מותר להסיע ילד בן תשע מקדימה?

מותר להסיע ילד בן תשע מקדימה?

אני מתחלקת בהסעות כל יום במשך שלושה שבועות, וצריכה מקום לשלושה ילדים גדולים. מייד אחרי זה אני אוספת את שני הקטנים.
האוטו הוא הונדה, שלושה מקומות ואחורה ושלושה מקדימה. מאחורה יש שני כיסאות וזה סיפור לנתק כל פעם כיסא. חשבתי שיהיה סלקל שזה שתי דקות לנתק ולחבר חזרה. אבל נתקעתי בלי.
אז יוצא ששני ילדים צריכים לשבת מקדימה. אחד מהם חבר, כי הוא גדול מבני בשנה והרבה יותר גדול פיזית. האם זה בסדר שאני מושיבה אותו שם או כדאי להושיב שם את הבן שלי? כי אני די בטוחה שחוקית אין בעיה, אבל ברור שזה פחות מומלץ אז לא בסדר שהחבר הוא זה שיישב מקדימה. שוב, הוא הרבה יותר גדול בגיל ופיזית מהבן שלי.

kramerkaren

New member
החוק בישראל אומר שילד יכול לנוסע מקדימה,

כשהוא יושב באותו מושב בטיחות שמוגדר על פי חוק (כסא תינוק/בוסטר) ובתנאי שכרית האויר מקדימה מנוטרלת.

kramerkaren

New member
החוק מאד לא חד משמעי בעניין

ומתייחס לעבודה שאין להושיב "ילד" מול כרית אויר. יש אתרים שמתייחסים להנחיה, כל עוד הילד מחויב לכסא מגביה, יעני גיל 8, ואחרים מדברים על גיל 14. בוודאות לא גיל 3.
החוק אומר ככה:
וזו לשון החוק: תקנה 83 א (ד): לא יסיע אדם ילד במושב הבטיחות במקום שיש מולו כרית אוויר, אלא אם כן נותק המנגנון להפעלתה. אי ציות לתקנה זו יעלה בקנס של 250 ₪ ו-6 נקודות חובה.

אבל עד מתי צריך ילד לשבת במושב בטיחות?

והאם בוסטר מגביהה בלבד הוא מושב בטיחות?
הילדים שלי נפרדו מכל התוספות הללו מוקדם מרוב הילדים שאני מכירה ולו רק בגלל שהם גדולים פיזית...

kramerkaren

New member
החוק, וכאן יש חוק ברור ולא המלצות כמו בחלק מהדברים,

אומר שעד גיל שנה ומשקל 9 ק"ג (שני התנאים יחד) עם הפנים לאחור.
עד גיל 3 במושב בטיחות מתאים לגילם, ועד גיל 8 בכסא מגביה (בוסטר), ועדיף עד גובה 145 (ובכל מקרה גיל 8, לא קודם). זה, אגב, חוק, ואם יתפסו אותך (ותופסים) אז יקנסו אותך.
החוק בישראל הוא מה"משחררים" ביותר, וברוב מדינות אירופה וארה"ב ילד צריך להיות במושב בטיחות/מגביהה עד גיל 12.
אתר בטרם לא ממליץ להושיב ילדים מקדימה עד גיל 13.
&nbsp

עד גיל 12? אני אוהבת את ההחלטות של גיל.

הצעיר שלי היה בגובה 1.60+ בגיל 12, כנ"ל הצעירה שלי, אני אפילו לא חושבת שיש בוסטר במידה שלה לפני חצי שנה
אני שמחה שאנחנו כאן בישראל.
לעומת זה האחיין שלי שהוא כמעט בן 8 במידות של הילדים שלי אי שם בגיל 5-6 או פחות...
אותי כבר לא ייתפסו, הילדים שלי כבר גדולים מספיק אפילו לחוקי אירופה וארה"ב וכאמור אני בהחלט איפשרתי לשבת מקדימה רק אי פה מגיל 12~

kramerkaren

New member
אני מניחה שזה עניין של נוחות

ושל ממוצע.
אפשר לאהוב, אפשר לא לאהוב, אבל חוק זה חוק.
רוב ההורים יודעים בני כמה הילדים שלהם,אבל לא סגורים על הגובה שלהם, בטח לא ברמת דיוק כלשהו.

אצלי ישבו קדימה בערך בגיל 11-12

ועד אז די נדחסו מאחורה.
המושב ליד הנהג נחשב סטטיסטית למסוכן ביותר בזמן תאונה.

למעלה