חגים, חופשים, ומחאת ההורים

זה מאוד מאוד משנה למה, כי זו הביצה והתרנגולת

הסטטיסטיקה בוחנת נתונים קיימים, המשמעות היא כל הסבר שימצא לנתונים האלה.

אני כרגע לא עובדת, כי לא מוכנה להתעורר בבוקר עם דפיקות לב כי עוד מעט חופש ועוד לא מצאתי סידור, כי מישהו אולי יגיד שכואבת לו הבטן, המטפלת מבריזה, או כל דבר אחר שמצריך טלפון לאחראי בעבודה שצריך לשמוע למה אני חורגת מ12 ימי החופש הקצובים.

אז מה זה אומר? שאני לא סובלת מהמצב?
אף אחד לא אומר שהמורים הם אלה שחייבים ללמד בכל יום כדי לשמור על הילדים,
משרד החינוך בהחלט יכול להרים את הכפפה ולהציע פתרון בתשלום במסגרת בית הספר, כמו שבבית הספר שלנו יש צהרון שמופעל ע"י חברה חיצונית, אך בין כתלי בית הספר.
נכון הילדים צריכים חופש, אני בעד סקר שיבדוק מה הילד הממוצע בארץ עושה עם החופש הזה,

אני גם בעד לפתוח קצת את העינים ולהבין שהחופשים הםא לא רק לילדים, אלא חלק מזכות שכל מורה נהנה ממנה ולא שש לוותר עליו. תראי מה קרה עם הקדמת שנה"ל בכמה ימים מסכנים, מיד חשבו איך להחזיר חזרה.

אז טובת הילדים...נו, אני תמימה, אבל לא עד כדי כך!

דבר אחרון, וודארי שצריך לכרוך את ילדי הגנים עם ילדי בית הספר, לוח החופשות קבוע לכולם (שזה עוד דבר שמבהיר שלא טובת הילדים אלא טובת המערכת היא האישיו פה, אחרת היתה מערכת חופשות דיפרנציאלית, מה שטוב לילד בגן לא טוב לנער בתיכון, או להפך).

מירי,

New member
אבל אלה התנאים.

ואף אחד לא מוכן לקבל הרעת תנאים- בטח לא כשיש ועד חזק.

אבל לא נורא התהליך הוא של הפרטת החינוך, בקרוב כולן יהיו עובדות קבלן.

חני ב

New member

מירי,

New member
אבל התהליך קורה!

הכנסת תוכניות קרב ותל"ן הן בדיוק הצעד הראשון.

kmiki

New member
אז חבל שאין שיתוף כוחות

אם כל המורים וכל ההורים בארץ היו יוצאים למאבק משותף, האם לא היינו מגיעים למשהו? במקום לאמר "ככה זה, ואף אחד לא מוכן ולא צריך לוותר"?

שקדייה

New member
לפעמים אובר- חקיקה, בסוף רק פוגעת בעובדים.

אף פעם לא חשבתי על הדוגמא של המורים (מודה, זה פחות מעסיק אותי...) אבל זו דוגמא מעולה...
הועדים כל כך חזקים, חוקי העבודה כל כך מגינים- והתוצאה? את אמרת- בקרוב כולם יהיו עובדות קבלן.

זה בדיוק כמו כל החקיקה להגנה על נשים בכל מה שקשור לפריון- שמרוב שזה כבר מופרך וחסר גבולות- זה בסוף רק פוגע בכל הנשים בגילאי הפוריות כי "מעדיפים שלא להתעסק איתן"
וכמו החוקיקה שקשורה למילואים- שמתחילה לשים את האנשים היקרים האלו, אחרוני הצדיקים בסדום, בפוזיציה בעייתית ומורידה להם את המניות בשוק העבודה....

mykal

New member
מצטערת --הבחירה לעבוד או לא לעבוד?

היא בלעדית בגלל החופשות? תמוה.
ומה עושה מורה כשהילד שלה חולה?
ומה עושה גננת שיושבת שבעה? נו.. באמת.

אני בהחלט מבינה את הקושי בלהתארגן
אבל לומר שהחופשות הן הענין בגללו בוחרים לצאת או לא נשמע מהימן, סליחה.

אם הטענה הראשונה היתה למצוא סידור לכלל העובדים,
אני בהחלט מבינה, וזה ממש לא קשור למורים.

אני כתבתי שהיא בלעדית?

מה כל כך תמוה?

נשים רבות יורדות לחצי משרה או מאריכות חל"ד בגלל מערך סיבות שלוגיסטיקה היא אחת מהן, כמו גם חוסר רצון לעבור 9 שעות כדי לשלם לגן רחל. מה הזוי? תמוה? עובדות לא נוחות?

האם בדקת קורלציה בין חלוקת התפקידים בבית לבין אחוזי משרה?
האם חשבת פעם למה רוב המורות והגננות הן נשים? אז נשמע לך תמוה. המציאות מראה את זה בבירור. אני מתקשה להאמין שמישהי הלכה להיות מורה אך ורק בגלל ה"שליחות".

מי שצריך לשבת שבעה מוגן לפי חוק שמעניק לו את ימי השבעה,
מחלת ילד - יש ימי מחלה שקבועים בחוק.
מעבר לזה, אין מה להשוות בין "מה עושה גננת שנתקעת עם סידור לילד" לבין שאר ציבור העובדים. אלה שתי פלנטות א ח ר ו ת לחלוטין, שכן עם 170 ימי חופשה (ושנת שבתון) אין שום בעיה לתקוע את הילד עם איזו בייביסיטר או סידור לא קבוע כזה או אחר. הבעיה היא מה קורה כשזה אילוץ של 120 ימים בשנה.

אני שוב חוזרת לענין שככל שהויכוח מתלהט, זה כל כך ברור מה ליבת הויכוח, וזה מאבק כוחות שתמיד מגיע להורים-מורים, כשהוא צריך להתמקד בהורים+מורים מול המערכת,

שזה דבר שלא יקרה, כי רפורמה שכזו נתפסת כאנטי מורים, כאשר העלו פתרון מצויין לפי גם ההורים, גם המורים וגם הילדים יצאו נשכרים.

mykal

New member
אתחיל מהסוף,

אני הייתי כאן עם הרבה יוזמות לחלופת בי"ס.
כך שאין לי ענין באמירה של חופש כן או לא.
מה גם להזכירך אינני מורה יותר. וגם כתבתי גם בתור מורה מעזרתי בחלופות.

אני התיחסתי לתגובה שלך. לוגיסטית תמיד יש מי שמסתדר טוב יותר בקלות יותר,
ולא משנה באיזו עבודה. ומה הקף המשרה זה הרבה פעמים לא החלטה לוגיסטית של אם,
אלא של מקום העבודה.

אגב למה רוב המורות הן נשים? כמעט מאותה סיבה שרוב האחיות הן נשים,
האם ההסבר או התשובה זהה?
למה רב הקופאיות (אם לא כולן) נשים? למה רוב נהגי האוטובוסים גברים?
נראה לי שיש הרבה סיבות לענין, עם מסורות מגדריות וחלקן חינוכיות שכך דברים התנהלו-
לא מיחסת זאת בהכרח לחופשות.

אני מניחה שיש עוד סיבות שבחרת לא לעבוד, אבל את הדגשת את החופשות ולכך התיחסתי.

שקדייה

New member
מה עושה? פשוט לא באה...

המערכת מקבלת את זה בכייף ובקלילות.
מביאים מורה מחליפה, או שלא מביאים... ופשוט שולחים את הילדים הביתה. שוב- בעיה של ההורים.
ולא נראה שהמערכת נורא נרעשת מזה, ושמישהו מתרגש מהעבודה שהיתה צריכה להעשות ולא נעשתה.. אז לא נעשתה. ... אז לא היה שיעור.... נו שוין.

גם הצרות האישיות של המורות, בסופו של דבר לרוב מגולגלות בקלילות ובטבעיות על כתפי ההורים.

רק השנה כבר בערך 5 פעמים העבירו קשר ש"מחר מסיימים ב-12:30 במקום ב-13:30" בלי הסבר ובלי כלום..... נכון שזה מהיום בערב למחר- אבל תתמודדו.

kmiki

New member
מקרה אמיתי אצלנו

בישיבת הנהגה לא מזמן העלו 2 אמהות אצלנו, משכבה גבוהה יותר תלונה על מורה, שמגדירים אותה כממש טובה בתחומה, אבל שיש איתה בעיה, היא כל הזמן, אבל ממש כל הזמן מחסירה, ברמה כזו שהכיתה, שיש לה את המורה הכי טובה בביה"ס במקצוע הספציפי, נמצאת בפיגור בגלל חיסורי המורה.
תשובת המנהלת - מה אתן רוצות שאני אעשה? אביא מורה פחות טובה שתהיה יותר? גם אז אתם תתלוננו, תמיד יש על מה להתלונן.
קיצור, כמה שהתשובה פה מגוחכת מצד ההנהלה, ועכשיו סופסוף שמו לעניין הזה סוף, כך הבנתי, יש פה לגיטימציה למורים לעשות ככל העולה על רוחם, כי גם ככה אין מספיק מורים, וגם ככה לא יעשו להם כלום.
איך אומרים אצלנו בסלנג? בית זונות.

חני ב

New member
זו באמת בעיה

אבל יכול להיות שהיא מחסירה בגלל בעיות בריאות ואל למנהלת לעדכן את ההורים, בטח לא בישיבת הנהגה.

kmiki

New member
זה לא משנה

יש לך בעיה כמנהלת? התמודדי איתה ולא על חשבון התלמידים.
מצאי תקציב להחזיק מורה מחליפה קבוע אם יש לך מורה קבועה עם בעיית בריאות.

שקדייה

New member
אמא ואבא שעובדים בהיי טק מממנים פה חצי מדינה.

אז בואו לא נזלזל בצרכים התפעוליים שלהם.

(אפשר במקום זה לזלזל בהם בתור הורים,... האנשים האלו שלא רוצים להיות עם הילדים שלהם....)

מירי,

New member
בדיוק אלה ההורים.

שאם היו מפסיקים לשלם מיסים ולממן את החינוך "חינם" ורפואה ציבורית היו קבלים את תמורת אותו כסף הרבה יותר- אבל כשהם מממנים את כולנו, אסור להם להגיד שיש להם דרישות מהצערכת כי הם יקבלו קיטונות על המסוגלות ההורית שלהם.

למעלה