מסיבת סיום"שונה"

kramerkaren

New member
מסיבת סיום"שונה"

הבן שלי מסיים ו' השנה. מסיבת הסיום המתוכננת היא בשטנץ הרגיל - הופעה (המנהלת כותבת, מורות מביימות, ילדים מופיעים, שרים ורוקדים). ההופעה מתקיימת באולם. בפוטנציאל צנוע, רק בשנים האחרונות הפך למפלצתי עם תאורה מקצועית, הגברה מקצועית, מסכי לד, פרחים בצידי הבמה ואלוהים יודע מה. מגיע לסכומים של יותר מ- 40K.
בשיחה שנערכה, בה המנהלת אמרה שהיא כבר שנים רוצה לשנות וכל פעם ההורים לוחצים עליה שלא, הבנו שיש לנו אפשרות, הזדמנות. יש לנו ועדים חזקים השנה ואם נמצא משהו מספיק טוב - אז יש סיכוי למשהו אחר. (יש כיתה אחת שהולכת להתנגד לכל מה שנעלה או נציע עד לרמת ה"להתאבד על זה". אבל הועדים של שלושת הכיתות האחרות מאד רוצים, אז נקווה להליך דמוקרטי כלשהו)
אז עולה השאלה - מה? טקס יהיה בכל מקרה. טקס יפה ומרשים ומכובד, עם חזרות. הילדים בעיקר בלחץ שלא יצטרכו חזרות ואז יצפו מהם ללמוד...
בכל אופן - יש ישיבה בנושא בקרוב ואני צריכה להגיע עם אלטרנטיבות.
אז תזרמו איתי כאן, אין רעיון הזוי מידי, אין רעיון לא בר ביצוע. אני צריכה רעיונות למשהו חליפי. השכבה מונה 130 ילדים, כשהקו המנחה הוא "פשוט\לא פלצני\לא גרנדיוזי", "לא יקר", "ערכי".
תודה!

פריZמה

New member
אני אחשוב על זה עוד,

אבל על פניו, ואני לא רוצה לצער אותך, זה נשמע כמו חתונה....
כל אחד חושב שהוא עשה את זה שונה/ מרגש/ יוצא דופן/ מחובר ותכלס - כל החתונות אותו דבר.
למעט אלה שבאמת ממש לוקחים את זה למקום לגמרי אחר - אבל לא נשמע שאתם שם.
אם בכל זאת יהיהאולם/טקס/ ברכות/ הצגה- תפרפרו הרבה ותקבלו.... טקס סיום ( מרגש כמובן, כי אילו הילדים שלכם....)
בתוך הקונספט שהצעת - משהו משולב עם וידאו ארט נראה לי הכי שונה ומיוחד. אם זה ישולב עם מחוייבות אישית של תלמידי השכבה בתוך פרוייקט התנדבות / חונכות/ קהילה זה גם ירגיע את הילדים מבחינת שעות לימוד ( הם יהיו מחוץ לבית הספר) וגם יוכל לתת במה לאלה שבמה לא מדברת אליהם כי יהיו קריינים, עורכים, עורכים מוסיקליים וצלמים....

אם הטקס יכול להתקיים גם מחוץ לגבולות האולם - אש לילה כמו פעם, עם כתובות אש וקומזיץ המוני זו מסיבת סיום מדהימה בעיני, אפשר משהו נוסח ״ מסע כומתה״ - שוב, חיק הטבע.
מסע אופניים עם טקס בחוץ בסיומו, אולי אפילו עם לינת שטח.
אבל בהחלט אתגר מעניין ואחשוב עוד.

kramerkaren

New member
*אנחה* ברור לי מה את אומרת

מעבירה את הרעיונות האלה. תודה!

חני בו

New member
כשהבן שלי סיים יסודי

נתנו אפשרות בחירה לילדים: הפקת "ענק" או טקס צנוע וטיול לילה. הילדים העדיפו טיול לילה.
היה טקס מרגש, עם דגלים, חלוקת ספרי תנ"ך וכמה ריקודים ושירים, ומיד בתום הטקס, עלו על אוטובוסים לטיול לילה. נהנו מאד.
&nbsp

חני בו

New member
לא זוכרת אם לכל ילד הצטרף הורה או רק מספר הורים מלווים ליוו

אם זה חשוב לך, אוכל לשאול את הבן/בעל.

vishenka11

New member
אצלנו החליפו מסיבה

בטיול במתכונת של ילד+הורה. הטיול היה לנגב והטקס הצנוע התקיים במאהל בדואי. בטיול ביקרנו בצריף בן גוריון, הייתה רכית גמלים וארוחה במאהל בדאוי לסיום.
הילדים מאוד אהבו.

לילדים באמת חשובות ההכנות

גם אם תעשו פעילות הכי מהנה בעולם, הם לא יפסיקו לקטר ש״לא פייר שכל כיתות ו לא למדו, ורק לנו אין חזרות״.

הרעיון של טיול נראה לי מצויין (הורה+ילד זה בעייתי... בעיקר לילדים מבתים גרושים.). אבל תנו לילדים לארגן דברים לטיול. משהו שהם יעבדו עליו בחודשים הבאים. אם זה למופע, לארגן מסלול, להכין כתובת אש, ...

אפשרות נוספת זה לעשות שלל פעילויות בתוך הקהילה (שוב - יאפשר לילדים לצאת מבית הספר ולא ללמוד), ובערב הסיום - תערוכה שבה יציגו מה עשו. נניח ביקור במועדון של עוורים, ביקור וטיפול בכלביה העירונית, נסיעה לאיזה משק ששם יתאמנו בעבודה חקלאית... קצת ״שנת מצוות״ שכזה.

אשרז4

New member
אני גם חושבת על איזה פרויקט התנדבות

יכול להיות בטיפוח גינות וגינות משחקים/ צביעת בתים בשכונות חלשות / העברת פעילויות במקלטי נשים מוכות/ילדי פליטים וכד'.
משהו שיהיה עשיה על פני זמן ומפגש עם אנשים שונים מהם.
&nbsp
ובמקום טקס רגיל בבית ספר אכן משהו כמו טיול לילי
יכול להיות משהו עם משימות במהלך הטיול (שגם את זה יצטרכו לתכנן)
ובסופו טקס עם שירים והקראות וכד'

Ani15

New member
במקום חזרות

אפשר לבזבז את המחצית השניה של כתה ו בארגון המסיבה ע"י הילדים. חלקו אותם לצוותים, מצאו תפקיד לכל אחד - מטקס ועד טיול, מתנה, מתנות למורים, חולצת שכבה. למה שהמנהלת תכתוב והמורות יביימו? (תשימי לב רק שאת גוזלת את הפרנסה הנוספת מהמורה למוסיקה, היא אשכרה מקבלת כסף על זה, והרבה, ועוד לא התחלנו לדבר על אחוזים מחברת ההגברה).
האירוע הכי מוצלח אצלנו היה מסיבת בריכה. הטקס נערך על הדשא ליד הבריכה, ובשלב כלשהו ההורים הלכו והילדים נשארו לחגוג לתוך הלילה, עם מציל ודי ג'יי וכיבוד ונהנו מאוד.

נטלי22

New member
אצלנו ביסודי שבו סיים אחד מילדיי

עושים טקס צנוע בבית הספר (פחות משעה. בביום ובכוריאוגרפיה של המורות/אמהות מקצועיות בתחומי ריקוד והגברה של בית הספר), ולאחר מכן יוצאים באוטובוסים לירושלים ושם עושים סיור מודרך עם כמה הצגות ב-3-4 תחנות (של שחקנים בתשלום), ובסיום טקס קבלת ספר תורה ברחבת הכותל. בדרך כלל מארגנים להם באמצע המסלול בייגלה גדול כזה לכל אחד ובסיום המסלול פיצה ושתייה.
משלמים מראש על ילד+הורה אחד (התשלום כולל את האוטובוס, השמירה, השחקנים), והורה נוסף יכול להצטרף תמורת תוספת תשלום.

אפעס, לא נראה לי שההורים יהיו בעד סיור בירושלים

וטקס ברחבת הכותל בימינו, גם עם שמירה.

3תיתי

New member
לא יודעת אם מתאים מבחינת גיל

אבל בסוף החטיבה, בשנה שעברה, נכתבו ע"י התלמידים קטעים קצרים.חלק היו במאים, חלק שחקנים, חלק זמרים. מישהי התנדבה לשיר ולנגן. כל החזרות לקחו שבועיים בדיוק. מי שלא רצה להופיע, הכין תפאורה, או היה פועל במה. זו היתה הפקה מאד נחמדה, של שעתיים טקס! לא כל הקטעים היו טובים, אבל מי שם לב בכלל? ללא במאי, אבל כן עם הגברה ואיזה סרט מיותר לגמרי.

130 ילדים אמורים להופיע?

או שחלקם רוקדים או מנגנים או משהו?

האם אי אפשר לעשות הצגה (מנהלת כותבת מורות מביימות) בלי תאורה והגברה יקרות?

יש מגמות? כיתות עם התעניינות מיוחדת? מסלולים כלשהם? אם יש 4-5 כאלה, כל אחד מהם יכול לעשות קטע וידאו קצר ואיכותי על הלמידה שהיתה בשנה ועל ההישגים. לשלב בטקס המכובד.
אפשר לעשות סרטונים כאלה גם מטעם כל כיתה (אם אין מסלולים מיוחדים). לשלב בטקס. ואז לא צריך חזרות (את זמן החזרות שיקדישו לעבודה על הסרטונים).

kramerkaren

New member
איו מגמות או מסלולים

כל שנה כולם מופיעים. ריקודים, קטעי דיבור, הצגה. זה הטסנדרטי.
מן הסתם אפשר, אבל לא יחזרו אחורה. כלומר - כבר היינו בהצגה בלי התאורה\תפאורה\ווטאבר. הייתה דרישה לשדרג. כי רוצים שכולם יראו. כי רוצים שיראה טוב בצילומים. כי ככה.
אז או שונה. או אותו הדבר כמו שקורה כל שנה. מה שמביא אותי לרצות לחפש שונה.
&nbsp

מירי,

New member
לא הייתי מוותרת על תאורה והגברה נאותים.

(חשבנו על זה אצלנו).
130 ילדים, לפחות 260 אורחי משפחה, צוות ביה"ס, נציגי עיריה...
בקלות 400 אורחים, חלקם ילדים, שקט לא יהיה שם.....

שרונית28

New member
אצלנו לפני שנתיים לא היתה מסיבה כמו שאת מתארת

הושקע כסף לתאורה והגברה בלבד.
אחד האבות צילם את המסיבה, אח"כ כל ילד קיבל דיסק המסיבה.
הייתה ועדת קישוט של ילדים והורים שעסקו בהכנת תפאורה ואביזרים.
כל תלמידי השכבה השתתפו בכמה קטעים- הכל בניצוח המורים למוסיקה
וההתעמלות.
הייתה מסיבה בלתי נשכחת שהילדים כתבו בה את שיר השכבה ואיתו סיימו את
הערב.
אחרי המסיבה בביה"ס ועד ההורים ארגן אפרט-פרטי בבריכה עם מתנפחים
והיו הורים מתנדבים שנשארו לשמור על הסדר ועל הילדים.

קצת אחרת

כשהגדולה הייתה בכיתה ו, אני מאוד רציתי משהו שונה ומאוד התנגדתי לכל ההופעה. אבל בסוף ילדתי הבדרך כלל בישנית ועד אז מעולם לא במרכז הבימה, גילתה בעצמה דרך החזרות כישרון דרמטי. היא מאוד נהנתה מהחזרות ומכך שהיא ואחרים גילו בה זוית אחרת. במשך שנתיים אחר כך היא הלכה גם לחוג דרמה. ברור לי שזה לא קורה לכולם אבל ההפתעות האלה כל כך נהדרות

למעלה