הגהות אחרונות בהחלט - תודה למי שעוד יש לה סבלנות

הגהות אחרונות בהחלט - תודה למי שעוד יש לה סבלנות

מצחיק שלפני שבוע בערך (או פחות) הרגשתי שלארח את כל בנות הכיתה יהיה עונש איום ונורא. ככל שאתן מדברות איתי יותר כך מתחשק לי יותר לחגוג לה כבר
ת ו ד ה לכולכן על הליווי הרגשי המעמיק והפרקטי המפורט !
שאלות נוספות (רבות) מודגשות, תודה גדולה מראש לכל העונות.
להלן התוכנית העדכנית:

1700 התכנסות - שולחן איפור (בגוונים מכשפתיים) יהיו כובע + גלימה, הבנות תתאפרנה ואז אצלם אותן בתוך מסגרת (רוכשים בחנות יצירה?) זו פעילות שקל להצטרף אליה.

1715 - מתחילים!
1. משחקים משותפים - שמתאימים לזוגות - כל הבנות מתחלקות לשתי קבוצות ושולחות נציגה אחת לכל משחק, (מה אני עושה אם יש לי מספר אי זוגי?)
2-3 דקות למשחק בערך
א. נשיפת רוחות
ב. עיטוף מומיות
ג. להדביק את המטאטא למכשפה
ד. "המכשפה אמרה.... "
ה. ביצים קשות על כפות (מחופשות למכשפות או משהו מפחיד אחר)
ו. נר בבקבוק (עם קישוטים מפחידים)

2. חפשו את המטמון ברחבי הבית עם פתקים מצויירים (איך אני משתפת במשחק כזה את כולן? בטח יש תמיד איזו אחת שתיים דומיננטיות, לא?)

10 דקות

3. חבילה עוברת עם משימות מפחידות
10 דקות
4. צ'יזבט מפחיד (במידה) עם סוף מצחיק, מתחת לסדין ענק בסלון עם פנס באמצע
5 דקות

(מבחינת זמנים, בערך 35-40 דקות)

1750 הפסקת אוכל של 10 דקות - האם לא זמן "מועד לפורענות"? טיפ כלשהו ל'ניהול' זמן האוכל?

1800 - תחנות (אני מתכננת 3 בנות לתחנה- סביר?, ומקווה שכל הבנות יעברו בכל התחנות)
1. חדר חושך שמחפשים בו חפצים עם פנס
2. תחנת האוכל המגעיל - תחרות אומץ עם סוכריות מגעילות של הארי פוטר + שיקויים דוחים (לא באמת, אבל הסוכריות מגעילות באמת)
3. הכנת יצירה (הולכת לחפש מסיכות) זו תחנה יותר ארוכה מהאחרות - בעייתי?
4. מישוש חפצים 'מגעילים' וניחוש מה הם

(40 דקות בערך?)
הגעתי רק עד 18:40 ואני כבר אמורה להגיש את העוגה - נראה לי שאין לי מספיק 'חומר'

10 דקות אחרונות - שירי יומולדת, הרמה על כסא, עוגה מפחידה ו... הביתה
בתקווה בסיום יהיו לנו - ילדה אחת מאושרת ונרגשית, עוד 12 בנות שממש-נהנו, אמא אחת שמצליחה להרגיע את האופוריה (סרטון כבר אמרתי?)
ונקיונות לתוך הלילה כמובן.

נשמע כיף
, טיפים קטנים

אל תחששי ממספר אי-זוגי. רוב הסיכוי שהן לא יספרו בכלל, ושלא יהיה להן אכפת.

אל תעשי עניין גדול ממי המנצח. (בלי ״כל הכבוד! אדומים! אתם מובילים!״). חשוב שהמשחק יהיה רק להנאה. אחרת עוד יתחילו להתחשבן ולהעליב (״הפסדנו רק בגלל רבקה הטיפשה״).

לגבי לשתף אות כולן - אני חושבת שאם כולן עושות את זה ביחד, זה בעיה שכולן ישתתפו. אי אפשר ש13 בנות תקראנה פתק אחד. אז אולי בשתי קבוצות? וכדי שלא יהיה מצב שיש מישהו שלא עושה כלום - אפשר לעשות משימה קבוצתית. נניח כולן צריכות לתת ידיים ולעמוד על רגל אחת תוך כדי הקראת משפט כשפים. חפשו את המטמון לוקח בדרך כלל יותר מ10 דקות.

זמן האוכל: לאכול רק על הרצפה. הן יושבותֿ, ומגישים להן קערות קטנות כשבכל אחת מגוון מהכיבוד. גם אם מישהי מבקשת עוד שתיה - מביאים לה. היא לא קמה. מנסיון כואב - תמיד יהיה ילד אחד שכשהוא מנסה לקום, נשפך לו הפטל.

כמה מחשבות

דבר ראשון אני חושבת שיכול להיות שבכלל לא תתגיעי לחלק השני והדברים יקחו יותר זמן, תהיי גמישה עם התוכניות
גשיפת רוחות וביצים קשות יכול להיות כמרוץ שליחים ואז כל הבנות משתתפות וזה לוקח יותר זמן.
לא הייתי עושה סוכריות מגעילות באמת
הייתי עושה את עבודת היצירה או כולן ביחד או מבוגר אחראי שנמצא כל הזמן בתחנה הזו

נשמע שהתכוננת היטב. טיפ קטן...

בגיל 6 הן כבר מספיק גדולות לכמה דקות של משחק חופשי בין לבין, הן נהנות כבר לדבר קצת בינן לבין עצמן... אז גם אם בסוף יהיה לך זמן מת אפשר לתת לכולן להיות בחדר של הנסיכה או להוציא כמה תיבות לסלון- ברביות וכאלה והן מעסיקות את עצמן מצויין.
אצלי ( 15 בנות) פתחתי בנשנושים עד שכולן התאספו. החטיפים המלוחים היו על השולחן במטבח ואחרי שכולן הגיעו הודעתי על הפסקת הנשנושים וניגשנו לחלק המרכזי (אז זה היה יום הולדת נסיכות עם יצירת אביזרים מתאימים.) באמצע עשינו שוב הפסקת חטיפים, כשהרגשתי שהן מתפזרות מדי ואת העוגה שמרתי לסוף.
ולקחת בחשבון את המיץ שלרוב נשפך והמון לכלכוך על הרצפה, זה חלק מהעניין , תמיד היו נייר מגבת ומגבונים בשלוף.
אל תשכחי לנשום תוך כדי וגם להנות.
נושא ממש ממש מיוחד. ומזל טוב לילדת יום ההולדת

נתת מעט מידי זמן לאיפור וצילומים.

חוץ מזה מה עם קישוט המסגרות? תושיבי אותן עם דבק ונצנצים ותראי איך יעופו 20 דקות... את משחק מישוש הדברים המגעילים אפשר לעשות במסגרת המשחקים המשותפים (מומיה וכו'). את מכינה שקית בד אטומה (ציפית קטנה), הילדה מכניסה את היד וצריכה לנחש. את הסיפור המפחיד הייתי עושה אחרון לפני האוכל. נגיד לכנס את כולן אחרי התחנות.

תודה לכן על ההכוונה המדוייקת, רק תגידו, איפה קונים מסגרות

לתמונות? והאם כל ילדה מקבלת מסגרת אישית לקישוט?
כי אז נוצרות לי 2 פינות יצירה, אחת בהתחלה (איפור, הכנת מסגרות, צילום) ואחת בתחנות (המסיכה המפחידה) - לא יותר מדי?

mick nik

New member
מסגרות יפות יש במקס סטוק ב5 שח

וראיתי שם גם מסגרות גדולות יפות אם המחשבה היא לצלם אותן מחזיקות מסגרת מעוצבת - ואז הן בעצם רק אלמנט עיצובי בתמונה שאת מצלמת ואין צורך לקשט.
המסגרות הקטנות שאני ראיתי כבר צבועות בצבעי פסטל ( פחות צורך בעבודת צבע מלכלכת..) .
אפשר לקנות מדבקות קריסטליות מנצנצות לקישוט וקצת פרחים/ כוכבים והן יהיו מאושרות, אבל לא בטוחה שלכך כיוונת בכלל.
&nbsp
לטעמי - שתי יצירות זה אכן יותר מדי והייתי בוחרת רק יצירה אחת.
מה חשבת לעשות עם התמונות? להדפיס במקום ? לשלוח לכיתה אחר כך ?
&nbsp
קחי בחשבון שלוח הזמנים נזיל למדי בימי הולדת מסוג זה וחשוב להכין את הילדה מראש לאפשרות שלא תספיקו הכל.
ובכל מקרה נשמע שהולך להיות לכן ממש כיף...

macaroni35

New member
מסגרת לפינת צילומים...

קונים קאפה גדולה בכל חנות יצירה/ציוד משרדי וכו'.
מסמנים בעיפרון את המסגרת חותכים בסכין יפנית את הפנים...
צובעים, מקשטים, מדביקים עפ"י הנושא של היום הולדת/ שם הילדה בת 6/ יום הולדת שמח....

אני עשיתי למסיבת סיום של ילדי הכיתה לפני שנה וגם ליום הולדת והעניין עכשיו תפס תאוצה....כמה מורות אפילו לקחו את הרעיון...זה יוצא מקסים.

לשמחתי הרבה אין לי אף עצה מניסיון עבורך (כי מעולם לא חגגתי
יום הולדת כזה בבית
) אבל שני דברים יש לי לומר לך:
אלף, עפר לרגלייך אני על האומץ שלך

בית, מאחלת הצלחה, הנאה ושתוכלי בסוף כל הפרוייקט גם לזהות את הבית שלך

אל תשכחי לחזור ולדווח לנו איך היה!

mick nik

New member
עוד שני דברים שהייתי חושבת עליהם

- במהלך ההתכנסות לא הייתי בונה על זה שהבנות תתאפרנה לבד. הן צעירות מדי לכך . כתוצאה מחוסר מיומנות הן עלולות לא להיות מרוצות מהתוצאה וגם זה יגזול הרבה יותר זמן ממה שאת מייעדת לכך.
האיפור צריך להיות בשיטת הסרט הנע - משהו של דקה -שתיים לילדה. הייתי מנסה לגייס לכך נערה שתוכל לעזור גם בהמשך הערב.
לגבי היצירה- הייתי שוקלת להעביר אותה להתחלה דווקא ולא כחלק מהתחנות. זה אכן לוקח יותר זמן ויכול ליצור בעייתיות במעבר בין תחנות. גם שם ילדות יכולות להתעכב יותר משאת מעריכה אז הייתי עושה יצירה משותפת בהתכנסות, מפנה לתחנה זו כל מי שסיימה להתאפר ולהצטלם ולאחר מכן מתחילה במשחקים שתכננת.
כך גם לא יווצר מצב שלא תגיעי ליצירה בכלל. יותר קל יהיה לוותר על משחק או שניים במקרה של לחץ זמנים.
לצורך ההתכנסות והורדת האדרנלין בחלק השני הצ'יזבט מתחת לסדין יעשה את העבודה ;)

michal@gal

Active member
מנהל
התכנון מעולה חוץ מחישובי הזמנים

הכל יקח יותר זמן ממה שאת מניחה.
המשחקים בהתחלה יקחו 5-10 דקות למשחק. אל תעשי רק נציג אחד מכל קבוצה אלא תני אפשרות לכמה סיבובים של כל משחק.
&nbsp
חבילה עוברת - תלוי בגודל החבילה. יכול לקחת גם 20 דקות.
&nbsp
לא הייתי עושה הפסקת אוכל באמצע. אוכל מרוכז בסוף, לקראת ההגעה של ההורים.

למעלה