טיול שנתי 2 לילות בשטח.

iris511

New member
טיול שנתי 2 לילות בשטח.

שלום לכולם,
כתבתי לכם בעבר על ביתי שעלתה לחטיבה אזורית עם כל השכבה מהיסודי, שם היו לה קשיים חברתיים, ועל בנות אשר דאגו להרוס את הקשרים החדשים שיצרה בחטיבה עם בנות אחרות.
גם בעצתכם, החלטנו להעביר אותה שנה הבאה לכיתה ח' לחטיבה מחוץ לאזור הרישום כדי לאפשר לילדה לפתוח דך חדש ללא משקעים מהעבר, פנינו לעירייה, שמצידה ידעה את רכזת השיכבה והיועצת, ואנחנו נוזמן בקרוב לוועדה באגף החינוך לשימוע.
התייעצות: עכשיו לקראת סוף השנה יוצאת השכבה לטיול שנתי הכולל 2 לילות בלינת שטח, הילדה לא רוצה לצאת , כי אין לה חברות לא בכיתה ולא בשכבה, היא תהיה שם בודדה ,אבל הטיול הוא חובה.
מה דעתכם? מה עלי לעשות?.
תודה.

שקדיייה

New member
לתמוך בה.

באמת מאוד מבאס ועצוב ולא כייף לצאת לטיול לינת שטח של 2 לילות כשאין לך חברים ואת מרגישה דחויה ולא חלק מהחבר'ה.

לא כל כך מבינה מה ההתלבטות שלך? מה נראה לך? לחייב אותה לצאת כי מישהו כתב על איזה טופס את המילה "חובה"?

בת האש

New member

iris511

New member
ההתלבטות איך עלי להתנהל מול צוות ביה"ס.( ברור שלא אחייב).

iris511

New member
פשוט ככה?, הרי ברור שהמחנכת תשאל למה..

ואם אגיד לה שהמצב החברתי שלה ידוע לה, היא בטח תגיד שיהיה בסדר והיא תדאג לה..(או משהו בסגנון).

mykal

New member
כמה דברים

1)לא תמיד צריך לתרץ--היא לא יוצאת היא איתי ובהשגחתי.
2)אם זה יכול לתמוך בהעברה--אז כן תתרצי--אין לה חברות,
ואנ לא רוצה 'הדבקה' מלאכותית עכשיו לסופ"ש, ולכן ההחלטה לא לצאת.
אם מכתב לא יועיל--אולי שיחה תועיל, ואם לאו הרי לכתוב להנהלה עם העתקים.
נראה לי שאת חוששת מלומר יותר מאשר זה מהוה קושי--
תירגעי תהיי שלימה עם עצמך והכל יסתדר.

שקדיייה

New member
פשוט ככה. שאתם לא מעונינים ותודה

מה יש להרבות במילים?
הילדה היא שלך ולא של המערכת, את לא צריכה אישור מאף אחד.

תלמדי לשים נקודה בסוף משפט ולסיים את השיחה אם את לא מעוניינת בשיחה כזו.

mykal

New member
נכון, אבל...

לפעמים יש אוירה של 'להבדק' בלא לצאת,
והרבה תלמידים מותרים--או אז נכנסת המערכת לפעולה,
ומזמנת שיחות ומנסה להפעיל לחץ.
זה מקום לא נוח למי שבד"כ הולך בתלם הדרישות.
ולכן אם זה מה שיקרה--הצעתי לנצל את המצב לתועלת בהמשך,
ולא להיות מושפע מהלחץ.

BrightEye

New member
ואת כהורה, תגידי שתודה רבה, אבל מבחינתך

זה לא מתאים בשלב הזה.
&nbsp

מה זה אומר שהטיול הוא חובה?

מה קורה למי שלא בא? לא נתקלתי בקונספט כזה של טיול חובה - ברור שלכאורה כל הטיולים חובה, וברור שמי שלא רוצה לבוא לא בא. שלא תבוא.

iris511

New member
כתבו שהטיול הוא חלק מתוכנית הלימודים והוא חובה.

הטיול במסגרת של"ח, הם יכולים גם לבחון בהמשך על מסלול הטיול (כמו שהם עושים בטיולים של יום).
רשום גם שכל תלמיד צריך להביא סק"ש ואוהל (לפחות ככה נמנעת המבוכה עם מי להיות באוהל \ חדר).

iris511

New member
ברשימת ציוד נדרש כל תלמיד לאוהל.

כמובן שאם יש זוגות בשיכבה.., גם אני זוכרת מהטיולים שאני הייתי בחטיבה את הזוגות שהתמזמזו באוהל, וילדה שהבנים הכניסו אותה במין הלצה ומשחק למקלחות הבנים בעיניים עצומות, אלא שאיתרע מזלה ובדיוק היה שם מורה..., אותה ילדה עפה מבית הספר..
אבל הבת שלי עדיין לא שם ,הכוונה בענייני בנים.

בת האש

New member
כרגיל, האשמת הקורבן

הרבה יותר קל להאשים אתה קורבן מאשר לטפל בבריונים...

Ani15

New member
יש סיכוי מסוים

שבנות יתארגנו בזוגות לשינה, ואז הבת שלך עשויה למצוא את עצמה היחידה שנשארה לבד. רק על זה לא הייתי מוציאה לטיול.
מה שאת מתארת מהזכרונות שלך לא רלוונטי לכתה ז.
את לא צריכה להודיע כלום לאף אחד (אולי לילדה, שאם ישאלו אותה תגיד שאמא לא מרשה לה לצאת לטיול וזהו).

iris511

New member
זה היה זכרון שלי בדיוק מכיתה ז' - הילדה נכנסה ביודעין

למקלחות הבנים, לא הכניסו אותה לשם בכוח, אולי הייתה איזה התערבות שלה עם הבנים, ממרחק גיל של 30 שנה מאז אני זוכרת שהיא חזרה הבייתה באותו יום ואח"כ סולקה מביה"ס.
גם הזוג שראיתי באוהל יחד זה היה בטיול כיתה ז', כנראה אלו היו אירועים שנצרבו אצלי בתודעה, היות ואני לא זוכרת שום מסלול מאף טיול שנתי, (זוכרת בגדול סבל של הליכות אינסופיות וחזרה באותו מסלול, עליות רק כדי לרדת אותם שוב...), אני זוכרת רק את האירועים החברתיים החריגים והפחות טובים שקרו אצלי.
גם אני לא נהניתי מפריחה חברתית בשנותי בביה"ס , רק שאצל הורי לא היה מצב של תחמונים.
מצד שני את הטיולים שעשיתי במסגרת המד"צים עם חברותי בשכונה, אני זוכרת עד היום ושמאד נהניתי.

מירי,

New member
בתיכון, על הבן שלי איימו בהרחקה שנה הבאה.

(יצא ומאוד נהנה!)

למעלה