חשיפה למדיות ותכנים

יהלום29

New member
חשיפה למדיות ותכנים

התאומים שלי תיכף בני 8, וככל שהם גדלים יותר ויותר דברים יוצאים מתחום שליטתי, כצפוי.
מה שמטריד אותי בעיקר זה כל נושא המדיה הדיגיטלית - טלוויזיה, סלולרי, משחקי מחשב וכו..
הם כמובן רוצים מכשיר סלולרי, ואני תוהה איך למנוע מהם חשיפה לתכנים לא ראויים.
אבל ככל שעובר הזמן אני מבינה שאני כבר בבעיה. הבן שלי חזר מהצהרון - שאלתי אותו איך היה, והוא סיפר שישב עם חבר וצפה בסרטונים מצחיקים ביוטיוב (בטלפון של החבר)
עוד מקרה - הוא הלך לבית של חבר, והבנתי שהם שיחקו באקסבוקס במשחק יריות שנמצא בקטגוריה של 18+ . מעצבן אותי שהורים אחרים מאפשרים כזה דבר בכלל, לילדים בגיל הזה אבל אין לי ממש דרך למנוע את זה.
איך מתמודדים? אני מתכננת לשוחח איתם על זה, תוהה איך לעשות את זה, מה להגיד.. ברור לי שאם תהיה ההזדמנות לשחק במשחק כזה הוא ישחק. אז מה? לא לשלוח לחבר? לוותר? לשוחח עם האמא? מה כדאי לעשות?

מספרת מה אצלי

גילאי 11 7 ו8
משחקים משחקי יריות (כן את אלה שמיעדים לגיל 18)
משחקים מינקראפט (יש הטוענים משחק אלים)
יש להם סלולרי וטיוי ללא הגבלה
הגדול יבוא וישאל אותי אם מותר לו לצפות במשהו שלא בערוץ הילדים
לדוגמא היום שאל אם יוכל לצפות בגולסטאר
אמרתי לו שקודם אני אצפה ואז אודיע לו
כנל לגבי סרטים
יש לנו מנוי לכמה אתרים
הוא תמיד תמיד ישאל לפני שישים

אצל חברה טובה שלי מותר שעה מסכים ביום
הילד שלה כל היום שר שירי פרודיה על להיטים מוכרים
(יודעת מה הכוונה?...) שירים מזעזעים
והוא לומד אותם בגן

אני לא יודעת להגיד
אולי זה במקרה
אבל דווקא בגלל שאנחנו בית מאד טכנולוגי
והילדים גדלו לתוך זה
העולם שלהם לא סובב מסכים
אחד - ילד רחוב כל היום מחפש לאן לצאת
האמצעי מצייר שעות
הקטן יושב בחדר שעות ובונה בלגו.

מה שאני מציעה לך
זה להיות ערנית
אם הם מספרים לך זה טוב מאד
אין לך דרך למוע מהם את החשיפה

יהלום29

New member
באמת לא מפריע לך?

אני לא מדברת על מספר השעות, אלא על התוכן.
במקרה שציינת - לא אכפת לך שילד בן 8 משחק במשחקי יריות של 18+? לא מדובר פה בבן נוער..
לא יפריע לך אם הוא ישב בחדר ויפה בפורנו בסלולרי? אני לא מצליחה להבין איך יש הורים שלא מפריע להם. באמת

לגבי היריות

לא
לא מפריע לי
גם הבן זוג שלי משחק בהם
גיל 18 זה לדעתי כיסוי תחת
מינקראפט גם בח"ול זה משחק
למבוגרים ופה בארץ ילדים משחקים בו
בוב ספוג משודר בערוץ הילדים
בח"ול זאת תוכנית למבוגרים

לגבי הפורנו חשבתי שמובן שכל העסק הזה חסום במחשב
בטלפונים אני עוקבת
אבל כמו שכתבת תמיד יהיה חבר..
אין דרך למנוע את זה לחלוטין

לא?..

אני דווקא הבנתי שכן
שהגיל לצפיה הוא גדול יותר מחמש שש (הגיל שבישראל מתחילים לצפות)
אולי יותר גיל ההתבגרות ומעלה?

לא. זו תוכנית של ניקלודיאון (ערוץ ילדים) והיא מיועדת לילדים.

בהחלט לא למבוגרים, וגם לא לגיל ההתבגרות ומעלה (אם כי, כמובן, גם הם רשאים לצפות בה אם בא להם
).

היית כמה שנים בארצות הברית או שאני מתבלבלת?

אני יודעת שבארץ היא משודרת בערוץ הילדים
פעם שמעתי שבארצות הברית היא מיועדת לגילאים גדולים יותר

הכוונה לערוץ ניקלודיאון המקורי - זה של ארה"ב.

הסדרה מופקת על ידי הערוץ ניקלודיאון (שגם בארה"ב הוא ערוץ ילדים) עבור הערוץ, ומשודרת בו. וכן, גרתי בארה"ב. אולי תשכנע אותך שזו תוכנית לילדים העובדה שבובות של בוב ספוג וחבריו מככבות לעתים קרובות כצעצוע של ארוחת הילדים במקדונלדס? או שסתם תגגלי את הנושא...

יש האומרים שבוב ספוג זו תוכנית למסטולים

תוכנית שכיף לצפות בה תחת השפעת סמים

אבל מעולם לא ניסיתי, ככה שאני לא יכולה להעיד

אבל גם בחו״ל, זה לא משודר בערוץ המסטולים... זה בערוץ ילדים

macaroni35

New member
לא כ"כ ניתן להשתלט על זה...

גם אצלנו בת כמעט 10 יחסית לחברותיה לא מעודכנת....אין צפייה בטלויזייה בתכנים לא תואמי גיל....וכל השאר....

אבל זה בלתי ניתן לשליטה - ברגע שהן בחוץ עם החברות, אצל החברות, בצופים, בחוגים בביה"ס אפילו (צפו ב"פה גרים בכיף" בכיתה ג) והשאר אז הם כן נחשפים ...ואז נותר לך לקוות שנתת בסיס טוב בבית.
אצל החברות שלה אין הגבלה לחדשות, סדרות כגון ריאליטי...ואפילו הן שוחחו פה על לידות באמצע ארוחות צהריים לאחר שאחת מהן גיל 9 צפתה בבייבי בום...
והאחת יצאה בקביעה שהיא לא מתכוונת ללדת...בקרוב.

עצתי לך קצת להירגע...להישאר בבית עם אותם הגבלים וחוקים.
לא להציק להם מדיי על מנת שלא יסקרן אותם מדיי ואז תהיה תוצאה הפוכה.
ואם יש חבר מסויים שאת יודעת שזה בקביעות קורה ואת ממש לא מסכימה אולי למתן טיפה את המפגשים אבל שוב...אין דרך לעצור את זה כי אם תצליחי לדוגמא במפגשי בית אצל חברים, זה יקרה במפגש חברתי אחר.

ואם הם משתפים ומספרים זה נהדר - כך תוכלי לתת להם מה-2 ש"ח שלך ....
ולהיות מעודכנת טיפה - העיקר תקשורת פתוחה.

בהצלחה.

לגבי הבייבי בום

את יודעת שגם אצלנו צפו ב"כאן גרים בכיף"
קטע מוזר
אמנם הכוכבים שם בחלקם בגיל הילדים שלנו
ובכל זאת לא הכל שם תואם גיל 10+-

זה מה שילדים עושים. רואים סרטונים מצחיקים, משחקים ביריות

ולא נותר לנו אלא לנסות לחנך אותם.

שיבינו שיש סרטונים מצחיקים, ויש סרטים שהם רעים/משפילים/אכזרים.
ועוד כמה שנים, אנחנו מקווים שהם יבינו שיש עירום יפה, ויש עירום שהו מהווה ניצול מגעיל של מצוקה.

לגבי יריות - בנותי העדינות והחמודות משחקות במשחקי יריות. אין לי מושג מה הקטגוריה, וזה לא משנה לי. הקטגוריה היא המלצה, מותר לי להפעיל שיקול דעת ולהחליט שאני לא רואה שום נזק במשחק הזה.

מורטלש

New member
ילדים ותכנים

ומה שהם עושים בבתים אחרים על זה אין לנו להיי, בהחלט נושא מורכב, מה שניתן לשלוט בבית נהדר ונפלא אך מה עושים עם מה שבחוץ? האם עלינו לחנך הורים אחרים? כמובן שלא
פשוט לשוחח עם הילד ולהעבר לו את המסר שמה שרואים ביטיוב הוא לא תמיד אמיתי ונכון על מנת שיקח הכל בערבון מוגבל, כי אין לנו שליטה מה שהם עושים אחד עם השני כאשר אינם בבית.
שאלה לי אלייך אם הוא בצהרון למה נותנים להם לגלוש בסלולרי? אין להם פעילויות? על זה את יכולה לדבר עם האחראים של הצהרונית, אצלנו בבית הספר לא היה מקובל להדליק את הפלאפון עד שהילדים הולכים הביתה ומה שעושים בבתים אחרים אילן לנו שליטה.

birty

New member
יפה שמספיק איכפת לך!

כבר פגשתי הורים ש"עייפים" מדי ולא מתעניינים בזה באמת.

תעבדי איפה שיש לך שליטה.
הסכנה הכי גדולה שילדים לא תמיד מבינים וזוכרים שמדובר ב"חומר מעובד", הרי במרבית המקרים עובדים עלינו עם "אג'נדה" מסוימת (לא תמיד רעה). כל עוד הם זוכרים את זה ויש ערוץ תקשורת פתוח בין הצדדים את במצב טוב.

אני גם לא אוהבת קיצוניות - יותר מדי זמן, יותר מדי משהו ספציפי ותמיד להסתכל על הילד. כל אחד יחיד ומיוחד ויש זמנים ותקופות.

תקבעי בשביל עצמך מה לדעתך תוכן ראוי עבורם בשלב זה (ואולי עוד שנה או פחות/יותר תעדכני). לדעתי חשוב שהם ידעו למה את מרשה משהו ומתנגדת למשהו אחר. איפה שאין לך אכיפה שם יתמודדו עצמאית עם מה שלמדו ממך.

למעלה