עשיתי סוף סוף את מה שהייתי צריכה לעשות לפני שנה.

iris511

New member
עשיתי סוף סוף את מה שהייתי צריכה לעשות לפני שנה.

שלחתי לעירייה בקשה להעביר את הילדה לבית ספר מרוחק החל משנה"ל הבאה, תשובה אחרי פסח, מקווה שחיובית.
נוסח המכתב:
"ביתי שקטה ומצטיינת בלימודיה בבית הספר היסודי השכונתי, לא הסתדרה חברתית עם מספר בנות מכיתתה שהקניטו אותה, הציקו לה והפיצו עליה שמועות ודברי רכילות בין תלמידי כיתתה ושכבתה, זאת למרות שיחתנו עם הגורמים החינוכיים בבית הספר שלא הצליחו לפתור את הבעיה.
הרוב המוחלט של תלמידי ביה"ס היסודי השכונתי המשיכו השנה לחטיבה השכונתית, לבקשתנו הילדה שובצה בכיתה ללא ילדים מכיתתה ביסודי, כדי לנסות ולאפשר לה התחלה חדשה.
ההתחלה הייתה טובה והיא רכשה חברות חדשות, אולם משום שהשכבה מרוכזת כולה באותו אזור בביה"ס, היא ממשיכה להיתקל בבנות מכיתתה ומשכבתה בעבר ביסודי.
אחת הבנות נקטה נגדה באלימות, הדבר טופל משמעתית בידי ביה"ס.
הבנות האלו ממשיכות להקניט, להציק, לרכל ולסכסך בינה לחברותיה החדשות, דבר שגרם לחברותיה החדשות לנתק אתה בהדרגה את הקשרים.
דיברנו עם הגורמים החינוכיים בביה"ס , אך התרשמנו שהיות ומדובר בילדים בוגרים, יכולתם לגרום לשינוי היא מוגבלת, היות והרושם הרע כבר התקבע והנזק כבר נעשה.
דווקא בגיל ההתבגרות שבו יש לחברת השווים מקום מרכזי בחיי הילדים, הילדה היום בודדה ללא חברות בכיתה ובשכבה, מצב רוחה ירוד וזה משפיע על התנהגותה ועל יכולותיה הלימודיות שהורעו, יכולותיה החברתיות והלימודיות אינן יכולות להתממש במלואם בצורה המיטבית באקלים החברתי הנוכחי הרע בכיתה ובשכבה.
אנחנו חרדים ודואגים מאד לביתנו במצב החברתי הרע הנוכחי שמשפיע לרעה גם על התנהגותה וגם על לימודיה.
אנחנו רוצים לתת לה הזדמנות חברתית ולימודית חדשה ללא אותם המשקעים הרעים מהעבר ,כפי שפירטתי לעיל, הזדמנות שיכולה להתממש רק בבית ספר חדש שמחוץ לאזור הרישום, בחברת ילדים ללא היכרות מוקדמת ודעות קדומות עליה".
שוב המחשבות על איך תסתדר במקום מרוחק גיאוגרפית, אני מקווה רק לטוב.

AYELET1

New member
בהצלחה! מנסיון- אל תוותרי. נחישות והחלטיותץ עושות את שלהן.

קודם כל טוב שקמת ועשית מעשה

דבר שני
למה את צריכה להסביר הסברים למישהו
למה לא פשוט לבקש להעביר בית ספר?

תודה
שיהיה בהצלחה

ממליצה גם להתחיל לגשש
ולנסות ליצור קשר עם היועצת
שתקשר את הילדה כבר השנה עם הכיתה
ברגע שתקבלי תשובה חיובית כמובן

adif11

New member
בהצלחה !!!!

עם הבכור שלי זה עבד בתיכון. בחר מיוזמתו בכוונה בית ספר תיכון אחר מזה שאליו הלכו כולם. אנחנו גיבינו ב 100%. התוצאות לטווח ארוך שוות את המאמץ.
בנוסף, אל תשכחי שבגיל חטיבה ואח"כ בתיכון אין שום בעיה לנסוע באוטובוס לחברים.
מקסימום תסיעו קצת יותר ממה שתכננתם. שווה את ההשקעה.
מחזיקה לכם אצבעות לתשובה חיובית

mykal

New member
בהצלחה.

שני דברים--
האחד הבת שלך מודעת למעבר? מעונינת בו? מודעת גם לקשיים הפיסיים טכניים?
נראה לי שכדאי לשתף אותה, וגם לתת להכלים מבחינה חברתית,
כדי שלא תחזור על טעויות קודמות.
השני--אני הייתי משתפת פחות את בית הספר אליו היא מגיעה,
שתבוא קצת כ'לוח חלק' לא צריך מראש לתת את כל הקשיים--
כי אז זו תהיה כעין נבואה שמגשימה עצמה.
אם יתגלעו קשיים--יש זמן אח"כ לתת לצוות את המחידע ושיתערב.

בכל מקרה בהצלחה.והרבה נחת.

iris511

New member
תודה לכולם, אני מקווה לטוב.

הילדה רוצה לעבור, לא נעים להסתובב לבד בהפסקות, לשמוע בנות שמרכלות עליה עם בנות חדשות שהכירה, ואפילו מאחורי גבה בהסעה, לראות שבנות מפתיעות אחת את השנייה בבלונים בימי הולדת, ואותה לא, לשמוע שמזמינים לאירועים ואותה לא.
באותה נשימה סיימנו גם את ההתקשרות עם (עוד) מטפלת, הפעם זאת הייתה בפסיכודרמה, (היא דווקא תמכה שהילדה כן תשאר ותתתמודד), כמעט 300 ש"ח ,הרבה כסף בשביל 50 דקות של שיחה, ואפס תוצאות, עדיף להשקיע את הכסף הזה בצרכי המשפחה שבאמת יתרמו לילדה.

adif11

New member

הפתגם "משנה מקום משנה מזל" מתגלה כנכון במציאות לא מעט.
תשקיעו קצת בהסעות , תתמכו בה ותעודדו אותה. את אותם 300 שח לשעה תשקיעו במימון פעילויות חברתיות כייפיות שתעודדו אותה ליזום עם חברותיה החדשות , ברענון מראה החדר שלה, בביגוד חדש. בכל מה שישמח אותה, יחזק אותה ויעשה לה טוב.
שיהיה בהצלחה.

למעלה