המלצה לסדרת ספרים

רזאי

New member
דווקא בשביעיה הסודית,

התרגום הישן לא כ"כ בעייתי. כשהבת שלי סיימה לקרוא את אלה שתורגמו מחדש, היא עברה לישנים והסתדרה בלי בעיה. את אריך קסטנר הישנים, אין סיכוי שהיא תקרא.

adif11

New member
וזה ממש חבל כי אלה ספרים נפלאים

הכיתה המעופפת למשל היה ספר פשוט מקסים. קראתי אותו שוב עם הבכור כשהיה בכיתה ד' או ה'
ומאוד נהננו. נאלצתי לבאר לו חלק מהמילים בגלל התרגום הסופר מיושן
לא מזמן התלוננתי פה בנושא ומישהי כתבה לי שגם לספרי אריך קסטנר יצא תרגום חדש אבל לא מצאתי בחנויות.

רזאי

New member
יש לי כמה מהם בתירגום החדש.

אני מתכננת לתת לה אותם בקרוב.

adif11

New member
תורגמו מחדש? איזה יופי !

היו כמה סדרות. החמישיה הסודית , השביעה הסודית ועוד חבורת ילדים (ארבעה ? חמשה?) עם כלב, לא זוכרת את השם.
קראתי את כולן בשקיקה. ככה כנראה התחילה החיבה שלי לספרי רצח

AYELET1

New member
חבורת הבלשים והכלב

ותמיד זה מלווה באיזה שוטר בריטי עם קסדה מימי מלחמת העולם השניה על הראש.
שוטר שרק מפריע לפתרון היעיל של התעלומות ע"י הילדים.

לא יכולה לשכוח את אחי, שכה התרשם מהבלשים האלו של אניד בלייטון, שיצא לפתור מעשה בגניבה של כמה לימונים מהעץ של השכנה. הוא הגיע חמוןש במחברת וכלי כתיבה ותיחקר אותו ביסודיות

adif11

New member
שנים התעלפתי על הסופרת הזאת עד שיום אחד

כשכבר הייתי אמא , ראיתי בטלויזיה סרט על חייה (בכיכובה של הלנה קרטר בונהם השווה)
ממנו למדתי שאניד בלייטון היתה אשה מרושעת, חסרת לב ונצלנית . הסרט נעשה עפ"י ספר שכתבה הבת שלה
בו היא ספרה על ההתעללות וההזנחה שהיא ואחיה עברו כילדים, על כך שאמא שלהם מנעה מאבא שלהם כל גישה אליהם לאחר שהתגרשה ממנו
(נטשה אותו עבור גבר אחר איתו ניהלה רומן) וכו' וכו'.
זה לא מוריד מאיכות ספריה המופלאה, בעיני, אבל זאת היתה אכזבה גדולה.

הרביעיה והחמישיה עולות לאין ערוך על השביעיה, לטעם בני ובתי

(עכשיו בני 10 ו - 12, וקוראים אותה מספר שנים כבר) ואני תמיד מבטיחה לעצמי (ומיד שוכחת) שאבדוק גם כן.

רזאי

New member
השביעיה זה לילדים צעירים יותר.

השביעיה ראשון, אח"כ חבורת הבלשים והכלב, והחמישיה בסוף. לגיל של הילדים שלך החמישיה מתאימה הרבה יותר.
את הרביעיה אני לא מכירה.

שלי כרגע מתלהבים עד אין קץ מהסיפור המושלם

שזה די מוזר כי לפני שנה בערך הבאנו את זה לבכור (אז בן 6 ) והוא סירב בתוקף לקרוא את זה. קרא דוד אריה ועוד הרבה דברים אחרים. את זה - סירב נחרצות.
השנה הבעל הביא את זה מהספריה בטעות (לחלוטין לא זכר שכבר ניסינו) ונרשמה התלהבות אדירה מצד הילדים (7.5 ו-4.5).

Internet Mom

New member
הילדים שלי היו חולים על הסדרה 39 רמזים

אמנם זה בלי ניקוד, אז אולי זה טיפה מוקדם לילדים שלך. ובגיל קצת יותר גדול- הילדים הכי אהבו את הסדרה של פרסי ג'קסון.
ולמה נראה לי שאף אחד לא הזכיר את הארי פוטר? הם הרבה יותר קשים מהספרים של גלילה רון פדר, אבל הספר הראשון בהחלט ניתן לקריאה ברגע שמצליחים לקרוא בלי ניקוד.
אגב, גם אצלנו בבית הסדרות של אניד בלייטון היו להיט!
אוי, וכמעט שכחתי! מה עם סדרת נרנייה המעולה? אני תמיד מתחילה עם האריה המכשפה וארון הבגדים, למרות שהוא לא הראשון בסדרה, כי הוא ממש מגניב וקליל ואחר כך כבר נמשכים לקרוא את שאר הספרים.

כתבתי לא מזמן פוסט ובו המלצות על סדרות ספרים שונות - אבל רוב ההמלצות מתאימות לגילאי 11 ומעלה... אולי אפילו יותר.

למעלה