מה דעתכם על הסנריו הבא?

דיברגנט חדש

Well-known member
מה דעתכם על הסנריו הבא?

גרים ליד גן שעשועים ללא חציית כבישים, הילד, בן 7, הלך ברשותנו לשחק בגן שעשועים והחליט על דעת עצמו ללכת לחנות לקנות דבר מה, תוך שהוא חוצה שני כבישים, האחד עם רמזור והשני רק עם מעבר חצייה.
לאחר, מכן, חזר לגן שעשועים ושוב חצה את הכבישים האלו.
הוא לא טרח לספר לנו וגילינו את זה במקרה דרך זוג חברים שהיה בגן.

דעה אחת: הילד עצמאי ואפשר לסמוך עליו שיחצה כבישים ושילך לבד לכל מקום שירצה.
דעה שנייה: הילד חסר אחריות, עשה דבר מאוד מסוכן ואסור לתת לו יותר ללכת לבד, לרבות לגן שעשועים.

שילוב

זה שהילד עבר כביש ולא קרהלו כלום לא אומר שהוא יודע לעבור כבישים
לדעתי זה דורש שיחת הבהרה
1 אני מרשה לך ללכת לגן משחקים אסור לך לעזוב את הגן בלי ידיעתי
2 אני מרשה לך (או לא) לעבור כבישים . לעבור כבישים מסוג מסוים

Ani15

New member
תלוי

האם הוא יודע שמותר לו לחצות כבישים ולצאת מהגן, או שלא.
בסצנריו הראשון, הוא פשוט מצפצף עליכם ועל הגבולות שיש לו, ועל האמון שיש ביניכם, וזה חמור בעיני הרבה יותר מענין חצית הכביש והסיכון.
בסצנריו השני, ילד שנשלח לא מעט למכולת לבד וחוצה כבישים בדרך, ושהולך לחברים לבד או להביא אח קטן מהגן, ולא אמרו לו בפירוש שאסור לו לצאת מגן השעשועים - אין לבוא אליו בטענות. למה ללכת למכולת ולגן זה בסדר, ולחנות זה לא?
דרך אגב, רוב תלמידי הכתות הנמוכות בבית הספר יודעים ש"ילד לא חוצה לבד עד גיל תשע", אז הסצנריו השני פחות סביר בעיני, אבל יש צורך ביותר פרטים כדי להחליט.

דיברגנט חדש

Well-known member
הוא יודע שאסור לו לחצות כבישים למעט כביש אחד עם רמזור ששם גר

חבר שלו (זה לא אותו כביש שהוא חצה)

Ani15

New member
תפרטי קצת יותר בבקשה

האם הוא נשלח ללכת לבד לכל מיני מקומות?
למה היה לו כסף כשיצא לגן השעשועים?
מה נאמר לו כשיצא?

דיברגנט חדש

Well-known member
לא, זה המקום היחידי שמותר לו ללכת לבד

היה לו כסף לקניית ארטיק בקיוסק שישנו בתוך הגן

מיכל203

New member
ריענון וחידוד נוהלים (כביש א' הוא לא כביש ב',
אם מותר באחד זה לא אומר שמותר בשני וכו', ובכל מקרה צריך לידע/לשאול לפני - אם עושים משהו אחר ממה שנקבע).

מיכל203

New member
סנונית אחת לא מבשרת את בוא ההאביב
אי אפשר להסיק באופן גורף ע"פ מקרה אחד האם להכריז עליו כעצמאי או חסר אחריות.
זה תלוי גם אם זו פעם ראשונה שזה קורה, כמה פעמים חזרתם על הכללים, האם חוסר אחריות בא לידי ביטוי בתחומים אחרים/צורות אחרות וכו'.

kramerkaren

New member
אני הייתי זועמת

ברוב הפעמים שילדים יחצו כבישים לא יקרה כלום. ברוב המאד מאד גדול אפילו. זה לא משנה את העובדה ש:
א. הוא יצא מהגבולות שבהם היה לו מותר לשהות, בלי רשות. איסור מאד חמור ועבירה חמורה מבחינתי.
ב. הוא חצה כבישים ועסק בהתנהגות מסוכנת.
&nbsp
בעיני זה מראה על כך שאי אפשר לסמוך על הילד. לא כרגע. אני אישית הייתי נותנת נאום פנתאוני שכזה, ומבטלת לתקופה פריווילגיות של "גדולים".

הילד לא הפנים/הבין/זכר את כללי הבטיחות

ולכן אי אפשר לסמוך עליו.

אני הייתי אומרת לו שמה שהוא עשה חמור ומסוכן, ומביא אותי לחשוב שאסור להרשות לו ללכת לגן המשחקים בלי ליווי מבוגר.

הוא כנראה יגיד שזו פעם אחרונה ויותר הוא לא יעשה את זה. וזה המקום שלכם להחליט האם לסמוך עליו או לא, על סמך היכרותכם את הילד.

בנוסף - תגידו לו שאתם מבינים שלפעמים מאד מפתה ללכת לאיזשהו מקום, ובמקרה כזה - הוא צריך לחפש מבוגר שהוא מכיר (כתבת שהיו חבירם שלכם בגן), או לחכות בסבלנות, או לבוא הביתה ולבקש מכם. כלומר - יש פתרונות, לא צריך לקפוץ לתוך הכביש...

נצל"ש - באיזה גיל משאירים ילד לבד בגן שעשועים?

בשאלה של דיברגנט, אני נתקעתי בשלב שבו הילד הלך לשחק בגן שעשועים לבד. האם זה משהו שמקובל לאפשר לילד בן שבע? גם אם אין כביש בדרך, האם זה סביר שלא יצטרך עזרה כלשהי? שידע מה לעשות אם יפנה אליו זר וכד'? מתלבטת בעצמי בסוגיה הזו.
האם הייתם שולחים ילד בן שבע לבד לחבר שגר ברחוב המקביל בלי חציית כביש?

שולחים בגיל 7 - בעקרון כן, אבל עם בקרה

שלחתי. אבל עם בקשה להרים אלי טלפון מיד כשמגיעים לבית של החבר. שיחה של חצי דקה - ״הגעתי״ ״יופי״.

גן שעשועים - לא לבד, כן עם קבוצה של כמה ילדים. והנחיה מפורשת לא להישאר לבד. אם פתאום כולם חוזרים הביתה - אז לחזור גם הביתה. או ללכת ביחד עם חבר לבית שלו. לא להישאר לבד.

יהלום29

New member
שלי הולכים לבד לחבר

בני 7.5 , הולכים מזה מספר חודשים. לחברים קרובים , בלי כבישים של ממש (כן צריך לחצות את הרחוב שלנו - רחוב הולנדי)
והאמא של החבר מודיעה לי מיד כשהגיע, וגם כשיוצאים.
מודה שאני חוששת, אבל בנתיים זה מוצלח.

AlicePJ

New member
ילד בגיל שבע לא צריך להיות לבד בגן שעשועים!

וכמו שאת רואה יש סיבה לכך. גם לא הייתי שולחת ילד לבד ברחוב בכל מקרה, לא בגיל הזה. מביאים אותו לחבר וחוזרים הביתה, ואז באים לאסוף אותו הביתה.
לא יודעת להגיד באיזה גיל זה כן מקובל, אבל גיל שבע זה בטוח לא.

לא בגיל 7. גם לא בגיל 8. הבכור התחיל ללכת לבד לחברים שגרים
קרוב רק בסביבות גיל 10. הצעיר שלי או-טו-טו בן 8, ואין מצב שארשה לו ללכת לבד לגן משחקים או ללכת לבד לחבר.

אני לא חושבת שאנחנו מדברות על אותו דבר. יותר נכון מקווה...
אני מדברת על ההליכה עצמה אל החבר. לא להיות אצל החבר בבית, אלא לצאת מהבית שלנו וללכת רגלית לבד אל החבר בלי ליווי. אני לא מאמינה שבת העוד לא 3 שלך הולכת רגלית לבד לבד בלי אף אחד אל החברים שלה, לא?....

זה היה סוג של בדיחה. חבר שלה גר בדירה ממול...

מרחק של בערך 6 צעדים (ולא, לא היית אמורה להבין את זה לבד...).

למעלה