סמארטפון משמעותי ככלי חברתי בגיל 10 אצלכם?

מסכימה, אבל יש לדיון 2 ענפים - שופוני ותקשורת

ל"שופוני" שייך הנושא של איזה סמארטפון - עד כמה משוכלל וחדיש.
לתקשורת שייכת הסוגיה עד כמה חשוב מכשיר כדי להיות בעניינים (ואפילו הבסיסי ביותר - שמחתי לשמוע שיש מכשירים במחיר נמוך יחסית
).

galitpa

New member
ועוד בעיה, היא "הצורך" להשתדרג.

זאת לגמרי בעיה חברתית. היא מתחילה מהעובדה שילד "חייב" פלאפון בכיתה א'. נכון שפלאפון הוא מכשיר תורם ביותר, אבל מכיוון שאנו לא משאירים ילדים לבד בגילאים הצעירים, זה שזה הפך להיות חובה אצל חלק מההורים גם תורם. כי אם בכיתה א' יש פלאפון זה לא פלא שבגיל צעיר רוצים סמארטפון.
אבל כמו שכתבת, קשה להתחרות עם זה.....

חני ב

New member
לא שונה מילדים שרוצים שיהיו לכם כבלים/יס

בבית כי הם לא יודעים על מה הילדים בכתה מדברים.
גם על זה היה פעם שרשור.

אפרופו קדמה ולהיות בעניינים

לשני הבנים הגדולים שלי (ט' ו-י"ב) אין פייסבוק. היה להם לזמן קצר ויצאו, לא עניין אותם. נדיר מאד לילדים בגיל הזה.
עוד בטרם ימי הווטסאפ (שזה היה ממש לא מזמן...) כל התקשורת והעניינים של הנוער, קרו בפייסבוק. מהר מאד החברים שלהם למדו שאותם צריך להזמין ולתאם בטלפון או ישירות פנים אל פנים. וזהו. לא היה עניין. הם המשיכו וממשיכים להיות נערים מעורבים, מוזמנים וחברתיים, גם בלי הפייסבוק.
רק דוגמא לכך שזה לא חייב להשפיע.
מעבר לכך, שאצלנו בסביבה, המפגש היומיומי של פנים אל פנים ולא רק דרך התקשורת, קורה כל הזמן.

noa_f

New member
בכל מקום הוא עדיין קורה.

מנסיוני, אם הילד שלך מספיק מעורה ומוערך - ימצאו איך להשאיר אותו בלופ, כי רוצים שהוא יהיה בלופ.

אם הילד שלך מחוץ ללופ, זה כנראה לא קשור לסוג הסמארטפון שיש לו בכיס...

זו הסתכלות קצת קשוחה, לדעתי

מן הסתם, אם הילד כוכב, ועכשיו לכולם יש וואטסאפ ולא אין, ידאגו לעדכן אותו על מפגשים. אבל אם מדובר בילד שאיננו כוכב אבל מנסה להשתלב ולהיות חלק, אף אחד לא ידאג לו. מישהו שנחשב קצת לחנון, ויש לו חבר טוב או שניים שהם גם קצת בשוליים, אבל רוצה לנסות להתערות יותר. לא מדובר בהכרח על "קשיים חברתיים".

ואגב, כל הזמן מזכירים את סוג הסמארטפון - זו סוגייה נוספת: סוגיית המותגים היקרים. אני בכלל דיברתי מלכתחילה על קיום מכשיר כלשהו, שניתן להשתייך איתו לוואטסטפ.

אני גרה במקום מרוחק שאין בו

אני סיפרתי לבנים שלי בצורה הכי נקייה ופשוטה.
אמרתי שלסבתא יש מחלה, שקוראים לה סרטן. זו מחלה שמופיעה בכל מיני צורות ומקומות.
סבתא היא אישה חזקה והיא תעבור כל מיני סוגים של טיפולים עד שהיא תבריא.

כמו שסיפרתי - ככה הם גם קיבלו את זה. פשוט. עובדתי. מתמודד.
(אבא שלהם, לעומת זאת, היה מזועזע עמוקות מכך שסיפרתי ועוד אמרתי את השם המפורש "סרטן". זבש"ו).

מירי,

New member
אל תבני על המצפים

הילדים שלי לומדים עם בני מושבים בצפון והצעיר גם משחק עם בני מושבים אחרים כדורסל- הפריפריה של הפריפריה, גם כאן יש דרישה....

<סמארטפון זה כייף ואם אפשר
למה לא?>

הילהל

New member
לא קורה לבן שלי

בן 11.5
מכיוון שמאבד והורס ניידים, יש לו משהו שהוא גרוטאה עתיקה
לא שמעתי ממנו שזה מייצר איזו בעיה

hag70

New member
פתאום נפל לי האסימון שיש גם משמעות איפה גרים

מעבר לכל מה שאמרת והוא נכון ב 100% אם גרים במועצה איזורית, אז טכנית אי אפשר לפגוש את כל החברים ככה מעכשיו לעכשיו.
לא בטוח אם זאת הסיבה שעליה יקום או יפול סמארטפון אבל אצלנו חוץ מ5 חברות שגרות קל"ב (בישוב) כל השאר הן במרחק הסעה (5-40ק"מ).
אז כל הטיעון של "שיצאו מהבית כדי לפגוש את החברות פנים לא פנים" לא תופס אצלנו ברובו.

bhs

New member
אצלנו בכיתה ד' - לרוב ההורים אין מייל

כך שגם לילדים אין צורך בסמרטפון, לרוב יש משהו...אנחנו מפגרים אחרי הקדמה

מאי 282

New member
שום דבר הוא לא משמעותי אם לא נותנים לו משמעות

את יכולה,את רוצה,תקני לו - אם לא,אז לא,בהחלט אפשר להסתדר בלי.

לבן ה- 9.5 שלי יש,קנינו לו כי זה אמצעי קשר מעולה וכי לא היה אכפת לי
להשקיע בסמארטפון,למעטים מחבריו יש,אולי זה קשור למושב הנידח בצפון בו אנו גרים...

אצל הבן שלי וחבריו הכלי הכי משמעותי שסביבו סובב הכול ולא ניתן לנהל חיי חברה
בלעדיו זה כדור.

bhs

New member
עוד מתקןפת הבכורה באותו בית ספר

עדיין אין רשימת תפוצה במייל בכיתות של הילדים שלי ביסודי...לכי תביני.

למעלה