שן מתנדנדת ועקומה מאד

שן מתנדנדת ועקומה מאד

לבן 7 כבר שבוע מתנדנדת שן חלב, חותכת עליונה. לפני כמה ימים שמתי לב שהיא ממש עקומה. זאת אומרת צד ימין גבוה בהרבה מצד שמאל. כנראה שהשן מלטה יצאה רק בנקודה אחת ודוחפת את השן.
מעולם לא נתקלתי במצב כזה, של שן עקומה. תמיד אני נותנת להם להסתובב עד שהשן נופלת או שאני מצליחה להוציא אותה בעצמי (אבל כשהיא כבר ממש חלשה). בדקתי והשן ממש לא קרובה ליפול. כדאי לקחת לרופא? הוא בן 7 אבל מאד לא משתף פעולה אצל רופא השיניים.

macaroni35

New member
האם הילד מתלונן על כאב או שמפריע לו...?

אם אין תלונות - תחכי עוד טיפה כי כשהשן מלמטה יוצאת במלואה המתנדנדת נופלת...אם יש תלונות על כאב או מציק תאמרי לו לשחק עימה קצת עם הלשון או עם יד נקייה ותני לו תפוח או משהו קצת קשה על מנת שינגוס וכך תיפול לו...

אצלנו אחת נפלה כך באמצע הביס בארוחת ערב ואחרת התעקשה ממש להישאר למרות הכול ....ורופאת שיניים עזרה לה לצאת כי הציקה לה מאוד....והילדה כבר ביקשה...

לא מפריע לו בכלל

אמרתי לו לנדנד, אבל נראה שהיא מאד חזקה עדיין. אני בלחץ כי היא עקומה, אחרת הייתי מחכה.

macaroni35

New member
השן המתנדנדת עקומה??

אם זו המתנדנדת זה לא ככ נורא - הדאגה תמיד היא לקבועות ולפינוי המקום על מנת שתצמחנה ישרות ולמקום הנכון...

אצלנו היא הייתה באויר ועדיין לא נפלה עד שהשן הקבועה בקעה ודחפה אותה.
בכלל אצל הבת שלי כל השיניים נפלו רק שהשן הקבועה צמחה... ולכן אפילו לא היה לא החוסר שיניים כמו אצל כולם אלא מיד הן צמחו...אבל זה קרה רק בגיל 8-9...מאוחר יחסית.

אם תירצי והוא ירצה רק לקבל חוות דעת מבלי לנגוע או להתערב אבל רק שרופאה תסתכל גם אפשרי..

אצלנו הרופאה הסכימה רק בגלל שהבת שלי אמרה לה שהיא ממש מציקה לה כי אחרת היא הייתה נותנת לזמן לעשות את שלו...וכך עשינו עם שאר השיניים פשוט אותה אחת ממש הייתה כולה באויר אבל עיקשת...

אז לא נורא שהיא עקומה? זה לא אומר כלום על הקבועה?

שאולי אין לה מקום וכו'?

macaroni35

New member
הוא יכול או את יכולה למשש את האזור ולהרגיש האם צמחה שן..

בידיים נקיות ובעדינות, פשוט להסתכל פנימה.
או עם הלשון ניתן להרגיש שן שמבצבצת...

ושוב כתבתי לך מהניסיון הפרטי שלנו ולכן אם את מוטרדת או לא רגועה תוכלי ללכת לרופאת שיניים לילדים על מנת להיות רגועה ושקטה יותר.

3תיתי

New member
סיבה ומסובב

שן החלב "התעקמה", כנראה בשל מיקום השן הקבועה. יכול להיות שהשורש של החלבית לא נספג במלואו ונשאר שפיץ קטן. זה קרה בשל מיקום בקיעת השן הקבועה. זה לא שהשן "התעקמה" ולכן הקבועה תצא שלא במקום. אם החלבית מאד מאד ניידת, הייתי מחכה כמה ימים. אם כבר רואים את הקבועה בוקעת, במיוחד בלסת עליונה, כדאי ללכת לרופא השיניים.
תיתי שקצת מבינה בשיניים

מה זה ניידת?

עד עכשיו את כל השיניים שלפתי להם בעצמי, מרגיש לי שזה רחוק משם. אבל היא כן מתנדנדת. לא רואים את השן הקבועה.

3תיתי

New member
אז צריכה להיות מגמה של הגברת הניידות.

אם רואים שהשן הולכת ונהית ניידת מיום ליום, זו מגמה טובה.

למעלה