תמימים או מטומטמים?

3תיתי

New member
תמימים או מטומטמים?

במפגש קהילתי, פגשנו במישהו לא מוכר. תוך כדי שיחה נעימה, שכללה גם את הבת, סיפר שנהג כשעבד, לסייע לתלמידיו בבית הספר, לקרוא מאמרים מדעיים באנגלית. הבת סיפרה, שבדיוק עכשיו היא מתמודדת עם קריאה וסיכום של מאמר ארוך. ציינה שאכן עבודה קשה, אך היא מצליחה להתמודד בעצמה. ההוא הציע לה ליצור איתו קשר, והוא מוכן לסייע לה קצת בעניין (פנסיונר). היא התקשרה, יותר מתוך נימוס, ואז הודיע, כי ישמח לסייע, תמורת סכום כסף ממש ממש לא סימלי. כולנו הופתענו מאד. שום עניין כספי לא הוזכר בשיחה הראשונה. גם לא דובר על קושי מיוחד או בעיה מיוחדת. אנחנו תמימים? מטומטמים? (למותר לציין, שירדנו מהעניין מיד).

אבל הרי גם את חוזרת ומדגישה שאת לא עובדת בחינם.

כך שלדעתי, זה שילוב של תמימות וטמטום
.

נומלה

New member
למה דבילים?

בא אדם ניסה לעבוד עליכם (בעצם ניסה למכור מוצר שלא היה לכם צורך בו), ולא הצליח. את צריכה לברך את עצמך (ואת הנערה) שפעלתם נכון.

3תיתי

New member
דבילים, כי לא העלינו על דעתינו שמדובר בתשלום

בזמנו, אחת מדיירות הדיור המוגן של אבי, הציעה לעזור לי עם צרפתית. אני מאד מתקשה להסתדר עם שירים בצרפתית. (מעולם לא למדתי שפה זו, והכתב כל כך לא פונטי). היה ברור לחלוטין, שהיא מציעה לעשות זאת מתוך חביבות, ובשביל החברה. היא גם מלמדת דיירים אחרים צרפתית בהתנדבות. פשוט לא העליתי בדעתי, למרות שאני כבר זקנה וחשבתי שיהיה יותר קשה להפתיע אותי, שכך יהיה. אגב, מצליחים לעבוד עלי באבוה.

נומלה

New member
לימוד בדרך של נסיון

בפעם הבאה תהיי יותר חשדנית. אולי תופתעי לטובה.

r i n i

New member
לא זה ולא זה

לאנשים יש נטיה להיות עמומים ביחס לתמורה כשהם נותנים-מוכרים-מציעים משהו.
משאירים העניין לא ברור עד הסוף.

אור2221

New member
חוצפן

זה כל מה שיש לי להגיד, לא חיפשתם את שירותיו, לא ביקשתם טובה, זו הייתה שיחה אקראית.
גם סוג הסיוע הוא לא כזה שברור שלוקחים לגביו כסף.
&nbsp
בקיצור - הזוי.

שקדיייה

New member
שיחררתי אנחת רווחה...

חייבת לומר שלאורך קריאת הפוסט חיכיתי לאיזה פאנץ' על הטרדה או פדופיליה או משהו בסגנון.... וכשסיימת בזה שביקש, ועוד מראש, סכום כסף (מופרך או לא, לא משנה...)- בעיקר רווח לי.

תמימים או מטומטמים, לא משנה.... לא נגרם שום נזק. וזה מה שחשוב.

3תיתי

New member
לא היה חשש מבחינה זו.

אנחנו מטומטמים, אבל לא אידיוטים
. לא היינו נותנים לנערה להגיע לבד לבית זר עם מישהו לא מוכר. למורים שלה (חלקם ממין זכר), כן. אחרי זמן ארוך מאד של הכרות. סתם סיטואציה שהשאירה אותנו עם פה פעור. הופתענו.

adif11

New member
תמימים נראה לי

גם אני לא הייתי מעלה בדעתי שהעזרה המוצעת היא בתשלום אילו המציע לא היה מסביר בשיחה הראשונית שמדובר בשירות בתשלום.

mykal

New member
לא זה ולא זה

פשוט לאנשים רגילים שאין להם ראש מסחרי,
שכל הזמן חושב איך ניתן להרויח מכל דבר.
ואולי עוד משהו קטן שאני למדתי לאחרונה,
הוא סיפר מה הוא עושה, וכמה הוא אוהב/מוכשר וכו'.
לא מוכרחים מיד לשתף בצורך/ברצון/בשמחה למה שאין/יש,
שומעים--מקסימום מתענינים--קודם מכינים שעורי בית. ואז מחליטים.
ככה לא מתאכזבים/מתפלאים ומרגישים .....

פריZמה

New member
אתם בעיקר אנשים נחמדים שהוטעו וזהו.

ואפילו הגבתם מהר ולא רכשתם את שירותיו המיותרים לכם. אני לפעמים כל כך נבוכה שתופסת את עצמי רק אחרי שלב התשלום....

3תיתי

New member
זה קורה גם לנו... עכשיו, בשיפוצים,

תאמיני לי, שזה קורה לנו הרבה.

למעלה