סלטים מעניינים שלא דורשם מעמץ מיוחד|מסע

סלטים מעניינים שלא דורשם מעמץ מיוחד|מסע

בוקר שישי נעים

אני אמורה להכין את כל הסלטים לראש השנה ונגמרו לי רעיונות, מחפשת משהו מעניין אך לא מסובך מדי.
עדיפות על סלטים קרים
בלי פסטה ואורז
אפשר עם מיונז אבל שזה לא יהיה המרכיב העיקרי שלו, כמו בסלט מיונז רוסי, כי אותו אני כמובן מכינה גם

אפשר סלטים שכוללים גם פירות וגם ירקות
אפשר סלטים עם גבינות שונות
בכל מקרה השמיים הם הגבול, רק שאין לי רעיונות.
אשמח לעזרתכם
הצילווווווו

נ.ב., אוהבת מאוד סלטים שהרוטב שם עושה את כל ההבדל

סלט חסה ועגבניות שרי הולך?

חותכים חסה בכמות הרצויה, מוסיפים עגבניות שרי חתוכות לחצי בכמות שתבלוט בסלט, מוסיפים טבעות זיתים ומתבלים בכף שמן זית ומיץ לימון לפי הטעם. סלט קל וקוצר מחמאות.

סלט עם שני סוגי עגבניות

1 צנצנת עגבניות מיובשות של אוליביה (לא שימורי עגבניות !!!ממש לא)
1 בצל יבש קצוץ
4 עגבניות טריות קצוצות

לסנן את העגבניות המיובשות מהנוזל שלהן ולשמור את הנוזל, לחתוך את העגביות המיובשות (אני גוזרת במספריים)
לערבב יחד עם הבצל והעגבניות הטריות בקערה ולהוסיף את הנוזל ששמרנו מצנצנת העגבניות. לקרר שעתיים, לערבב ולהגיש.
שוס אמיתי לאוהבי העגבניות המיובשות.

ניתן להגדיל את כמות העגבניות הטריות .

שני סלטים מאד פשוטים שתמיד מצליחים לי -

1. גזר מרוסק. שמיר מקוצץ (הרבה). מיונז. מלח.

2. עלי חסה או עלי בייבי, על זה רוטב (מכינים מראש, ושופכים ממש לפני ההגשה) שעשוי משמן זית, מעורבב עם חומץ (טוב) או חרדל, וסוכר או דבש. ומלח. זה רוטב שממש קל לאלתר איתו. ואז שופכים מעל צימוקים, ו/או אגוזים ו/או צנוברים קלויים. סלט שנורא קל להכין, אני כל פעם מאלתרת משהו קצת אחר, וזה תמיד נורא טעים

הנה כמה רעיונות: סלט גזר - גזר מגורר עם בצל ירוק ופקאן מסוכר. רוטב: 1/4 כוס שמן רגיל, פחות מ-1/4 כוס חומץ, מעט מל"פ, כף סוכר, כפית חרדל, 2 שיני שום כתוש

סלט חסה מתוק-מלוח: חסה, בצל סגול, תפוח עץ ירוק בינוני, תמרי מג'הול. הכול קצוץ בינוני. מעל מפוררים גבינה בולגרית 5%, מיץ מחצי לימון, מעט מעט שמן זית, מל"פ.

סלט חסה עם תאנים יבשות: חסה קצוצה, תאנים יבשות קצוצות, חצאי טבעות בצל סגול. רוטב: 2 כפות סילאן, שמן זית, מלח, שום כתוש, לימון ואם סמיך אז לדלל עם מעט מים.

סלט חסה ברוטב דבש ולימון: עלי חסה מסוגים שונים, עלי ארוגולה, קצת עלי טימין אם אוהבים, רצועות של גבינת פרמזן, פלחים של נקטרינות/מנגו לפי הטעם. רוטב: מיץ לימון, כף דבש, מל"פ.

סלט עלים עם פירות וגבינות: לקט עלים ירוקים ו/או עלי תרד שטופים ו/או עלי חסה. מעל לסדר פירות חתוכים כלשהם לפי הטעם: תפוחי עץ, ענבים, נקטרינות, ליצ'י משומר (טעים!). מעל גבינת רוקפור או קצ'קבל (העיקר פיקנטית) מגוררת. לרוטב: 3 כפות שמן זית, 3 כפות שמן רגיל, 3 כפות חומץ בלסמי, 3-4 כפות סוכר, 4-5 כפות דבש, מל"פ.

מקווה שעזרתי במשהו

lavendula

New member
בבקשה

סלט נבטים, עלי בייבי, קוביות קטטה ובוטנים.
סלט עגבניות שרי, רוקט, "קרוטוני" פיתה ופיצוחים.
סלט תפו"א, בצל, ומלפפון חמוץ.

lavendula

New member
בבקשה

חומרים:

שקית עלי בייבי או רוקט
אריזת נבטים לבנים
2 בטטות גדולות
בוטנים קלויים גרוסים גס

לרוטב:
חצי כוס שמן
חצי כוס מיץ לימון
כף חרדל איכותי
כף חמאת בוטנים
2 כפות דבש
מלח ופלפל גרוס
אני מערבבת הכל במעבד מזון, לקבלת רוטב סמיך ואחיד.

חותכים את הבטטות לקוביות, מערבבים עם מעט שמן זית, מפזרים בתבנית גדולה מרופדת בנייר אפייה, ואופים מתחת לגריל ב-180 מעלות עד שמשחים יפה. מוציאים ומקררים.

מערבבים את כל החומרים למעט הבוטנים והרוטב, שמוסיפים ממש לפני ההגשה.

adif11

New member
סלט עשבי תיבול שאין עליו

חבילה פטרוזיליה קצוצה קטן
חבילה עלי נענע קצוצה קטן
חצי חבילה בצל ירוק קצוצה קטן
שליש כוס צנוברים אחרי שטיגנת אותם קלות בשמן זית
ארבעה - חמישה זייתים שחורים חתוכים
חצי עגבניה או עגבניה קטנה חתוכה קטן
שמן זית ומלח

adif11

New member
ועוד אחד - שאיתו חזרנו מכרתים הקיץ

פשוט סלט יווני. אכלנו שם כל ערב וממשיכים עם זה גם בבית.

רצועות עלי חסה
שתי עבניות אדומות ,בשלות אבל מוצקות חתוכות לקוביות די גדולות
כנ"ל שני מלפפונים
חצי בצל לבן חתוך גס או בצל ירוק
(יש גם כאלה שמוסיפים פלפל ירוק או אדום או שניהם)
שמן זית ביד נדיבה +מלח ולערבב
לפזר מלמעלה חתיכות יפות של גבינה בולגרית מסוג טוב
לפזר מלמעלה זייתים שחורים שלמים (רצוי לא אלה מקופסאות שימורים אלא משהו קצת יותר פיקנטי)
טפטוף נוסף של שמן זית מלמעלה
וזהו.

למעלה