חגים, חופשים, ומחאת ההורים

kmiki

New member
סליחה? יש בעיה להגיע לביה"ח? קשקוש

את מדברת פה עם אמא שחיה בבתי חולים בשנתיים האחרונות, על מה את מדברת, אין יום ואין לילה, ואין דקה שאין לי רופא זמין בביה"ח כשאני צריכה משהו, ואם זו לא המחלקה שלא מקבלת בסופ"ש אז זה מיון, וכשזה משהו לא כל כך חמור הולכים למוקד של הקופה שפתוח שישי ושבת, על מה את שחה?
איזו השוואה שאינה קשורה בכלל.
הנה עוד אוכלוסיה, אבל כזו שאני באמת, באמת מרחמת עלין.
לאחיות אף אחד לא נותן חודשיים חופש בשנה, עובדות יום ועובדות לילה, וערבי חג, ועושות עבודת קודש מצילת חיים, למה להן אין חופשים ביחד עם הילדים שלהן? לא למטרות בייביסיטר, כדי לבלות ולהינות מהילדים שהן בקושי רואות במשך השנה!!!

mykal

New member
באמת יש רופאים רגילים

בכמות רגילה בימי שישי ושבת?
האם אין צותים מצומצמים של אחיות במחלקות בימים האלה?
על מהאני מדברת?--הלואי וידעתי פחות.
לא קבעתי שהאחיות בחופשה לא חודש ולא יום.
התיחסתי לדבר נקודתי--מערכת גדולה הגם שיש בה סדרים,
לא מצליחה לכסות הכל.

אגב, את רוצה לדבר על מבנה המשרה של אחיות?
הן רובן באחוזים גבוהים ביותר נשים.
הידעת שעבדי לפנה"צ אם יגיעו למשמרת לילה לא יכיר את העובדים?

כל מה שאני מנסה לומר--שההטפלות תמיד--בענין החופשות הוא 'המורים' וזה לא נכון.
אם רוצים לשנות את החופשות לתלמידים יש הרבה דרכים לעשות זאת מבלי לפגע בתנאי ההעסקה של המורים.
ונראה לי שלענין הזה את חותרת.

kmiki

New member
את ממש קשת הבנה

אני לא רוצה לרדת לרמות כאלו, אבל אם אחרי שחזרתי לפחות 8 פעמים בשרשור על כך שאני לא רוצה להרע למורים, וחושבת שזו אמורה להיות מלחמה משותפת של שני הגופים - הורים ומורים, ואת עדיין חושבת שלשם אני חותרת, גברת, אני שולחת אותך בחזרה לביה"ס, ולא כמורה, כתלמידת י, בשיעור להבנת הנקרא.

recordion

New member
את לא רוצה, ואני דווקא כן

גם אם התלמידים צריכים חופש, אין שום סיבה שמורות יקבלו חופש כזה ארוך במשכורת מלאה. יש מספיק מה לעשות תמורת משכורת חודשי הקיץ (ועוד חודשיים במשך השנה שאינן עובדות). ויש מספיק צורך בקהילה, אם לא בבית הספר, כדי להעסיק אותן.
ואל תספרו לי שמורות צריכות חופש ואויר לנשימה יותר מאחיות בית חולים, למשל, שעובדות עם חולי ומוות כל יום - ולא מקבלות חופשים כאלו ארוכים. או שמורות הן כל כך מוגבלות שחוץ מלעמוד בכתה אינן מסוגלות לבצע כל עבודה.
אז בבקשה, שיעבדו בחודשי הקיץ בעבודה חינוכית שאינה הוראה, או בכל עבודה אחרת לטובת הקהילה, שתחסוך כסף על מנת לממן קייטנות לפחות לילדים שהוריהם אינם מסוגלים לשלם לשמירה על הילדים בחופש, עבודה שמתחת לכבודן של המורות, כמובן.

מצחיק איך מצד אחד מתלוננים על איכות המורים

והמחסור במורים טובים ומצד שני מעוניינים להוריד את כל התנאים וההטבות שעוזרים להרחיב את כמות האנשים הטובים שמעוניינים לעסוק בהוראה. זה שדופקים את האחיות לא אומר שצריך לדפוק את המורים. הדוגמאות שהבאת מצוינות - מורים ואחיות הם שניים מהמקצועות החשובים ביותר לחברה - לשניהם צריך לדאוג להטבת תנאים, לא להרעתם - האחיות הן הצד שלא בסדר פה (כלומר, התנאים שהן מקבלות), לא המורות.

והייתי מוסיפה פה גם את המתמחים

בבתי החולים. את לא חושבת שזה לא בסדר שהם צריכים לעשות משמרות של 26 שעות, והמורות לא?

מירי,

New member
התנאים לא מביאים את המורות הטובות.

הפוך, מי שהגיעה בגלל התנאים היא לא מורה טובה.
40 ש"ח לשעה למורה עם ותק ממש נמוך זה, זה יותר מרופא סטג'ר....

tomi32

New member
אז אולי כדאי לא לשלם להן בכלל

ולהעביד בפרך בחופשים ואז רק האידיאליסטים יישארו במערכת.
אנשים עובדים בשביל כסף ואם תציעי יותר כסף יהיה לך מבחר גדול יותר של אנשים איכותיים יותר שיפנו למקצוע. כך זה בכל מקצוע בכל מקום.

מירי,

New member
כמה מרוויחה עכשיו מורה?

(אני יודעת על מורות שמרוויחות 40 ש"ח לשעה וצפונה).
אני לא רואה נהירה של אנשים איכותיים למיקצוע.

tomi32

New member
איך בדקת את איכות המורים החדשים?

רק מי שנכנס עכשיו, או אפילו בשנים הבאות הלך ללמוד את המקצוע לאחר העלאת השכר ובאופן טבעי לוקח זמן עד שרואים שינויים.
במדינה קפיטליסטית, השכר הקודם של המורים פגע מאד באיכות של המאגר ממנו נבחרים מורים ללמד. אף פעם מורה לא תרוויח יותר ממהנדסת מחשבים, אבל אם לאנשים יהיה ברור שמבין העבודות בהן אפשר לחזור בצהריים הביתה, מורה זה המקצוע הכי ריווחי, המערכת רק תרוויח מזה.
(ורק הערה שלא יובן לא נכון - רוב בנות משפחתי מורות, וגם אני עובד כמורה באונ' כעבודה צדדית, כך שיש לי הערכה גבוהה לעוסקים במקצוע)

מירי,

New member
מורות שלא יודעות דברים בסיסיים

כמו מה זה 29 (לא כ"ט) בנובמבר או ששורש של 4 הוא רק 2 (ובשום אופן לא 2-).
גם אם אלה השוליים- הם עוד קיימים, כלומר יש להם עדיין מקום.....-

יש לי הערכה ענקית למיקצוע ההוראה (אין מצב שאני הייתי עומדת בו!!) אני מכירה כמה מורות שהן הדובדבן שבקצפת- הן כולן מורות ותיקות, ולא צעירות שבטח לא הגיעו בגלל שיפור התנאים אלא בגלל הרצון להיות מורה.
(לצערי) עדיין לא פגשתי מורה צעירה עם אכויות.

כי

אין להן עדיין מספיק ניסיון, ושאלה קטנה ברשותך: מה זאת אומרת צעירות? גם גיל 40 זה עדיין גיל צעיר.

מירי,

New member
צעירות בהוראה.

סורי, הדוגמאות שנתתי לא קשורות בכלל לניסיון בהוראה.

תכנסי

לאתר של הסתדרות המורים ותראי מה המשכורת. הנתונים שלך לא מדויקים. ונכון, המורים הכי טובים עוזבים את המערכת ובצדק.

מירי,

New member
לא הייתי רחוקה.

מורה מתחילה עם יותר מ-33 ש"ח לשעה (מתוך הנחה שהיא עובדת 36 ש"ש, 12 חודשים בשנה.....) ומגיעה ל-40 ש"ח בערך בין השנה הרביעית לחמישית.

לא, המורים הטובים לא עוזבים את המערכת, הם מראש לא מגיעים למרות השכר והתנאים.

תתפלאי

הרבה מורים טובים ומצוינים עזבו בעקבות היחס אליהם וגם בעקבות התנאים.
ולגבי השכר, המורה בעלת ותק של 20 שנה, מחנכת,מדריכת מחוז, משכורת 7500 ש"ח, בעלת תואר שני.

אם מגלמים את ימי החופשה, מגיעים ליותר.

שהם גם ימי החופשה השנתיים, וגם יום החופשה השבועי של המורה.

תתפלאי

הרבה מורים טובים ומצוינים עזבו בעקבות היחס אליהם וגם בעקבות התנאים.
ולגבי השכר, המורה בעלת ותק של 20 שנה, מחנכת,מדריכת מחוז, משכורת 7500 ש"ח, בעלת תואר שני.

galitpa

New member
כן ולא. גם לא כל עורכי הדין אידיאליים (כי

היינו מעדיפים כאלה שבחרו במקצוע כאידיאל ולא רק בגלל אפשרויות השכר). ובכלל, מה זה מורה איכותי? האם מספיק שהוא יהיה בעל יכולות למידה גבוהות (ופה יש תפקיד לתנאי הקבלה ללימודים) או משהו מעבר (ראיונות עושים כבר עכשיו ללימודים)? ובכלל, תמיד יהיו חילוקי דיעות, גם על אותו/ה מורה. ברור שישנם מקרים קיצוניים של הסכמה כנגד.

התנאים הם מה שמדברים עליו בשרשור - חופשים

וכו' - אותם דברים שרוצים לקחת להן, וחושבים שזה לא ייצור בעייה.

למעלה