תיק לכיתה ג' ותיק משומש לכיתה א'

תיק לכיתה ג' ותיק משומש לכיתה א'

הגדול עולה לכיתה ג'. חשבתי לקנות לו תיק גב אאוטדור או משהו בסגנון הזה...
זה ריאלי לצפות שילך 4 שנים (עד סיום כיתה ו...) עם מה שנקנה עכשיו? או שאני צריכה לצפות מעכשיו כל שנתיים לקנות תיק

ועוד שאלה הילדים מאוד רגילים לחפצים משומשים מכל סוג והכי הגיוני לי בעולם שהשני שעולה לכיתה א' יקבל את התיק שהיה עד עכשיו של הגדול. זה תיק מודן עם צבי נינג'ה שנשמר ממש כמעט כמו חדש. אבל למרות שכולנו צרכנים כבדים של דברים משומשים והעברה בין אחים, בני דודים שכנים וכו'... תיק לכיתה א' לא יודעת למה נראה לי שבכל זאת זה "לא יפה" להעביר לו את של אח שלו... אני מגזימה? זה סבבה לתת לו את התיק מאח שלו (ולהפגיז נגיד באיזה קלמר)? כל הצעה מחשבה והארה יתקבלו בשמחה, תודה

אם לבן השני אין בעייה

באופן כללי לקבל דברים מהגדול (אצלי השנייה שמחה לקבל, ולפעמים ממש מחכה שדברים יהיו קטנים על הגדולה כדי שתוכל לקבל גם) - לא נראה לי בעייתי, במיוחד אם הוא נשמר כמו חדש. להפך, אפשר להציג את זה כ"עכשיו אתה גדול ועולה לבית הספר ולכן אתה מקבל את התיק של הגדולים שעולים לבית הספר". הגדולה שלי בחרה לעצמה בקיץ שעבר בחנות את תיק בית הספר הקודם של אחותה (שתיהן היו צריכות תיק חדש), כי זה מה שמצא חן בעיניה (וכי לתיק הקודם שלה לא היה תא לבקבוק אז היא לא הייתה מרוצה ממנו) והשנייה בחרה תיק אחר. יש בזה מן ההגיון כי הגדולה דבקה במוצרים שיש לה ניסיון טוב איתם, והפעם הניסיון הטוב היה דווקא של אחותה. אבל זה מראה שמבחינת הילדות שלי, לפחות, לקבל משהו חדש שיהיה רק שלך ולא היה לאף אחד אחר בעבר - זה פשוט לא שיקול מהותי בעיניהן.

כן וכן

לילדים שלי קניתי תיק כל שנתיים ביסודי, אבל 2 הגדולים השתמשו באותו תיק מהחטיבה ועד סיום התיכון.
הצעירה אחרי שנה בחטיבה רוצה תיק חדש

&nbsp
לגבי כיתה א, בעקרון לא צריכה להיות בעיה, מאידך אני אוהבת את ההתרגשות של כיתה א והדברים החדשים שבאים איתם ולכן הם קיבלו חדש, מאידך אף אחד מהם לא שמר ממש על התיק כדי להעביר, מה גם ששני הצעירים קיבלו את התיק ממקום העבודה שלי
. בכל מיקרה אני יודעת שזה שלי ולא בהכרח של הילדים ולכן לא חושבת שאת מגזימה.
&nbsp
ואחרי שכ"כ התרגשתי מכיתה א, סופרת את הרגעים להפרד מהמערכת.

פריZמה

New member
מממ....

אם התיק של ילד כיתה ג לא יתפרק - בהחלט ניתן לצפות שישמש אותו עד סיום יסודי. יותר מכך- למה הוא לא יכול להשתמש בתיק הקודם שנה נוספת?
לגבי העולה לכיתה א - אם זה אפשרי כלכלית הייתי קונה תיק חדש....

כן וכן.
אצלנו - הבכור עולה לכיתה ו', החל מכיתה ד' עם אותו תיק של outdoor (כלומר, עכשיו יתחיל שנה שלישית ברצף). אם יחזיק מעמד בשנה הקרובה, יעבור גם לחטיבה.
לגבי הקטן - עם הבכור עשיתי טעות של מתחילים וקניתי בכיתה א' תיק של קל גב שמאוד מהר התברר שהיה קטן מדי. לא הייתה לי ברירה אלא לקנות לו לקראת כיתה ב' תיק חדש. קנינו ילקוט עם טרולי כי הוא עדיין היה קטן (פיזית) כדי לסחוב על הגב את כל מה שהיו צריכים לסחוב. התיק שימש אותו שנתיים, וכאמור לקראת כיתה ד' נרכש אאוט-דור.
התיק במצב מצוין ועבר אחרי ניקוי לקטן, שמאוד שמח לקבל תיק בוב ספוג. לא שינה לו כהוא זה שהיה של הבכור (לדעתי הוא כל כך רגיל לקבל דברים מהבכור שזה נראה לו לגמרי טבעי...), ואני מניחה שהילקוט ישמש אותו עד סוף כיתה ב' או סוף כיתה ג', תלוי מתי יוכרז כ"תינוקי מדי".

macaroni35

New member
גם שלי ביקשה להמשיך עם האאוטדור שנה 3...

אחרי שנתיים לא היה איכפת לי לקנות לה תיק חדש ממילא אנחנו תורמים את התיקים תמיד...כי היא באמת שומרת עליהם.
אבל הילדה שמרה על תיק במצב מעולה ואחרי מכונת כביסה - יצא חדש!
ביקשה להישאר עימו גם אחרי ששוטטנו ביריד חזרה לביה"ס והסתכלנו על תיקים אחרים אמרה "אין צורך לקנות תיק חדש - אני ממשיכה עם שלי..."

אז בהחלט כן הייתי ממשיכה ומפנקת בדברים אחרים.

לגבי העברה לאחים היא בכורה
והקטן עדיין רחוק מביה"ס...
אבל אם התיק במצב נהדר אז למה לא, משקיעים במשהו אחר...
אני בעד !

בהצלחה בכיתה א'

r i n i

New member
האאוטדור כובס במכונה בארבעים מעלות - יצא כמו חדש

להשתדל לשים לב להוציא את כל הפתקים והניירות (והעפרונות והמחקים והמחדדים והכריכים והבננות....
) לפני הכביסה

macaroni35

New member
בתוכנית הקצרה 30 דקות 40 מעלות

מפחיתה את המהירות סחיטה 600-800...

תודה רבה לכן! ושאלת המשך...

אולי באמת אפשר פשוט להמשיך לכיתה ג' עם הצבי נינג'ה? היה לי ברור שזה כבר לא מתאים, אולי אני טועה..? אם זה לא מתאים לכיתה ג' אז נראה לי שאאמץ את עמדת הרוב
ואתחיל כבר לשווק לקטן שזה התיק שהוא מקבל...
ולגבי כביסה - זה תיק בלי טרולי, אבל עם גב די קשיח כזה - והתחתית ממש פלסטיק. לכבס במכונה?
תודה שוב, זה מאוד עוזר!

אשרז4

New member
אני תמיד ניקיתי באמבטיה

ממלאת מעט מים עם מרכך/ שמפו כביסה/ סבון רגיל- מה שבא
עם מברשת קשיחה מרטיבה ומברישה.
שוטפת ו.. כמו חדש.
תמיד מפתיע ששכחנו איך הצבע המקורי בוהק וזה לא שהילקוט מטונף, לכלוך של שימוש רגיל

את סתם עובדת קשה

אם מדובר בתיק ללא עגלה/ברזלים למינהם
שימי במכונה
אני מכבסת את כל סוגי התיקים
לעיתים קרובות
ואין עם זה שום בעיה

macaroni35

New member
אבל היום יש תוכנית אפילו לכביסת יד עדינה....

ואז בכלל התוף כמעט לא מסתובב וחובט והסחיטה ממש עדינה...
שבאמת לא שווה להתעייף מהמברשת...

והתוכנית הרגילה המקוצרת גם כן טובה....

michal@gal

Active member
מנהל
תשאלי את הילד

הגדולים שלי המשיכו לכיתה ג' עם התיק הממותג.
הקטן ביקש (דרש
) לעבור לתיק כמו של הגדולים ועכשיו הוא עולה איתו לכיתה ו'. תיק טוב וגדול של אאוטדור שחוץ מהלכלוך נראה כמו חדש.

kramerkaren

New member
אצלנו זה לא היה עובר.

בכיתה ג' הממותגים - כדורגל, צבי נינג'ה גיבורי על וכו נחשבו לילדותיים ו"מביכים" (ציטוט ישיר מדברי הילד). גם באמת לא היו עוד כאלה בכיתה. כולם עברו לאאוטדור ודומיו.

נראה לי לגדול נקנה חדש ולקטן ננסה לשווק

את התיק של הגדול, אלא אם סבתא שוב תתנדב שהתיק יהיה במתנה ממנה לכבוד כיתה א'. (הבעיה שלסבתא כבר יש המון נכדים וזה כבר ממש לא משתלם לה חחח)

הילדים שלי השתמשו בתיק המתפצל של מודן 3 ו-4 שנים

עד שהרוכסנים התחילו להתקע. אבל לא זרקנו והם ממשיכים להשתמש בהם לטיולים או הזדמנויות שצריך רק "חצי" תיק.

למעלה