מעבר כיתה

מעבר כיתה

היי,
הבת שלי בת 6.5 תלמידת כיתה א'. סה"כ ילדה חברותית, רגועה, תלמידה טובה ומאוד שמחה להגיע לבית הספר.
הבעיה היא שקבלנו מחכת איומה, צעקנית, אגרסיבית, חסרת סבלנות, משליטה טרור בכיתה והילדים מפוחדים. הזהירו אותי מפניה לפני אבל חשבתי שבגלל שיש לי ילדה "רגועה" זה לא יפריע. טעיתי. הילדה עצובה ומפוחדת, אין בעיה חברתית או לימודית, רק המחנכת- הילדה ורבלית ומשתפת וממש מפרטת מה קורה במהלך היום.
הייתי בפגישה עם היועצת והילדה, היועצת התרשמה שיש בעיה אבל הבטיחה שהמנהלת תדבר עם המחנכת. זה היה לפני שבועיים. בינתיים אני גם דברתי עם המחנכת כמה פעמים והיא רק מתגוננת וטוענת שהיא לא צועקת. עם השינוי שחל בילדה שלי אי אפשר להתווכח. ניסיתי לתפוס בטלפון את המנהלת מספר פעמים אך היא לא חוזרת. מה אני יכולה לעשות בשלב זה? האם המנהלת יכולה להחליט שהיא לא מעבירה את הילדה כיתה? זה ברור שהיא יודעת שהמורה הזאת לא מוצלחת אבל היא לא תתחיל להעביר עכשיו את כל מי שיתלונן ואני בטח לא היחידה שמתלוננת. האם אני יכולה להשאיר את הילדה בבית כאולטימטום? אני לא רוצה לערב את כל ההורים כי חלקם פרווה, יודעים שיש בעיה אבל אין להם כוחות ומשאבים להתמודד עם זה ובנוסף אני רוצה לדאוג לבת שלי, הרי לא יחליפו להם מחנכת (אין מי לשים במקום). הילדה במצוקה, מה הייתם מייעצים לי לעשות? המחנכות בכיתות המקבילות מקסימות
תודה לעונים

הסיכוי היחיד הוא להוציא את עצמכם מהכלל

לא נעים להגיד, אבל זו בעיה שהפתרון היחיד הוא לטפל רק בבתך ולא בילדים האחרים.
גם אצלנו יש מורות שידוע שהן צועקות, ואין מה לעשות נגד זה. מה הסיכוי שפתאום הפיה תתיז על המורה אבקת קסמים, ופתאום המורה תשתנה?

תנסו ״לבנות קייס״ שהילדה שלכם רגישה במיוחד, עדינה. אם היה לכם חבר פסיכולוג הייתי ממליצה אפילו מכתב שאומר שהוא מרגיש שמשהו לא טוב קורה לילדה.
ודווקא לפעול לבדכם. אם אתם תהיו הנודניקים היחידים, אולי יעבירו את הילדה. ככל שיותר הורים יתלוננו - המנהלת תחליט שאין מה לעשות.

זו דעתי.

מסכימה!

תלחמו על ילדתכם
הסיכוי לקבל תשובה חיובית
גבוה יותר
תבקשי פגישה עם היועצת והמנהלת
ותלחצי עליה להעביר
כי לא טוב לילדה
היא לא רוצה ללכת לבית הספר
היא לא רוצה לישון לבד
וכו וכו
פחות לדבר על המורה הצעקנית

mykal

New member
מסכימה עם קודמותי אבל

ואבל גדול, זה פתרון להפעם,
במהלך השנים יהיו עוד מורים/מורות צועקים/קפדנים/נטפלים,
לא בכל פעם תצליחו להעביר כיתה/בי"ס.
לפעמים יותר פשוט ונכון לפנות למורה ולומר לה--את צועקת--
והילדה פוחדת ממך--אפשר שלא תגידי סתם שאת לא צועקת,
כי זה נשמע וכולם שומעים,
ולהסביר לילדה שזה הטון של המורה וחבל--אבל זה לא נגדך,
אל תתיחסי לצעקות, תלמדי וזהו.
מעבר כיתה כרוך גם בהשתלבות חברתית,
וכרוך גם בשינוי הרגלים שהקנו לאלה ולא לה.
קחי את הכל בחשבון.

מאחלת לך נחת והצלחה בכל מה שתבחרי.

למעלה