בן 8 עולה לג' ומתעקש להישאר עם התיק של קל גב

בן 8 עולה לג' ומתעקש להישאר עם התיק של קל גב

תיק תינוקי, עם תמונה של בוב ספוג. טוען שמאד אוהב אותו. רציתי להחליף גם כי תינוקי, וגם כי כבד. אבל עכשיו התברר שהם יהיו בקומת קרקע, לכן אפשר לקנות עגלה לתיק ולפתור את נושא המשקל. הילד הילדותי מאד, באמת מתאים לו לרצות תיק בוב ספוג. אבל אולי יש מצב לשכנע אותו להחליף לאווטדור צבעוני. לטרוח?
אם היו עוד ילדים שנשארים עם אותו התיק, הייתי משאירה. אני לא רוצה שיהיה חריג כי גם ככה הוא די חריג בהתנהגותו.

הייתי שמחה לחסוך 200 ש"ח ועוזבת אותו בשקט

תיק שלו, ענין שלו. תיק עם ציור של גדולים לא ישנה את ההתנהגות שלו. אם הוא ילדותי בהתנהגותו, הייתי מטפלת בהתנהגות קודם וכתוצאה מהשינוי הפנימי בילד יבואו גם שינויים חיצוניים. רק שינוי חיצוני לא עושה כלום ולהיפך, הילדים האחרים מריחים את הזיוף שבזה.

מסכימה עם שושן

ומוסיפה - אם את חושבת שלילד בעיה/ קושי
כלשהו, קחי לאבחון ואם יש צורך לטיפול,
לפני שזה יחמיר

מסכימה עם מי שאמרה שבוב ספוג לא מאוד תינוקי.

זה לא דורה - גם ילדים ביסודי אוהבים את בוב ספוג.
בדיוק היום קניתי לילדה שעולה לכיתה ג' תיק של קל גב. התיקים של אאוטדור היו גדולים עליה ממילא, וזה מה שהיא בחרה. היא התלבטה בין נמו לבין ציור לא ממותג, ואחרי לחץ מאחותה הגדולה שנמו זה תינוקי ועוד קצת התלבטות - בחרה בלא ממותג (הגדולה שעולה ל-ו' בחרה באאוטדור). לי זה לא שינה מה תבחר, ומצדי היא הייתה יכולה לבחור גם בנמו. הסיבה שהחלפנו תיק היא שהקודם היה בלוי - אחרת לא רואה בעייה להישאר עם אותו תיק.

valeta2

New member
אני דווקא מסכימה עם התחושות שלך.

לי נראה כבר לא מתאים תיק בוב ספוג של קלגב בכיתה ג'. גם עניינית - אין בו מספיק מקום כבר, וגם כי באמת זה בעיני תינוקי.
מה שמטריד אותי זה שכתבת שהבן שלך "חריג בהתנהגותו". אני כמובן לא יודעת למה התכוונת, אבל בהחלט ילד שאולי "מושך אש", ימשוך יותר אש עם תיק כזה.
אולי אני נסחפת כאן - אבל אני קצת מופתעת מילד שלא רוצה להחליף תיק אחרי שנתיים. בדרך כלל זו שמחה גדולה, ולכן אולי באמת יש כאן איזה חוסר גמישות עמוק יותר?
לא יודעת, את האמא שלו ואת יודעת באיזה ילד מדובר, אבל אני חושבת שאמנם זו כאילו טירדה "זניחה" ומטופשת, אבל נכון בעיני כן לנסות לשכנע אותו להיפרד מהתיק הזה.

אין מספיק מקום? התיקים האלה ענקיים בעיניי -

הם לא ארוכים (ולכן מתאימים לגודל של הילד בגיל כזה), אבל הם כן מכילים הרבה.

michal@gal

Active member
מנהל
מטריד אותך שילד לא רוצה להחליף תיק?

דווקא זה לא היה מטריד אותי אלא נראה לי טבעי בבית שבו מרגילים ילדים לא לבזבז.
גם הילדים שלי ברוב המקרים לא ביקשו להחליף תיק שהיה במצב מצויין אחרי שנתיים, והבנים אפילו לא רצו להחליף גם כשהצעתי לקנות חדש.
אולי זה עניין של בנים?

דיברגנט חדש

Well-known member
תגידי תודה שהוא חוסך לך כסף

למה תמיד צריך להיות כמו כולם?
אם לכולם יהיה סלולרי, גם תיקני לו?
אם הוא יהיה בחברה שכולם יעשנו, גם תירצי שיעשן?
&nbsp
טוב מאוד שהוא מקבל אופי משלו ולא נגרר אחרי חומריות של כולם.
&nbsp

gpa3

New member
הייתי מוותרת על העגלה. גם ככה לא נחשב מומלץ

ובלי קשר, מצטרפת למה שכתבו לך לגבי אבחון. לגבי הילקוט, לא נראה לי שיש טעם ללחוץ. יכול להיות גם שבתחילת השנה הוא ירצה להחליף, זה לא שזה בלתי אפשרי.

candyme

New member
גם העולה לג' שלי מתעקש להישאר עם הקל גב, ואפילו עם הטרולי

מכינה את עצמי לקנות תיק אחר בתחיל השנה..

סליחה על הבורות - מה רע בקל גב?

הבכור סיים ד' עם קל גב שני והתיק בסדר. אז לא התכוונתי להחליף...
לעומת זאת, לשני שסיים ג' נקרע כבר תיק שני...

למעלה