סיפור על החלפת גלגל

יהלום29

New member
לי דווקא עזרו

ומזל שכך כי הייתי ממש תקועה.
שש בבוקר, אני אני בדרך לעבודה על כביש 4. פנצ׳ר.
עצרתי בצד. רציתי להתקשר.. מחפשת את הטלפון, אין. מכל הימים שבעולם שכחתי את הטלפון בבית!
אמרתי טוב אין ברירה, ננסה להחליף לבד. מחפשת את הג׳ק. לא מוצאת!
מסתבר שהוא בתוך תא מאחורי הפנס האחורי של האוטו. לא ידעתי את זה!
בשלב הזה אני כבר על סף דמעות. באמצע כביש מהיר ב6 בבוקר בלי שום דרך להחלץ.
למזלי באמת תוך כמה דקות עצר מישהו והחליף לי גלגל.
אז מבחינתי דווקא יש אנשים טובים

נומלה

New member
לא שווה לחכות שעתיים

לשירותי הדרך של הביטוח, כשלהחליף גלגל לוקח (למאותגרים שאני ביניהם) 15-20 דקות. פשוט צריך לתרגל את זה בבית פעמיים שלוש.

kmiki

New member
למה לא לנסות?

על יבש, בלי שיהיה פםנצ'ר, ובליווי מישהו שיודע וילמד אותך.
זה הרבה יותר פשוט ממה שאת חושבת.
יום אחד תהיי תקועה במקום לא נוח בלחץ של זמן, לא יהיה לך זמן לחכות לביטוח...
חבל

r i n i

New member
אנחנו גם חשבנו שכדאי שיהיה ברכב

מדריך קצר עם כמה שורות הדרכה להחלפת גלגל.
כמו שיש בצד הדלת כמה אויר לנפח בגלגל.

kmiki

New member
והנה הסיפור שלי :)

ולדעתי בהחלט יש קשר בין פמציניזם להחלפת גלגל, כי נשים פשוט לא לומדות איך לתחזק את הרכב שלהן, וזה מחדל שלנו, אנחנו הופכות את עצמנו לתלויות.
החלפת גלגל זה ממש פשוט, ולא ידעתי בכלל.
אני גרושה, פתאם אין את הבעל להתקשר אליו.
לפני חודשיים היה לי פנצ'ר, לא רחוק מהעבודה, האינסטינקט של אשה שלי היה להתקשר לחבר מהעבודה שיבוא לחלץ אותי.
מחכה לו, אני בחצאית קצרה והכי אל לבושה לעבודה מלכלכת, מחליטה להכין לו בינתיים דברים... מוציאה גלגל ספייר, ג'ק, הכל מוכן, מחכה... מחליטה לפתוח ברגים בינתיים, זה לא כזה קשה, מחליטה להרים את הג'ק, אוקיי, לא נורא, אז כבר נוציא את הגלגל... עוצר רכב עם גבר, מציע עזרה, מסרבת בנימוס, הוא מחייך ופולט איזה כל הכבוד ואני מתרגשת מעצמי... מוציאה גלגל, מכניסה גלגל ספייר, מתחילה להבריג חזרה, עוצר גבר נוסף, מציע עזרה, מסרבת בנימוס, ההוא גם מתלהב מזה, בודק שאני בטוחה, אני בטוחה...
מסיימת את הכללללללל, מהגיע החבר מהעבודה, שכחתי להודיע לו שהסתדרתי לבד, הוא מסיים את ההברגה כדי לא להרגיש שהוא סתם בא, מחזיר לי הכל למקום...
הגבר הקודם עדיין באתר, אומר לו "זאתי משו, הא?" אני פונה אליו ואמרת לו בבטחון "אולי יש לך מגבונים?" כי לי אין מגבונים, הוא שולך ישר... אמרתי לו "הנה, הועלת לי במשהו למרות הכל", צחקנו.
&nbsp
בקיצור, במקום להיות המסכנה שצריכה שיושיעו אותי, החלטתי לנסות לבד, ומסבתר שזה לא נורא.
&nbsp
כן, מי שישב וצפה בך, לא נחמד, זה נכון, אבל בינינו, למה הם צריכים להתלכלך בשבילה? למה הם חייבים עכשיו לקום ולעזור כשאתן אל מראות סימני מצוקה? נראה שמצד אחד התעצבנת על אלה שתרמו עצות ומצד שני כעסת על אלה שלא... מה ציפית? שהם ידעו לבד שאתן זקוקות לעזרה? הרי יכולת גם את לעזור במקום לצלם...
&nbsp
פמיניזם זה אחלה

אני מילאתי היום מים לווישרים לגמרי בעצמי

אבל לפנצ'ר עוד לא הגעתי.. כל הכבוד לכן!

macaroni35

New member
אני שילמתי לנהג מונית על הזמן כשנתן לי כבלים למצבר...

וזה היה במרכז תל אביב...אף אחד לא היה מוכן לעזור לי ולעצור לרגע....
עד שפשוט עצרתי נהג מונית ואמרתי לו שאשלם עבור הזמן שזה לקח....
רק כך יכולתי לצאת מהסיטואציה שהייתי בה....

שמחה שיש אנשים טובים באמצע הדרך....(אצלי לא עבד...)

בפנצ'ר האחרון שהיה לי מילאתי אויר עם הספריי ונסעתי עד לפנצ'רייה הקרובה לתיקון הפנצ'ר ............טיפ חשוב - ליד הגלגל הרזרבי שימו לכן את הספריי הזה עולה 40-50 ש"ח ויעיל לפנצ'רים קלים....שלא הזיקו לגלגל עצמו....חייב לנסוע מיד לאחר שממלאים את הגלגל.

נומלה

New member
הנה הסיפור שלי על החלפת גלגל

זה היה מזמן מזמן, היה לי סיטרואן (כזה עם גלגלים ממש לא גדולים), הייתי בהריון עם הסטודנטית (טוב אז היא עוד לא היתה סטודנטית כמובן
) בחודש שישי אני חושבת, והנוסע המתמיד כהרגלו, היה באחת מנסיעותיו. קמתי בבוקר ורציתי להכנס לאוטו ולנסוע לעבודה, אבל אבוי, פנצ'ר. הלכתי לחפש את השכן שהיה איש עם לב זהב שעוזר בכל, אבל השכן לא היה. הסתכלתי ימינה, הסתכלתי שמאלה, ובאין ברירה החלפתי גלגל ונסעתי לעבודה. בחליפת האימיילים של הבוקר סיפרתי לנוסע המתמיד את קורותי וקיבלתי בחזרה אימייל היסטרי הדורש שאני ארוץ לגניקולוג לוודא ששום דבר נורא לא קרה לעוברית בעקבות החלפת הגלגל. קבעתי תור דחוף והלכתי לספר לגניקולוג את קורותי ואת הדאגות של האבא לעתיד. הגניקולוג שמע בשתיקה ופרץ בצחוק פרוע שהחריד את הדרורים בחוץ. וזה מה שהוא אמר: "בשלושים ומשהו השנים שאני מטפל בנשים הרות, אני מקבל בקשות להקלות פה ולהקלות שם מפאת כובד ההריון. זוהי הפעם הראשונה שמישהי באה ומבקשת רשות להחליף גלגל באוטו." העוברית גדלה להעמיק בהגות הפמיניסטית לרוב. אתם חושבים שזה בגלל החלפת הגלגל ההיא?

אין קשר לפמיניזם

עשיתן כמה טעויות. הייתן יכולות להתגבר עליהן לבד. הייתן יכולות להוריד את הרכב ולפתוח את הברגים. הייתן יכולות להעלות את הרכב מעט יותר אח"כ. לא כזה עניין. רק לוקח זמן.
את הנעילה של הברגים אני עושה בקפיצה על המברג. רק משקל מלא ועוד אנרגיית הקפיצה מספיקים לסגירה טובה.

להחליף גלגל זה מלכלך, ולוקח זמן. אין סיבה לצפות שמישהו יעשה את זה עבורי חינם. אין לנשים שום מוגבלות שעשוייה למנוע מהן את ביצוע הפעולה. הטעויות שלכן היו עניין של חוסר ניסיון בלבד.

למעלה