חגים, חופשים, ומחאת ההורים

kmiki

New member
ועדיין הביטוי הזה היה גס למדי

לאמר שהורה לילד בגיל גן טט"ח הוא האוכלוסיה שהכי פחות מגיע לה, מה אומר, קצת נוקשה, לא?

3תיתי

New member
אוי, אתה מסתבך!

תבקש מ"הפתעות" שתורה לנסיכה לשמור גם עליך.

tomi32

New member
בפעם האחרונה שהפתיעו את השומרת של הנסיכה

זה לא נגמר טוב (ויליאם וקייט כמובן המומים, השדרים הושעו ורק שי ודרור ממשיכים לעשות אותו דבר בכשרון גדול מדי יום).

3תיתי

New member
לא. במקרה של הנסיכה של "הפתעות"

אתה יכול להיות שקט ורגוע. היא מקסימום תנבח קצת. אולי ביס קטן בטוסיק. נו ביגי. ואם אתה חש שנסיכה היא דבר עדין מדי עבורך, אני מוכנה לנדב את הערביה כשומרת. שומרת מפוקפקת משהו. בכל זאת, אין מה לצפות מערביה סונית שתשמור על אל-יהוד, אבל כדאי לך להעזר בכל אמצעי, יהא מפוקפק כשאר יהא. כאן צריך להגיד "אמן". לא חשוב מה דעתך האמיתית. אחרת דמך בראשך.

אני, כאגואיסטית, מסתמכת על ליאו שלי שישמור עלי מפני התקפות רוח וצלצולים. הוא גדול, חם ורך. הכי טוב.

זאת הנסיכה שלי

בתמונה- הנסיכה משמשת בפתקיד המפקחת, כאשר הבת שלי מכינה שיעורים.

לגבי מה שקרה עם האחות- כל כך עצוב...
שי ודרור- אני מתה עליהם. שומעת אותם בין 7:20 ל-8:00 כל בוקר בזמן הנסיעה לעבודה. את החלק של המתיחות אני מפסידה.
הכי מצחיק אותי לשמוע את "מבזק החדשות שלהם" ואת א. בהתחלה חשבתי שהיא שחקנית...

tomi32

New member
אכן נסיכה

ושי ודרור אכן הופכים את הבוקר להרבה יותר טוב

kmiki

New member
אולי תרגיעי כבר?

זה כבר באמת מתחיל להמאס. אני מבינה, את נורא מגניבה בעיני עצמך.

3תיתי

New member
ליאו, תפוס'תה. נו כבר עצלן, קום!

תפוס'תה! תפתח כבר את העיניים, כן, גם את השניה. לא! אני לא מתכוונת להחזיק לך את העפעפיים. אוף! אתה כבד. הצלחתי לגרום לך להתיישב. לא! לאאא!! קום אידיוט. בשביל מה נתתי לך אוכל? לשם מה סרקתי אותך כל כך יפה? בשביל מה מצחצחים לך שיניים כל ערב? יש לך שיני ענק. לבנות. מחודדות כאלה. קום!
ליאו, הנה לחם. הוא רץ. עכשיו שאתה בשוונג, תפוס'תה. לקק לה את היד עד שתהיה רטובה ודביקה, עם פרורי לחם לעוס. הרי אתה כלב שמירה אימתני.

אולי במקום להתנגח בי, תשבי ותקדמי את הילד שלך? בשביל העשרה יש מתנ"ס, לא בית ספר. ואם המורים שלקחת לילד לא מקדמים אותו כמו שצריך, קחי אחרים או שבי איתו בעצמך. ודי כבר לתקוף אותי. ליאו אולי חושב שהוא קטן וחלוש, אבל טיגי מבין עניין. לא כל מי שחושב שונה ממך הוא בעל קשיים בהבנת הנקרא או אגואיסט או סתם רוצה לעצבן. לפעמים, הוא סתם חושב אחרת, והרבה פעמים, הוא גם צודק.

בפנימיות, אפשר לקבל השגחה על ילדים 24/7 כל השנה. כולל חגים וחופשות. הכי כדאי. ובחופשות הנלוזות והמיותרות, הילדה שלי מתנדבת להופיע בפני ילדי פנימיות. יש כאלה שהחופשה אצלם אינה בזבוז.

תיתי הלא מגניבה, המעצבנת, וליאו הנוחר.

tomi32

New member
לא. חשבתי שהייתי מאד ברור.

גני טרחטנברג לא עוזרים רק למי שיש לו ילד בגן טרום חובה, אלא לכל מי שיש לו ילדים ויהיו לו ילדים שיגיעו לגיל הזה.
המגזרים שמרוויחים יותר מהאחרים הם החרדים והערבים (עכשיו מספיק ברור או שצריך לכתוב יותר מפורשות על אלו שיש להם 10 ילדים?).
בעיני, מגזרים שלא לומדים לימודי ליבה וחלקם מחנכים לפרזיטיות כללית, לא צריכים לקבל יותר מהאחרים כאשר מחליטים לעשות מהפיכה בסדרי העדיפויות ולהקצות יותר לחינוך.
אוקיי. עכשיו הייתי בוטה, אבל אולי לפחות הסברתי עצמי כראוי.

שקדייה

New member
זה נכון, אבל...

כל משאב שהמדינה תששיע בחינוך ו/ או בילדים- יצור את החוסר סימטריה הזו.
מי שיש לו 3 ילדים, לעולם יסבסד את מי שיש לו 10 ילדים- גם השקעה בבתי חולים לילדים מביאה לכך שזה שיש לו 3 ילדים מסבסד את זה שיש לו 10.

ובאופן כללי ומכליל וגורף- גם בלי קשר לילדים, לרוב מי שיש לו 3 ילדים, סביר יותר להניח שנמצא בפוזיציה כלכלית שמסבסדת אנשים שיולדים 10 ילדים......

tomi32

New member
זה נכון, אבל כאן משקיעים בהורים ולא בילדים

הקשקוש של גיל 3 הוא פשוט צ'ק להורים. אין שום תועלת לילדים (להיפך - גני העיריה עמוסים הרבה יותר מהגנים הפרטיים ובגיל הזה זה קריטי).
אם ישקיעו בלימודים תיכוניים למשל, אז כל אחד מה-10 ילדים יגיע מוכן יותר לעולם העבודה של היום - גם הוא ירוויח וגם המדינה. כך היה מאז ומעולם וכך גם כיום בכל העולם מלבד בבני ברק, מאה שערים ועוד כמה שכונות שגילו את האור המופלא שמאפשר חיי בטלה נוחים.
מעבר לכך, לא צריך לעודד ילודה של 10 ילדים למי שלא מסוגל לעמוד בנטל הכלכלי של זה. גני טרחטנברג עושים בדיוק ההיפך ממה שצריך לעשות.

galitpa

New member
ואם ישקיעו יותר בלימודים זה גם יקל יותר על

ההורים, שלא מעט לוקחים עזרה פרטית. כספית ו"שנית" מדובר על יותר.

מירי,

New member
יותר מזה.

כל מי שאין לו ילדים מסבסד את מי שיש לו ילדים.
ומי שכבר היו לו ילדים (ילדיו כבר גדולים), מסבסד את כל התוספות בתקציב החינוך לאלו שיש להם ילדים....

אתי@

New member
זה נכון. ולכן כל הנושא של חוק חינוך חינם מגיל

3 הוא שערוריה.
רציתם להקל על האזרחים? תפחיתו מיסים ושכל אחד ישתמש בכסף החדש ש"נוצר" אצלו לפי ראות עיניו.
לא ייתכן שאחרי המחאה הגדולה שהיתה, שוב יינתנו הטבות שמשרתות בעיקר אוכלוסיות שגם ככה נהנות מהטבות רבות, ואנחנו ששנים משלמים מיסים, שוב לא ממש נהנה מהן.

tomi32

New member
זו בדיוק הנקודה

לפחות בעניין החינוך, התוצאה היא הכבדה על מעמד הביניים ולא הקלה.
אבל כשהמוביל בסקרים מדבר על "שותפים טבעיים" הוא מתכוון בדיוק למה שכתבת, גם לא נעים לומר זאת בקול רם.

למעלה