מה עושים אם יש חג ביום שמנקה מגיעה?

מה עושים אם יש חג ביום שמנקה מגיעה?

המנקה שלי מאד לא גמישה מבחינת שינוי הימים. אז יוצא שאם יש ילד חולה, צריך להסתובב בחוץ 5 שעות. עד עכשיו היה חול המועד, אז היא הסכימה לבוא מאוחר, ובכל מקרה יצאנו לטיול. אבל עוד מעט שבועות, ועדיין אין לנו תכניות. לגיטימי לבטל, אם זה הרבה זמן מראש?

לא ממש הבנתי את השאלה שלך... אישית לי יש מנקה בימי א'.
החג יוצא על יום ראשון ולכן היא כמובן לא תגיע. אם היא תמצא יום אחר באותו שבוע (נניח שלישי), אשמח אם תבוא. אם לא - אז לא. וככה זה תמיד אצלנו, גם בחגים של יהודים וגם בחגים של מוסלמים (של המנקה).

ותשלמי לה על אותו היום?

פעם אחת ביטלתי אותה כי הקטן היה חולה, לא התחשק לי להסתובב איתו בחוץ במזג אויר לא קיצי, והיא ממש עשתה איתי שיחה. שזאת המשכורת שלה, ושאני לא יכולה לבטל לה. קשה למצוא אצלינו מנקה, אז אני לא רוצה שתעזוב. אין לה יום אחר פנוי.

ממש לא! אני משלמת לה רק כשהיא מגיעה, ולא משנה מי ביטל
גם כשאנחנו בחו"ל היא לא תמיד באה (רק אם ההורים שלי בבית לפתוח לה), וגם אז אני לא משלמת לה.

adif11

New member
לא תאמינו אבל יש לי מנקה !!!!

אבל זה זמני וכנראה שדרכנו תיפרדנה בקרוב.
בכל מקרה לעניננו - בשנים בהם היתה לי מנקה קבועה קרה שהיא בטלה (בד"כ אם אחד הילדים שלה היה חולה ואז היתה מודיעה באותו בוקר שלא מגיעה ) או שאני ביטלתי (בד"כ בהודעה מסודרת לפחות כמה ימים מראש ). מאחר ושתינו השתדלנו לא להגזים עם זה והביטולים בהחלט היו דו צדדיים, אף אחת מאיתנו לא עשתה מזה ענין. על יום עבודה כזה שבוטל, לא חשוב ביוזמת מי, לא שילמתי.

שנית - לא הבנתי למה אם ילד חולה את או ילדך החולה או שניכם צריכים להסתובב מחוץ לבית? או שהיא תנקה את כל הבית חוץ מהחדר בו הוא שוכב או שלחצי שעה הוא יעבור לשכב בסלון. מה פתאום לצאת מהבית ?

דיייי! אני בשוק! איך? ממתי? ולמה תפרדנה דרכיכן???....
וגם אני מסכימה איתך לגבי הילד החולה. אף פעם לא הוצאתי ילד חולה מהבית כדי להסתובב בחוץ ביום שהמנקה מגיעה. או שהיא מדלגת על החדר שלו, או שהוא עובר לסלון בזמן שהיא מנקה למעלה (ושוכב בחדר שלו בזמן שהיא מנקה למטה).

adif11

New member
התחילה לעבוד לפני שבועיים

נשברתי ולקחתי מישהי דרך האינטרנט ולא דרך מישהו שאני מכירה.
היא מאוד נחמדה ומשתדלת להיות יסודית אבל מספיקה בדיוק חצי בית באותו מספר שעות שקודמתה בתפקיד או אני עושות את כל הבית .
בפעם הראשונה חשבתי שמדובר בקשיי הסתגלות. בפעם השניה היה בדיוק אותו דבר. אם יהיה כך גם בפעם השלישית נאלץ להפרד.

Ani15

New member
ממילא מגיעים לה ימי חופש בתשלום

אז תשלמי לה על היום הזה וזה יהיה אחד מהם (אבל זה אומר שאת חייבת להודיע לה על כך הרבה זמן מראש). למקרה שתהיתן, גם עובדות לפי שעה, אם הן עובדות באופן קבוע, צריכות לקבל ימי חופשה שנתית בתשלום, ראו http://www.kolzchut.org.il/he/חישוב_מספר_ימי_החופשה_השנתית
אם היא עובדת פעם בשבוע, זה מצטבר לכ2-3 ימי חופש בשנה, תלוי בוותק שלה.
&nbsp
לא הבנתי למה את חייבת לצאת מהבית כשהיא עובדת - זה לא הבית שלך? לא מספיק לה שתפני את החדר בו היא עובדת באותו זמן?

איך אני מחשבת ימי חופשה לעובדת שעובדת 4 שעות בשבוע?
פשפשתי באתר שהפנית אליו ולא הצלחתי למצוא הסבר שגם "סתם" בני אדם יכולים להבין
יש לך מושג?

Ani15

New member
תסתכלי בדוגמא פה

http://www.kolzchut.org.il/he/זכותון_עובדים_במשק_בית_(עוזרות_בית)
בגדול יום עבודה הוא יום עבודה, לא משנה של כמה שעות. "שכר העבודה לכל יום חופשה יהא שווה לשכר היומי הממוצע שהשתכרו בשלושת החודשים המלאים, שקדמו ליציאתן לחופשה (השכר ב-3 החודשים שקדמו חלקי 90)."
חישוב מספר הימים:"אם עבדה פחות מ-200 ימים בשנה, היא זכאית לחלק יחסי ממספר הימים המפורטים בטבלה. החישוב ייעשה באופן הבא: מספר הימים שעבדה חלקי 200, כפול ימי החופשה המפורטים בטבלה."

נומלה

New member
בקלות

את מחשבת את השכר השבועי שאת נותנת לה ומכפילה כפול 2. זה דמי חופשה של שבועיים. זה האקויולנט של עבודה אצלך לשבועיים.

Ani15

New member
ותיקון לעצמי: דמי חגים

מסתבר שאם היום שלה נופל על חג מגיע לה חופשה בתשלום בלי קשר לחופשה השנתית (בניכוי נסיעות): "
עובדת במשק בית ששכרה נקבע על בסיס תקופה קצרה יותר מחודש (למשל עובדת בשכר שעתי או בשכר יומי) זכאית להיעדר מהעבודה בימי החג הנהוגים בדתה ולקבל שכר מלא (מלבד הוצאות נסיעה) עבור ימי החג שבהם נעדרה, בתנאי שהתקיימו כל התנאים הבאים:
העובדת השלימה שלושה חודשי עבודה במקום העבודה;
העובדת היתה אמורה לעבוד ביום שבו חל החג, ואלמלא החג היתה עובדת (כלומר החג חל ביום שבו העובדת נוהגת לעבוד אצל המעסיק);
העובדת עבדה ביום שלפני החג וביום שלאחריו או שנעדרה בהסכמת המעסיק מעבודתה בימים שלפני ואחרי החג. במקרה שעובדת מועסקת יום אחד קבוע בשבוע אצל מעסיק מסוים, והחג חל באותו יום, היא זכאית להיעדר מעבודתה ולקבל שכר עבור אותו יום למרות שלא עבדה אצל המעסיק בימים שלפני ואחרי החג, מכיוון שהיעדרותה מעבודתה בימים אלה נחשבת להיעדרות בהסכמת המעסיק (שכן הוסכם כי בימים אלה היא אינה מועסקת) ועל כן המעסיק חייב לשלם דמי חגים עבור היעדרותה מעבודתה בחג;
העובדת לא ניצלה יותר מ-9 ימי חג בשנה."
http://www.kolzchut.org.il/he/זכותון_עובדים_במשק_בית_(עוזרות_בית)

וואו, את זה לא ידעתי בכלל... אבל מה קורה אם היא מגיעה לעבוד
ביום אחר במקום?
מסתבר שיש המון דברים שלא ידעתי לגבי העסקת עוזרת

shoosh2607

Member
מנהל
ועוד משהו

שאני מתעסקת בו כבר חודש - מגיע לה גם פנסיה והבראה. חשוב!

19 שנים טיפלתי בילדים בבתים שהיו בהם ילדים/תינוקות, ועוזרות

העוזרות ידעו שהן מנקות את הבית לפי סדר היום של הילדים
אם מזג האויר ומצב הבריאות של הילדים אפשר הייתי יוצאת איתם לגג שעתיים

למעלה