מה דעתכן על מה שאמר הגאון מסמוטריץ?

פריZמה

New member
מה דעתכן על מה שאמר הגאון מסמוטריץ?

האם זה מכשיר לפרסם את דעתי שאני לא מעונינת לחלוק חדר לידה עם המגזר *שלו* שמגיע עם עשרות ילדים לבקר יולדת טריה כשחצי מהם חולים/ מנוזלים/ מתגרדים ( עניין סטטיסטי) ?

mykal

New member
מיותר, מטופש, אבל

משהו אחר לגמרי המתיחס לדבריך--
למה את נוקטת באותה 'שיטה' מכוערת שהוא עשה,
כדי להביע שאט נפש מדרכו--אז במה דרכך טובה יותר?
&nbsp
הוא הכליל ודבר בגנות ציבור שלם ובוחר בהפרדה--וזה רק מזיק לכולנו.
לא אז זה בכלל לא מכשיר אותך לעשות אותו הדבר כלפי המגזר שלו--כי אז אין לך זכות לחלוק על דרכו.
מצטערת לא אהבתי. את השיטה.
אני בהחלט חושבת שדבריו מכוערים, לא מכבד אותו ולא טוב שכך אנחנו מתנהלים.
&nbsp
&nbsp

3תיתי

New member
זה קצת כמו הפלוצים של המלכה

כולם יודעים שהיא עושה. כולם גם יודעים שהריח לא משהו, אבל לא מדברים על זה.
כמי שעבדה במחלקת יולדות, אני יכולה להגיד, שיש שוני . הרבה פעמים ראיתי, שליולדות ערביות, הגיעו הרבה בני משפחה, ישבו זמן רב מאד, "פתחו שולחן". למי שזה לא כוס התה שלה, זה לא כיף לשכב מדממת (עם כתמים על המיטה ועל הפיג'מה), להניק. וגם לא כיף ליולדות ערביות, לשכב ליד מישהי חמוצת פנים, כשהן מרגישות מפריעות. אז זה לא PC ויש יולדות יהודיות בהמות, וגם בעלות משפחות אללה יוסתור, אבל יש משהו בהענות לבקשה, לא להיות ביחד. מודה, שמעולם לא העליתי בדעתי לבקש משהו כזה וגם חושבת שהטיעונים של סמוטריץ מאד לא מצאו חן בעיני. מצד שני, כבר פרשו עיוותו בתקשורת את דבריו, כך שאני לא ממש סומכת עליהם. ורואה מצב, שבו מותר להשמיץ יבהודים, רצוי אשכנזים, וכל השאר קדוש. וזה גם לא מוצא חן בעיני.

פולספגן

New member

בנוסף, הוא ביקש את ההפרדה רק במחלקת יולדות ולא בשאר המחלקות האחרות.

פריZמה

New member
אישתו חזקה ואמרה שלידה זה רגע קדוש והערבים מקלקלים לה אותו.

הוא ספציפית ממש לא זקוק לסילוף דבריו.
וכן, אני נהנית גם מיציאותיו של אשכנזי אחר לפעמים ( בוזי).

r i n i

New member
אני עדיין חושבת שהיתה כאן הכללה גסה ומעליבה

וכשזה בא מ"נבחר ציבור" זה מרגיז.
ילדתי ארבע פעמים בבית חולים של קופ"ח ופגשתי את כל המגזרים.
כמו שציינת יש כאלו שבאים ו"פותחים שולחן" (לא רק ערבים, בואו נודה על האמת) ויש כאלו שכמעט ולא שומעים אותם, יש את אלו שאת חושבת שפתאום ילדת במשתלה (עם כל זרי הפרחים והעציצים שהם מקבלים).
אז הפתרון אולי באכיפה יותר רצינית במחלקות האלה.
בסופו של דבר כשאת נחה במיטה ועל ידך מישהי שמכבדת אותך בעוגיה את מחייכת, אומרת תודה ולוקחת (או לא).
יש כל כך הרבה מפריד במחלקות האלו שאם נתחיל לא נסיים: חילוניות, דתיות (ברמה כזו או אחרת), ערביות, דרוזיות, כאלו עם "ביות מלא"...
אלו ימים רוויי הורמונים והפרשות מכל הכיוונים.
אני בעד להיענות לבקשה ספציפית אם זה אפשרי במקום לצאת בהצהרות גורפות ומבזות.

3תיתי

New member
לא היו הצהרות

העניין מתנהל בשקט, במשך שנים רבות. ולא צריך לנער את האבק מכל שטות.

kmiki

New member
ואם הבקשה תהיה להעביר אותך באוטובוס אחורה?

גם זה בסדר כי הדבר מתאפשר?
אם גבר חרדי יבקש שיעבירו אותך, אשה, לאחורי האוטובוס, זה בסדר מבחינתך?
אני מתקשה לקבל שזה בסדר.

פולספגן

New member
כן, אם אני לבד או עם חברות אין לי בעיה לעבור

אם אהיה עם החצי או אחי, כמובן שאסרב לעבור.

kmiki

New member
אני לא מאמינה לך

לא אכפת לך שימגרו אותך באוטובוסים לאחורה של הרכב, לא אכפת לך שימגרו אותך בטיסות לאחורה של המטוס, לא אכפת לך שיגידו לך מה מותר לך ללבוש, וכמה חשוף זה מקובל, לא אכפת לך שיגידו לך מה מותר לך לאכול ומה אסור, גם לא אכפת לך שילדיך יחוייבו ללמוד תורה כל היום ולא יוכלו ללמוד ליבה...
&nbsp
לא מאמינה לך.

פולספגן

New member
זכותך

אם איכות הישיבה היא אותו דבר, אז בשביל מה הקטנוניות?
&nbsp
כשאני מגיעה לאזורים ששם קוד הלבוש הוא כזה, אני מכבדת את זה.
&nbsp
אף אחד לא מחייב את ילדי "ללמוד תורה כל היום" והאמת שאפילו ילדי אוהבים, כיום, תורה.
כמובן, שאף אחד לא אוסר על ילדי "ללמוד ליבה" ואפילו זה חלק מתכנית הלימודים, כאשר תורה זה בסה"כ עוד מקצוע במערכת.
&nbsp
&nbsp

וואלה. ואם במדינה אירופית היו אומרים

ליהודים לגשת לסוף האוטובוס? או לשחורים? או לסינים? הכל לגיטימי? זה קטנוני למחות על ההפרדה הזאת כי "איכות הישיבה היא אותו דבר"? גם לי קשה להאמין שאת באמת חושבת את מה שאת אומרת.

פולספגן

New member
יש הבדל עצום, אם זה על רקע גזעני או רקע דתי

אני מקווה שלא צריך להסביר לך זאת ואת מבינה את ההבדל ...

אין שום סיבה שבעולם שמצדיקה

להגיד לאוכלוסיה מסוימת, ולא משנה מי היא - אתם תשבו באזור שונה באוטובוס (אני לא מדברת על הנגשה או מקומות לעגלות, וכו'...). אם למישהו לא נוח לשבת ליד מישהו, ולא משנה ליד מי - שה-ו-א יקום ויעבור למקום אחר, ואם אין מקום - שיעמוד, או שיירד מהאוטובוס אם זה עד כדי כך מפריע לו. אוטובוס זה לא בית כנסת, ומדינת ישראל היא לא מדינת הלכה, אלא מדינה דמוקרטית, שבה אפלייה היא אסורה - וזה כולל באוטובוס, וכולל בבית החולים. בבית שלך, תעשי מה שאת רוצה ותהיי כמה גזענית וחשוכה שבא לך. במקומות ציבוריים, כולם שווים, וכל אחד יכול לשבת בכל מקום, ולשכב בכל חדר בבית החולים, גם אם לשכנ/ה שלו בחדר זה לא בא בטוב בעין או באוזן או באף או מגוון ההערות החשוכות שעפות פה.

פולספגן

New member
אם לא מפריע לשני הצדדים, אין שום סיבה לא ללכת לקראת מישהו

קצת גמישות בחיים לא תזיק לך ...

אז זהו, שזה כ-ן מפריע. אולי לך זה לא מפריע,

אבל ל-י זה מפריע, ולאחרים כמוני, שחושבים שיחס שווה לכולם הוא ערך חשוב, וש"התגמשות" בעניינים שכאלה עלולה להיות הרת אסון לחברה דמוקרטית. כל אחד יכול לשבת איפה שהוא רוצה, ומצדי שהנשים יבחרו לשבת מאחורה והגברים מקדימה אם זה מה שהם רוצים. מה של-א צריך לקרות הוא שהנהג יגיד לנשים לשבת מאחורה, או לא לשבת ליד הגברים, או וכו', או שיהיה חוק שאוסר עליהן לשבת מקדימה, וכו'. ברגע שיש אישה אחת שרוצה לשבת מקדימה, אסור שמישהו יפריע לה לשבת במקום לבחירתה (וכנ"ל לגברים). ומפליא איך שכל הכללים הדתיים האלה נעלמים כשאין אפשרות לכפות אותם - פתאום כן אפשר לשבת ליד אישה, ולשמוע אישה שרה, וכו'. התפקיד של שוחרי הדמוקרטיה במדינה הוא לדאוג לכך שגם בישראל לא יכפו אותם, והחופש והשוויון יישמרו ולא יובסו על ידי אלה שחושבים ש"זה לא מפריע" ו"מה זה כבר משנה" (כלומר, אלה שהם פשוט בצד שמעוניין באותה כפייה...).

פולספגן

New member
אני פרווה ולא בשום צד, כך שהטיעון שלך תמוה

לי זה באמת לא מפריע ואם אני יכולה לעשות טוב על הלב למישהו, אז למה לא?
&nbsp
אם תכבדי את האחר, יכבדו אותך יותר ...

אה, אז את אתאיסטית, כמוני?

אין לך עניין בדת? את בעד חופש מדת ונגד כפייה דתית? לכבד את האחר זה לעבור לסוף האוטובוס כי אני אשה? לדעתי מי שחושב את זה כבר לא מכבד אותי, ו לעשות מה שהוא רוצה בוודאי לא ישפר את המצב... הוא לא יגיד לי מה ה"מקום" שלי ואני לא אגיד לו מה המקום שלו. להגיד למישהו אני רוצה שתתרחק ממני זה לכבד אותו? מוזר.

פולספגן

New member
בערך, אני מאמינה בקיום כוח עליון, כי יש דברים שלא ניתן

להסביר אותם אחרת, אך לא מאמינה באלוהים, כי היה קיים, לא הייתה שואה.
&nbsp
למרות זאת, יש לי עניין בדת, כי אלו הם שורשיי ובזכות האמונה, שרדנו ולא הושמדנו.
&nbsp
אגב, האם נתפסת רק "ללאחור"? אם זה היה הפוך, לא היה אכפת לך?
אגב2, בביה"כ זה הפוך, הנשים למעלה והגברים למטה, אז זה בסדר מבחינתך?
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

למעלה