סקר ימי מחלה

סקר ימי מחלה

כשהילדים חולים, אפילו קצת, הם נשארים בבית. אנחנו, לעומת זאת, כן הולכים לעבודה. ברור שאם משהוא משבית, אז לא. אבל נניח דלקת בגרון בלי חום גבוה אני כן הולכת. או הייתה לי דלקת ראות בלי חום, רק שיעול קשה, אז גם הלכתי.
אני שואלת כי היום היה לי ויכוח עם אמא שלי. היא חושבת, וזאת הייתה השיטה ברוסיה, שעם דלקת גרון נשארים שבועיים בבית. פשוט היום אני בבית כי יש לי דלקת גרון קשה, אתמול הלכתי לעבודה, ובערב הרגשתי ממש רע. גם היום המצב לא מדהים. אז אמרתי לה שמחר כן אלך. חשוב לציין שאני בעבודה שאין שום סכנה שהעדרות שלי תפגע בי, אבל עדיין לא נראה לי הגיוני להישאר בבית במקום ללכת למשרד ולשבת כל היום מול מחשב.

kmiki

New member
כשאני חולה

וזה נדיר כי אני חיה חיים סופר בריאים, אז אני נשארת בבית למנוחה מלאה.
בעבר לא עשיתי את זה, הייתי מלעיטה את עצמי בתרופות ורצה לעבוד ולתפקד רגיל, ולכן דלקת הגרון החיידקית היתה חוזרת אליי 3 פעמים בשנה.
מאז שלמדתי לקחת הפוגה, כשיש מחלה אני נשארת בבית 4-5 ימים, ללא תרופות בכלל, צום של 72 שעות, ואחרי שהמחלה חולפת עוד 24 שעות של מנוחה מלאה כדי לתת לגוף לחזור לעצמו.
אני יכולה לאמר שבשנתיים האחרונות חליתי פעם אחת בלבד ברמה שממש השביתה אותי, בפעם השניה כבר 72 שעות צום היו מעל ומעבר, המחלה נסוגה אחרי 48 שעות לגמרי (והיא אכן היתה דלקת חיידקית), וזה ללא שום משככי כאבים או אנטיביוטיקה.
המסקנה היא שאם תקשיבי לגוף, תפסיקי את המירוץ, ותתני לו לנוח, תרוויחי לטווח הרחוק, כי תהיי חולה פחות פעמים במהלך השנה.

כשמדבקים - נשארים בבית.

ודלקת בגרון עם חום - חשודה בעיני כמדבקת.

מעבר לזה - אם אני מרגישה רע, אני נשארת בבית. אם אני מסוגלת לעבוד - אני נוסעת לעבודה.
ממה שאת כתבת - ברור שאת צריכה להישאר בבית ולנוח. להכריח את הגוף שלך למאמץ, רק יאריך את תקופת המחלה.

אשרז4

New member
אז למה ללכת לעבודה?

הרי חלק מטיפול במחלה הוא מנוחה
נכון שבהרבה עבודות את לא בדיוק מתאמצת "לשבת כל היום מול מחשב"
אבל עצם הנסיעה והריכוז המחשבתי והרעשים מסביב הם מעמסה על הגוף והוא מתקשה גם להתמודד עם זה וגם עם ההתנגדות לחידקים/ וירוסים.
&nbsp
מעבר לזה לפעמים כשחולים לא שוכבים כל הזמן במיטה אבל כשאת בבית אם פתאום את עיפה את יכולה לשכב ולנוח/ להרדם
אם את מרגישה שאת צרכה אויר נקי- אפשר לצאת החוצה/ למרפסת
סתם אם בא לך להאנח ולרחם על עצמך- את עושה זאת בחופשיות.
&nbsp
גם לי יש לפעמים את "הגיבורה" שאם אני לא מושבתת אני אמשיך הלאה. עם השנים אני מבינה כמה זה טיפשי ולא נכון
&nbsp
שלא לדבר על הדבקה של חבריך לעבודה והיתכנות שאח,כ הם ידביקו אותך שוב וזה מעגל.

נתחיל מזה שהדבר הקשה

הוא לטפל בילדים, וזה לא משתנה. אז נכון שהיום שלחתי את כולם מוקדם, אבל עדיין טיפלתי בכולם שעתיים בבוקר כי הקטן קם בחמש וחצי. עוד מעט אלך לאסוף את השני כי אין טעם שיחכה לגדול אם אני בבית. ואז בארבע אלך לאסוף את שני הקטנים ולהיות איתם שעתיים.
אז נכון שישנתי כל הבוקר, אבל עדיין. לא יודעת.
ואני לא חושבת שאני מדבקת, כי הרי אני לא שותה עם אף אחד מאותה הכוס.
מה שכן, באמת זאת כבר הפעם השלישית שיש לי דלקת גרון. אבל תמיד טיפלתי באנטיביוטיקה, איך מנוחה יכולה לשנות משהו?
בנוסף, היום אני לבד. מחר או אמא שלי או חמותי או אפילו שתיהן יבואו. במקום לנוח רק אתעצבן כל הזמן.
&nbsp

אשרז4

New member
זה כבר משהו אחר. אני תמיד אומרת שמורידה את הכובע

בפני נשים שמטפלות בילדים כשהן עם חום וחולות. לא קל
אבל הי.. תחשבי על כך שאם הית בעבודה אז אחרי כל היום בעבודה עוד הית צרכה לחזור ולטפל בהם
כך לפחות ישנת עוד קצת.
&nbsp
ואם באים לעזור לך, תגידי תודה יפה, סגרי את דלת חדר השינה ותשני/ תקראי/תראי TV/בנייד כל דבר העיקר להפריד זירות.
&nbsp
להדביק זה לא רק בנוזלי גוף. זה בשיעול/ עיטוש/ ניגוב אף ואז מגע במקלדת וכד'.
&nbsp
ומנוחה עוזרת לגוף, משאירה לו עוד אנרגיה להלחם במזיקים.

אני לא מבינה

למה אנשים חולים מרשים לעצמם להגיע לעבודה ולהדביק את כל מי שמסביבם?
זה כאילו שהם מחכים למשאית של המדליות שתעצור ותאמר להם כל הכבוד.
אז לא, זה לא יקרה.
תישארו בבית, תבריאו ואל תדביקו את מי שמסביבכם.

jessie7

New member
כי

בעבודה יש בוסים שלא רואים העדרויות בעין יפה. לפני כמה חודשים היה לי חום 40. גברת בוסית צרחה עלי בטלפון שאני מפונקת, וכשיש חום 40 אפשר לקחת אקמול ולהגיע לעבודה.
אז אין לנו הרבה ברירה, אלא לבוא חולים. בעבודה אחרת כאשר עשיתי תאונה 10 דקות לפני הגעה לעבודה נאמר לי שלמיון אפשר ללכת גם אחרי יום עבודה.

אני בהלם

פשוט בוסים חלאות
&nbsp
אבל נגיד במקרה כמו אצל פותחת השרשור (היא כתבה שזה בסדר לקחת ימי מחלה), לא ברור בשביל מה להגיע לעבודה.

adif11

New member
גם אני

jessie7

New member
האמת

היא שלא מדובר במקום עבודה אחד, אלא בכמה מקומות שלא מאפשרים לעובדים לקחת ימי מחלה.

למעלה