קבוצות ווטס אפ בכיתה

אוגיטוס

New member
קבוצות ווטס אפ בכיתה

שלום לכולם,
אני לראשונה בפורום ..
ברצוני להתייעץ לגבי סוגיה הנוגעת לקבוצות ווטס אפ בכיתה.
יש לנו בכיתה קבוצות ווטס אפ למיניהן: קבוצה כיתתית (כל ילדי הכיתה), קבוצת הבנים (כל הבנים בכיתה), קבוצות הבנות (כל הבנות בכיתה), קבוצת ילדי הצופים, קבוצת הכדורסלנים, קבוצת הכדורגלנים, קבוצת בעלי האקס בוקס וכולי.
לאחרונה קמה קבוצה חדשה. קבוצה של שישה ילדים: שלוש בנות ושלוש בנים. המכנה המשותף בין השישיה הזו היא העובדה שהילדים חברים טובים, הם אוהבים להיפגש יחד בסופי שבוע ולעשות דברים במשותף. פרט נוסף: בתוך השישיה הזו ישנם שני זוגות חברים. (הכוונה לזוג: בן ובת).
השבוע התלונן אב של אחת הבנות מהכיתה (בת שאינה חלק מהקבוצה) שזה לא תקין שקמה קבוצת החברים הזו, שהם ניפגשים ומבלים מבלי לשתף ילדים נוספים מהכיתה ולביתו זה מפריע. הוא מסכים לעובדה שזכותם של הילדים (כלומר, לשישיה המדוברת) להיפגש בניפרד אבל עצם קיומה של קבוצת הווטס אפ מפריעה לו.

מה דעתכם על הסוגיה? האם טענתו היא make sense?, האם לדעתכם יש בקיומה של קבוצת ווטס אפ זו טעם ניפגם? בעיה מוסרית? חוסר לגיטימיות?
תודה רבה! סוף שבוע נעים.

יש בעייתיות מסוימת אבל

זו דרכו של עולם.
לא ציינת מה גיל הילדים.
אצלנו, בכיתה ד', בכל קבוצה יש חבר-הורה-משגיח, ונכון לעכשיו הכלל הוא שכל מי שרוצה להיכנס לכל קבוצה - רשאי. יש כ 10, אולי יותר, קבוצות.

בנוסף, יש כלל שימי הולדת נחגגים או בפורום של כל הכיתה, או רק בנים/בנות, או עד 4 מוזמנים. מצאנו שקבוצה גדולה יותר גורמת לילדים אחרים שלא הוזמנו להרגיש לא נוח. (כאילו הם היחידים שלא הוזמנו).

בגדול - כאשר שומעים על פעילות שיכולה לעניין את הילדים - מודיעים עליה בווטסאפ של ההורים.

לא, it makes no sense at all

אני עונה, למרות שההודעה נראית כמו שטף ההודעות המוזרות של הימים האחרונים.

הוא ״מסכים״ שילדים אחרים ייפגשו ביניהם בלי להזמין את בתו (באמת תודה רבה), אבל הוא לא מסכים שהם יעשו את זה בשיחת ווטסאפ?

כל עוד אין מצב שבו יש קבוצה שמטרתה להעליב ילדים, וכל עוד אין חרמות (כלומר - קבוצה שרק ילדים בודדים מודרים ממנה) זה לא העסק של אף אחד מההורים מי מדבר עם מי באיזו קבוצה

אני באמת לא מבינה מה הבעיה. זכותם. אילו זו היתה קבוצה של

כל ילדי הכיתה חוץ מכמה, זה היה בעייתי. אבל שישה ילדים חברים ביניהם?!
אני מבינה שלבתו זה מפריע. כנראה בגלל שהם לא רוצים לשתף אותה. אבל זו זכותם.
האב עצמו מסכים שזכותם להיפגש, ורק עניין הקבוצה בווטסאפ מפריע לו. מוזר.

mykal

New member
האמת שאלה הזויה,

לא הבנתי יש לי בערך 50 קבוצות ויחידים בווטצאפ,
למי אכפת שאני בקשר עם זו ולא עם זה?
יש לי קבוצת ווטצאפ של כל המשפחה שלנו--אנחנו ההורים עם הילדים,
ובנפרד עם כל ילד.--אז מה?
מה מענין את האחד מה אני שואלת--מתענינת או עושה עם האחר?
למה הילדה הזו בכלל יודעת על קבוצת הווטצאפ הזו?

לא מבינה מה הבעיה ולדעתי אותו אב ממש חצוף.

הייתה מבינה אם היה מדובר בקבוצה קטנה של ילדים שקובעים להיפגש ומדברים על מגוון פעילויות בהם הם היו בתוך הקבוצה הכיתתית.
הילדים שלא בילו איתם היו יכולים להיפגע שלא הוזמנו או משהו כזה.
&nbsp
אבל מדובר בקבוצה נפרדת של חברים, מדוע אסור להם לפתוח קבוצה משלהם?
זה לא קשור לכיתה ואני לא חושבת שהוא (או למורה לצורך העניין) יש זכות להתערב.

שקדיייה

New member
קבוצות וואטסאפ הן עובדה קיימת- כדאי שיפנים את זה.

כל עוד לא נעשה שימוש פוגעני בדבר הזה,
וכל עוד לא מדובר בקבוצה "לא מדברים עם שושנה" או "הולכים לים בלי משה".... אין עם זה בעיה.

חבורות תמיד היו נושא בעייתי , מקובלים ולא מקובלים , זה ההיי לייט של גילאים מסויימים.

אגב, לא כתבת באיזו כיתה מדובר... אבל ככל שזה יותר גדולים, ככה זה כבר באמת פחות ענין של ההורים...

לא. זה לא הגיוני בכלל.

ילדים שמלמדים אותם לנהוג במידת החברות והחמלה, ולא בביריונות, ינהגו ככה בכל מדיום, בכלל זה הוואטסאפ.

אני ממש לא מסכימה איתך. אין שום בריונות בזה ששישה ילדים, שהם
חברים טובים ומסתדרים ביחד, משתמשים בוואטסאפ כאמצעי תקשורת כדי לקבוע תוכניות. לפני 30 שנה הם היו מתקשרים טלפונית אחד לשני ומתאמים ביניהם בדרך ארוכה ומסורבלת, או קובעים להיפגש ליד שער בית הספר בסוף יום הלימודים כדי לקבוע איפה ומתי נפגשים אחה"צ. היום הם עושים אותו הדבר, רק בדרך הרבה יותר קצרה, תוך שימוש באמצעי טכנולוגי יעיל של ימינו. כל עוד הם לא משתמשים בקבוצה הזו כדי לנגח ילדים אחרים, זה בסך הכול אמצעי ליעל את התקשורת ביניהם ותו לא, ואני ממש לא מאמינה שלמישהו מהמבוגרים יש זכות לאסור את זה עליהם.
זה נכון שיש אפשרות להשתמש בוואטסאפ כאמצעי בריונות, אבל מה שמתארת כותבת הפוסט המקורי רחוק מאוד מזה.

יכול להיות שהבנתי אותך לא נכון. סורי

kmiki

New member
הייתי שולחת אותו למצוא תחביב

ל6 ילדים אסור להיות חברים?
מותר להם להיות חברים אבל אסור להם לדבר אחד עם השני/ה?
מותר להם לדבר אבל אסור להם להסתמס?
מותר להם להסתמס אבל אסור להם להסתמס בקבוצה?
&nbsp
נו באמת, הורים, get a life
&nbsp
הבן שלי אוהב לגלוש על סקייט, אז יש לו קבוצה של סקייטרים.
הבן שלי בצופים, אז יש לו קבוצה של צופיפניקים
הבן שלי אוהב סרטי קולנוע אז יש להם קבוצת קולנוע
&nbsp
שיקום מי שיגיד שאסור לו להיות באחת הקבוצות האלו.
&nbsp

למעלה