האם לדבר עם המורה

האם לדבר עם המורה

אז הבעיה עם הבן השני לגבי שיעורי הבית הולכת להיפתר מעצמה. כל המורים הולכים לשים את התכנון השבועי באתר המחודש של בית הספר, ותורני הכיתה ירשמו שם שיעורי בית.
עכשיו יש לי התלבטות לגבי הבן הבכור. מתחילת השנה הם לומדים לא מעט עם מחשבים ניידים. כך יצא שהוא קיבל מחשב ישן ושרוט עם מערכת הפעלה ישנה. רק הוא, כל האחרים קיבלו מחשבים חדשים, והשכבה נמוכה יותר קיבלה את הישנים. משום מה זה ממש מפריע לו. כבר כמה פעמים אמרתי לו שזה לא נורא, וזה מה יש וכד'. אבל עדיין הוא מעוצבן מהמצב. עכשיו מסתבר שמי היה אחראי על החלוקה הוא ילד מהכיתה. זה ילד בעייתי מאד. בשנה שעברה הציק לבן שלי, וכשפנינו להוריו, הם האשימו את בני. האמא מאד מעורבת בבית ספר. בקיצור, החליטו כנראה לתת לו אחריות. שזה חינוכי ונחמד, אבל הבן שלי נפגע מזה. הם גם נסעו לטיול השנתי, והבן שלי, חבר שלו והילד הזה היו ביחד בחדר כי החלוקה הייתה לפי שמות משפחה. ומסתבר לי רק עכשיו שמינו את הבעייתי להיות אחראי חדר, והוא ניסה לשלוט בהם, לדוגמא למנוע מהם לצאת מהחדר. גם הבן שלי וגם החבר שלו ילדים טובים מאד ושקטים, וזה קצת הזוי ששוב נתנו כוח לבעייתי.
עכשיו אני תוהה מה לעשות. האם לדבר עם המורה? הדברים שציינתי כבר קרו, ותמיד יש סיכוי שזה היה במקרה. כי ברור לי שאין לה כוונה לפגוע בבני. הם גם ילדים גדולים, כיתה ו', אמא לא אמורה להתערב אם לא מדובר במשהו שמסכן אותם, לא?

mykal

New member
כן, למה לא?

לא ברמה של תלונה, אלא בדרך של בקשה והסבר.
לומר למורה שהשידוך עם הילד הזה לא עימה לבן שלך,
שהיא תמצא דרך שלא יהיו ביחד, לא בצורה בוטה, ולא בהכרזה,
אלא שאת סומכת, שהיא תעשה זאת באקראי.
וגםלבקש להחליף מחשב. זה גורם לילד להרגיש מופלה.
זה שחילק לא אמור לדעת.
מה שנעשה בנחת בד"כ מטופל.

mykal

New member
אין דבר כזה

תמיד יש עוד אחד או שנים,
יש הנהלה יש מזכירות. הם יודעים מאיפה הגיע.
אולי בכיתה שקבלו מומשים הרוב יש בודדים שקיבלו חדש.

וכאן אוסיף עוד משהו--ההרגל שלנו לענות על השאלות שאנחו מציבים,
כאילו אנחנו יודעים כבר מה יענו--זה מצחיק אותי כל פעם מחדש.
זה יכול להועיל כדי להכין את עצמך לתגובה, לא כדי לפסול את הבקשה.

ואתרגם למקרה כאן--
הילד מבואס כי הוא הייד שקיבל מחשב ישן--
את הולכת למורה ואומרת את זה--
ועכשיו לתסריטים האפשריים--
1)היא תגיד שיש עוד ילדים עם ישן, תבקשי לראות--ולהראות לילד אולי ירגע.
2)היא תגיד שזה יצא משליטתה --תגובה שלך הילד מבואס איך את מציעה לטפל?
למה הוא אמור להרגיש מבואס שלכולם חדש והוא היחיד. אם היא לא יודעת לטפל. יורדים למשרד ומבקשים את המנהל/ת מספרים,
אם הוא שולח לאחראי אחראית מחשבים--שואלים מתי תהיה תשובה,
כי זה מצב לא יפה לתת לילד להרגיש רע.
ושאת עומדת על כך שלא תהיה אפליה. (אגב אל תזכירי את הילד שחילק
כי הוא חילק מה שהיה לו--ובחר להציק לבן שלך אחרת היה מציק לאחר
בכל מקרה הוא לא הנושא)

לדעתי ימצא פתרון כשאת מבקשת זמן מוגדר לפתרון.
ואם לא יש פיקוח. הכל בעיני פתיר כשעושים בצורה שקטה ומכוונת מטרה.

סיפור מוזר

מה פתאום נותנים לתלמיד לחלק מחשבים?

וממתי יש אחראי חדרים? ואחראי חדר מחליט למנוע מילדים לצאת מהחדר? נשמע שהוא סתם ניסה לנהוג בבריונות כלפי הבן שלך.

אם המחשב עובד לא כשורה ופוגם ביכולת של הילד לעשות מה שאומרים להם לעשות - שהילד יגיד למורה. ואם היא לא נענית, אני הייתי פונה אליה.

ותהיי עם אצבע על הדופק. אם שוב מחלקים ילדים לקבוצות והם יהיו יחד - אז או שהילד יגיד למורה. ואם יש לו בעיה - תגידי לה את. ״יוסי כמה פעמים נהג בבריונות כלפי הילד שלי, אני מבקשת להפריד ביניהם בפעילות הזאת. שילדים אחרים ייהנו קצת מחברתו של יוסי...״

המורה מודעת שהילד הציק לו

ועדיין שיבצה אותם ביחד. ברור לי שהשנה הוא פשוט התבגר ומצא דרכים יצירתיות להציק. לגבי המחשב, זה לא פוגע ביכולת ללמוד, סתם הבן שלי מקנא באחרים. אבל נראה לי שכן אברר עם המורה מה אפשר לעשות.

רק רציתי להעיר

שזה לאו דווקא מקרי שהאמא של הילד הבעייתי "מאוד מעורבת בבית הספר". גם אצל הילדות שלי בכיתה האמהות של ילדים בעייתיים בועד, וכו'.

שזה מצויין לבן שלה

אבל למה הבן שלי צריך להיפגע? לצערי, אני לא יכולה להיות מעורבת יותר מדי.

אני בצד שלך... זה בדיוק העניין,

הן מקדמות את הילדים הבעייתיים שלהן, וקשה אפילו להתלונן עליהם... רק רציתי שתדעי שזו תופעה מוכרת, וזה לא שבמקרה הייתם חסרי מזל ודווקא האמא של הילד הבעייתי היא זו שמעורבת בבית הספר.

למעלה