הטרדה מטר לידי

מעדכנת

ראשית, תודה לכל המגיבים לגופו של עניין.
שנית, פניתי למקדונדס באתר שלהם וחזרו אלי משני מקומות: חברת שמירה בה מועסק השומר וממקדונלדס עצמו שם מנהל בשם יריב הבטיח לי שהשומר מושעה מיידית ואף הבטיח לעזור לי בפנייה למשטרה (הכוונה במתן פרטי השומר וכו').
בקשר לפנייה למשטרה, בעלי חושש שהליכה למשטרה, חקירה של חוקר נוער ו"פתיחת העניין" עלולה לא נעימה לילדים אז אני מתלבטת. כנראה שאפנה.
אגב, אכן פתחתי ניק חדש. לא התחשק לי להזדהות בניק הרגיל, בעיקר מתוך הצורך להגן על פרטיותם של ילדי שבכל זאת נחשפו למשהו לא נעים וכתבתי בשני פורומים רלבנטיים: הורים לילדים מתבגרים ופה.
מעבירה להפוך עם ראש כפול במסר אישי היכן ממוקם סניף מקדולנדס עם שומר בכניסה. זה אכן לא בקניון!
מודה שנעלבתי מההנחה שכזה סיפור יכול להיות מומצא!
ממש לא נעים, ציפיתי לתמיכה. אנחנו בהחלט לא האשמים בסיפור פה!

קושקוש41

New member
לדעתי, עשית נכון שפנית להנהלת המקדונלדס

דרך אתר, שישימו לב על המופרע הזה.

אני כן הייתי פונה למשרה

אם יבקשו לתשאל את הילדים -תחליטו אם מתאים לכם ולהם או לא.
יש גם את אחראי המשמרת שאולי יתן עדות.
השומר לפחות יוזמן לתשאול - זה איזה שהוא גורם הרתעה וגם מעמיד אותו ברשימת חשודים פוטנציאלית במידה ומישהו חלילה יותקף באזור.

לגבי פניה למשטרה -נקודה למחשבה:

במקרה זה הייתי מתלוננת במשטרה משתי סיבות:
אחת, היחס בין הנזק לילדייך מהדיווח לשוטרים (שמן הסתם יהיה קצר מאד) ובין הנזק לילד אחר אם החרא הזה לא יתפס.

תודה לאל לא קרה להם שום דבר שיהיה קשה לספר עליו לשוטרים. לעומת זה הנזק לילד אחר יכול להיות עצום.
אני מאד מבינה שקשה להעיד במשטרה לגבי הטרדה או תקיפה מינית.הייתי נזהרת בזה מאד. אבל פה, זה לא המצב. העדות שלהם יכולה לעזור למנוע נזק כבד לילד קטן אחר.
וסיבה שנייה- הפניה למשטרה מחזקת את המסר לילדים, שעל הטרדות מיניות ותקיפות מיניות לא שותקים, שאסור לאף אחד לעשות כאלה דברים- וגם שיש להם גב והם לא אשמים ושמאמינים להם.
בעיני זה מסר מאד מאד חשוב להעביר לילדים.

עד גיל מסויים (11?) הסיכוי של בנים ובנות לעבור תקיפה הוא זהה. אם חלילה יקרה להם או לחבר/ה שיספרו להם- אני מניחה שזה המסר שאת רוצה שיהיה להם בראש.

מתנצלת בפומבי מעומק הלב. כנראה שהשם הבדוי יוצר אצל כולם מראש ספקות...
אני חייבת להודות שההתלבטויות לגבי פנייה למשטרה מאוד מובנות לי, ואני חושבת שהייתי מתלבטת באותו האופן בעצמי. ולמרות הכול נראה לי שחשוב שתעשו את זה.

שקדייה

New member
הייתי פונה למשטרה בעיקר כשיעור לחיים לילדיי.

איזה מסר עובר לילדים שקורה דבר כזה וההורים מתעלמים ועוברים לסדר היום?
איזה חינוך לסולידריות חברתית יש פה?

מעבר לעניין של לעצור את המופרע הזה, ולמנוע נזק חמור יותר לילדים אחרים- בראש ובראשונה הייתי עושה את זה כדי להעביר מסר מאוד חד משמעי לילדים שלי.

ואני רוצה לסנגר על חברי הפורום

שאני מבינה עכשיו שאת נמנית כחלק מהקבוצה.
כחלק מהקבוצה הזאת את וודאי קוראת כאן כל הזמן מסרים סמויים, גלויים, של כל מיני אנשים שהציצו לרגע, החליטו לכתוב משהו, בדרך כלל פרובוקטיבי על מנת לעורר איזשהו דיון, או פרסום כלשהו.
פתחת ניק חדש כדי להעביר לנו מסר שקרה משהו לילדיך, משהו שבאמת דורש טיפול, אבל לפי נוסח הדברים, וקראתי שוב ושוב את ההודעה שלך, זה באמת נקרא כאילו מישהו סתם כותב על מנת לעורר תגובה.
אני חושבת, שזה בסדר לרצות להיות אנונימים יותר ממה שאנחנו כבר היום בכינויים שלנו ולא בשמות פרטיים. סה"כ רובנו לא ממש יודעים מזה כל אחד ואחד שכותב/ת כאן.
אבל כן אנחנו מכירים באמצעות הניק שלנו, הוא האמצעי הזיהוי שלנו, אם מישהי כאן כותבת בניק מוכר, אני יודעת מסיפורים שלה פחות או יותר דברים עליה/עליו.
כדי למנוע ולהימנע מאי נעימויות כאלה, פשוט כדאי לציין בתחילת השרשור "אחת משלכן, אבל רוצה להישאר אנונימית..."

ולענין, אני חושבת שלהעביר מסר לילדים שאכן משהו קרה והוא מטופל ע"י רשויות החוק, צריך לגשת למשטרה ולהגיש תלונה. זה מסר עצום לילדים שגם מתייחסים אליהם ולמה שהם אומרים, וגם עושים עם זה משהו ולא מטאטאים את זה מתחת לשטיח. פתיחת תיק במשטרה היא לא דבר לא נעים, וככל שאת תהיי מאחוריהם נחושה בדעתך שכך צריך לפעול, הילדים יגיבו בהתאם.

בהצלחה.

ויקה1222

New member
מסכימה עם מה שכתבת

ורוצה להוסיף שהאמת היא שאני עדיין לא לגמרי משוכנעת באמיתות הסיפור.

מאי 282

New member
רק בקשר לחשש שלך מחקירה לילדים,חשוב

לדעת שחוקרי נוער מיומנים ומנוסים,רגישים מאוד לגיל ולסיפור,זה יעשה בנוכחות שלכם,
ואת לא צריכה לחשוש מכך,להיפך,זה מעביר מסר חד וברור לילדים,מחזק את מה שהם יודעים,
שעל מעשים כאלה יש לדווח.

מאי 282

New member
ועוד נקודה מאוד מאוד חשובה על חשיבות הדיווח

עברייני מין שהורשעו בעבירות שמעורבים בהם קטינים,נאסרו בכלא ושוחררו עדיין נשארים במעקב לפרק זמן מסויים
(ללא ידיעתם)לוודא שאינם חוזרים על מעשיהם ואם כן מטופלים בהתאם לחוק בחומרה המתבקשת,
אם השומר הזה הוא מישהו כזה (את הרי לא יכולה לדעת)זה דיווח מאוד חשוב וחיוני.

basar2014

New member
בושה, ממליץ לך להעלות את זה גם באתר askpeople

ממליץ לך להעלות את הסיפור הנורא הזה גם באתר אסקפיפל אנשים יעזרו לך שם וייעצו לך
http://www.askpeople.co.il/

פשוט בושה

למעלה