חגים, חופשים, ומחאת ההורים

מירי,

New member
החינוך הוא ממש לא בחינם.

מבקשת מכולם לזכור איך מממנים את החינוך!
ואם הוא לא בחינם - אז אני רוצה לקבוע!

לדעתי בפורום הזה יש לא מעט שיכולים לממן לימודים פרטיים אם לא היו משלמים מיסים........

נו, באמת.

כמה משמים מס הכנסה בממוצע במשק? 300 ש"ח בחודש? זה נראה לך מספיק כדי לכסות שכר לימוד בחודש לילד אחד? בקושי לחוג וחצי אחה"צ......
שלא לדבר על כך שכספי המסים הולכים גם לעוד מליון דברים (צבא, רווחה וכו' וכו'). את לא מממנת עצמאית את חינוך ילדייך - אפילו לא פסיק קטנצ'יק.

מירי,

New member
החינוך הוא הסעיף השלישי בתקציב.

אני לא משלמת מיסים כי אני לא עובדת- אבל בעלי משלמם ואפילו יותר מ-300 ש"ח.

אבל לא כתבתי על עצמי "לדעתי בפורום הזה יש לא מעט שיכולים לממן לימודים פרטיים אם לא היו משלמים מיסים........"

recordion

New member
אשריך

שאת משלמת כל כך מעט מס הכנסה. רוב העובדים במשק משלמים אלפי שקלים, ואחוזים לא מעטים מהכנסתם. וחלק נכבד מזה הולך (או צריך ללכת) לחינוך.

ואת משלמת את המיסים האלו גם כשעוד אין לך ילדים, וגם אחרי שילדיך יצאו ממסגרת חוק חינוך חובה.

א5נחנו, הציבור העובד מממנים ב-100% את החינוך הציבורי. אף אמריקה לא משלמת את חינוך ילדינו, ואף טייקון לא תורם למשכורות המורים מכיסו הפרטי.

שקדייה

New member
ממש לא אשרייה...

זה לא נורא משמח להיות בעל תלוש שיורידם ממנו 300 ש"ח בלבד למס הכנסה.

אבל התפיסה שלה כאילו "ככה זה"... מכניסה לי עכשיו את כל מה שכתבה בשרשור הזה לפרופורציה לגמרי אחרת... קשה לי מאוד להתייחס עכשיו לדברים שכתבה אם ככה היא מבינה את העולם.

קונצרטו

New member
זולה ? חינם ?

את מיתממת או שכך את באמת חושבת?
המדינה מממנת מכספי המיסים שאני משלמת חינוך שאני יכולה לצרוך בסבסוד, ושאינו מאפשר לי לעבוד ולהתפרנס.
היא תאפשר לי להמשיך ולשלם מיסים ולא לצרוך את אותו חינוך בתנאי שאצרוך חינוך אחר אותו היא תקפיד לא לממן או לסבסד כי כאמור זה לא אותו חינוך אותו היא מוכנה לספק, ההוא שלא מאפשר לי לעבוד....

קונצרטו

New member
והכי חשוב - כמובן, ממנו התחיל כל

הדיון מבחינתי לפחות- חינוך ברמה נמוכה, שעדיף לתלמיד לשהות בביתו עם בייביסיטר מאשר לצרוך אותו.

3תיתי

New member
רמת הידע של הילדים אינה תלויה רק בבתי הספר

ילדים לא גדלים בחלל ריק. ילדים צריכים ללמוד מהוריהם. אם הרמה נמוכה בעינייך, שבי וטפחי את ילדייך בבית, כרצונך. המדינה נותנת לימוד לפי שיקול "דעתה". לא תמיד השיקול הזה מתאים או מספיק. לכן יש בית. הרמה לא מספקת? מלמדים! אין די אמנות? מוסיפים בבית. זה קשה, דורש מחשבה ויצירתיות. אז מה? אין די ידע? מעשירים בידע. זה לא דורש הרבה כסף. זה תפקיד מינימום של הורים.

שקדייה

New member
עם זה אני דווקא לא מסכימה.

הילד שלי אמנם רק בכיתה ב',
אבל אני רואה שהוא כן לומד יפה, וגם עושה בין לבין עוד המון פעילויות יפות, מענינות ומגוונות.
אני בהחלט יכולה להגיד בלב שלם שהוא מקבל בבית הספר גם לימוד וגם חינוך.

kmiki

New member
גם אני

אני נדהמת בכל פעם שאני שומעת דווקא על הערכים שהם רוכשים שם, וכל דבר שאינו ליבה נטו משמח אותי יותר ויותר.
אני מוסיפה לו ערכים שחשובים לי בבית, ואני מתרגשת מכל ערך כזה שאני רואה אותו מבטא כלפי חוץ, כי אני רואה כמה הוא צמא ללמידה ולערכים וזה חשוב לו.
לטעמי, אצלנו לפחות, הם לא לומדים מספיק, וביה"ס לא ערוך לעתות משבר.
המורה שלו נעדרה שבועיים שלמים, והם כמעט לא למדו כלום, שבועיים לא היו שיעורי בית (לא הפריע לי כשלעצמו, רק הדגים כמה המערכת לא יודעת להתמודד עם חריגה מהשגרה), וכל היום רק עסקו במשחקים וכיף, שזה גם סבבה, אבל לא המטרה לשמה הוא הולך לשם. משחקיפ יש לו בבית.

קונצרטו

New member
גם אני לא....

אמנם לא הכל מושלם אבל גם לא הכל גרוע.
זה היה בהתייחסות לתגובתה של מורה שהעידה, לטעמה, על איכות הלימוד בבית הספר

שקדייה

New member
באמת? ומהו תפקידה של המדינה?

לדאוג לך לשירותי בריאות זה כן תפקידה של המדינה?
סליחה, בחרת לעבוד בעבודה שמרוויחים בה משכורת רעב כי את רוצה להיות אמא יותר טובה- סבבה. לבחירה שלך יש מחיר. למה אני מהמיסים שלי צריכה לממן לך ולילדייך שרותי בריאות שעולים בשווים על שורת "דמי בריאות" בתלוש המשכורת שלך?

למה את מצפה לזה מהמדינה?

כשהמערכת בחופש- המערכת בחופש. זו פשוט שירה...
אני חושבת שהבנו כולנו שכשהמערכת בחופש היא בחופש- אנשים מתלוננים על כך שהיא יותר מידי זמן בחופש.

galitpa

New member
לפעמים אנשים מתגלגלים לעבודות/לימודים

לא בגלל מחשבות עתידיות איך הם יהיו כהורים.

יש "סל חינוך" נתון

יש מקצועות ליבה, יש מקצועות נוספים, יש העשרה וכו'.
יש רמת הישגים מצופה מכל שכבת גיל וחומר המותאם לאותה שכבה.
ביה"ס נותנים שירות השכלה לפי הפרמטרים הנ"ל בימי הלמודים. זה מה שהמדינה נותנת.

ההורים שמתרעמים על ימי החופש הרבים לא מתרעמים כי הם חושבים שילדיהם חייבים ימי לימוד נוספים ובלעדיהם הם ישארו בורים ועמי ארצות. לא. הם רוצים שביה"ס ימשיכו ללמד את ילדיהם - כי להם אין סידור לילדים שהוא לא נטל כלכלי נוסף
ואז מנסים לשכנע שבעצם זה לטובת הילד שהוא ישב בכתה כל השנה, למעט שבתות ועוד איזה שבועיים באוגוסט.

אני מבינה קושי של הורים לחפש כל פעם פתרון. אין לי בעיה שהמדינה תממן מסגרות חלופיות לימי החופשים שבהם יהיו כל מה שאפשר להעסיק ילדים. תקראי לזה קייטנות או צהרונים או כל מילה אחרת - בספסור חלקי או מלא של המדינה. בסדר.
אבל -
א. אל תכפו זאת על כלל הילדים. יש הורים שחושבים שילדיהם זקוקים לחופש הזה (גם אם הם מחפשים סדורים) ולכן הפעילויות הללו לא יכנסו תחת הכותרת של "חינוך חובה".

ב. אין קשר למורים. למורים יש את הסכם העבודה שלהם ואלו הימים שהם עובדים. מי שמקנא - שילך ללמוד הוראה.
בדיוק כמו שטבח בצבא עובד שבוע כן ושבוע לא, בדיוק כמו שהמציל עובד עונה בשנה ובדיוק כמו שפועלי הזבל עובדים רק שעה-שעתיים בכל בקר וזהו.
כל אחד ותחום העבודה שלו.

מירי,

New member
את סל החינוך הנתון צריך לשנות!

בלי לשנות את התקציב ובלי להעמיס יותר על ההורים!

recordion

New member
כמה את אישית מוכנה לשלם

כדי לממן קייטנות בשביל אנשים אחרים? הרי את לא צריכה אותן.
כלום, נכון?

אז למה שאני אממן לך ארבעה חודשים בבית כל שנה עם הילדים שלך מהמיסים שלי?

ותזכרי, שאם אני אעבוד רק 8 חודשים בשנה, המיסים שלי לא יכסו אפילו שליש המהשכורת שלך, כי שנתית ארויח הרבה פחות כסף למיסוי, אקנה פחות ויהיה פחות מע"מ וכן הלאה.

לכן ההצעה שלי היא לממן את ה"מסגרות החלופיות" האלו לאנשים עובדים על חשבון אותם שלושה וחצי חודשים שאת לא עובדת - לא בכסף, אלא בעבודה. שאת תעשי כדי שילדים, לפחות עד גיל שבו אפשר להשאיר אותם לבד בלי לסכן אותם, ימצאו במסגרת עם האנשים הכי מתאימים לעבוד עם ילדים (מורים), במתקנים שממילא נבנו כסביבה בטוחה לילדים (בתי ספר), ועם הכי הרבה שקט ורוגע להורים.

And the ones who get screwed

are, of course, the children.
Really, your "vision" for what children's lives should look like (school 365 days a year) is just horrible.

למעלה