שאלות יום הולדת ועוד...

שאלות יום הולדת ועוד...

יום הולדת גיל 7 ועוד...

דירה קטנה
אין תקציב לשכור משהו בחוץ
ו***שכן מלמעלה שכל שנייה יורד ומתלונן על הרעש (גם של 2 הילדים הפרטיים שלנו, שאגב, 2 הילדים הכי פחות רועשים שאני מכירה ואני אימא שלהם - בחיי שאני לא מגזימה, הם רועשים כן, כמו ילדים, אבל באמת, זה ברמות ממש נורמליות ופחות מכך). - ואם כבר שאלה בתוך שאלה - באחת הפעמים שהגיעה חברה של הבת שלי לפליי-דייט, היא פשוט השתוללה בטירוף, קפצה על הרצפה וצעקה וקפצה על הספות - ואז ירד השכן להתלונן. לפני שהוא ירד הערתי לה מספר פעמים שתפסיק - אבל היא לא הפסיקה, אני לא יכולה לגעור בילדה שהיא לא שלי, או להטיל סנקציות...עכשיו הילדה הזו היא ילדה טובה בעקרון, רק לפעמים משתגעת קצת, והחברה הכי טובה של הבת שלי, אבל אם אני אעיר לאימא שלה על זה שהיא השתוללה, זה לא יעבור חלק, כי היא רגישה...והיא אגב - האימא היחידה שנחמדה אליי (לי יש בעיה חברתית וקשה לי להיכנס למעגל הזה של אימהות חברות ולהתחבב על המורה, אני פשוט גרועה בזה)...אז אני מנסה איכשהו להימנע מלהזמין כל הזמן - אני באמת לא יודעת איך להתמודד עם ילד שהוא לא שלי שמתפרע בבית. רעיונות?

עכשיו לשאלה - הבת שלי תחגוג גיל 7, כבר מזמן מדברת על היומולדת שלה, היא מבחינתה להזמין מספר חברות וזהו, לי יש את הקטע החברתי שחשוב לי שאפאחד לא ירגיש דחוי (אגב, בגן, ימי הולדת מצומצמים היו מקובלים, אז הייתי מזמינה את החברות הקרובות ועוד ילדה או 2 שהן חדשות בגן/עולות חדשות)
הימי הולדת שנחגגו עד כה השנה, היו לכל הכיתה...(אלא אם כן היו כאלה שלא הוזמנו אליהם ולא ידענו) - אבל - כמו שאמרתי הדירה שלנו פיצפונת, אין לנו תקציב כדי לשכור מקום אחר, אני באמת לא רוצה להטריד את השכנים (בטח לא את הטרחן מלמעלה שנוקם בנו ומזיז רהיטים ודופק בפטיש באמצע הלילה, למרות שהוא כל היום בבית). אני לא חושבת שנדע להסתדר עם 29 ילדים משתוללים...
מה עושים??

התייעצות אחרונה - אלימות...

אז בכיתה המקבילה של הבת שלי, יש ילדה מאוד אלימה, שהייתה איתה בגן - ולשמחתי כשעלו לכיתה א - היא עברה לכיתה השנייה. הרבה בנות סבלו וסובלות מנחת ידה...(גם במסיבת הסיום כל ההורים היו עדים למעשה אלימות שלה כלפי ילדה אחרת שפרצה בבכי והמסיבת סיום הופסקה).

באחד הבקרים - אמא שלי, שלפעמים לוקחת את הבת שלי לבית הספר, סיפרה שהילדה הזו גם הגיעה עם סבתא שלה - ובדרך היא ראתה את הבת שלי והתחילה לדחוף אותה סתם ולקרוא לה בשם - סבתא שלה העירה לה ואמרה לה שתדבר במקום לדחוף. כל הזמן הזה הבת שלי התעלמה ממנה לחלוטין, כאילו היא אוויר.
אני זוכרת שאז סיפרתי לה שכל המטרה של בריונים - זה לגרום לך לתגובה כלשהי ואם פשוט נתעלם מהם - הם יפסיקו.
מצד שני ששמעתי את זה - רציתי שהבת שלי תפרק אותה במכות והילדה הזו לא תגע בה ביותר...
אני לא בעד אלימות - אבל אני ממש לא רוצה שהילדה שלי תהיה קורבן ותראו לי הורה אחד שלא רותח מבפנים כשהוא שומע שפגעו לו בילד...
אגב - משום מה הבת שלי לא רצתה שאמא שלי תספר לי על זה...עכשיו אני חוששת שאולי היו מקרים נוספים שהיו אלימים כלפיה ולא סיפרה לי. אני ממתנת את התגובות שלי, אני לא מראה לה שאני נסערת ובא לפוצץ את העולם...אלא אני רק מחבקת ומסבירה...איך אני גורמת לה לספר לי דברים כאלה? ובכלל, לספר, כמה שיותר...

Ani15

New member
את החברה שלה תזמיני לפארק או לסרט ולא הביתה

ליומולדת שלה את יכולה להזמין רק את הבנות ולקיים אותה גם בפארק, או להזמין את כולן לסרט (יש בתי קולנוע שיתנו לך גם חדר לעוגה וכיבוד, במחיר דומה למחיר כרטיס לסרט). את יכולה גם לנסות להתארגן במשותף עם עוד ילדה כך שתחלקו בהוצאות על מסיבה במקום מאורגן לענין. אבל אם אין לך מקום ואין לך תקציב ואין לך יכולת לתפעל את זה - פשוט תבטלי. גם אם הילדה רוצה, לא תמיד זה אפשרי. תביאי עוגה לכתה בתיאום עם המחנכת ותסגרי ענין וזהו.
לגבי האלימות - אם מדובר במשהו חד פעמי, כמו שסיפרת, תתעלמי וזהו.

ביום ההולדת אני לא יכולה להזמין לפארק או סרט

בגלל שזה יהיה שיא החורף ואצלנו הבית קולנוע הוא מחוץ לעיר במרחק חצי שעה - 40 דקות נסיעה.
בדקתי לגבי אם יש עוד ילד או ילדה שחוגגים באותו זמן, יש אחת שרוצה לחגוג לבד (כי מזמינה גם את המשפחה) ואין עוד באותו זמן.

לגבי היום הולדת - אפשר לעשות ממש מצומצם

להזמין חברה או שתיים זה בסדר, בעיני. לא מעליב.

להזמין שתי חברות לסרט, לשבת אחרכך לאכול גלידה,

או אטרקציה אחרת שהבת שלך אוהבת. למשל - יש מקומות שאפשר לעשות פעילות יצירה חד פעמית של שעתיים (ציור על כלים, הכנת מוזאיקה, ...)
למקומות כאלה לפעמים אפשר גם להביא עוגה וכיבוד מהבית. אם לא צפוף שם, ייתנו לך איזה שולחן בצד.

יש 6 חברות

הקולנוע הוא במרחק 30-40 דקות מהעיר.
מה אם נקרין סרט בבית? זה יתפוס או יהיה להן משעמם?

סרט קצר עם יצירה...?

סרט בבית זה יכול להיות קשה

אני תמיד נמנעתי מזה, כי מספיק שילדה אחת לא נהנית מהסרט, או סתם באותו יום לא בא לה לשבת במקום - היא תפריע לכולם.

נכון...

בפעם הקודמת עשינו יצירה ואת אחת מהן זה שיעמם - אז פשוט התחילה לקפוץ ולהפריע לאחרות...קשה לקלוע לטעם של כולן...מסובך...

כמה חברות זה "מספר חברות"?

וכמה ילדות יש בכיתה?
אם זה שתי חברות, כמו שמתואר מעליי, אפשר לקחת אותן למקס ברנר / משחקייה שווה / איזושהי אטרקציה אחרת (מה שעשינו בימי ההולדת של הגדולה), להחלקה על הקרח (החלום של השנייה) או יום כיף במקום אחר לבחירתה של הילדה. באמת שיש הרבה אופציות לבילוי של שלוש ילדות בגיל הזה.
קולנוע אצלנו באזור זו דווקא מהמסיבות היקרות יותר. כן נהוג לחלוק ימי הולדת כדי להתחלק בתשלום, אם הבעייה היא תקציב - ואז שוכרים מקום + מפעיל (שלפעמים באים יחד כחבילה) - או אם אצל הילד השני יש מקום - רק המפעיל יעלה.

זה לא נכון שהתעלמות מבריונות מפסיקה אותה - להיפך

בריון רואה אתגר בלהוציא את האדם שמולו מדעתו.
אז אם אתה יותר חזק מהביריון, הדרך הנכונה להתמודד היא כן להדוף אותו ממך.
אם אתה יותר חלש ממנו, אז בשום אופן לא להתעלם אלא להגיד משהו כמו : מצטער, אין לי עניין להתעסק איתך" ולהתרחק ממנו.

בת האש

New member

אולי כדאי להתחיל בשאלה נוחה יותר

לא לשאול האם הילדה מציקה לה אלא איך היא מתנהגת בכלל. האם המורה כועסת עליה לפעמים, האם היא מציקה לילדים? ואז לשאול האם הציקה גם לה.

כבר מהגן היא סיפרה שהיא מציקה לילדים

ושהיא לא אוהבת אותה בכלל. אבל תמיד אמרה שאליה היא לא מתקרבת.
הפעם הופתעתי ויותר מזה שהיא לא רצתה לספר לי...

איפה טעיתי? אני רוצה שהיא תרגיש בנוח לספר לי הכל...

אשרז4

New member
העלת כמה דברים

לגבי יום הולדת.. אכן סיטואציה בעייתית.
בלי קשר לשכן, לארגן ולעניין 30 ילדים זה לא קל.
&nbsp
אם את אכן הולכת על 6 בנות, סרט בבית + פופקורן ויצירה בהחלט שווה
אפשר לקנות מיכלי פופקורן (יש בחנויות חד פעמי/מקס/הכל בשקל)
לקנות כוסות שתיה עם קש מגניבות
עוגה ונרות ומרימים על כסא . בהחלט שווה ומרגש.
&nbsp
אישית גם אני מעדיפה לא להזמין רק חלק ושש בנות זה לא מעט גם אם בכתה יש 20 בנות (במידה וכולן מהכתה)
&nbsp
מה עם יום כיף במקום חגיגה השנה?
אולי אפילו עם החברה הטובה?
קולנוע / באולינג/ לונה פארק/ איי גאמפ + ארוחה במקס ברנר, לא יתפוס?
&nbsp
לגבי החברה.
אני מניחה שהחברה ראתה את השכן "הנחמד" ומבינה שירד בגללה.
אני חושבת שפעם הבאה שהיא באה להגיד לה מראש שהשכן קצת רגיש וקשה לו ואנחנו משתדלים להתחשב כמו שלא הינו רוצה שעכשיו יקדח ויחריש את אוזניכם
ולקוות שיהיה בסדר.
אולי גם לכוון אותן לשחק בחדר עם שטיח / ממ"ד כך שבולם רעשים.
&nbsp
לגבי אלימות..
אני רוצה קודם להרגיע
זה שהיא לא רצתה לספר לך ואולי לא מספרת הכל זה לאו דווקא בגלל שחוששת מתגובתך, או משהו כזה.
יתכן והיא עצמה "מדפדפת" את ההתנהגות של הילדה.
יודעת שככה היא ויודעת שאם היא מתעלמת, אחרי שתי שניות הילדה עוברת למישהו אחר.
&nbsp
בזמנו אנחנו הנחנו את הבנות להתעלם ולזוז ואם לא עוזר להגיד בקול רם ותקיף "זה לא נעים לי, תפסיקי" (ממש התאמנו בבית)
ואם לא עוזבים אותן ולמרות שהן הולכות הולכים אחריהן ומפריעים בדרך, אנחנו מאשרים לדחוף ולרוץ למורה.
&nbsp
והציעו לך כאן לא לדבר ישירות ומלכתחילה על זה, אלא בשיחות כלליות על ילדים אחרים/ על היום בבית ספר וכד' להגיע גם לזה.

אולי תשבחי אותה על ההתנהגות?

אני חושבת שלפעמים הם לא מספרים, כי חוששים שנכעס עליהם.

אולי אם תגידי לה ״אני שמחה שסבתא סיפרה לי מה קרה, ואני גאה בך שהצלחת להתאפק״. קודם כל להרגיע אותה שתדע שאת לא כועסת עליה. ותדע שכאשר מספרים לך דברים - יש לזה תוצאות טובות (שבחים מאמא זה תוצאה טובה).

אחרי זה, באותו יום או יום אחר, אפשר להוסיף ״את יודעת, פעם הבאה עדיף שאת וסבתא תתרחקו לגמרי מהילדה הזאת״

(מוזר לי שאמך לא עשתה את זה.אחרי דחיפה אחת זזים הצידה, או עומדים במקום ומחכים שהילדה האחרת תלך. או לעמוד בין הילדה שלך לבין הילדה האחרת. האם אכן המצב היה גרוע כמו שהיא תארה? הילדה האחרת דחפה כמה פעמים, ואף אחד מהמבוגרים לא מנע את זה? זו התנהגות שלא נותנת לילדה מקום לאמון במבוגרים שיגנו עליה )

אני משתדלת לשבח אותה כשהיא מספרת

ובכלל...אני אתן לזה יותר דגש עכשיו.

אמא שלי אמרה שהיא לא הספיקה להגיב והסבתא השנייה הפסיקה את זה.
ההורים שלי מעולם לא ידעו כל כך להגיב במצבים כאלה, תמיד היו נבוכים ואז אוכלים את הלב אח"כ. אין הורים מושלמים...

מורטלש

New member
אין מצב לשוחח עם השכן שיוותא איזה אחהצ על השקט שלו לאיזה שעם

שעתיים? עד כדי כך אטום, אולי אם תודיעי מראש הוא יהיה יותר נחמד..... כן ממליצה לעשות בית עם כמה חברות אפילו מעין מסיבת יום הולדת / פיגמות עם משחק כמו חבילה עוברת שילדים מאוד אוהבים ואיזו יצירת שרשרת / צמיד או תיק לקישוט עם איפור לילה של פיות ונצנצים , עוגה וארוחת ערב קלה לא יקר נחמד וכיפי ולשכן לבקש ממנו יפה שיהיה סבלני איזה שעתיים ובסיום היום הולדת לעלות אליו עם איזו פרוסת עוגה

למעלה