חגים, חופשים, ומחאת ההורים

שקדייה

New member
התנאים האלו לא מושכים אנשים טובים ומוכשרים

ההפך.
הם מושכים אנשים גרועים ועצלנים שכל מה שמעניין אותם זה שהמשרה תתאים להם לגידול הילדים.
אנשים יודעים שגם ככה אין להם יכולת השתכרות מי יודע מה, אז אם כבר להרוויח חרא, אז לפחות בתנאים טובים.

מידי פעם כתבות וראיונות שטח עם הסטודנטיות בבתי הספר להוראה, תמיד משאירות את הציבור כולו בפה פעור מהרמה הנמוכה..... ככה שלהגיד שבזכות התנאים הטובים יש אנשים טובים במערכת זה לא פחות מהזוי.

אנשים טובים נמשכים למקומות בהם אפשר לגדול ולהתפתח, להתקדם, להרוויח יפה- לבטא את הכישורים שלך.
למקומות בהם צריך לעשות מעט ולקבל מעט נמשכים לרוב אנשים פחות טובים. אין מה לעשות..... למרות שזה לא נכון ב-100 % ויש גם מורות שמבחינתן זו שליחות, והשעות הנוחות זה בונוס על הדרך.

אגב, ההשוואה התמידית הזו לרופאים ואחיות- היא פשוט מקוממת.
הדבר המשותף היחיד למורים ולאחיות זה שהמשכורת לא טובה. מעבר לזה, זו פשוט חוצפה מצד המורים לשים את עצמן במקום של הרופאים והאחיות- אלו אנשים באמת באמת נמצאים שם משליחות אמיתית (כי השעות ממש לא נוחות...) וקורעים את התחת שעות על גבי שעות.

recordion is the one who compared

them to nurses.
Doctors are not always driven by shlichut - social status, money, etc, drives
them as well.
I think the comparison between these professions is legitimate in the sense that all of these professions
are extremely important to society, and should all get better conditions and benefits when possible, because society's best interest is to have the best people there.
Saying "Bad people go there anyway, so let's make the conditions worse and not better" will
only make the situation worse, not better.
Yes, these conditions are not enough to make teaching a very attractive profession - but just
read what you just wrote about teachers - how most of them are bad and lazy. Would you like
to work in a profession where this is the opinion people have about your profession?

recordion

New member
בטח מתלוננים

כי התנאים מושכים למקצוע את האנשים הלא נכונים - אלו שבאים כדי לעבוד מעט ולהיות עם הילדים הפרטיים שלהם. לא בהכרח הטובים.

kmiki

New member
י זו לא המטרה שלי

הייתי רוצה למשל שבחופשים ינתבו את התלמידים, במיוחד הבוגרים, אבל לא רק, לעשייה חברתית שתהפוך אותם לאנשים יותר טובים בעתיד. יש המון דברים שניתן לעשות עם בילדים במקום להפוך את החופשים הארוכים לבעיה של ההורים.

3תיתי

New member
תנתבי את הילדים לעשיה חברתית

בפנימיה, יעשו זאת מורים ומדריכים. אצל הורה תיפקודי- הניתוב יהיה בבית.

mykal

New member
את אשה חסרת נימוס וחסרת מעצורים.

לא יודעת להתדין. מרירה ובלתי נעימה.
ונדמה לי שזו פעם ראשונה שאני במשך 62 שנות חיי דברתי כך אל אדם,
כנראה שזה מה שאת ראויה לו.
פיכססס עצוב ועלוב.
ואת לא הבנת כלום--לא נורא.

kmiki

New member
את הבאת הכל על עצמך

מכניסה לי מילים לפה, וגם אחרי שאני אומרת לך שאת טועה, את ממשיכה לשייך לי תכונות לא לי.
את חוצפנית וחסרת מעצור.
מרירה? אני? רחוק מזה.

לאחיות

ניתן לקחת יום חופש מתי שהן רוצות, יש להן הפסקה מסודרת במהלך יום העבודה. למורה גם אם , חלילה, היא צריכה להגיע ללוויה או ללכת לבדיקה באמצע היום או שהילד שלה חולה, אין אפשרות לצאת באמצע.

kmiki

New member
ספרי את זה למורות אצלנו שנעדרות כל הזמן

והמנהלת לאהיכולה לעשות להן כלום.

tomi32

New member
זה ממש לא נכון

מנהלת יכולה לאמלל חייה של מורה שהיא לא אוהבת.

יחסית לעובדי מדינה (ומורים הם עובדי מדינה, לא הייטק), למנהלת יש הרבה כוח כלפי הכפופים לה.

חני ב

New member
תלוי באיזה בי"ס הילדים שלך נמצאים

אני יכולה לאמר רק טובות על בי"ס בו אני עובדת.
(רק ששוב לא יבואו ויצעקו "לה-לה-לנד")

kmiki

New member
בי"ס שנחשב לטוב

בהרצליה, יסודי שנחשב לדי טוב.
למנהלת יש בעיה קשה, לדעתי היא לא מנהלת כל כך טובה, אבל היא שם מליון שנה, ולכי נסי להזיז משהו בהקשר הזה.
אף פעם אין לה מספיק מורות, ומתקבל הרושם שבשנים האחרונות היא מקבלת את הגרועות ביותר שיוצאות מהמכללות השונות, כולן אצלה יולדות באמצע השנה, וכל הזמן הילדים מפסידים מזה.
על תלונה (כתבתי לפני כן בשרשור הזה כבר) של אמהות על מורה שחרה כל הזמן, היא הגיבה ב"אז מה אתן רוצות, שאני אפטר אותה ואביא מישהו פחות טובה? תמיד יהיה לכן על מה להתלונן".
בקיצור, היא כל הזמן חיה מהיד לפה, כמו שאומרים, בהקשר של המורות.
גם המחנכת של בני נעדרה עכשיו שבועיים בגלל שפעת (???), ולא היתה לה מחליפה קבועה מסודרת, הילדים לא למדו כמעט כלום (פידבק מהתלמידים), לא היתה שום המשכיות לעבודה שהיא עשתה איתם לפני כן ושיעורי בית בכלל לא, כי לא היה מי שייתן (אין לי בעיה עם זה שלא היו שיעורי בית, אני לא בטוחה כמה הם תורמים גם ככה), ובכלל היה כאוס שלם בכיתה.
יום אחד הילדים נצפו צופים בטלוויזיה בסרט של וולט דיסני.
תלונה על זה נענתה ב"מה לא בסדר בקצת סרטים חינוכיים"!!!

חני ב

New member
בעיה! אצלנו זה לא היה עובר בשתיקה

ולא היה קורה דבר כזה. מורה שנעדרת אפילו יום, נותנת למחליפה בדיוק את החומר שעליה ללמד.

מירי,

New member
מאיפה 'הבאת את זה'?

מורות יוצאות ונעדרות הרבה יותר מעובדים במשק הציבורי.
(אני חייבת ללמוד לשמור סטטיסטיקות שאני קוראת).

tomi32

New member
לא הבנתי

איך אפשר להשוות מורים שיש להם ימי חופשה מוגדרים לעובדים שלוקחים חופשה מתי שהם רוצים?

את טועה

כאשר המורה חולה, זה סיפור שלם לקבל חופש מחלה, או שאין מילוי מקום או שהמנהלת טוענת שחייבים להגיע, כי

מירי,

New member
איכשהו המחנכות שלנו נעדרות הרבה.

(אני כבר 11 שנים עם הילדים בבי"ס, 23 במצטבר).
יש מורות שכמעט כלל לא נעדרות, ויש שנעדרות המון- באותו בי"ס כך שזה לא תלוי מנהלת.

למעלה