אירוח בנושא חיסון נגד נגיף הפוליו

תופעות לוואי

1. בודדות -חום, פריחה
2. במהלך היומיים הראשונים. תופעות הלוואי נדירות וקלות יותר אלה שבחיסונים שבשיגרה
3. רצוי. אין שום בעיה. לגבי הטיפול הכימוטראפי ממליץ על היגיינה במידה ויש מגע פיזי. מעבר לכך - מאומה - שיגרת חיים
4.העובד הזר אינו מסכן את אביך. חיסוני פוליו הם שיגרת חיסון עולמית ובמסגרת המבצע לביעור הפוליו העולמי אין ארץ שלא נחשפה לנגיף הפרא או החיסון ולכן סביר ביותר שהוא מחוסן

אמאנחל

Member
מנהל
ניסיון קודם עם החיסון הנוכחי

האם משרד הבריאות יכול בבקשה ליצור קשר עם GSK ולברר היכן בעולם ניתן החיסון הזה קודם ובאיזה כמות? הכוונה לחיסון מוחלש שמכיל רק שני זנים, מאותה חברת מייצרת GSK. הרי לא יתכן שהאצווה הראשונה שהחברה הזאת מייצרת מהחיסון הזה היא זאת שמגיעה לישראל דווקא. זה לפחות יפסיק את הטענות של מתנגדי החיסון שטוענים שהוא לא נוסה קודם ושאנחנו שפני הנסיון שלו.

(להבהיר, אני כבר חיסנתי את שני ילדיי).

GSK

החיסון הספציפי הזה ניתן כבר למעלה משניים וחצי מיליארד איש בעולם הרחב.
יש עימו ניסיון רב וטוב
החיסון המוחלש הוא הנשק העיקרי והמוצלח בהפחתה המדהימה בתחלואה מהמחלה
הוא עבר ניסוי קליני ואינו שונה מתרכיבים דומים שניתנו ברחבי העולם

פולספגן

New member
לא, הנסיון שכתבת הוא מהחיסון הטריוולנטי ולא

מהביוולנטי הניתן כיום.

למה לא מספרים לציבור את האמת

הנגיף הגיע ומופץ ע"י הסודנים ואריתראים שהובברחו ארצה ע"י הבדואים , שהו אצלם שבועות וחודשים וא"כ נדדו לכיוון המרכז.
הם עובדים כיום במסעדות וחברות מזון ומפיצים מחלות.
לפני יותר משנה פרופסור קרסו הזהיר ואתם צחקתם עליו.
http://www.youtube.com/watch?v=Z0B0GXxkhZE

שמירה

בריאות הציבור נשמרת והפעולה היא תוצאה של ניתור מוקדם - אין אף מקרה תחלואה
כל הארצות נקראו לפעולה אחרי אירועים של תחלואה קלינית בפוליו עם שיתוקים
אני מקווה שאנחנו מקדימים תרופה למכה
דווקא עירנות

עובדים זרים

העובדות לא נכונות.
חלק גדול של האוכלוסיה נמצא באיזור תל אביב וחלקו באילת
ניתור הביובים של איזורים אלה מראה שאין שם נגיף פוליו פראי
אנו גם יודעים שההפצה החיא על ידי ילדים עד גיל 10 - ולכן הם השיכבה אותה מחסנים

kanarit

New member
האם מסוכן לשלוח ילד לא מחוסן לביה"ס?

בני בן ה6 עומד לעלות לכיתה א' טרם חסנתי אותו כי הוא מרגיש לא טוב כרגע סובל מכאבי בטן ותכיפות במתן שתן ורציתי לחכות שזה יעבור, האם אפשר לחסן במצב כזה ואם נחכה מעט האם זה מסוכן בשבילו להגיע לביה"ס כאשר בטח חלק מהילדים יהיו מחוסנים ויפרישו את הנגיף?

האם מסוכן לחסן את אחותו הקטנה ולחכות איתו?

ורדה 1

New member
חיסון לילד בן 12 בני קיבל חיסון אנטיטטנוס בעקבות פציעה בסוף כיתה א' ולכן בתחילת כיתה ב' כשכולם קיבלו את החיסון ביחד עם פוליו, הוא היה אמור לקבל חיסון מיוחד רק של פוליו ואיכשהו "נפל בין הכסאות" (וההזנחה של הוריו...) ולא קיבל.

הבנתי שזה לא אותו סוג חיסון? או שאני טועה? האם אתה ממליץ לו להתחסן עכשיו ואם כן, איזה חיסון? מומת או מוחלש?

ושאלה נוספת - הבנתי שאסור לתת לילד חיסון כאשר יש בבית אדם שעובר טיפולים כימותרפיים. האם זה נכון גם לגבי אדם שסיים סדרת טיפולים לפני 6 שבועות?

טטנוס

החיסון בכיתה א הוא רק תיגבור. הוא מחוסן כראוי אם קיבל החיסונים בשנתו הראשונה
אין בעיה לתת ללו את החיסון המוחלש. יכול באותה עת לקבל גם את המומת - יגידו לו בטיפת חלב

אנו ממליצים בהנחיות שלא לחסן אם יש בן בית עד 3 חודשים לאחר סיום הכימוטרפיה

סביון1

New member
נסיון?

איזה נסיון יש עם החיסון הנוכחי? הכוונה לחיסון מאותו יצרן, מאותו פס ייצור ומאותה פורמולה בדיוק?

פולספגן

New member
חוסר שקיפות המידע -

משרד הבריאות עושה סלט (מחוסר ידע או במתכוון) בין החיסון הביוולנטי של GSK הניתן בארץ לבין הטריוולנטי שניתן בארץ בעבר לבין החיסון הביוולנטי של Panacea Biotec הניתן בהודו.

בין החיסון של GSK הניתן בישראל לבין החיסון ההודי יש שוני במרכיבים ואני מניחה שאתה לא חולק על העובדה שלכם הם שונים לגמרי.

בין החיסון הטריוונלטי לחיסון הביוולנטי של GSK אותם מרכיבים, אך אותו חומר פעיל וכאן יש בעיה של מינון, כי שמורידים זן צריכים לשנות בהתאם את המינון בגלל שכאשר יש יותר זנים, כמות החומר הפעיל רב יותר בשביל להתגבר על הבעיה שכתבת שם, לכן ע"י הוצאת זן מתוכו, אתה צריך להפחית את המינון של החומרים הפעילים של זן 1 ו-3, לכן נדרש ניסוי וטעייה (הואיל וזה לא מדע מדוייק) בכדי להגיע למינונים הנכונים ולכן חובה עליך להתחיל את כל השלבים מהתחלה ולא להסתמך על הקיים

אגב, אשמח לרדת איתך להסברים ברמת הכימיה האורגנית והאי-אורגנית בכדי שתבין את ההבדל.

לכן, לא ברור לי, למה דר אודי קלינר שהיינו נציג ממשרדך (משרד הבריאות) ממשיך לטעון בכל פורום אפשרי את הטיעון הזה שזה אותו חיסון בדיוק כאשר מוכיחים לו ע"י הצגת עלון היצרן שלהם שהם שונים לגמרי?

שאלתי היא, איך משרד הבריאות אישר לתת לנו את החיסון הזה כאשר לא נבדק מעולם?
האם זה גורלינו להיות שפני הניסוי של החיסון כדרישת ה-WHO?

החיסון

החיסון זהה לטריוולנטי בכל היבט למעט שהוא חסר את זן 2
התגובה החיסונית לתרכיב הביוולנטי טובה יותר מאשר לטרעיוולנטי ומעניקה חיסוניות טובה יותר
מי שאינו מחסן - עושה למעשה ניסוי קליני מסוכן שייתכן ויביא לתחלואה
המעשה האחראי הוא לחסן
אני חיסנתי את נכדי. אם היה לי שמץ של פקפוק - לא הייתי שם

פולספגן

New member
למה אתה לא מספר את הסיבה האמיתית ש-

"התגובה החיסונית לתרכיב הביוולנטי טובה יותר מאשר לטרעיוולנטי"?

הסיבה היא כי השארתם את אותו מינון של חומר פעיל ולכן עכשיו הוא יותר אלים.
זוהי גם הסיבה שלא נותנים 3 מנות כפי שנתנו בעבר.

לכן, זה עוד יותר מרגיז שאתם מסתירים מהציבור את האמת וכותבים "למעט שהוא חסר את זן 2" ללא שבדקתם כלל את ההשלכות

הרי כבר אתם צריכים להיות מודעים לסכנות שיש במינון ייתר, כפי שקרה בהודו (47,500 מקרי שיתוק מסוג שאינו פוליו כתוצאה מהחיסון המוחלש - קרוי AFP)

hag70

New member
דרך אגב. מי שקובע מה נדרש ומה לא

הוא לא את ולא משרד הבריאות הישראלי שבדרך כלל הולך לפי ההחלטות האירופאיות או האמריקאיות. או בעצם של הרגולטורים של אותן מדינות.
צריך להכנס לאתר של FDA ו/או EMA ולראות מה הדרישות כדי לשווק מוצר שעבר את סוג השינוי הזה.

zofia2

New member
חיסון לבעללי מערכת חיסונית חלשה

שלום, בתי בת שנה ו 10 חודשים אובחנה בגיל 6 חודשים עם נויטרופניה וכרגע במעקבים בתל השומר (שאר הבדיקות והמדדים תקינים). הבנתי שלא רצוי לחסן אותה ואת אחותה התאומה בחיסון החי מוחלש כנגד פוליו. מצד שני בעוד שבוע אמורה להתחיל גן ושם יהיו ילדים שכן חוסנו פוליו והחשש שתדבק מהם קיים, יש פה סתירה, מה הפתרון עבור ילדים עם מערכת חיסונית נמוכה חוץ מלא לשלוח לגן דבר שלא סביר שיקרה?

למעלה