סיפור על החלפת גלגל

r i n i

New member
סיפור על החלפת גלגל

זמן: יום שישי, 17:00 אחה"צ
הרכב: הונדה של גיסי (הבעל של אחותי)
סטטוס: צמיג קרוע
ביציע: חבורת אופנוענים שותה בירה וצופה במצב, מס' נהגים עוברים בהאטה וצופים...
אחתי מתפעלת את העניין - אני - מצלמת!!!
אחותי מתקשרת לבעלה לוודא איפה הגלגל ספייר, הג'ק וכו...
היא מוציאה את הכל, פורסת סמרטוט על הרצפה, ממקמת את הג'ק ומתחילה להרים את האוטו.
(לכל מי שעכשיו מצקצקים בלשונם... אכן, לא היא לא פתחה את הברגים לפני שהרימה את הרכב)
מגיע גבר מס' 1 המעיר כי לא עשתה זאת ועוזר עם עצה טובה שאני אלחץ על הברקס ועוזר לפתוח... בשלב זה הוא ממשיך בעניניו וממלא אויר בצמיגים שלו ונוסע.
בינתיים, אחותי מפרקת את הצמיג הקרוע, מתישבת על הרצפה ומנסה למקם את החלופי במקום.
כמובן שהאוטו לא מספיק גבוה, אז היא ממשיכה להרים אותו...
מגיע גבר מס' 2 שמציין כי מזמן לא ראה מראה כזה, עוזר לה למקם את החלופי, שם את הברגים ומורה לה להוריד את האוטו... הוא ממשיך בעניניו... למלא אויר בצמיגים ו... נוסע לדרכו.
גבר מס' 3 מגיע ומסביר שצריך לסגור את הברגים חזק ועוזר לסגור אותם...
בינתיים אחותי הולכת לשטוף את הידיים, חוזרת ורואה אותו ממלא אויר בחלופי.
אמרנו המון תודה, נכנסנו לאוטו והמשכנו בנסיעה.
בדרך היו קצת דפיקות אז נסענו לאט, גם אמרו לנו שעם החלופי אסור לעבור את ה- 80 קמ"ש.
בשבת בבוקר נסענו לאוטו דיפו בחוצות המפרץ לקנות צמיג חדש (שלא היה במלאי) אז ביקשנו מהעובד במקום אם יוכל לחזק את הברגים שנראו לנו רופפים...
התברר כי בחור מס' 3 לא ממש עשה עבודה טובה.... חטפנו על הראש וקיבלנו שירות נפלא מוויסאם שבאמת עזר מכל הלב.
וויסאם מאוטו דיפו... המון תודה!!!!!!

התגובה של גיסי היתה: "רציתם פמיניזם..."
זה נורא הרגיז אותנו כי לעזרה בהחלפת גלגל אין קשר לפמיניזם. פשוט עזרה של מי שיודע למי שלא יודע.
האופנוענים שישבו מולנו, שתו בירה ו"נהנו מההצגה" היו פשוט התגלמות הגועל נפש.
אנחנו חייבות תודה ענקית לאבא שלנו, שלא היה במקום, אבל לימד אותנו לפני 30 שנה איך עושים את זה לפני שנתן לנו לנהוג באוטו שלו ביום שקיבלנו את רשיון הנהיגה.

Ani15

New member
פמיניזם ב^&^ שלי

גם אבא שלי לימד אותי לעשות את זה.
ואז באה אחותי ולימדה אותי לקנות שירותי דרך ביחד עם ביטוח האוטו, ומאז אני לא צריכה טובות מאף אחד. זה לא יקר וזה שווה זהב כשאת שוקעת בחול בחוף ניצנים (למרות שאת בכלל לא נהגת אלא הוא), או כשהרכב לא מניע גם עם כבלים (כן גם את זה אני יודעת ועדין מעדיפה לשכור מישהו מקצועי שיעשה את זה), או כששני השלטים של האזעקה מחליטים למות באותו בוקר.
ואחכ באו עמותת ידידים (שפתח לא מזמן סניף בדרום ולכן אני יודעת עליהם) והראו שגם אם שם את כן צריכה לבקש טובה ממישהו, לפחות את יכולה להיות בטוחה שהוא ישמח לתת אותה.

r i n i

New member
אני בהחלט הולכת לרשום את הטלפון שלהם

וגם לתת אותו לאחותי, על כל צרה שלא תבוא.

דיברגנט חדש

Well-known member
אין לך מה לרשום, כי סביר להניח שיש לך את זה כחלק מהביטוח

המקיף שלך, כי שגריר אחראית גם להחלפת גלגל.

Ani15

New member
שגריר (או כל שרותי דרך אחר שקונים עם הביטוח)

לוקחים תשלום נוסף על החלפת צמיג (לא גבוה אבל מעצבן, זה נוסף על המנוי לשרותי דרך ששילמת דרך סוכן הביטוח)
העמותה הזו הם מתנדבים לגמרי ללא תשלום
(ושרותי דרך לא חלק מהמקיף, זה תשלום נפרד אז לא בטוח שלכל אחד יש את זה, ויש לא מעט חברות שעושות את זה חוץ משגריר)

דיברגנט חדש

Well-known member
אצלי זה כלול בדיל של הביטוח המקיף

אף פעם לא השתמשתי בזה, אך בפירוש כתוב בפוליסת ביטוח שזה כולל החלפת גלגל ואפילו מילוי קצת דלק במקרה שנגמר לך הדלק, עד לתחנת הדלק.

Ani15

New member
גם אני חשבתי כך

עד שיום אחד היתי קצת קצרה בכסף ושאלתי את סוכן הביטוח. אין שום בעיה להוריד את זה מהפוליסה ולשלם פחות. לשיקולך.

Ani15

New member
משקללת

אבל אין סיכוי שאוכל לפתוח את הברגים שסגרו בלחץ אוויר אצל הפנצ'ר-מאכר כדי לפרק את הגלגל, גם אם אבא שלי לימד אותי לעמוד על המפתח ברגים, או שאוכל לסגור אותם אח"כ חזק מספיק כדי לנסוע באופן בטיחותי. פנצר זה &^א ובזבוז זמן בכל מקרה, לפחות שההחלפה תיעשה כמו שצריך.

אגוזים1

New member
אם הם לא תקועים/עקומים

את תצליחי. גם לפתוח וגם לסגור כראוי. העובדה שסגרו אותם בלחץ אוויר לא גורמת לכך שעל ידי דחיפה עם הרגל (כאשר יש לך מנוף מספק של מפתח הברגים) לא תצליחי לפתוח אותם. ואם כן, הרי שהם סגורים שלא כראוי.
&nbsp

הם אופנוענים - אולי הם לא יודעים להחליף גלגל.

אולי בכלל זו הסיבה שהם אופנוענים

אגוזים1

New member
בוודאי שזה תחת הנושא ״פמיניזם/שוביניזם״

עובדתית אף אישה לא עצרה לעזור.
עובדתית שלושה גברים עצרו לעזור.
ואולי זו לא עובדה, אבל לדעתי הסיכוי ששלושה גברים היו עוצרים לעזור לגבר להחליף גלגל היא קלושה.
&nbsp
אגב, זה ממש לא קשור ל״יודעים מה לעשות״, גם הגברים שעזרו לא ממש ידעו לעשות את זה (עובדה - גבר מספר שלוש לא עשה עבודה טובה).
&nbsp
במאמר מוסגר, אני יודעת מצויין להחליף גלגל. למעשה, בגיל 16 עבדתי במוסך כך שאני גם יודעת הרבה מעבר. אבל ברוב הפעמים פשוט.... אמממם... חבל לי על הבגדים שלי
...
ולכן בכל הפעמים שהיתי צריכה להחליף גלגל פשוט נעמדתי ליד הרכב ובאורך פלא נמצאו גברים שהסכימו לעזור
. מה שנקרא ״שוביניזם בהתגלמותו״.
&nbsp

ואנקדוטה: לא מזמן הייתי בסיטואציה

שבה מישהי הייתה צריכה להחליף גלגל, ומי שעצר ועזר לה (עד שבא הגבר הבא והחליף אותו - זה כנראה איזה מין נוהל כזה של גברים חילופי המשמרות האלה
- אולי זה שריד לשמירות בצבא...) היה לא אחר מאשר...

בני בגין!

Ani15

New member
אחותי נתקעה פעם עם פנצר על כביש החוף

עצר בחור צעיר וחביב ועזר לה
לפני שנפרדו היא ביקשה ממנו את השם והכתובת כדי לשלוח לו פרחים
התברר שהוא בן דוד רחוק שלנו, שלא נפגשנו איתו כבר המון שנים...

למעלה