הורים לילדים בני 3 עד 11 קראו בבקשה

רבקה0124

New member
הורים לילדים בני 3 עד 11 קראו בבקשה

זקוקה לעזרתכם.

אני קלינאית תקשורת, ועורכת מחקר על צרידות בילדים.
אנימחפשת זוגות הורים חילונים או חרדים שימלאו שאלון.
על ההורים לבחור אחד מילדיהם ולמלא את השאלון המצורף (כל אחד מבני הזוג בנפרד), אינטרנטי ונוח, כ-10 דקות מילוי:

https://docs.google.com/forms/d/1x4NyFL6L0w5Z9YzfnZyUCeJDR5mSRDH9ixMRoMvFavY/viewform?usp=send_form

תודה רבה!

ליצירת קשר:

רבקה0124

New member
אתיאיסטים - בהחלט, גם לילדים לא צרודים. מטרת המחקר היא

לבדוק אם יש הבדלים באופן שבו הורים חרדים והורים חילונים (וגם אתיאיסטים) ממלאים שאלון שקלינאיות תקשורת משתמשות בו בטיפולי קול אצל ילדים. העניין הוא לגבש ידע על השאלון הזה, כדי שקלינאית תדע איך להתייחס לתשובות ההורים בצורה חכמה.
במחקר קודם, למשל, נמצא הבדל בין אבות לאמהות (של אותם ילדים), ולכן עכשיו בודקים הבדלים תרבותיים.
ערבים זו קבוצה תרבותית נפרדת לגמרי ולכן היא לא יכולה להיכלל במחקר הנוכחי הזה, אבל אני מאמינה שיחקרו בהמשך כי השאלון תורגם גם לערבית.
מקווה שעניתי היטב, אין כאן כוונה להדיר שום קבוצה.

3תיתי

New member
אני לא ממש יכולה לעזור לך (לא קהל יעד), אבל

מעבודתי, שמתי לב, שבנים חרדים, נוטים יותר לצרידות משאר קהל היעד שהזכרת. אין לי מושג למה.

רבקה0124

New member
אני מסכימה איתך וזה באמת מעניין. במחקר שהשווה סטודנטים

לתלמידי ישיבה בישראל, נמצאה שכיחות הפרעות קול אצל 11% מהסטודנטים, ו-32.5% מתלמידי הישיבה (!)
זה קשור כנראה לזה שהם מדברים באופן ממושך בזמן לימוד תורה.
(המאמר מופיע באתר של עופר אמיר, קלינאי תקשורת).

3תיתי

New member
אהה! אני סבורה

שאין קשר לדיבור ממושך, אלא לצורך להשמע בהמולה גדולה של הלומדים. כולם מדברים יחד, והלומדים יחד- ה"חברותא" צריכים להשמע. הן כדי שישמעו זה את זה, והן שהמורים שלהם יתרשמו מרצינותם. לגבי ילדים צעירים יותר- בחיידר, ב"כיתה מכינע" או בישיבה הצעירה, חלק מהלימוד מבוסס על שינון, והילדים צורחים אחרי הרעבע. ככה אני מנסה להסביר לעצמי, את הצרידות של הבנים דוקא. הולכת לעיין במאמר.

3תיתי

New member
קראתי, וכנראה כיוונתי לדעת גדולים. האם אפשר לקבל

תקציר של המאמר שעוסק בויבראטו אצל תלמידי זימרה? אין לי יכולת כניסה, ומעניין אותי הנושא. תודה!

רבקה0124

New member
היי גם הגישה שלי מוגבלת, אבל

אם תרצי, כשאהיה במתחם אוניברסיטת תל אביב אני חושבת שתהיה לי גישה.
את יכולה לשלוח לי את המייל שלך ל: [email protected],
ובהזדמנות כשאהיה שם אחפש עבורך.
את עוסקת בקול / שירה?

3תיתי

New member
כן. אני לומדת פיתוח קול והשנה התחלתי לשיר גם במקהלה.

מעדיפה לשיר סולו. תודה רבה, ושולחת מייל.

למעלה