התנהלות מול מורה

צילום

בכיתה של בני (כיתה ד) יש ילד שזה "תפקידו" לצלם את הלוח ואחר כך שם את זה בווטסאפ הכיתתי, וזה עוזר לכולם.
חייבים לקבל אישור של המורה אבל אם הופכים את זה לרישמי ולתפקיד ועזרה לכיתה זה אפילו לא ניראה מוזר.. אז גם המורה יכולה להזכיר לו לצלם כדי שיהיה לכולם.

2 הצעות

או שתגששי מי הילדה הכי מסודרת בכיתה ותסבירי לאמא שלה את המצב ותבקשי ממנה עזרה
שבאופן קבוע תעביר לך את השיעורים
** אני עושה זאת עבור ילד בכיתה

או שתערבי את היועצת ותגרמי למחנכת לרשום לילד כל יום ביומן
את שיעורי הבית
זה יקח לה כמה שניות

**גם זה קורה אצלנו בכיתה

כן!

מחנכת אותם שנה שניה
מדהימה!
זה לוקח לה בדיוק כמה שניות
היא גם זו שמתווכת ילדים חזקים
שיעזרו לילדים חלשים יותר

אה, טוב, אצלנו אין כל כך שיעורים בכיתות האלה

ואצל ה-ג'ית יש מורה שגם לא ממש מאמינה בשיעורי בית, ולכן גם כמעט אין.
לא יודעת איך זה אצלכם.
אני מניחה שאצל אנה החדשה יש יותר משורה או שתיים ביום - אבל אולי אני טועה.

Ani15

New member
אם המורה לא רוצה לפרסם את השיעורים

כדי להכריח את הילדים להעתיק מהלוח,
אז היא גם לא תסכים לפרסם צילום של הלוח בווטסאפ הכיתתי (ומה ההבדל באמת).
אפשר לבקש ממנה לתת לילד לצלם את הלוח עם מצלמה דיגיטלית (כי אסור טלפון),
אפשר לבקש ממנה לשלוח לך את שעורי הבית במייל באופן אשי (זה טורח בשבילה אז יתכן שלא תסכים)
אפשר גם להזכיר לה שמשרד החינוך מחייב לפרסם במערכת המנבס"נט את מהלך כל שיעור שלה, אז ממילא גם שעורי הבית צריכים להיות שם, והמורה האחראית על המחשוב בביה"ס יכולה לתת לך גישה לזה (אצלנו זה נגיש לכולם באתר הכתה, צריך לקחת בחשבון שאפשר לראות רק את היום הנוכחי ולא אחורה).
ואפשר לומר לה שאם היא לא מסכימה לשום הצעה מהנ"ל, אז הילד שלך לא יכול להכין שיעורי בית ואת לא יכולה לעזור לו בזה. אם זה מטריד אותה או אותך, אפשר לגבות את זה בפניה למנהלת, ובזה להניח לזה. את לא יכולה לעשות יש מאין. זה כמו לבקש מילד נכה לרוץ. אם אי אפשר אז אי אפשר.

מי אמר שמשרד החינוך מחייב את זה?

אצלנו אין משהו כזה (יש אתר כיתה, אבל אין בו שום דבר כמו מערכי שיעור או שיעורי בית). יש לך קישור להנחייה כזאת?

Ani15

New member
המורות חייבות לדווח במנבסנ"ט

אני חושבת שלא חייבים לפתוח את המנבסנט לצפיית ההורים

אשמח לקישור למידע הנ"ל.

אם אדע שהמורה ממילא מכניסה את המידע הזה למחשב, יהיה לי הרבה יותר קל לבקש ממנה את המידע הנ"ל.

Ani15

New member
אני בטוחה שאת יודעת לגגל טוב כמוני

אבל הנה מה שמצאתי:
http://cms.education.gov.il/EducationCMS/Applications/MBS/Default.htm
http://cms.education.gov.il/EducationCMS/Units/Manbas/Manbasnet/
http://cms.education.gov.il/NR/rdonlyres/EB0AB787-7622-4253-9AA7-77D04F991334/191918/2013.pdf
אחראית המחשוב אצלנו בבי"הס הודיעה שמשרד החינוך מחייב אותם לדווח במערכת הזו, אבל אולי זה תלוי-בי"ס.

אני לא רואה איפה כתוב

שבכל בתי הספר יש מערכת כזאת (אם זה מה שהתכוונת שהוא תלוי בית ספר, אז באמת יכול להיות שאצלנו פשוט אין), וגם לא איפה כתוב שהמורה חייבת לכתוב במערכת לכל שיעור מה היה בכל שיעור ואילו שיעורים ניתנו. אשמח אם תפני אותי למקום שבו המידע הזה נמצא.

macaroni35

New member
האם המחנכת רושמת לו הערה או אי הכנת שיעורים בעקבות כך...

מעניין אותי באמת לשמוע אחרי כל התמונה שתיארת - האם המחנכת רושמת הערה או אי הכנת שיעורי בית בעקבות מה שתיארת.

אתחיל ואומר שכיתה ג' היא "מקפצה" - עלייה בחומר ועלייה בהעתקה ורוב הילדים שמתקשים לכתוב או לקרוא ובמיוחד אלו שמוגדרים כבעלי לקויות מתקשים יותר מהילדים הרגילים שגם חווים קושי בכיתה זו.
כיתה ג' שונה מאוד מכיתות א-ב.

ממה שתיארת לילד יש אבחון והמחנכת מודעת ולכן לא הייתי משאירה זאת ברמת מחנכת אלא מנסה לשלב את היועצת וכל מי שצריך בשביל שמשהו יקרה.

בכיתה ג'-ד' היו לנו תורני שיעורים שהעבירו שיעורים בפורום הכיתתי.
כיצד אתם מתעדכנים בהודעות ובנלמד? אצלנו קיימת מערכת משו"ב לפני כן עבדנו עם הקמפוס (המודל).

בנוגע להעתקה - לא הייתי מתרגשת מכך שהוא לא מספיק להעתיק הרבה ואפילו מדרבנת על המעט אבל המצב שתיארת הוא - שאין בכלל העתקה ולכן המחנכת צריכה טיפה להיות עירנית ולדרבן אותו לפחות להעתיק חלקית.
ושוב לילדים מתקשים המחנכות בד"כ מקלות בהעתקה וגם בכמות השיעורים אבל ממה שתיארת נשמע שלמחנכת אין שום עניין לעזור ולהתערב(ואני מסתמכת על מה שכתבת ותיארת) ולכן הייתי פונה הלאה ולא יושבת ומחכה.

gpa3

New member
ענו לך כבר כמה נשות מקצוע ויש אמת בדברים שלהן.

האם שאלת אותה וקבלת מענה שהיא רוצה ללמד אותם להעתיק מהלוח, או שזה ניתוח שלך?
לפי מה שאת כותבת, מאוד יכול להיות שהמסר ש"הפוך" כתבה עליו (לוותר ולא להעתיק מהלוח) כבר עבר אליו. את הרי מציינת שנראה לך שהוא לא מנסה אפילו. נקודה נוספת למחשבה, מדוע הוא לא מיידע אותה? האם הוא מדחיק? האם הוא מתבייש? אולי הוא באמת כבר ספג את המסר שהוא כבר לא חייב? אולי אפשר לבקש מהמורה שתדבר איתו באופן אישי? שתדבר איתו ותזמין אותו לפנות אליה כשהוא מתקשה (אם הוא יושב לידה זה גם יכול להיות לא בולט לעין)?

למעלה