אחרית דבר הטיול השנתי ושאלה:

BrightEye

New member
מסכימה, אבל, נכון שיש ילדים שונים

ולפעמים בעיה של ילד שלא מבין מסרים חברתיים, היא שזה מה שצריך ללמד אותו.
כי בלי להבין מסרים חברתיים, היא יכולה להגיע למחוזות דומים בכל חברה שתכנס אליה.
אז הטיפול הפסיכולוגי נועד לזה.
ויש לזה אפילו הגדרה פסיכולוגית בספר הפסיכולוגים החדש.

מוזר

יש לי כמה וכמה חברות שהעבירו
ואף אחת מהן לא נקראה לוועדה
אתן גרות בעיר גדולה?

iris511

New member
כן, בעיר גדולה. הם כתבו ש "נוזמן לוועדת העברות כמקובל".

אצלנו בעיר זה לא כזה סיפור

צריך להביא מכתב שחרור מבית הספר
ומספיק שהילדה תגיד שהיא רוצה להגביר מקצוע
שאין בבית ספרה הנוכחי יעבירו אותה
בכל מקרה מסכימה עם מי שכתבת לך להגיע נחושה!!
ולהראות להם מתחילת השיחה שאת תקבלי רק תשובה אחת

בהצלחה!!

iris511

New member
במקרה שלנו כאמור זה קושי חברתי מול בנות שמלוות אותה מהגן...

ורצון לסביבה חדשה בלי משקעי עבר.
אני מקווה שהוועדה זאת אכן פרוצדורה, ושהכל יעבור בהצלחה בלי יותר מידי נסיונות של הצוות החינוכי לבקש הזדמנות לטיפול באותו מוסד.
בעלי יבוא גם, הוא עבר כילד את אותו הדבר, מעבר לחטיבה עם כל כיתתו מהיסודי, וכמה בנים שדאגו לרכל עם ילדי הכיתה החדשה על מעלליו ביסודי, הבעייה נפטרה כשעבר לתיכון אחר, רק שהוא סבל אז את כל 3 שנות החטיבה.
אכן אבוא נחושה , תודה.

ויקה1222

New member
פשוט תשכחי מ"לא נעים"

ותזהרי לא להפוך את זה יותר מדי לבעיה של הילדה כי אז הם יכולים להגיד שאם לילדה יש בעיה רגשית זו או אחרת, תהיה לה אותה בעיה גם בבית ספר החדש ולכן אין טעם לעבור.
הבעיה היא גם (ועוד איך) של הבית ספר שכשל בתפקידו.

BrightEye

New member
את יכולה להציג את הלימודים בחטיבה הנוכחית כניסיון

שלא צלח. לכן לטובת הילדה ולרווחתה הרגשית המעבר חשוב.
תגידי גם שהרי זה מה שבסופו של דבר כולם רוצים- את טובת הילדה.
תוסיפי שאת מודעת לאפשרות שיכול להיות שיהיו לה קשיים, אבל את חושבת שהיא צריכה דף נקי בלי סביבה שגוררת אותה אחורה.

iris511

New member
תודה לכולכם על הארות ,הערות והמלצות, אעדכן בהקדם.

עדכון נוסף, מנהלת החטיבה תופיע בוועדה, לא היועצת.

efrat123455

New member
הי

אני קניתי עכשיו לבת שלי את הספר "כיצד תרכשי חברים ותשפיעי על הסובבים אותך לנערות" של דונה קייל קרנגי. עדיין לא יודעת אם עוזר אבל שווה לשקול...

דנהZ

New member
הועדה שזומנת אליה נקראת ועדת התמדה

סליחה שנדחפת, ומקווה שעדיין רלוונטי.
מציצה פה מדי פעם , ואולי אוכל להבהיר מעט את העניין.

בדרך כלל מקדימה אותה וועדה פנימית בבית הספר בנוכחות קצין ביקור סדיר וגורמים טיפוליים אחרים. כשהרעיון הוא לבנות תוכנית שתסייע לתלמיד להתמיד במסגרת. וברשות מקיימים כאשר רוצים להעביר תלמיד מסגרת.להנשיר תלמיד, תלמיד נושר. בעברי הייתי קב"סית אז יזמתי דיונים רבים כאלה.
העניין הוא שחלק משמעותי בדיונים הוא תפיסת הרשות והקב"ס בעניין מעברי התלמידים מול תקנים, פוליטיקה....
כמו שאת מתארת נראה לי שאת לא זקוקה לעצות כדי להצליח לשכנע בדיון שאת רק רוצה את טובת בתך. את לא מבקשת להתעמת עם בית הספר או להאשים אותם, ניסית טיפולים שונים... כן נסי להכין לך מראש פירוט של אירועים שקרו, ודרכי טיפול שניסיתם (שיחה עם מחנכת, יועצת, טיפולים שהלכה...).
מבחינת הביקור הסדיר מנהלת בית הספר אחראית על כל התלמידים וחייבת להיות, אבל בדרך כלל גם המחנכת או היועצת שמכירות את התלמידה מקרוב מגיעות.
ובהצלחה.

למעלה