי יש אצלנו הרבה יותר מ-1750 תלמידים בשכבה, אבל ברוב המחזורים לא פותחים יותר מכיתת מחוננים אחת.
בכל מקרה לא יקבלו תלמידים שלא עומדים בסף של ה-1.5% העליונים בשכבה.
לעומת זאת, בעיר שבה מתקיים יום שליפה, שזה רק יום בשבוע, הם בדרך כלל יכולים להרשות לעצמם לפתוח 2 כיתות לכל שכבה אם יש יותר מ-26 תלמידים שעומדים ברף של המחוננות...

תראי, אצלנו יש רק יום שליפה. בצפון היה נהוג עד לפני שנתיים
לערוך את המבחן רק בכיתה ג', כך שיום השליפה התחיל בכיתה ד'. הנורמות לכן לא היו ארציות והיה קל יותר להתקבל ליום השליפה. בערך 20 ומשהו תלמידים מכל העיר התקבלו.
לפני שנתיים יישרו קו עם שאר הארץ, והתחילו לבצע את הבחינות בכיתה ב', כך שיום השליפה התחיל כבר בכיתה ג'. המספרים צנחו דרמטית.
אגב, מדובר ב2.5% עליונים שמוגדרים כמחוננים, ואת מדברת על מספרים עצומים של ילדים כי את גרה בעיר מאוד גדולה. אני גרה בעיר הרבה יותר קטנה, שכביכול יכלה להרשות לעצמה "להגמיש" את החוקים ולכלול גם ילדים ש"גרדו" את ה2.5% מלמטה, אבל בפועל לא יכלו לעשות את זה, למרות שמאוד מאוד רצו.
עבור הקטן שלי זו בעיה, כי הוא מאוד רוצה ללכת בעקבות אחיו הגדול ולהתקבל ליום שליפה. אני לא ממש בטוחה שלפי נורמות ארציות ולא אזוריות הבכור היה מתקבל בעצמו, אבל אין לי ספק שכרגע סיכוייו של הקטן יותר קטנים בגלל השינוי. ולצערי בגלל שאין לעיר יכולת התגמשות.

Ani15

New member
ורק הערה

לימודי מתמטיקה מתקדמים הם אחד התחומים שהכי מפתח את היצירתיות (זה נשמע מוזר אבל זה לגמרי נכון), וזה עובד רק על ילדים עם כישורים מאוד ספציפיים לזה (וכנראה שלתכשיט שלך יש את זה, אם הוא עבר את שני המבחנים). מציעה לנסות.

יום שליפה זה משהו אחר לגמרי ממה שאת מתארת. ומאוד יכול
להיות שיש בכיתה שלכם ילד/ים שיוצאים ליום שליפה ואת פשוט לא יודעת מזה.
בכיתה של הבכור יש 3 ילדים שיוצאים ליום שליפה שנה שלישית ברציפות (מכיתה ד'), ולדעתי אם תשאלי את ההורים האחרים בכיתה, רובם ממש לא ידעו להגיד לך אם יש ילדים שיוצאים ליום שליפה, מי הם או מה זה בכלל יום שליפה.
מי שלא עובר שלב א' במבחן מחוננים בכלל לא מגיע למסלול הזה, ולכן ההורים גם לא מבררים מה זה בדיוק ובמה מדובר, כך שלמרבית ההורים אין מידע לגבי העניין.

הבנתי את זה

גיסתי מחנכת כיתה ד והיא אומרת שאין אצלה ילדים שיוצאים ליום שליפה
שאלתי גם את הגדול אין ילדים כאלה
מעניין למה?...

ואני יודעת שזה משהו אחר
לא יודעת איך הדיון הגיע למחוננים

מאז שעברו לנורמות ארציות, הרבה יותר קשה להתקבל.
וגם לא כל הילדים מתמידים כי לא לכולם קל העניין של להשלים חומר מיום לימודים על בסיס קבוע.

mitmit11

New member
בחלוקה חודשית העלות היא כמו חוג ממוצע

צודקת שזה סופר מעצבן שלא יידעו אתכם על עלויות במידה ויש התאמה אבל אם זה מעניין אותו ומתאים לך כלכלית ולוגיסטית אז לא הייתי מפעילה פה פרנציפים. כן הייתי מעירה להם שלהבא בשנה הבאה יציינו את זה לפני המבחן הראשון (מניחה שחותמים על דפי הסכמה מסויימים).

הכסף הוא לא האישיו

הלוגסטיקה קצת מבאסת אבל אם אעשה מאמץ אפשרית
רק הוא ועוד ילדה מהכיתה המקבילה מעוניינים ללכת מהילדים שעברו
נו טוב..ניתן לו עוד שיעור אחד ונראה אם ירצה להמשיך

תכלס הוא כבר מספיק גדול לקחת אחריות
ואם אעי משלמת הוא ילך

לא?...( זאת גם סוג של שאלה)

מרגיז. אבל איך בדיוק הם התנסחו? כי באתר שלהם כתוב שזה עולה

המכתב היה מנוסח באופן מטעה?

כי אם כתוב ״הנך מוזמן למבחנים, אנא הכנסו לאתר כדי לקרוא פרטים״, אז הם לא רמאים. מה שכן - כדאי להגיד להם מה את חושבת, כדי שיתקנו בשנים הבאות.

אם הילד ממש רוצה - הייתי שולחת אותו. אפילו אם יפסיק באמצע. אצלי התחילו המון חוגים. חלקם הפסיקו אחרי שנה, מיעוטם אפילו באמצע שנה. אבל לא משנה. נהניתי מהעובדה שאני מאפשרת להם לטעום ולהתנסות בהרבה תחומי עניין. בסוף, יגלו מה מתאים להם....

כלום!

שלחו מכתב מבית הספר שהמליצו על הילד למבחנים
לקחתי אותו לאונברסיטה שם הם התקיימו
בסיום המבחן הודיעו שהתוצאות יהיו באתר
תחת הת.ז ומי שעבר מגיע ב24/11 למבחן נוסף
בדקתי - עבר
לקחתי למבחן נוסף
ואתמול הגיע מכתב של חתימות, הסבר מה התוכנית מציעה
ובקשת תשלום

Ani15

New member
הגזמת

באתר כתוב שיש עלות מסובסדת (בלשונית "הרשמה")

רזאי

New member
ממליצה בחום לנסות.

לצערי הילדים שלי לא הסכימו ללכת, כולל הקטנה שהיתה אמורה להבחן השנה.
אני דווקא מכירה כמה וכמה ילדים, לא מהתפוצה שאני מדברת עליה, שנהנו מאוד.

ליאת של עדי

New member
מנהל
אצלי דברים נופלים על לוגיסטיקה

אם אין לי כוח לזה, אני לא לוקחת (בטח בקטע לימודי). שינוע מורכב יהיה אצלי במצב ממש חריג. בואי נאמר שאם הבת שלי תהיה עילוי ספורטיבי כמו שהייתי, אני אולי אפצה את עצמי ואתאמץ כדי לקחת אותה לווינגייט..
&nbsp
חוגים מבחינתי אמורה להיות תוספת מהנה ואם לא בא להם, אני יורדת מזה, אבל את אומרת שיש החזר אצלך כך שזה לא העניין.
&nbsp
כך שלגופו של עניין, 2000שח לשנה פעם בשבוע זה עלות חוג ממוצעת (אצלנו בכל אופן) את צריכה להחליט אם בא לך לנסות ולזרום עם זה. לא שמת לב לעלות, בסדר לא נורא. תעשי החלטה עם עצמך לגבי המאמץ להשקיע.

בינתיים ננסה

אגב
גם אצלי דברים נופלים על לוגסטיקה
במיוחד שמדובר בגדול
שאז אני צריכה להוציא את הקטנים איתי.

למעלה