בא לי סקר

בא לי סקר

אתמול סידרתי לי את ארון החורף ומצאתי כמה דברים מעניינים

מעניין אותי איך זה אצלכן אז כמה שאלות

מה הפריט הכי ישן אצלכן בארון ומה גילו?
הפריט הכי יקר?
הפריט הכי מחמם?
הפריט שעובר משנה לשנה ועדיין נשאר רלוונטי?

הפריט שאת זוממת לרכוש?

עונה

פיג'מה של מיני מאוס מהטירונות!! מרופטת ומלאה בגולגולים וקשה לי לזרוק אותה
הפריט הכי יקר?
תיק של שאנל שקבלתי מחברה לפני חצי שנה אחרי שהיא שהתה עשר שנים בארצות הברית ונשארנו בקשר טוב
(מזל שהוא שחור ולא מושך תשומת לב)
הפריט הכי מחמם?
כמובן גרבים מצמר
מעיל עור שחור מחנות שפעם היתה "טאג וומן"
נשאר יפה ונראה כמו חדש מתאים לכל יציאה

הפריט שאת זוממת לרכוש?
מעיל של יונקלו!!
קניתי אחד בצרפת בחופש הגדול בשנה שעברה
ואז מישהו שנדחף בשער בית הספר לידי עם סגריה עשה לי חור
התבאסתי לאלללה, חברה לקחה אותו לבת שלה והיא שמה לו פאצ'
וקנתה לי אחד אחר מרנואר אבל זה לא אותו דבר

אז אם מישהי טסה בקרוב ונתקלת בחנות של יונקלו אני מידה S

ליאת של עדי

New member
מנהל
טוב לדעת שיש פורום לילדים ביסודי.....

פוטר שחור שמודפס עליו סן פרנסיסקו ש.. ניקנה בסן פרנסיסקו שטיול בת מצווה שלי לפני מיליון שנה. אולי באמת אלבש אותו להצדיק את קיומו שם..

הפריט הכי יקר?
הכי יקר כספית זה איזה שמלת מעצבים שעלתה לי 1000שח לפני עשור, שזה ממש מלא. הכי יקר לליבי זה הנורט פייס המהמם שלי

הפריט הכי מחמם?
פיגמת פליז מטורפת שברגע הזוי רכשתי ובלתי אפשרי לישון איתה..

טוב, זה לא קפוצ'ון הסן פרנסיסקו שלי. זה יהיה אמממ... (חושבת...חושבת...) וואי לא יודעת צריכה לפתוח ת'ארון לבדוק אם יש כזה

הפריט שאת זוממת לרכוש?
אין אצלי מזימות ותככים..
אני קונה דיי מהר אחרי ביצוע החלטה.

עונה גם

2 פריטים ששמורים במדף הכי הכי עליון. לא לובשת אותם אבל שמורים בשל ערכם הסנטימנטלי. האחד אוברול ג'ינס מגיל 16, עם מלא טלאים תפורים עליו עם כל מיני זמרים שהערצתי בזמנו (זה היה באופנה לפני 25 שנים
). השני סווטצ'רט שקבלתי בצבא מחניכים שלי בסיום אחד הקורסים שהדרכתי.

הפריט הכי יקר?
אין לי ממש בגדים יקרים... כנראה זוג מגפיים בצבע בורדו שעלו סביב 700 ש"ח לפני כמה שנים.

הפריט הכי מחמם?
בגדי חורף שמיועדים ללבישה בקנדה
מעיל פוך של קולומביה, מעילי פליז של קולומביה ונורת' פייס, כפפות שנקנו בקנדה, מחמם צוואר וכובע פליז של קולומביה שנקנו בקנדה.. נו, הרעיון ברור

עוברים איתי הרבה פריטים. יש לי כלל מאוד ברור כשאני מסדרת ארונות בין עונות - בגד שלא נלבש כבר שנתיים, עובר לתרומה. כל היתר ממשיכים הלאה. הרבה מאוד ממשיכים הלאה בין השנים. יש לי בעיקר קניות "קלאסיות" ופחות טרנדיות, וזה בהחלט מאפשר בנייה של מלתחה לטווח ארוך. עוזרת גם העובדה שאני שומרת על משקל יציב לאורך השנים.

הפריט שאת זוממת לרכוש?
אין לי כאלו. הקניות שלי די ספונטניות או בהתאם לצורך ספציפי שמתעורר.

לא היה לי נעים להגיד אבל....
תמיד שמרתי על משקל יציב (ותקין), ולפני בערך 4 או 5 שנים ירדתי עוד 4-5 ק"ג וגם מאז אני שומרת על המשקל הזה. זה כן הצריך שינוי מלתחה מקיף בזמנו, כי ירדתי מידה שלמה בכל הבגדים, אבל מאז אין שום שינוי. טפו טפו טפו טפו (עובדת קשה בשביל זה
)

אז סחתיין גם על זה.

אצלי ההריונות והלידות משבשים את המשקל לתקופה. עכשיו כבר עברו 3 שנים ועדיין לא חזרתי למשקל הקודם
.
בדרך כלל אני מרזה (בלי קשר להריון ולידות) כשאני חולה, ואז שומרת על המשקל אחרי שרזיתי. מצד שני, זה לא שאני מאחלת לעצמי להיות חולה
.
אחרי הלידה של הראשונה רזיתי כשלקחתי אותה יום-יום לגן (בגיל שנה וחצי פלוס) בעגלה בעלייה. אחרי הלידה של השנייה רזיתי בעיקר מהלחץ בלימודים. אחרי הלידה של השלישית... נו, נחכה ונראה
. לגן אנחנו הולכות ברגל, בקצב של בת שלוש - וזה לא ממש תורם לירידה במשקל (אי אפשר לקחת אותה בעגלה כי יש מדרגות...).

אני עושה הרבה מאוד פעילות גופנית, ובהריון עם הקטן עליתי
יחסית מעט. אחרי שעם הבכור עליתי הרבה יותר מ-20 ק"ג (מרוב דיכאון הפסקתי לספור באיזשהו שלב...), ולקח לי 9 חודשים לרדת אותם (ממש מפתיע, כן?
), בהיריון השני הפנמתי את הלקח ודי הקפדתי על אוכל. עליתי 14 ק"ג במשך כל ההיריון, ואחרי שבוע בערך כבר חזרתי לבגדים שלי. לא הייתה מאושרת ממני, בהתחשב בזה שעם הבכור לבשתי בגדי היריון עוד בערך 3 חודשים אחרי הלידה

מאז שהקטן נכנס לגן (שזה בערך לפני 7 שנים) חזרתי לעשות פעילות גופנית כמו שהייתי רגילה לפני שנולדו הילדים. זה, יחד עם שמירה קפדנית על תזונה, הביא לירידה הדרגתית במשקל. מאוד הדרגתית. אמנם 5 ק"ג אבל בערך בשנתיים. שזה הרבה זמן. מלכתחילה לא היה כל כך הרבה מה להוריד, אבל זה ירד. ומאז זה מאוד יציב, לדעתי בזכות זה שבמהלך השבוע אני מאוד מקפידה על מה שאני אוכלת (בסו"ש מרשה לעצמי לחרוג) ואני מאוד פעילה פיזית. בואי נאמר שגנים טובים בנושא הספציפי הזה לא ממש קבלתי....

גם אני עליתי המון עם הבכורה.

אחרי שעליתי 10 ק"ג בירח דבש בפריז (מי ידע שארוחת בוקר של גבינות שמנות ופאטה כבד + שתי ארוחות במסעדות ביום זה משמין?
) ולפני שהספקתי להוריד אותם - נכנסתי להריון, וגם בו עליתי הרבה (בסה"כ עליתי משהו כמו 30 ק"ג, אבל לא בטוחה אם זה כולל ה-10 ק"ג ההם או לא) - אבל, כאמור, ירדתי בעקבות הפעילות של לקחת אותה לגן, בסביבות גיל שנה וחצי-שנתיים. אגב, גם בלידה השלישית לפני שנכנסתי להריון עליתי במשקל, אחרי ביקור בארץ (ולא בטוחה שזה לא קשור - כלומר שעלייה מסוימת במשקל לא עוזרת לי להיכנס להריון).

אבל אצלי מבחינת תזונה העובדה שאני מניקה "למרחקים ארוכים" מקשה על ירידה דרך הקפדה על תזונה (להבדיל מפעילות גופנית או לחץ...), כי אני מפחדת לפגוע איכשהו במה שהילדה יונקת. את הראשונות הנקתי קצת פחות משנתיים. את השלישית הנקתי כבר כמעט שלוש שנים, ורק לאחרונה הפסקתי - ונראה לי שעליתי במשקל מאז שהפסקתי, כי אני צריכה לחזור לתזונה יותר נורמלית של לא מניקות...
גם הגנים שלי לא משהו מבחינת משקל, אבל הקושי המשמעותי הוא, כאמור, בגלל ענייני ההריונות והלידות.

וואו! אצלי הנקה הסתיימה בערך בגיל חצי שנה. אולי זה שונה
בהנקה לטווח ארוך, אבל אצלי באופן אישי לא היה קשר בין ההנקה למשקל. התחלתי לרדת בהדרגה מייד אחרי הלידה, ולא הרגשתי שהפסקת ההנקה הביאה לשינוי מהותי בקצב הירידה במשקל. גם אף פעם לא הייתי רעבה יותר בגלל ההנקה, אבל כנראה שהנקה של תינוק בגיל חצי שנה ושל ילדים היא שונה.
אגב, חוץ מטיול אחד בארה"ב, אני מצליחה בגדול לשמור על המשקל גם בנסיעות לחול. כנראה בגלל שהולכים הרבה מצד אחד, ומצד שני גם שם אני מקפידה. אחרי שבסוג של ירח דבש לארצות הברית עליתי 5 ק"ג בשבועיים (
), הפנמתי שאין ממש ברירה. אז אני לא באמת שומרת דיאטה כשאנחנו בחו"ל, כי אני לא בעונש(!), אבל אני גם מקפידה מאוד לא להשתולל יותר מדי. הכי כיף מבחינתי זה לחזור מחול ולגלות שבכלל ירדתי במשקל

מישהו אמר לי שאם נמצאים במקום חדש

פחות מ-3 שבועות, לא עולים במשקל (כי הגוף עדיין מסתגל למאכלים החדשים או משהו בסגנון). לא יודעת אם זה נכון או לא, אבל באמת בדרך כלל גם אני לא עולה במשקל בטיולים בחו"ל. רק בפריז הגזמתי ממש (וזה גם היה יותר מ-3 שבועות
).

גם אני לא מרגישה שאני רעבה יותר בזמן ההנקה - אני רק לא אעשה דיאטה בזמן ההנקה (ולא שאי פעם עשיתי דיאטה - אבל אחרי העלייה בהריונות כן יש רצון מסוים לרדת חזרה...). עכשיו בתום ההנקה יכול להיות שאותו תפריט גורם לעלייה במשקל (כי הגוף לא צריך לייצר חלב, וכו', אולי, ולכן זקוק לפחות קלוריות אולי) - כך שזה לא תפריט מוגזם, אלא המאזן השתנה לרעתי ועכשיו אני צריכה תפריט דל יחסית רק כדי לא לעלות במשקל. מקווה שזה לא המצב, כי אם כן, זה ממש מבאס...

אני לא בטוחה עד כמה ארה"ב נחשב "מקום חדש"

מבחינת התזונה, כי בסך הכל מגיע לישראל לא מעט משם, והרכיבים של מאכלים שונים גם די דומים - כך שיכול להיות שהגוף פשוט מגיב לזה כאילו זה אוכל רגיל, רק בכמויות גדולות יותר, שמן יותר, וכו'.
אני חושבת שזה תופס יותר למקומות שבהם באמת הגוף צריך להתרגל לדברים שונים ממש.
בכל מקרה, אישית, מאחר שגם גרתי בארה"ב, מעולם לא החשבתי טיולים לארה"ב או טיולים לישראל משם כ"מקום חדש".

נחשב, נחשב. מדובר על לפני יותר מ20 שנה
היו אז הבדלים קולינריים משמעותיים בין פריפריה צפונית בישראל לבין סן פרנסיסקו.

תגידי..את זוכרת להגיד לי את המחירים

של נורת ופייס וקולומביה?...
משמעותית יותר זולים מהארץ?...

לא ממש.. יש לנו מלא מלא קולומביה ונורת' פייס, גם לנו וגם
לילדים. הכול מהכול - מעילי רוח, פליזים, מעילי חורף, בגדים תרמיים, כובעים וכו וכו.
הכול נקנה במשך השנים או בארה"ב, בנסיעות של בן הזוג, או בקנדה (אני/ההורים שלי/אחי). לכן לא רק שאני לא ממש זוכרת מחירים, את רובם בכלל לא ידעתי מלכתחילה כי לא אני קניתי. וכן, זה משמעותית זול מהארץ (בארה"ב בעיקר).

יש לי כמה פריטים מהממים של נורת פייס וקולומביה

גם כן מארצות הברית
מתנות..
בארץ המעט שיש מכוער ויקר מאד
לפעמים אני מסתכלת באתרים שבארצות הברית
יש דברים כל כך יפים
בא לי הכל!!

mitmit11

New member
הו כה רלוונטי

כי אתמול שלפתי את חולצת סיום הטירונות שלי (שהיתה לפני 17 שנים...) ותהיתי איך לא זרקתי אותה עד כה. אבל... קראי את הסעיף ה-1:
&nbsp
שתי חולצות טי קצרות שקיבלתי במסגרת משלחת לארה"ב בכתה י"א. נובמבר 1997....
ממש מתקשה לחשוב על משהו כזה. אני לא נוטה לרכוש דברים יקרים מדי. הדבר היחיד שזכור וצרוב לי בזכרון הם מגפיים מ-ע-ל-פ-ו-ת שרכשתי ב-500 ש"ח בצתקופה הסטודנטיאלית שלי והלכתי בהן עד שהתפוררו אחרי כמה שנים.
צעיף שאמא שלי סרגה לי במיוחד למלחת לפולין (בן 11...)
יש איזה סוודר שבכלל קיבלתי מאחותי ואני פשוט מתה עליו. מתאים להכל ולכל מצב, משודרג בקלות עם איזה צעיף או שרשרת ויושב מעולה על הגוף.
מחפשת כבר לא מעט זמן מעיל צמר מכופתר, כזה שמכסה את הטוסיק אבל גם לא עושה לי כתפיים של שחקן פוטבול. היה לי כזה אדום מושלם והוא הלך לעולמו לפני שנתיים ולא מצאתי משהו שאהבתי מאז.

למעלה