שאלת תיק בית ספר

שאלת תיק בית ספר

בהנחה כי תיק נשמר בערך שנתיים, האם כדאי לקנות תיק חדש לעולה לו'? היה עכשיו שנתיים עם התיק, הוא קצת דהוי, ללא קרעים או בעיה אחרת. השאלה היא האם הגיוני שימשיך עם אותו התיק לחטיבה, אם כן נקנה חדש. או שעדיף להמתין? לילד ממש לא איכפת.
לשני אני כן רוצה לקנות, עולה לג', ואני שונאת את התיק האורטופדי הכבד שלו. למרות שהוא במצב מעולה. רוצה תיק רגיל, קל.

gpa3

New member
הגיוני ואפשרי. נכון שנהוג לקנות כל שנתיים,

אבל אין לזה חוק. נראה לי שאיכשהו, בהכללה, לבנים פחות אכפת (טוב, לפי הבית שלי לפחות
. הייתי בטוחה שהקטנה, עולה לד', לא תבקש להחליף את הילקוט - החלפנו בכיתה ב' לילקוט של ניקי - אתמול פתאום ביקשה להחליף). הבן, שלא כמו שתי אחיותיו, היה מסוף כיתה ב' עד ו' עם אותו ילקוט.
נראה לי שכדאי לחכות שנה. אפשר להגיד בשביל התחלה חדשה, אבל גם כי ילקוט הוא, כמה שזה נשמע "נו באמת", הוא סוג של אופנה ובחטיבת הביניים מחפשים לפעמים סגנון אחר.
אבל כאמור, אפשר גם להחליף השנה
.

r i n i

New member
נהוג? מעניין לפי איזה עדה "נהוג להחליף תיק כל שנתיים"?

אם אין סיבה למה להחליף?
אם התיק בלוי - מחליםפים
אם התיק לא מתאים מבחינת תכולה - מחליפים
סתם כי עלה מכיתה ב' ל- ג'?
אם יש ציור שממש לא מתאים יותר, ניחא, אבל "נהוג"?
ממש ממש לא!

*עדה - ממש לא אשכנזים / מזרחים / חילוניים / דתיים. לדעתי זו עדת "הצרכנים" או יותר נכון: עדת "יצרני התיקים".

gpa3

New member
שימי לב שגם כותבת השאלה ציינה שנתיים.

וכן, נראה לי שזה איכשהו קורה בעיקר ביסודי כי לא פעם מה שכתבת קורה. כיתות א'-ב די משוייכות ביחד מבחינת התפתחות. לא רק הציור פחות מתאים, אלא גם המבנה שלו, במיוחד הילקוטים שנקנים לכיתה א'. ישנם ילדים שגובהים בשנים האלה והילקוט נראה קטן עליהם. אותו הדבר עם כיתות ג'-ד' וה'-ו'. ויכול להיות שזה בולט יותר אצל בנות, שבוחרות לא פעם לפי אופנה.

michal@gal

Active member
מנהל
אצלי נהוג להציע תיק חדש כל 3 שנים

תיק טוב זו הוצאה לא קטנה ולתיקים טובים יש אחריות ל 10 שנים.
&nbsp
הבנות שלי ניצלו את האפשרות להתחדש בתיק חדש. הבנים בינתיים נשארים עם אותו תיק יותר זמן.

יש לך המלצות על תיקים?

הילדות שלי זכו כל השנים לתיקים זולים למדי - וממילא רוב הדברים נשארים בכיתה ואני סוחבת לקטנה את התיק. אבל אני שוקלת השנה כן לקנות להן תיקים טובים - רק שאין לי מושג מה אמור להיות טוב בימינו. אז, המלצות? (הקטנה, שהיא בעצם השנייה, עולה ל-ג' והגדולה ל-ו').

michal@gal

Active member
מנהל
המלצה קבועה

קלגב לצעירים
0utdoor לגדולים יותר
&nbsp
&nbsp

gpa3

New member
ג'נספורט, אבל לא תיקים זרוקים, אלא כאלה עם

גב מרופד (נראה לי שהיום אלו התיקים למחשב). שרד את הבן שזרק אותו על חצץ,ליד המדרכה, לא לגמרי שמר אותו.
וזה מתבטא גם ברוכסנים איכותיים יותר. אצלו ואצל הקטנה הילקוט של כיתה א' לא נשמר עד סוף כיתה ב' (אצל הקטנה גם לא שרד את א').
הילקוטים של ניקי גם טובים. כבר שנתיים אצל הבת ועדיין נראה טוב

אם לילד לא אכפת, אז לא

מאז כיתה א אני לא יוזמת קניות של תיקים... מי שחושב שהוא צריך - מבקש.

ואם הוא מבקש - אפשר להמשיך עם תיק מכיתה ו לחטיבה.

למעלה