רואים עכשיו בחדשות על קבוצות הורים לחיילים בוואטסאפ ??

הורים לחיילים שמתכתבים עם המפקדים בוואטסאפ ועם הורים אחרים

מפקדת אחת שפתחה קבוצה להורים שיהיה להם איפה לפרוק את הדאגות ( זה יפה בעיני )
ואמא אחת שמציקה למפקד שהיא רוצה לחגוג לילד והוא לא מסכים והיא ממשיכה לנדנד לו ... זה כבר מוגזם , שוכחים שהם בצבא ...

פולספגן

New member
ולמה החיילים נהפכים לשוקולדה הן בגלל זה והן בגלל שמי שאין לו

עו"ד צמוד יכול להישלח לכלא בגלל איזה שמאלצ'יק.

3תיתי

New member
לא הזוי בכלל

יכולה להגיד, שמה שהחזיק אותנו, כשהבנים היו בצבא, זה הקשר בין ההורים. אם דרך פורום "הורים לחיילים" ואם כי נרקמו קשריעם יותר עמוקים. אני בקשר עם חלק מהאמהות הללו עד עכשיו. וכשהבכור היה חולה, החובש לא בא ולא היה לו אקמול, צץ "באורח פלא" חייל מפלוגה אחרת ומגדוד אחר ונתן לו. וכשחייל אחד היה ממש מדוכא ואומלל ונשאר שבת בטירונות והוא שומר שבת ולא רצה שהוריו יסעו לשיזפון, אז באנו כולנו, הזמנו אותו להיות איתנו, דיווחנו להורים שלו על מצבו. הם לא שוכחים לנו את העזרה הקטנה הזו!

ובהחלט היה קשר עם המפקדים.זה שאנחנו האכלנו בשיזפון, חגג יום הולדת באמצע קורס מפקדים, שהוא קורס איום ונורא בשריון (וגם בתותחנים). והוריו באו בתאום עם המפקדים, והרביצו ארוחת הפתעה כולל ממתקים ועוגות לכל המחלקה. נו, מה קרה? (ואנחנו קיבלנו תמונות. זה מאד עזר, הבן היה מגיע אחת לחודש הביתה ולא היו מצלמות בטלפונים).

בהחלט היה לנו הטלפון של המפקדים. ואני זוכרת את חלקם עד היום. כולל אלה שעשו אצלינו ביקורי בית. עמוס המדהים מהתותחנים, ושמואל הנהדר מהשריון, שאחרי שהאזין להקלטות של נגינתו של השיריונר שלו, נשא אותו על כפיים. (גם הוא ניגן, מסתבר).

כל זה בהחלט עזר גם לבנים לעבור את השרות בצורה טובה וגם לנו לא להשתגע. בן אחד היה מצטיין נשיא ובן שני, מצטיין חייל. שניהם עושים מילואים באדיקות. לא חיילי שוקולד.

וכשהיה צריך שיחת מוטיבציה עם נוירולוג צבאי, כדי שצה"ל יממן ריטלין, אני בהחלט עשיתי זאת! והצלחתי. כי הנוירולוג הספציפי, לא הבין שום דבר בהםפרעות קשו"ר ובנהלים הצבאיים בטיפול בנושא.

חכי ותראי. גם לך יש בנים...

mykal

New member

מסכימה איתך, אבל מדגישה,
שצריך לפעמים גם מזל בהרכב הקבוצה.
מספיק הורה אחד שיוצר דינמיקה שלילית--אז די קשה לתקן.
התמזל לכם טוב. כיף.

אבל זה לא בדיוק בדיוק מה שהראו שם...
בגדול לא חושבת שמה שתארת חריג. אבל בכתבה הספציפית הזו היו גם כמה דברים מיותרים.

להציק למפקד כי רוצים לחגוג " לילד " יום הולדת והוא לא מסכים

זה ממש לא לעניין , אבל ברור שטוב שיש עם מי לדבר לפעמים ולהתייעץ , ושוב הכל תלוי באיך בוחרים להתנהל עם הכלי הזה .

3תיתי

New member
נכון. לא הייתי מעלה בדעתי להציק למפקד

אבל כשהטלפון של אחד הבנים (לא זוכרת מי) היתה תקול, המפקד נתן את שלו, כדי שיתקשרו הביתה. וגם בני עשו דברים דומים. אני יודעת... אני מימנתי...

זה משהו אחר. אני אכן התכוונתי יותר לתופעות עליהן כתבה
קינמונית. יש הבדל בין זה לבין לשמח חייל שהוריו שומרים שבת ולא יכלו להגיע אליו.

3תיתי

New member
כמה תופעות ביזאריות יש?

אני משערת שאפשר לרתום את ההורים, כמו המפקדת החכמה, ולא להלחם. פעם ההורים בכלל לא ידעו מה קורה בצבא והיו התעללויות וטרטורים. לאט לאט תפסו שכל, וההורים מעורבים. ביננו, צה"ל דורש יותר מעורבות ויותר מפעיל את ההורים, מאשר ההורים רוצים לפעול, ועוד לא דיברתי על המימון ההזוי של הצבא ע"י ההורים.

פולספגן

New member
ההורים קונים לילדים שלהם ציוד שההורים חושבים שהם צריכים

זה לא אומר שהם לא היו יכולים להסתדר בלי זה.

מירי,

New member
גרביים גופיות תחתונים.

יש לי את הרשימה של מה שמקבלים חיילים קרביים, בחורף (בהנחה שנגיד לצאצא לכבס את של עצמו וזה גם צריך להתייבש) זה לא מספיק לכלום. וזה רק הבסיסי.

מירי,

New member
אבל המשכורת היתה יותר מעודכנת.

(למרות שגם בזמני כבר לא ממש...)

המשכורת של חיילים הייתה יותר מעודכנת?

ממש לא. הייתי חיילת לפני 21 שנים. המשכורת שלי עמדה על משהו כמו 300 שקלים. ההורים שלי נתנו לי כסף על בסיס שבועי קבוע.

כמעט לא לקחתי כסף מאמא שלי.

לא שהמצב היה כ"כ טוב, אבל איכשהו תקועה בכל מיני חורים הסתדרתי.
לפני 21 שנים שכר המינימום היה 1367 ש"ח [URL]http://www.taxo.co.il/info/Table_Sharminimum1984.asp[/URL] פי 4.5 יותר.
היום (לפני השינוי) שכר החיילים העורפיים 540 ש"ח ושכר המינמום הוא 4600 שזה פי 8.6....

פולספגן

New member
לא זו הייתה כוונת המשורר

אגב,
לשקם, עדיף שלא יהיה להם, כי יש שם רק זבל.

3תיתי

New member
הילד היה רעב חלק גדול מהשרות, כי לא היה אוכל צמחוני

אז זבל, אבל לפחות נכנס משהו לפה. חכי, קל לדבר. תהיי אמא לחיילים, ואז תכתבי.

למעלה