עובדות החיים - איך לספר?

שוקו50

New member
עובדות החיים - איך לספר?

שלום,
הבן שלי עולה לכיתה ג'.
כבר הרבה זמן שרוצה לדעת איך ילדים באים לעולם.
בעבר הסברנו שחלק קטן עובר מאבא אל אמא ופוגש חלק קטן של אמא, הם מתחברים וכך נוצר, אך ההסבר הזה כבר לא מספק אותו.
שוב ושוב הוא שואל: איך החלק עובר מאבא אל אמא? איך יודעים שהוא עבר? מתחבקים ומתנשקים ומה קורה אז? ניסיתי לענות שכשיגדל יידע וירגיש ושזה נושא שלא מתאים לדבר עליו כעת.

אני מודעת לגילו הצעיר אבל אני חושבת שכדאי שאספק מענה מלא לתשובותיו כדי לא להשאיר חלל ריק, ושמישהו אחר יסביר לו בצורה שלא מקובלת עליי.

אז תוהה איך לעשות זאת?
רעיונות? עצות?

תודה!

אשרז4

New member
אני חושבת שהוא בהחלט בגיל המתאים

אני הלכתי על פשוטת
הבולבול/פין של אבא נכנס לפיפי/פות/וגינה של אמא
מהאשכים יוצא זירעון ומגיע לרחם שם יש ביצית. אני גם דיברתי על ההנאה ועל כך שלא נעשה רק בשביל להביא ילדים.
הפרדתי ילדים מחתונה ונשיקה מהריון ועוד ועוד בהתאם לשאלות ולכיוונים שלקחו אותי.
&nbsp
יש אתר "מין אמין" שבו יש הרבה טיפים בנושא.
http://www.minamin.org/#!dont-talk/c7rp
&nbsp

נשמע לי מוגזם ברמות להיכנס לכאלה פרטים

אצלי הבנים לא שאלו שאלות למרות שהיו די גדולים כשהייתי בהריונות עם שני הקטנים. אבל בחיים לא הייתי נכנסת לכזה פירוט גם אם היו שואלים. והגדול בן 11 השנה.
אם כבר, הגדול שאל אותי מה המשמעות של המילה (סליחה מראש) לזיין כי שמע את אבא אומר את זה כמה פעמים בקללה. שלחתי אותו לאבא שלו, אבל הוא שכח ולא שאל יותר.

אשרז4

New member
כל אחד ודעתו.

אני מעדיפה שאם שואלים ואם עולים דברים ידעו ממני.
&nbsp
מעדיפה, עד כמה שניתן, לתת את ההסבר הראשוני כפי שאני רוצה שיראו את הדברים
ברור לי שלא מבטל את מקום החברים והמדיה שמוסיפים ידע.
אך מרגיש לי יותר נכון שהבסיס יהיה ממני.
&nbsp
בדיוק השבוע היה דיון על תוכנית שרצו לראות שלא הסכמתי
ניסו לשכנע שיודעות על מה מדובר ומבינות
והסברתי שגם אם יודעות דברים זה עדיין לא כמו לראות ויש סדרות שמיועדות לגילאים מסוימים.
אין לי בעיה עם יודעת יש בעיה עם צורת ההסבר.
ואז נזכרה שכשהייתה לערך בכתה ב' התחילו עם כקללות ה"בן זונה" בכתה.
כששאלה מה זה, הסברתי- ברמה של כתה ב'
לרב חבריה אמרו רק שזו מילה לא יפה ואסור להשתמש.
&nbsp
&nbsp

Ani15

New member
"אמא הטילה ביצה"

הוא ספר מצוין לתשובה לשאלה הזו. הוא מסביר את התהליך בצורה ברורה, פשוטה ובלי יותר מדי התפתלויות, בדרך שמתאימה לילדים. בת התשע שלנו אהבה אותו וזה סיפק לה את הסקרנות הזו.

אמא בשיא הקיץ, רק בשבוע 21 ומרגישה כמו היפופוטם

הייתי עכשיו מטילה ביצה בכיף... נשמע לי עסקה מעולה, בחיי בא לי להיות תרנגולת

שלגיה73

New member
נראה לי שעדיף לספר על זה בגיל צעיר

ולא לדחות
ככה גם הילד מבין שזה לא ״אישיו״, שאפשר לדבר עם אמא על זה, וגם הזדמנות לתת מידע מדויק לפני שהחברים יציפו בכל מיני חצאי אמיתות
בני בן 7, שאל לפני כמה ימים משהו על הביצה (שאוכלים) שאין בה אפרוח, וישר מינפתי להסבר קצת יותר רחב

kramerkaren

New member
אבל...הוא לא צעיר....

זרע, ביצית, פין, פות. זה ידע כללי בסיסי. זה ידע שאמור להיות להם מגיל כלום. זה ידע שממשיך את השיח על גופי פרטי שלי ועל שמות האיברים וההבדלים בין בנים לבנות.
הכי קל זה למצוא ספר ולשבת יחד (!!!!) איתו. יש גם סרטונים מקסימים בבריין פופ בנושא, ועוד לא מעט באינטרנט.
תיכנסי לאתר של מידע אמין על מין, גם שם יש קישורים ועוד חומרים.
בכל אופן - 9 זה ממש ממש לא צעיר לזה, בטח לא לאור זה שאצלנו בביה"ס נתפסו שני ילדים בכיתה ב' צופים יחד בפורנו.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

שקדיייה

New member
כשהייתי בהריון עם הקטנה, הבנים לא הפסיקו לשאול...

אז איך היא תצא ואיך היא תצא ומאיפה בדיוק....
וכל פעם מצחקקים והולכים וחוזרים ושואלים ושוב מצחקקים, ובעצם רוצים לדעת איך היא נכנסה ו..... ידה ידה ידה, קלטתי שהם יודעים וסתם נהנים להביך אותי

שלחתי לאבא!

adif11

New member
ניסית לאמר לו "תשאל את אבא" ?

אני די גרועה בקטעים האלה. סחבתי את הילדים עד גיל 11 בערך עם הסברים אנמיים על ביצית זרעון מבלי להכנס לפרטים המביכים. בסביבות 11 כל אחד קיבל ספר מפורט ובזאת בערך סיימתי את הפרשה.
יאמר להגנתם שהם לא שאלו יותר מידי שאלות מכשילות. כנראה הבינו עם מי יש להם עסק. השאלה הכי פרובוקטיבית ששאל הבכור היתה אם זיונים ויחסי מין זה אותו דבר. עניתי חגיגית "כן". ובזה הסתיים הדיון.

הבכור שלך חמוד. כשהבן שלי היה קטן, הוא שאל מה זה

נשיקה צרפתית. כשהסברתי לו הוא ענה: איככככסססס.

adif11

New member

ידוע שילדים חיים בהכחשה. אני בטוחה ששני הבנים שלי, עד עצם היום הזה (עולה לכיתה י' + חייל ) בטוחים לגמרי ש"אמא ואבא שלנו לא עשו את זה-אנחנו באופן חריג הגענו עם חסידה"...

למעלה