שאלת ימי הולדת לילדי הכיתה

shtuta 2

New member
שאלת ימי הולדת לילדי הכיתה

הי,
מענין אותי לשמוע איך הדברים עובדים במקומות אחרים...
ביתי בכיתה ב. כבר מתחילת כיתה א, כל הילדים בכיתה ללא יוצא מן הכלל חוגגים יום הולדת לילדי הכיתה אחר הצהרים. העניין הוא שהחגיגה נעשית תמיד בקבוצות, שלושה או ארבעה ילדים כל פעם. מה שזה גורר זה מצב שאנשים עושים חגיגות מאד מאד מושקעות )כי ההוצאות נחלקות בין ארבעה אנשים אז אפשר...), כל מיני סדנאות בכל מיני מקומות, ימי כיף מושקעים וכ.
שנה שעברה חשבתי שזה העניין של ההתלהבות מכיתה א, אך אני רואה שכבר בתחילת השנה זה ממשיך לכיתה ב. כבר שלושה ימי הולדת נקבעו, כל אחד בהרכבים של 3-4 ילדים.
אני כבר לא מדברת על כך שהחינוך הזה בעייתי לדעתי, להציב סטנדרטים גבוהים כאלו בגילאים כאלו, ולא מדברת על כך שכל יום הולדת שהילדה הולכת צריך לקנות מתנה במאות שקלים כי זה לכמה ילדים. יש גם את העניין שבסופו של דבר הילד חוגג עם ילדים שלא חברים שלו, פשוט ילדים שנולדו באותו הזמן במקרה, ולבת שלי זה לגמרי לא מתאים ושנה שעברה לא הסכימה...
בקיצור, מעניין אותי לשמוע איך אצלכן...

אל תנסי להיכנס לתחרות

כל אחד חוגג לילדיו כראות עיניו.
אצלנו יש הורים שמביאים מפעיל, ויש כאלה שלא.
ולא התרשמתי שיש עם זה בעיה.
תחגגי לפי מה שמתאים לך ולבתך. היא לא רוצה לחגוג עם חברים? לא חובה.

לקנות מתנה במאות שקלים?
א. את המתנות ממילא היית מביאה, אבל כל יומיים למסיבה אחרת. עכשו - זה מאוחד לאותו יום.
ב. למה מאות שקלים? מבצע ארבעה ספרים במאה, למשל, נותן יופי של מתנה ב25 שקלים. ויש עוד הרבה מתנות נחמדות שאפשר לקנות בפחות מ40 שקלים.

אצלנו מתאחדים בימי הולדת כדי לחסוך הוצאות

המטרה לא להוציא אותו סכום ולהביא הפעלה יקרה פי 4
אלא להוציא רבע מהסכום שהייתי מוציאה אילו חגגתי לילד לבד...
לכן ימי ההולדת "צנועים" (המרכאות כי הסכומים לטעמי עדיין בשמיים אבל לא מצאתי ממש דרך להמנע מזה - חוץ מלא לחגוג בכלל). נפגשים בפארק, יש מפעיל לפי טעמם של הילדים החוגגים (יומולדת קרקס/רובוטים/מכשפים/בלשים/ווטאבר), יש פיצה, עוגה וקצת ממתקים וזהו.
מתנות אנחנו גם קונים תמיד כמה חברים ביחד כך שאני מוציאה 15 ש"ח על מתנה.

אצלנו זה מקסימום בזוגות,

וגם עושים מסיבות מפוארות יחסית, עם כל מיני הפעלות או במקומות מיוחדים

גם אצלנו מאחדים

לי זה נורא נוח
במקום לצאת כל שני וחמישי ליומולדת
לגבי המתנות זה נשאר אותו דבר
סביבות 30-40 שח לילד
מה זה משנה אם אני קונה 4 ביחד
או כל שבוע אחת

kramerkaren

New member
הלוואי כולם היו מתחלקים כאן לקבוצות

בעיני זו האופציה השפויה וההגיונית. בטח ובטח לאור זה שכל מפעיל קיקיוני לוקח 1400 שקלים....
לגבי אם הילדים חוגג עם או בלי חברים קרובים - זה כבר עניין של כל ילד ושל ההורים שלו. בכיתות הנמוכות, כשכולם "חברים", זה לרוב זניח, ומרבית הילדים ישמחו לחגוג עם חבר או שניים או שלושה. בעיני זה גם מוריד הרבה לחץ מילד יום ההולדת, זה מאפשר לו להיות במרכז, מבלי להיות על מוקד.
ומעבר להכל, כמזומנת למסיבה - אז אני מעדיפה שיהיו פחות אירועים. יש חודשים של 2-3-4 מסיבות בשבוע, ואת הרצון לכבד א המזמין אל מול חוגים/משפחה/עיסוקים ואת הצורך להתארגן, להסיע, לנייד...שלא נאמר ממתקים שנאכלים בכמות לא נשלטת 4 פעמים בשבוע וכו. עדיף לי כמה שפחות.

macaroni35

New member
ימי הולדת ...

אז כולם עושים מסיבות משוקעות...אז...את לא חייבת להתאים את עצמך אליהם אלא לעשות עפ"י רצונך...

בתי כבר בכיתה ה כל חברותיה עושות מסיבות מושקעות לעיתים אף כבר במקומות שנחגגו בהן בת מצוות (לא מגזימה..) אבל זה לא אומר שאני אחגוג או חוגגת לה כך.
כל שנה אני מפעילה את בנות הכיתה ביצירה ומשחקים (וכל שנה מודה על המצאת ה"חדר יום הולדת" בבניין) וכל שנה הבנות לפני היום הולדת אומרות לבתי שהן רק מחכות ליום הולדת שלה...

ולה דווקא כן יש חברה קרובה בתאריך אבל אין לי עניין להוציא אלפי שקלים אפילו שזה מתחלק...לטעמי להוציא 1800-2000 ש"ח על יום הולדת זה מטורף.

באשר למתנה - אצלי יש תקציב של 30-40 ש"ח לחבר/ה ולחברה טובה לפעמים 50....אבל מה זה משנה כמות ימי ההולדת וההוצאה לא משתנה.

שלגיה73

New member
אצלנו הרוב בזוגות

למעט בודדים שחגגו בשלשות או ביחידים
למזלי החבר הכי טוב שלו נולד 10 ימים אחריו, אז חוגגים יחד
ממה שאני רואה הרוב חוגגים שנה כן-שנה לא,
&nbsp
מבחינת מתנות גם מה שאני נותנת וגם מה שקיבלנו נע בין 30-40, בודדים היו מחוץ לטווח למעלה או למטה

shtuta 2

New member
תודה לכולן על התשובות

מבינה שפלוס מינוס זה אותו דבר אצל כולן...לא נכנסת בכלל לתחרות, בכיתה א חגגנו לה לבד אצלנו בבית עם כל ילדי הכיתה כשאנחנו היינו המפעילים והיה מוצלח מאד, פשוט סקרן אותי איך זה מתנהל במקומות אחרים.
כנראה שאני אמשיך לשבת ולצטער על התרבות החומרית שבה אנו חיים

זה לא קשור לחומריות בהכרח למרות שזו האמירה הרווחת

איפשהו בגן חובה היינו ביומולדת שההורים הפעילו לבד - משחק חפש את המטמון בפארק. היה מושקע מאוד בזמן, מחשבה וכסף - הן אמרו לי אח"כ שלמרות שהפעילו לבד לא יצא להן זול בהרבה מהפעלה קנויה כי היו הוצאות אחרות (לדוג' כל ילד קיבל "חרב" וכאלה). לעומת זאת ביומולדת האחרון שעשינו לגדול שלי עם עוד חבר מהכיתה, היתה הפעלה של רובוטיקה - משהו מגניב לאללה שהילדים היו צריכים לעבוד בזוגות ולבנות רובוט קטן לפי הדרכה - אז נכון היה גם פיצה ועוגה, וברור שהמפעיל לא היה בהתנדבות אבל הילדים לא מרגישים בזה שום דבר "חומרי" במיוחד. הם ישבו על מחצלת בפארק הירקון מקום ציבורי לחלוטין ובנו רובוט... כך שעצם העובדה ששילמנו על זה כסף לא פוסלת בעיניי. כשמזמינים עוגה ב-300 שקל כדי ש"הילד יהיה מאושר"... זה כבר משהו אחר

שקדיייה

New member
אגב, אצלנו לא חוגגים כל שנה במסיבה מפוארת

כל ילד מקבל פעם או פעמיים יומולדת משוקעת יחסית .
וזהו.
בשאר השנים מציינים את זה בחוג המשפחה, או במקסימום מזמינים כמה חברים טובים לסרט , פופקורן ואיזה פעילות קטנה שאני מארגנת בבית.

וכשאני חושבת על זה לעומק, גם בין החברים של הילדים שלי, אין ילדים שכל שנה מזמינים למסיבה משוקעת.

michal@gal

Active member
מנהל
למה זה נחשב בעינייך כתרבות חומרית?

אם עושים יומולדת משותף לכמה ילדים, זה דווקא חסכוני בהוצאות ויש יותר הורים אחראיים בסביבה.
&nbsp
לא כל הורה מסוגל להפעיל לבד מסיבת יומולדת ל 30 ילדים.

שקדיייה

New member
לי זה נשמע דווקא נחמד

לא צריך להיות החברים הכי טובים כדי לחגוג ביחד.
זה נחמד בעיני שכמה ילדים חוגגים ביחד , ומחלק בצורה נחמדה את תשומת הלב... (אגב, יש הרבה ילדים שגדול עליהם לגמרי להיות במוקד תשומת הלב, והחלוקה הזו מאפשרת להם להינות מהארוע ולא להכנס לסטרס)
זה נחמד שהעלות מתחלקת בין כמה הורים ואז באמת אפשר לעשות משהו יפה ונחמד שהילדים נהנים ממנו באמת.
וגם בתור מוזמנים, הרבה יותר נוח שיש פחות ארועים.....

אני הייתי שמחה אם יותר ילדים היו חוגגים ככה.
אני אישית תמיד מחפשת עוד ילד כדי לערוך את החגיגה ביחד ולהתחלק בנטל.

ואם יש ילדה שזה לא מתאים לה, לא חייבים. את יכולה לחגוג לה לבד. לא חייבים ליישר קו עם מה שמתאים לאחרים.

פריZמה

New member
מדוייק לגמרי

וגם נכון חינוכית. כל הנסיכים והנסיכות האלה....דורות של דגנרטים גדלים פה.
יום הולדת משותף, מתנות יותר קטנות, לא חייבים להיות במרכז לבד.
מצד שני גם לא חייבים יום הולדת בלונה פארק.... גם משחקים של פעם בגינה עובד יופי.
ומציעה לא לחשב כמה עלה ה״ אירוע״ מבחינת מתנות. הרוב חוגג, המס ידוע. מעדיפה לשלם אותו במנות גדולות מעט פעמים מאשר שיתפרס לי בתשלומים קטנים על כל זמני החופשי.

שקדיייה

New member
חייבת להתייחס רגע לעניין היומולדת בלונה פארק- זה להיט!!!

עשיתי את זה לשני הבנים שלי (כל אחד בזמנו) וכנראה אעשה כזה גם לבת.
זה פשוט להיט!!
לגדול עשיתי לבד והזמנתי לו 4-5 חברים. לקטן עשיתי עם עוד חבר והזמנו את כל הבנים של הכיתה (10 ילדים...)

זו יוצאת החגיגי הכי זולה שיכולה להיות. (קונים כרטיסים מוזלים וזה עולה בסוף משהו בסביבות ה- 50 ש"ח לבן אדם), לא צריך להשקיע ולהכין כלום פרט לעוגה ולדאוג להרבה שתייה... אפילו את החטיפים לא ממש יש זמן לאכול.....

וזו הצלחה מובטחת.
הילדים עפים על זה לגמרי!!
וכאמור, זה הכי זול והכי לא מושקע שיש.

gpa3

New member
טוב, כתבו כמעט הכל....

הכל עניין של הגדרות. מה זה "הפקה"? מה זאת "השקעה"? האם זאת פונקציה של כסף? של השקעה? לא פעם זה עניין של הגדרות. סתם לדוגמא, האם לשלם על אולם למסיבת סיום זאת השקעה גדולה מבריכה (דיון שהיה אצלנו בשכבה, ונראה לי קצת דומה).
יכול להיות גם שמה שנראית לך השקעה כספית גדולה של ההורים היא לא באמת השקעה גדולה. פשוט לא רק העלויות מתחלקות בין יותר אנשים, גם ההכנות. בנוסף, אולי חלק מהסדנאות ההורים עצמם עושים?
באופן אישי, אם לא הפעלתי לבד (או עם עוד מישהו/הם), אני לרוב עושה עם עוד ילד או שניים, פשוט ההוצאות מתחלקות וכך אפשר להזמין את כל הילדים בכיתה ולחגוג כל שנה. הרי באותה מידה יש לא מעט ילדים שחוגגים את אותן ימי הולדת לבד.
וכאמור, גם על המתנות ענו לך. מקציבים סכום של כסף ומחפשים בהתאם. אגב, גם מתנות אני קונה לרוב בזוג/שלשה/רביעייה. על אותו עקרון, אפשר לקנות מתנה יפה יותר ולהשקיע בסופו דבר, לא פעם, פחות.

kmiki

New member
לא משנה איך זה אצלנו

הבת שלך לא רוצה וזהו.
תחגגי לה לפי מה שמתאים לערכים שלכן ולרצונות שלה, כי זה מה שחשוב.
&nbsp

למעלה