שמעתם על השופט שכתב (ב-2003 אמנם)

שמעתם על השופט שכתב (ב-2003 אמנם)

על בן 30 שביצע מעשה מגונה בילדות, לגבי אחת הילדות (בת 9 או 10, לא ברור):
"הנאשם אמנם זאב, אבל הקטינה אינה כיפה אדומה כלל ועיקר"?
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2652578,00.html

אני ממש מתפוצצת. איך אנשים אומרים ואפילו חושבים כאלה דברים? ועוד נותנים להם להיות שופטים?

(חזרו עכשיו לעניין הזה כי הוא אחד השופטים שהטילו עכשיו רק עבודות שירות על יניב נחמן שאנס, וגם שם יש נימוקים מסמרי שיער של השופטים http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4745174,00.html - אבל כבר המקרה הראשון מ-2003 מספיק. אני פשוט לא מבינה את זה).

כן, גם אני הגעתי למידע הזה בהמשך היום

דרך טוקבקים לכתבות שקישרתי אליהן. זה לא גורם לזה להיות פחות מזעזע.

אדוינה

New member
מסכימה ו..

סוג של תסמונת שטוקלהום,חשבתי לעצמי.
ויחד עם זאת, לא שאני מגינה על השופט, אך מחוץ להקשר, ההתבטאות שלו נשמעת קצת אחרת, כך לפחות עבורי.

לי לא.

מדובר באדם בוגר וילדה. אין שום תרוץ, ושום הצדקה. אם היא הייתה בת 5 זה גם היה נשמע לך "קצת אחרת"?

בן אדם הגון היה מדווח לרשויות הרווחה

שיש כאן ילדה בת 9 שככל הנראה נמצאת במצוקה קשה

או, בהנחה שהבן אדם הוא ראש קטן - תופס מרחק. "בבקשה תצאי עכשו מהמספרה שלי" היה עושה את העבודה....

הוא סיפר בבית שלו - זו לא הייתה מספרה. והגיל שלה הולך

ועולה עם כל דיווח - כרגע כבר הגעתי ל-12.
כך או כך, מה שקרה שם לא צריך היה לקרות, גם אם מדובר בילדה בת 12.
אני לא חושבת שהוא היה צריך לתפוס מרחק - אם באמת מדובר היה באדם שדואג לילדה במצוקה, זו לא הייתה בעייה. אבל זה לא מה שקרה. אדם שדואג לילדה במצוקה לא מצלם אותה בעירום, למשל (כך שגם אם נניח שאלה הראיות היחידות למעשים - אני לא יודעת אילו ראיות נוספות היו - זה מספיק).

אדוינה

New member
ושוב,

היה שירשור בפורום השכן שמתחבר כאן לנושא, ואני ממש לא רוצה לחזור עליו.
אני בשום פנים לא מצדיקה או מקבלת את מעשיו של הבחור שהם דוחים ולא מקובלים בכל קנה מידה . ויחד עם זאת, הילדה הזו נשענה על הבחור שהיה בהחלט משענת קנה רצוץ והוא היה עולמה לטוב ולרע ובסוף היא אף נישאה לו. אני רואה כאן הבדל שאולי אני לא מצליחה להסביר אותו אך הוא קיים בעיני ,ושמסביר לי איך השופט הגיע לומר את שאמר ושגם אני ברגע הראשון שקראתי את זה קפצתי ממקומי.

וואו, נהדר. החיים שלה נהרסו לגמרי

ובסוף היא התחתנה עם הפדופיל שבגללו הם נהרסו. השופט ללא ספק צדק - הגיע לה, לשרמוטה.

לדעתי גם רשויות הרווחה צריכות לעמוד לדין במקרה הזה - כי אף אחד לא דאג לילדה הזאת, לא לפני ולא אחרי מה שקרה.

מה יש לצפות מהם?

מניסיון אישי קל להאשים את הקרבן ( קרבן אונס/הטרדה מינית/פגיעה פיזית וכו). במקום לנסות להתמודד עם הבעיה. יש אטימות מניסיון מר מאוד. אני כבר לא מצפה כלום מאף אחד. אפילו שברור שאת צודקת והיו צריכים לפועל אחרת... אבל זה העולם.

אגב, לגבי רשויות הרווחה, לפי מה שהבנתי

בסרט מתואר שמה שקרה עקב המשפט זה שהוציאו אותה מרשותה של אמא שלה, היא עברה בין משפחות אומנה וכו' והחיים שלה נהיו רק יותר גרועים מאשר היו כשהייתה אצל אמא שלה. אני לא יודעת אם זה נכון או לא.

למעלה