אירוח בנושא חיסון נגד נגיף הפוליו

חיסון לבעללי מערכת חיסונית חלשה

שלום, אני רופאת ילדים ועובדת במשרד הבריאות.
ככלל ילד עם דיכוי חיסוני שבקר במעון עד תחילת המבצע יכול להמשיך. חשוב רק שקיבל בעברו חיסון מומת לפחות 3 פעמים. יש להקפיד בגן על שמירה על היגיינה והועברה הנחייה ברורה לגנים והמעונות.
מציעה בכל מקרה לברר עם הרופא מתל השומר האם לחסן או לא.

נויטרופניה

על פניו נויטרופניה אינה התווית נגד.
במידה והיא מייצרת נוגדנים (אלה מיוצרים על ידי תאי B ולא נויטרופיליים) אין מניעה לחסנה החיסון החי המוחלש
מכל מקום תתייעצי עם הרופא המטפל - אין שום בעייה שתלך לגן - אינה בסיכון

s h i r i 1

New member
חיסון למתגוררים בחו"ל שהיו בביקור בארץ

שלום ד"ר לב,
אני מתגוררת בחו"ל ולפני כשבוע חזרנו מביקור של קרוב לחודש בארץ. לאורך כל הביקור שהינו באיזור המרכז.
ילדיי בגילאים 6 ו-3.
האם לדעתך יש לחסנם?

cומcו

New member
איך אתה מסביר את הכשל הלוגי הבא:

החיסון מיועד בשביל להגן על מדוכאי החיסון אבל אסור לתת את החיסון למדוכאי חיסון אבל מכיוון שהחיסון היינו מוחלש, אתה לא יכול לבודד אותם ולמנוע שהייה של מחוסנים לידם.

לסיכום, עשית בדיוק ההפך ממה שהייתה כוונת המשורר וחשפת את מדוכאי החיסון לנגיפים חיים ששרדו את הגיליוטינה שניסו לעשות להם (חיסון מוחלש נקרא כך למרות שבעצם מדובר גם בחיסון מומת, אבל להבדיל מהחיסון המומת שאנו מכירים, שם אי אפשר להתחייב שכל הנגיפים מתו ולכן קוראים לו חיסון מוחלש, כלומר אלו הם הנגיפים ששרדו את נסיון ההרג שלהם ולכן הם יותר חזקים כי עמדו בחוקי הג'ונגל שהחזק שורד
)

חי - מומת

החיסון נועד להפסיק את שרשרת ההפצה של הוירוס הפראי באמצעות ילדים שמעבירים את הוירוס בלי לחלות.
במידה ומדוכאי החיסון יפגשו את הוירוס הפראי יש סיכוי נמוך אך ממשי שיפתחו מחלה. הסיכוי הזה נמוך אלפי מונים אם יפגשו את וירס החיסון המוחלש
הוירוס המוחלש הוא וירוס ששונה כדי שיתאים לחיסון ואיבד את אלימותו אך מסוגל לחסן כנגד המחלה האלימה
הוא לא שריד גיבור של ברירה טבעית אלא וירוס שהונדס להיוות בלתי אלים
הדרך להגן על מדוכאי החיסון היא רק על ידי הכחדת הוירוס הפראי

cומcו

New member
לא השבת לי על השאלה של הכשל הלוגי

זה שכתבת שהוירוס הפראי יותר מסוכן, לא עונה לי על השאלה שבין כה וכה הציבור ייקבל את המוחלש אם יתחסן ואם לא יתחסן.

אגב, לא רוצה לפתוח עוד חזית, אבל המסקנה שלך שהוירוס הפראי מסוכן יותר היא סתם פרנויה של משרד הבריאות, כי עד כה לא ראינו אף חולה ואילו בחיסונים המוחלשים זו עובדה מוגמרת שיהיו לזה השלכות חמורות.

פרנויה

הייתי רוצה לדעת מה היית אומר על משרד הבריאות אחרי החולה הראשון. (לא צפה מראש... כשל בתפקידו....)
תבחן את תשובתי ותראה איפה הלוגיקה באמת.

cומcו

New member
הכשל הלוגי הוא שבין כה וכה כולם יקבלו את

החיסון המוחלש אם ירצו ואם לא ירצו, אז למה בכלל יש הנחייה לא לחסן, אם בין כה וכה החיסון יינתן?

deathcaster

New member
יש כאן כשל לוגי

דווקא במה שאת הגדרת כשל לוגי אין כשל לוגי:

"זה שכתבת שהוירוס הפראי יותר מסוכן, לא עונה לי על השאלה שבין כה וכה הציבור יקבל את המוחלש אם יתחסן ואם לא יתחסן."- אין כאן כשל לוגי, מי שיתחסן, יתחסן... מי שלא, לא.... סטטיסטית זה טוב יותר מאשר שכולם לא יתחסנו כלל.

"כי עד כה לא ראינו אף חולה"- לא אומר שאין ולא אומר שלא יהיה (וזו המטרה של החיסון, לא לאפשר סיכוי שנראה כזה חולה), כשל לוגי מסוג איגנרטיו אלנכי.
ואילו בחיסונים המוחלשים זו עובדה מוגמרת שיהיו לזה השלכות חמורות."- העובדה המוגמרת הזו קיימת רק בדמיונך שכן את מדברת על נבואה שלא התממשה (האם יש לך סימוכין לנבואה?
) - כשל לוגי מסוג פטיציו פרינצ'יפי ("הנחת המבוקש")

בבקשה, אם לא יודעים מה זה כשל לוגי, לא להשתמש בזה וזו אינה הפעם הראשונה שהערתי לך על כך.

cומcו

New member
להבדילך, אני נמצאת בעולם האמיתי ולא בחוג

לפילוסופיה ולכן אתה מוזמן ללכת להתפלסף עם חבריך לחוג ולא כאן בפורום הורים.

האם אתה כה משועמם בשביל להיכנס לפורום הורים?

deathcaster

New member
עוד הפעם ירידה לפסים אישיים ושקרים?

אני לא סטודנט לפילוסופיה ואין לי מושג מאיפה המצאת את זה. (כנראה התאווה שלך לשקרים משתלטת על עצמך כמו בעבר)

"האם אתה כה משועמם בשביל להיכנס לפורום הורים?"- לא, אני אהיה אבא בעוד חודשיים, ועניינו אותי התשובות שנתן המומחה בדיון זה וכמו תמיד הבורות של מטורפי ה"אנטי חיסונים" זעזעה אותי.

גילוי נאות: כמעט כל דוקטורט היום בארץ ובכל מדינה מערבית הוא דוקטורט לפילוסופיה, הדוקטורט שלי היה בתחום מדעי הרפואה, וליתר דיוק במחקר אימונולוגי. כיום אני מנהל מחלקה בחברת ביוטק... ובמה אני מתעסק? ניחשת נכון... באימונולוגיה ונוגדנים.

אז כאחד שמבין בתחום וכאבא אוטוטו, מה נראה לך? המקום שלי כאן בדיון הזה? או בפורום "פילוסופיה לכל"?

לחילופין, במקום לרדת לפסים אישיים, את יכולה להציג טיעונים ענייניים כנגד החיסונים, משהו שעדיין לא עשית.

deathcaster

New member
לא, אך שוב

האם יש לך משהו ענייני לכתוב מלבד ירידה לפסים אישיים?

cומcו

New member
האם כתבת משהו ענייני שיש לי למה להתייחס?

ולמה דיברת בזמן עבר?

eoli

New member
שאלה

היות שתחום ההתמחות שלך הוא במחקר אימונולוגי,האם אתה ממליץ,ללא סייגים,על מתן החיסון המוחלש?
תודה לתשובתך
אגב: שמחתי שקפצת לביקור בפורום.

cומcו

New member
מעניין שזו הפעם הראשונה שלך בפורום והנה בחרת

לבוא לשאול רק אותו שאלה ובמקרה רק להשיב לי להשגותיי שהוא פרש מהתואר באמצע.

מה חשבת שכולם טמבלים ולא יעלו על זה?

eoli

New member
האם יש הגבלת אופי התגובה

לאורחים?
אם הוא פרש או לא פרש באמצע התואר אינו שייך לעצם הדיון. בתרבות הדיון יש להתייחס לנושא ולא למושא.

למעלה