עלויות, ספרים, תיקים

עלויות, ספרים, תיקים

יש לי ילד שעולה לכיתה א ובת לכיתה ג

רציתי לשאול או לערוך סקר קטן על גובה העלויות של הספרים וכל ההוצאות שמסביב תיקים כלי כתיבה וכל זה.

קנינו לה תיק חדש אחרי שנתיים זה תקין? התיק במצב טוב עד כמה שידוע לי. אישתי בעיקרון רצתה שנקנה חדש.

עלויות של הספרים בנתיים מעל 700 שקל לשניהם והיד עוד נטויה.

חושב שבנתיים ההוצאות עם התיקים והספרים מכשירי כתיבה ומחברות לפחות1500 שקל ויש עוד השלמות שנצטרך, זה מלחיץ רק אותי? או שאנחנו משקיענים\בזבזנים, או אולי זה אצל כולם ככה?

תודה
אבא לחוץ

אצלנו בבית הספר יש פרוייקט השאלה של ספרי לימוד משומשים.

לא זוכרת כמה בדיוק עולה - נדמה לי שפחות מ-300 לכל אחת. אבל כשבשנים קודמות קנינו לבד, זה בהחלט עלה הון תועפות - במיוחד אם קונים חדש - יותר ממה שציינת כשמדובר בכיתות הגבוהות יותר. וגם כל הזמן היו השלמות של ציוד ושל ספרים שצריך לקנות.
תיק חדש אחרי שנתיים נשמע סביר, אבל אם התיק במצב טוב ורוצים לחסוך - בהחלט לא חובה.

r i n i

New member
אצלנו זה ככה

ספרים - פרוייקט השאלת ספרים - 280 ש"ח
ילקוט - קונים חדש אם יש סיבה, בנתיים יש לו תיק אאוטדור שקיבל לפני שנתיים ונראה שימשיך איתו עוד שנתיים (עד סוף היסודי).
* לכיתה א' סבא וסבתא קנו תיק ראשון לכל הנכדים (בד"כ תיק טוב ולפי דרישת הסטודנט הצעיר)
מכשירי כתיבה - אם אפשר אז מוותרת על מותגים "סופר יקרים", מחברות - אצלנו קונים חומות רגילות, מקסימום עולים בדרגה אחת לצבעוניות פשוטות, קלסרים - מאשרת קלסר אחד יקר, אם יש צורך בעוד - קלסרים רגילים. עפרונות - באופן אישי מחפשת עפרונות "זפיר" ישראליים, הסינים הם פשוט זבל.

גם אצלנו יש פרוייקט השאלת ספרים - 280 ש"ח לכל תלמיד
נדמה לי שמהשנה זה חובה בכל בתי הספר, לא?
לגבי ציוד - הצעיר עולה לכיתה ב', ממשיך עם התיק משנה שעברה (ששימש גם את אחיו הבכור במשך שנה אחת). הבכור עולה ל-ו', תיק האאוטדור שלו לא החזיק מעבר לשנתיים, כנראה בשל התעללות מעבר למצופה. טרם קניתי לו ילקוט, מעריכה שיעלה בסביבות 200 ש"ח לפחות.
לגבי שאר הציוד - את רוב הדברים כבר יש לנו (שאריות משנים קודמות). עשינו קצת השלמות, קלמרים חדשים, ציוד משרדי לאימא (
) - עלה בסביבות 500 ש"ח. מודה שהייתי קצת המומה, אבל כנראה שזה גם בגלל שחלק מהדברים ממותגים. אמנם חלק קטן למדי, אבל זה כן מקפיץ את המחיר. וכנראה ש-30 מחברות וכו' עולות קצת יותר ממה שחשבתי....
מקווה שבזה סיימנו בגדול.

adif11

New member
גם אצלנו בשנים הרלוונטיות ההוצאה היתה מאוד כבדה

שני ילדים.
עם השנים מצאתי שתי חנויות שמוכרות ספרי לימוד משומשים במצב טוב ומזכות על חלק מהספרים של שנה קודמת.
תיק חדש אפשר לקנות רק כשהקודם ממש גמור או לכבוד תחילת בית ספר חדש. אפשר גם לברר אצל חברים ומשפחה באשר לאפשרות לקבל תיק משומש במצב טוב בעיקר בכיתות הנמוכות כשכל כך קריטי לסטודנטים הצעירים שהתיק יהיה מקושט בצבי הנינג'ה, אלזה וכד'
ציוד כללי - כפי שכתבו לך- לא מוכרחים מותגים. אפשר בשביל הכיף כמה פריטים ממותגים והיתר בסיסי בלבד.

גם אצלי עולה ל-א' ועולה ל-ג' ויצא לי בול אותו סכום!

הספרים בסביבות 450 ש"ח לכל ילד, אין לנו השאלת ספרים כי זה בי"ס צומח ואנחנו כיתה ג' הכיתה הכי בוגרת (אין לנו כיתות מעלינו ש"יורישו" לנו את הספרים שלהם...)
תיק - בעזרת הפורום החמוד הזה, השתכנעתי לוותר על קניית תיק חדש לכיתה א', הילד יקבל את התיק שהיה של אח שלו הגדול, והגדול יקבל תיק חדש. ככה נוציא השנה כ-150 ש"ח (נראה לי, עוד לא סקרתי מחירים) לתיק לגדול, ולשני שעולה לכיתה א' לא נוציא כלום.
תלבושת - אני מדחיקה... בגדי קיץ וחורף נגיע ל-200 ש"ח לכל ילד אני מניחה.
כלי כתיבה מחברות וכו' - קונה הכל בדרום העיר והשלמות במקס סטוק - יוצא מעט מאוד כסף חוץ מהמחברות החכמות האלו שבא לי לחנוק את מי שהמציא אותן.
אז שורה תחתונה יצא לי כמו אצלך - 1,500 ש"ח לשני הילדים יחד ואני לא רואה איך יכולתי לרדת מהסכום הזה... מבאס.
&nbsp

מבאס לגמרי אני רק מקווה שלא

כל שנה נגיע לסכום האלה...
&nbsp
או שיהיה לנו מספיק כסף לקנות תמיד הכל חדש ומסודר

למעלה