פעילות של שעתיים בכיתה ב

פעילות של שעתיים בכיתה ב

המורה הבטיחה לשבץ אותי קרוב לחנוכה המתקרב
יש למישהי רעיון לפעילות?...
חוק אחד- אין לקנות ציוד בכסף
כלומר כל היצירות בשנקל שהייתי שמחה לרכוש
לא רלוונטיות

בכיתה עצמה.

אין אצלנו "בית פתוח"
מהסיבה שמדובר בבית ספר על איזורי
שמגיעים אליו ילדים מוילות עצומות וגם מבתים צנומים
זאת גם הסיבה שאין לקנות את הפעילות בכסף

אוקיי, אני לא הכי חזקה בתחום הזה אבל הנה כמה רעיונות
לחלק את הכיתה לקבוצות ולעשות פעילות תחרותית בין הקבוצות:
בינגו חנוכה
"האיש התלוי" עם מושגים שקשורים לחנוכה
משחק ניחושים של ציור מושגים שקשורים לחנוכה
ו... זה מה שיש לי כרגע
קצת בעיה כשאי אפשר אפילו לקנות בריסטולים שחורים וניירות צלופן צבעוניים ליצירות
אי אפשר לקחת כסף מהוועד בשביל זה?...

לחלק לארבע קבוצות

ולעשות חידון.
חלק ראשון - את אומרת אות, הילדים שרים שיר חנוכה שמתחיל באות הזאת (חנוכה הוא החג עם הכי הרבה שירים, לדעתי - ואפשר לנצל את זה. אולי אפשר שורה משיר חנוכה שמתחילה באות הזאת, ולהגדיל את מספר האותיות שאפשר להשתמש בהן. תוודאי, כמובן, שלכל אות שאת נותנת את בעצמך מכירה שיר/שורה משיר שמתחילה בה, שלא יחפשו סתם). נראה לי שזה יתפוס לא מעט זמן, ועדיין יישאר אטרקטיבי.
אפשר גם לעשות חלק שכל קבוצה ממציאה שיר חדש לחנוכה (את יכולה לתת להם כמה מילים שחייבות להיות בשיר).
תכלס, אם בא לך, הכל יכול להיות סביב שירי חנוכה - אבל יש הרבה כיוונים אחרים שאפשר ללכת בהם כמובן (פעילויות שקשורות לאור וצבע, לשמן, לסביבונים, וכו' - שיכולות להיות גם בצורה של חידון וגם בצורה של הדגמות מדעיות, וכו').

כמו כן, מותר להביא ציוד שיש בבית ו"ברור" שלא קנית במיוחד? למשל סביבונים?

רק תמורת תשלום...

סביבונים אפשר לעשות תחרות סביבונים, להסביר על פעולות של ג'יירוסקופ ופרצסיה (ואופניים), וכו'.
אור וצבע יש המון דברים (צלליות, ניסויים עם חומרים שבוערים בצבעים שונים, פריזמות, וכו'), וכנ"ל שמן (שהוא לא מתערבב עם מים, הבדלים מסיסות של חומרים בו ובמים, וכו') - תגגלי
. וזה רק בקו של ניסויים - מובן שאפשר לשאול גם שלל שאלות בנושאים האלה.

אגב, אנחנו באמת עשינו פעילות חנוכה פעם מזמן בכיתה ב' בחו"ל (אבל אצלנו זה רק היה מצגת + אוכל, בעיקרון), והבאתי סביבונים כדוריים שמתהפכים (ביחד עם סביבונים מסוגים אחרים) וזה היה להיט לא נורמלי (במיוחד בקרב הבנים, אבל גם בכלל). זה באמת משהו שמרתק לראות, גם לילדים וגם למבוגרים. אבל לא זוכרת בכלל איפה הישגתי את הסביבונים האלה...

עוד רעיון - אם אסור

להביא משהו מהבית, את יכולה לעשות תחרות שהם צריכים "לייצר" סביבונים ולראות מה מהחפצים שיש להם מסתובב הכי טוב (מחק, מחדד, נייר דבק, וכו') - ואז כל קבוצה בוחרת "סביבון" שכזה, ורואים מה מבין 4 ה"סביבונים" מסתובב הכי הרבה זמן.

Ani15

New member
תסתכלי באתר של מכון דוידסון

ה"נוער שוחר מדע" של מכון ויצמן
תמיד יש להם רעיונות לניסויים מגניבים שאפשר לעשות כהדגמה או אפילו כפעילות מ"דברים שיש בבית"
ומכיוון שאני יודעת שאת משקיענית, את יכולה גם לשקול "מחפשים את המטמון" ברחבי ביה"ס (שתי קבוצות, אחת איתך ואחת עם המורה, משימות בנושא חנוכה).

אין לי כח להשקיע

בא לי לקנות משהו
ולתקתק פעילות
מה שכנראה לא יקרה
כי אין אישור להשתמש בכסף

אשב בערב על כל מה שכתבתן לי ואגבש משהו

פריZמה

New member
כמה רעיונות-

לילדים יש צבעים, מספריים ודבק בקלמר, בזה אפשר להשתמש?
צאו לחצר בית הספר ואספו מגוון עלים/ חול/ אבנים קטנות והם ידביקו ויעשו עבודת עצירה חופשית על חנוכה- בקבוצות. סביבון, חנוכיה, סופגניה והיצירות ( על דפים) יתלו בכיתה.
את יכולה ללמד אותם לשיר בקנון את ״ מי ימלל״ ולהסריט ולשלוח בוואטסאפ להורים.
לחלק לשתי קבוצות ולאתגר בבנית חנוכיה בגופם
חידון שאינו נושא פרסים ( גם סופגניות לא תוכלי להביא?....) אפשר בתוך ״ חבילה עוברת״
זה גם חג האור, כידוע - את יכולה לעשות כל מיני ניסויי אור- עדשות שונות, פריזמות, זכוכיות מגדלת שאת לוקחת הביתה בסוף.....
יש מיליון שירים לחג הזה - תחרות מציאת שירים על פי אות ראשונה.
משחק ניחושים מסימני החג - ילד מקבל כרטיסיה, מצייר על הלוח ותחרות ניחושים בין הקבוצות

גובשה פעילות

נתחיל בחידון בנושא חנוכה
נמשיך עם ניחוש שירים
נסיים עם הכנת סביבון ספירלה
כל ילד יביא דיסק מהבית
ודף מבלוק הציור
פלסטלינה יש בכיתה מכספי הוועד

ההתעקשות לא לקנות כלום בכסף נותרה בעינה
אולי בצדק
כי כש/אני חושבת על זה עכשיו שמצאתי פעילות ונרגעתי
בטוח היו הורים שהיא קונים משהו מושקע ועפים על עצמם לעומת הורים שאין ביכולתם

להכין סביבון מדיסק

זו באמת הפעילות הכי פשוטה (לא הצעתי כי אמרת שאסור לקנות כלום) - אבל לא עדיף לספק את הדיסקים לילדים במקום לדרוש שיביאו מהבית? ביררת עם המורה את הנקודה הזאת (אם כי זו כנראה שאלת קיטבג...)?

טוב. אני יכולה להגיד לך

שאותי, כהורה, בקשה כזאת הייתה מעצבנת
, אבל הבת שלי לא בכיתה של הילדים שלך (אם כי גם אצלה 24 תלמידים, אבל היא ב-ג'...) - אולי אצלכם זה יעבור חלק.

באמת?.. אם היו מבקשים ממך דיסק

היית מתעצבנת?...
אצלנו זה בשגרה
לא מזמן ביקשו קופסה של גבינה לבנה/קוטג לשתול בתוכה שעועית
מבחינתי זה אותו דבר

קופסה של גבינה לבנה / קוטג' לא מעצבנת אותי.

את זה באמת רוב האנשים צורכים ולא בעייה לקפוץ לסופר לקנות. דיסק זה פאסה, ואו שאני צריכה לחפור בבית לחפש כזה שלא צריכים, או ללכת לקנות במיוחד איפשהו (בכלל מוכרים את זה בבודדים?) - מה שמאבד את העניין של מחזור ורק תורם לזיהום הסביבה, כי קניתי במיוחד...

למעלה