לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1843518,435 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים..! לכולנו אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים מצליחים ליישמן ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפנינו אתגרים חדשים. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק...
נבקש לא לפרסם בפורום- פירסום ללא אישור ימחק. גלישה נעימה, ליאת של עדי והפוך עם ראש כפול.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים..! לכולנו אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים מצליחים ליישמן ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפנינו אתגרים חדשים. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק...
נבקש לא לפרסם בפורום- פירסום ללא אישור ימחק. גלישה נעימה, ליאת של עדי והפוך עם ראש כפול.
x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'חגים, חופשים, ומחאת ההורים'
חגים, חופשים, ומחאת ההורים
<< ההודעה הנוכחית
09/12/2012 | 13:17
581
1983
באמת שאני לא יודעת, אין לי מושג מה קורה בשאר העולם, אבל מתקבל לי הרושם שבארץ יש חוסר קשר מוגזם בין החופשים של הילדים ושל ההורים.
אז באמת שלא משנה לי מה קורה במדינות אחרות, ולכן כל מיני דעות של "אבל תראי, במדינה X זה כהה, או בשניה אחרת" לא רלוונטיות עבורי.
מדוע לכל השדים והרוחות, אם נר שמיני של חנוכה יוצא בשבת, אין בי"ס ביום ראשון? למה המורים צריכים עוד יום חופש, על חשבוננו?
לא מבינה, תהרגו אותי, לא מבינה למה כל חג הופך להיות כזה עוול מטורף.
חנוכה אינו חג דתי, אין לי יום חופש אחד מהעבודה, ואני אמורה לשבור את הראש עם עצמי ובעצמי על סידור לילדים.
למה אין שום קורלציה בין ימי החופש שלנו, ושל הילדים.
הרי לאדם ממוצע יש 14 ימי חופשה בשנה, ולחד הוריות/ים למשל, אין כפליים (כי כביכול כשיש שני הורים, אז אפשר לאמר שיש להם ביחד 28 ימי חופש), וכמובן שבמקומות עבודה רבים, אין אפילו את ה14 ימי חופש בשנה, ונתעלם לרגע מהעובדה שאנחנו גם צריכים ימי חופש למטרות אחרות, לא רק בייביסיטר על הילדים.
אז למה אנחנו לא יוצאים במחאה, כמו שיצאנו למחאה על מחירי הקוטג'? כמובן שכוונתי סמלית, כי לא באמת יצאתי למחות על מחירי הקוטג', ידעתי שזה די מיותר, ידעתי שיורידו את המחיר ויעלו אותו בחזרה אחרי יומיים, וזה מה שקרה באמת.
למה אנחנו לא עושים משהו בנדון?
אנסח מחדש, האם אתן/ם בעד מלחמה נגד החופשות המוגזמותש ל מערכת החינוך במדינת ישראל?
אולי נרים את הכפפה ונתחיל לעשות משהו בנדון?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא יכולה לענות לך'
לא יכולה לענות לך
09/12/2012 | 13:25
3
341
את יודעת מה המקצוע שלי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אז מה? התשובה שלך טובה כמו כולם'
אז מה? התשובה שלך טובה כמו כולם
09/12/2012 | 13:36
2
291
את רוצה לתת לי חומר למחשבה? בבקשה, אני לא מתנגדת, אין לי נחרצות, וכמובן שהתלונה שלי אינה מכוונת למורים, אלא למערכת, שאחראית לספק תרון שהולם את שני הצדדים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מה אכתוב'
מה אכתוב
09/12/2012 | 13:42
1
315
שלא יעצבן פה אף אחד? אני נהנית מחופש (מי לא?) ומרוצה מכל יום שיש לנו.
לצערי קיצרו את החופש הגדול, לא מעניין אותי ש"מחזירים" לנו את הימים במהלך השנה.
מעולם לא היתה לי בעיה עם הילדים מן הסתם, כי כשהם בחופש גם אני.

אין לי ספק שהייתי מחזיקה בדעה שלך לולא הייתי מורה-אבל כשהילדים קטנים וחייבים למצוא להם סידור.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'תודה על התמיכה'
תודה על התמיכה
09/12/2012 | 13:46
254
אז בעצם, את רואה עין בעין כמוני, פשוט את נהנית מהמצב, וזה הכי ברור, והייתי אומרת בדיוק כמוך והייתי נהנית מזה.
אז אני לא מצפה ממך כמובן לצאת איתי יד ביד למחאה מול הכנסת...
אבל כן חשוב היה לי לדעת אם יש משהו שיאיר את עיניי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'שאר העולם'
שאר העולם
09/12/2012 | 13:28
13
329
ב"שער העולם" (במקומות רבים) יש סוף שבוע ארוך שבו גם הילדים לא לומדים וגם ההורים לא עובדים. ואז כולם מסדרים את הסידורים שלהם וכו. אצלנו להרבה הורים יש יום חופשי בזמן שהילדים בבית הספר וזה מקטין את מספר ימי החופש החופפים שלהם עם הילדים. אי אפשר לתפוס את המקל משני הקצוות. אם הילדים ילמדו חמישה ימים בשבוע כמו במדינות רבות ב"שאר העולם" יהיו לך פחות ימים ל"סידורים" אבל יותר ימי חופש משותפים. בסך הכל מספר ימי הלימודים של ילדי ישראל חופף פחות או יותר למספר ימי הלימוד של מקומות אחרים. אורך יום הלימודים זה כבר ענין אחר. אצלנו יום הלימודים קצר באופן משמעותי ממקומות שאנחנו רוצים להשתוות אליהם.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
09/12/2012 | 13:35
10
242
בתור התחלה, מה זה זמן לסידורים? הבן שלי מסיים ללמוד בבי"ס ביום שישי ב11.45, מה בדיוק אני אמורה להספיק ב3.45 שעות? זה לא עונה על זה.
וכמו שאמרתי, לא באמת מטריד אותי מה קורה בשאר העולם.
אני רוצה להבין מדוע חנוכה, 8 ימים, מסתיים ביום שבת, והמורים צריכים עוד חופש ביום ראשון.
זה כמובן רק דוגמא, כי תמיד, בכל חופש זה המ שקורה, תמיד גונבים עוד אחד פה ואחד שם, בלי שום הצדקה, ואפס התחשבות בהורים. העובדה שיום הלימודים בארץ כזה קצר, גם היא בעייתית, אבל עדיין סבירה יותר, לעומת הנושא של החופשות.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני לא שומרת מסורת, אבל דווקא'
אני לא שומרת מסורת, אבל דווקא
09/12/2012 | 18:08
9
238
לגבי חנוכה את טועה. מדליקים נר אחרון במוצאי שבת, וזה ערב נר אחרון של חנוכה, כך שכל יום ראשון (עד השקיעה) הוא לפי היהדות היום האחרון של חנוכה.
אין כאן ״אסרו חג״ או יום נוסף.
מה שכן, פעם החופש היה מתחיל רק בנר שני של חנוכה, ובגלל קיצור החופש הגדול האריכו את החופשה של חנוכה ביום אחד בתחילתה.

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'תודה, כבר קיבלתי את ההסבר הזה'
תודה, כבר קיבלתי את ההסבר הזה
09/12/2012 | 18:11
184
וכבר אמרתי (כנראה לא ראית) שאני מקבלת אותו, נקודתית פה לחנוכה, אבל הדיון שלי הוא יותר כללי מרק לדבר על חנוכה.
הוא בופן כללי על גרף מאד לא הגיוני בין ימי עבודת הורים וימי חופשות תלמידים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'רק אני תחת הרושם שתחת "הארכת שנת הלימודים'
רק אני תחת הרושם שתחת "הארכת שנת הלימודים
09/12/2012 | 20:43
7
224
על חשבון החופש הגדול" ה-3.5 ימים האלו.... תוקעים לנו עוד משהו כמו 6-7 ימי חופש מפוזרים ומצנועים היטב לאורך כל השנה?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'כן'
כן
09/12/2012 | 20:48
5
168
שני הצדדים לא פראיירים. החזירו אחד תמורת אחד.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מה זה אחד תמורת אחד?'
מה זה אחד תמורת אחד?
09/12/2012 | 21:01
4
187
הרי כל פעם ה-26 לאוגוסט נופל ביום אחר.
בשנה הראשונה שבה זה נקבע ובסוף בוטל רגע לפני, ה-26 היה יום א'- וזה אמר ללמד שבוע שלם (השם ירחם...).
אז הוחלט שקודם נחזיר חובות, ורק אח"כ נקבל את ההלוואה.
OK...
השנה, השנה הראשונה בה זה ייושם, זה יצא ככה שהיה מדובר בסוף רק ב-3.5 ימים אם אני לא טועה....
אז לפי מה מחזירים?

כל שנה נקבל בהפתעה יומן חופשות אחר בהתאם למה שמתאים ונוח באותה השנה?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא לפי מה שנוח. '
לא לפי מה שנוח.
09/12/2012 | 21:11
135
השנה, למשל, הוסיפו יום לחופשת הפסח. אבל במקום להוסיף ליום האחרון (שכן המימונה זזה ביום בגלל השבת) הוסיפו ביום הראשון לחופש. אם כבר מוסיפים, למה לא ללכת לקראת? או למה לא להוסיף לסופ"ש ארוך?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אכן יום תמורת יום'
אכן יום תמורת יום
09/12/2012 | 22:47
127
אני לא רואה מה האסון אם לא נדע שנתיים מראש אם חופשת פסח תוארך ביום או ביומיים
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'גיברת, זה לטובת הילדים!'
גיברת, זה לטובת הילדים!
09/12/2012 | 23:11
1
52
לצפיה ב-'מה את אומרת...באמת?'
מה את אומרת...באמת?
10/12/2012 | 00:32
44
לצפיה ב-'אף אחד לא האריך את שנת הלימודים'
אף אחד לא האריך את שנת הלימודים
09/12/2012 | 21:11
148
תחזרי לפרסומים. דובר על קיצור החופש הגדול. ומכיוון שמספר ימי הלימודים לא השתנה דחפו חופשים במהלך השנה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הרבה מאוד אנשים כן עובדים בשישי'
הרבה מאוד אנשים כן עובדים בשישי
09/12/2012 | 16:21
178
בד"כ אלה עם שכר פחות מהממוצע,

ואני לא חושבת שהמטרה הסופית היא זמן לסידורים, אלא באמת חופשים שאפשר להנות מהם יחד, ופתרונות של המערכת לתקופות שבין לבין,

כמו צהרונים שפועלים במסגרת בתי הספר (ולמה לא?? המבנה כבר קיים), וקייטנות לחופשים הגדולים.

היתה יוזמה לעבור לשבוע עבודה של 5 ימים, כך שיום ראשון יהיה חופשי.
הלוואי שיצא לפועל!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
09/12/2012 | 18:51
117
לפני שרוב המשק עבר לשבוע עבודה של חמישה ימים, לא היו יותר ימי חופש מאשר כיום.
היו שבועיים בשנה למתחילים לעבוד - שזה 10 ימים כיום ואז 12 יום, אבל בפועל אותם השבועיים, וכך לאורך הדרך.
תמיד היה פער בין ימי החופש לאנשים עובדים וימי החופש בבתי הספר. מה שכן, פעם היה נפוץ יותר שחיים ממכורת אחת, כך שלרוב היה הורה, או פחות סבתא, שטיפלו בחילדים הצעירים בחופשות. פעם גם השאירו ילדים לבד בגיל צעיר יותר, מה שכיום הס מלהזכיר.

המורים ממילא עובדים רק 5 ימים בשבוע, ומצידי שיסגרו את בתי הספר בימי שישי במקום ה"יום החופשי" שמצריך חוגי קרב וכאלה כדי למלא את החללים האלו. בתמורה - לקצר משמעותית את החופשים, וכבר הצעתי פה תכנית איך לקצר בגלגולים הקודמים של הדיון הזה.

רק שכמו שמחאת הדיור לא יצרה דיור בר השגה, וכמו שמחאת הקוטג' לא עזרה לשמור אותו מתחת ל-5 שקלים לגביע, כך מחאת החינוך לא תעזור.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מצטערת, אני לא איתך. הילדים שלי כבר זקוקים'
מצטערת, אני לא איתך. הילדים שלי כבר זקוקים
09/12/2012 | 13:32
28
363
לחופשה ממערכת החינוך.

וסתם לגבי יום ראשון: אצל היהודים, היום מתחיל עם שקיעת החמה. לכן יום ראשון הבא הוא "נר שמיני".
ואגב, השנה נוסף יום חופש לחופשת חנוכה. תמיד למדו ב"נר ראשון". השנה לא. למה? כי הורידו 4 ימים בסוף הקיץ (שממש לא עזרו לאף אחד וארגנו מחדש את החופשות בצורה מזעזעת).
תשמעי, שר החינוך המכובד שלנו קיבל מקום שני או שלישי ברשימה שלו, לא? יש לך הזדמנות להגיב לזה בבחירות הקרובות. תראי לו מה זה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא הבנתי משהו'
לא הבנתי משהו
09/12/2012 | 13:38
27
241
מה זה הילדים שלך זקוקים לחופשה ממערכת החינוך? ואת? קל לך למלא את הצרכים של הילדים שלך עכשיו עד יום שני הבא?
ואם אין לך ימי חופש מהעבודה ואת לא מרוויחה מספיק כסף בשביל לספק להם מסגרת אחרת?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'האם קל למלא את הצרכים של הילדים עד יום שני'
האם קל למלא את הצרכים של הילדים עד יום שני
09/12/2012 | 14:00
5
223
זו שאלה מצויינת.

אפילו פילוסופית.

במובן מסויים - מאד קל. הצרכים שלהם זה לשחק, להיפגש עם חברים, לסדר את הבית, לטגן לביבות, לקשט חנוכיה, וגם לראות טלויזיה ולשחק במחשב.

האם הצרכים שלהם זה לשבת יותר ימים בשנה ולפתור תרגילים בחוברת חשבון? מסופקני
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אז למה ביה"ס בכלל?'
אז למה ביה"ס בכלל?
09/12/2012 | 14:02
4
188
כלומר, אם זו הגישה שלך, אז מה מטרת קיום ביה"ס בכלל? הרי החופשים לא באמת נובעים מתוך מסקנות של איזו ועדה שישבה והבינה שהילדים "זקוקים" למספר מסויים של ימי חופש, ולפי חלוקה הגיונית, אלא זה לפי הדת, חגי ישראל, והחופש הגדול המטורלל הזה.
עכשיו בואי נגיד שהבעיה היא לא בדיוק איך למלא את זהמן של הילדים 8 ימים, מה עם העבודה?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זה לא רק לפי הדת. הדת לא קובעת שפסח מתחיל'
זה לא רק לפי הדת. הדת לא קובעת שפסח מתחיל
09/12/2012 | 14:04
3
164
10 ימים לפני ערב פסח. ועובדה שכולנו עובדים גם בימי "איסרו חג" חוץ ממערכת החינוך.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא הבנת אותי'
לא הבנת אותי
09/12/2012 | 14:09
2
140
אין פה ניסיון להכניס דת לנושא הזה.
הכוונה היתה שאם היה מדובר בבדיקות מדעיות על כמה ימי חופש צריך הילד אחרי X ימי לימודים, החופשים היו מפוזרים בצורה אחרת ממה שהם היום.
היום כל החופשים בנויים לפי החגים הדתיים, או חגי ישראל יותר נכון, וזה מראה לנו שאין בעצם הסבר מדוייק לפי מה החליטו כמה ימי חופש ניתנים בכל חג וחג.
ענתה פה מישהי הסבר, שאם הוא התשובה האמיתית, אז למרות שאני לא מרוצה, אין לי ברירה אלא לקבל, וזה שהנר האחרון והשמיני שהודלק ביום שבת, הוא כביכול מכסה על 24 השעות הבאות, ולכן יום ראשון גם הוא יום חופש.
מעבר לכך, חופשות ארוכות כמו בפסח, ובמיוחד החופש הגדול, לי לא מובנות בכלל.
הרי בסופו של דבר כמעט כולנו מוציאים הון תועפות על מציאת פתרונות, פרט למעטים ביותר שיכולים בצורה זו או אחרת לשלב את הילדים עם חודשיים של עבודה רציפה, ולכן לא ברור לי מדוע אנחנו לא עושים משהו לגבי זה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נראה לי שאת לא הבנת אותי או שלא קראת את '
נראה לי שאת לא הבנת אותי או שלא קראת את
09/12/2012 | 14:33
1
113
התגובה הראשונה שלי אלייך...
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'כנראה שהתגוננתי טרם הזמן'
כנראה שהתגוננתי טרם הזמן
09/12/2012 | 14:38
105
לרגע חששתי שאולי נפגעת מהשימוש שלי בדת כביכול כגורם לחופשות, ולאחרונה, אחרי ויכוח בנושא הדת עם מישהי אחרת, אני קצת פרנואידית...
קראתי אחר כך את תגובתך השניה אליי, רק רציתי לוודא שלא יישתמע (לך או לכל אחד/ת אחר/ת פה בפורום) שכוונתי לכך שהחופשים נקבעים על פי החגיםפ הדתיים, לא היתה בזה כוונת "האשמה" אלא ביקורת נטו על החלוקה הקלולקת (עליה הסכמנו כבר) בחלוקת ימי החופש והפריסה הלא הגיונית.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'להורים לילדים גדולים, שלא צריכים מסגרות בחופש'
להורים לילדים גדולים, שלא צריכים מסגרות בחופש
09/12/2012 | 14:01
183
יותר קל. גם להורים עם עבודה יחסית גמישה - כמוני, למשל - יחסית (יחסית!) יותר קל.
אם את שואלת אותי, אני לגמרי איתך. החופשות מוגזמות, והן מאורגנות באופן לוקה מאוד - חודשיים חופש בקיץ (עם 4 ימים, פחות 4 ימים, זה כבר שולי לחלוטין) זה המון, המון , המון! יותר מדי! לא רק להורים, גם לילדים. הבן האישי לי בחודש האחרון של חופשת הקיץ ממש טיפס על הקירות, ירד מהפסים טוטאלית. רק עם החזרה לבית הספר התחיל קצת לחזור להתנהגות נורמלית. אוגוסט היה אצלנו בבית פשוט בלתי נסבל.
גם 3 שבועות בפסח מבחינתי זה חסר הצדקה. גם - אם עוד לא שמת לב - היומיים של ל"ג בעומר שיש השנה הם תמוהים וחסרי כל סיבה ברורה והגיונית.
ואני אמנם גמישה מבחינת עבודה וככה מצליחה להסתדר עם החופשים המטורפים האלו, אבל אני משלמת על זה מחיר כלכלי. אני לא עובדת באוגוסט, אני כמעט ולא עובדת בספמטבר ואפריל (או מרץ, מתי שנופלת חופשת הפסח). אני יכולה לעשות את זה כי אני פרי-לנסר ואין מי שיעשה לי פרצופים או חלילה יפטר אותי, אבל באותם חודשים אני פשוט לא מקבלת משכורת!
בקיצור - אני איתך. לגמרי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הצעיר שלי כבר צלצל פעמיים מבית הספר בשבועיים'
הצעיר שלי כבר צלצל פעמיים מבית הספר בשבועיים
09/12/2012 | 14:23
19
263
האחרונים עם מחלות מדומות. זה בד"כ הסימן שהוא זקוק לחופשה.
הבכור עשה פרצופים של "אולי אני לא הולך לשיעור האחד הזה שלא ביטלו לי היום?"

אני גם חושבת, כמו הפוך עם ראש גדול, שהחופשות מחולקות לא טוב.
אני ראיתי את זה בעיקר בחופשת סוכות השנה - שהיתה ארוכה מדי ועם הקרבה לחופשת הקיץ זה היה רע. רע מאוד.
אבל אני גם חושבת שכל עוד יש מצד אחד בראשות משרד החינוך פוץ שעסוק רק בחיצוניות פשיסטית (תלבושת! דגל! המנון! עמידה למורה!) ומצד שני יו"ר ארגוני עובדים שלא באמת חושבים קדימה - לא יהיה פה שינוי משמעותי לטובה. בשום תחום שקשור לחינוך. להפך, המצב הולך ומתדרדר ככה, שאני ממש לא מצירה על כל יום שהילדים לא בבית הספר.

וכן, יש לזה מחיר כלכלי. וכן, הוא נהיה יותר קל עם השנים (לי יש רק שניים והצעיר כבר הולך ובא עצמאית). אבל גם אין שום חידוש מבחינת מערכת החינוך: יש אותו מספר ימי חופשה כמו שהיו כשאנחנו היינו ילדים וכשהורינו היו ילדים. ההבדל היחיד הוא מספר השעות שההורים נמצאים מחוץ לבית (שגדל מאוד). ולדעתי, יותר חשוב להוריד את מספר שעות העבודה המקובל למבוגרים מאשר להרחיב את מספר שעות "העבודה" של הילדים.
אבל גם זה לא יקרה.

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ועוד שינוי הוא שפעם יותר אמהות ישבו בבית'
ועוד שינוי הוא שפעם יותר אמהות ישבו בבית
09/12/2012 | 14:32
16
186
חלקן מבחירה, חלקן מנורמה, כי לא כולן היו חייבות לנהל קריירה וזה היה בסדר גמור (ולא, אין כאן ביקורת על נשות הקריירה של ימינו. אני אשת קריירה בעצמי או לפחות הייתי רוצה לראות את עצמי ככזו), וגם כי אולי פעם הצליחו לשרוד עם משכורת אחת.
כשאני, למשל, הייתי ילדה, אמא שלי לא עבדה. היא יצאה לעבודה רק כשהייתי בכיתה ה' ואחי בכיתה ב'. לפני זה היו לה שנתיים-שלוש של לימודי תעודה, שבהם נעזרה בסבא וסבתא שלי. אני אף פעם לא הייתי בקייטנה כי אמא שלי תמיד הייתה בבית בקיץ. אף פעם לא הייתי בצהרון, כי תמיד אמא שלי או סבתא שלי חיכו לי בבית אחרי הגן/בית הספר.
היום רוב הנשים עובדות - מרצון, מכורח, מאילוץ.
הנסיבות השתנו והחיים השתנו, אבל מערכת החינוך לא השתנתה כהוא זה. כאן הבעיה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זה מאוד מוזר. כי כשאני גדלתי, כמעט כל האמהות'
זה מאוד מוזר. כי כשאני גדלתי, כמעט כל האמהות
09/12/2012 | 14:38
14
178
עבדו. אני זוכרת רק ילדה אחת בכתה עם אמא בבית. כשגרנו קצת בארה"ב היה מוזר לראות את כל האמהות שלא עובדות.. נכון שרובן היו מורות או שעבדו רק עד 4 (כולל נסיעה הביתה), אבל עבדו וזו נחשבה "משרה מלאה".

דוקא היום, בעיר הגוש-דנית שלי, אני רואה המון אמהות ש"לוקחות פסק זמן להיות עם הילדים". גם אני עשיתי את זה כשהיו קטנים וגם היום אני לא עובדת פול-טיים ועובדת מהבית.
לעומת זאת, אמא שלי הלכה לעבוד לא בגלל הכסף, אלא כי "צריך לעבוד".
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'כל אותן אלו שהלכו פעם לעבוד כי צריך- היום לא '
כל אותן אלו שהלכו פעם לעבוד כי צריך- היום לא
09/12/2012 | 20:58
13
176
משתלם להן.

אין היום כבר כמעט חיה כזו שנקראת חצי משרה, והנשים האלו שמהשכבה שהולכות לעבוד כי צריך, גם כשהן עובדות משרה מלאה היום- הן פשוט לא מצליחות להצדיק בשכר שלהן את כל ההוצאות השוליות האלו שהעדרן מייצר.

צהרונים עולים בסביבות ה-1000 שקל לילד, מסגרות פרטיות עולות סביב 3000.... מספיק שיש ילד אחד במסגרת פרטית ועוד 2 בחוק חינוך חובה חינם- רק אופס.. שנגמר ב-12:30 וצריך צהרון- ואנחנו ב-5000 ש"ח. נטו שרוב הנשים שיוצאות לעבוד כי צריך- פשוט לא מצליחות להביא הביתה.

מאוד עצוב בעיני...
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אבל זו חשיבה מאוד צרה.'
אבל זו חשיבה מאוד צרה.
09/12/2012 | 21:57
12
152
כשנולד הצעיר היתה לנו שנה+ מאוד קשה כשניהם היו המעון פרטי- סיימנו אותה עם הלשון בחוץ- אבל השנה הזו עברה, ולאחריה המשכתי לעבוד באותו מקום עבודה עוד 11 /12 שנים שכללו תנאים ומשכורת....
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אז את עדיין במצב שמאפשר את זה'
אז את עדיין במצב שמאפשר את זה
10/12/2012 | 00:45
11
142
אבל יש הרבה יותר מידי אנשים במדינה הזו שלא. לא יכולים אפילו לדמיין על לשלוח 2 ילדים למסגרת פרטית.... (וזה לאו דווקא קשור לשרשור, כי מדברים פה על כמות ימי החופש במערכת  הציבורית ועל על מחירי המסגרות הפרטיות או מאיזה גיל מתחילות המסגרות הציבוריות...)

אבל גם משהו פחות דרמטי מ-2 ילדים במסגרת פרטית, נגיד 1 בפרטי ועוד 1 או שניים שצריכים רק צהרון- זה מצב שנמשך כמה שנים, ולפעמים פשוט לא משתלם לנשים לצאת לעבוד בו, כי להרבה אנשים זה אפילו לא להישאר על ה-0, אלא ממש להכנס פה להוצאה.... זה הצהרונים שמממנים את העבודה במקום להיפך- אז מוותרים, וכשזה נמשך כמה שנים יותר מידי- בהרבה מקרים זה נשים שכבר נפלטות ממעגל העבודה...

אני בכלל לא חושבת שזו חשיבה צרה. זו החשביה הכי רחבה שיש. חשיבה שלא לוקחת את עצמי ואת הכמה חברות הטובות שלי כדוגמא- כי אנחנו לא דוגמא. המדינה הזו מורכבת מהרבה אוכלוסיות, וכדאי לייצר מצב שכמה שיותר מהן יהיו יצרניות- זה אינטרס לאומי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אנחנו נישארנו עם תוצאה שלילית.'
אנחנו נישארנו עם תוצאה שלילית.
10/12/2012 | 08:10
10
117
הראיה הצרה היא כשלא רואים כמה שנים קדימה.

ברור לי שבגוש דן יותר קשה, אבל אני בטוחה שגם שם אפשרי.
לצערי אני בכלל לא נמצאת במקום שלך ושל החברות שלך
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'תסכימי איתי שזו החלטה של מצב כלכלי טוב'
תסכימי איתי שזו החלטה של מצב כלכלי טוב
10/12/2012 | 11:34
9
98
יחסית, ושל מעמד סוציואקונומי גבוה.

משפחה בה שני ההורים מרוויחים משכורת מינימום (ובואו לא נצחיק את עצמנו עם הביטוי "המשכורת הממוצעת במשק")- ההחלטה שאת קיבלת היא בלתי אפשרית.
היא אפשרית רק במשפחה בה ההכנסה של הבעל מאפשרת את המרווח הזה.

וגם כקו מחשבה, אני כמובן מסכימה איתך מאוד וחושבת שזה הדבר הנכון לעשות- בסופו של דבר הרי גם אם יש לנו כמה שנים בהן זה לא כלכלי לצאת לעבוד- הרי שתוחלת החיים היום גבוה, ויש לפני כל אישה צעירה עוד עשרות שנות עבודה.... בזמן ששוק העבודה כל הזמן משתנה ומתפתח ומאוד קשה לקפוץ על הרכבת בחזרה אחרי שעומדים כמה שנים בתחנה....
אבל תסכימי איתי שזו ראיה ודפוס חשיבה של אנשים ממעמד סוציואקונומי גבוה יותר? אנשים שלצד הפרוטה שמצויה בכיסם, יש להם לרוב גם איזושהי השכלה וחזון אישי...

זה לא קו מחשבה טריוויאלי בכלל.
ומצוקה זה משהו שלא פותח את האופקים אלא סוגר אותם, גם באופן המחשבה וההתנהלות- הבן אדם עובר לראות את כל החיים דרך החור שבגרוש.

ומכיוון שלצערנו הרב, פלח האוכלוסיה הזה הולך ומתרחב, בעוד הפלח בו אני ואת נמצאות הולך ומצטמטם- בעיני, זו משימה לאומית לאפשר לכמה שיותר אנשים להיות חלק ממעגל העבודה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זה מאוד חלקי "לאפשר לכמה שיותר אנשים להיות'
זה מאוד חלקי "לאפשר לכמה שיותר אנשים להיות
10/12/2012 | 11:38
1
79
חלק ממעגל העבודה". כי ברור היום שחלק גדול ממה שנקרא "שכבת מצוקה" הן משפחות של שני מפרנסים. כך שעבודה פר-סה לא מאפשרת רווחה כלכלית.

צ"ל אם כן: "לאפשר לכמה שיותר אנשים להתפרנס מעבודה ברווחה ובכבוד".
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זה גם נכון...'
זה גם נכון...
10/12/2012 | 12:00
61
כל הקטע הזה של מעמד ה- working poor שהולך ומתרחב פה מיום ליום- זו לדעתי, הבעיה מספר אחת של המדינה שלנו...
הרבה לפני בעיות ביטחון, וחרדים שלא משרתים בצהל וכו'..... זו פשוט חבית אבק שריפה.

אבל עדיין, לייצר תנאים טובים יותר לעבודה באופן כללי, יאפשר לחלק מהאנשים להרוויח יותר, נכון שזה בשוליים יחסית (כי לאחיות ולמורות ולעובדי הרווחה זה לא יעזור.... לצערנו הרב) אבל זה גם משהו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני ממש לא מסכימה איתך '
אני ממש לא מסכימה איתך
10/12/2012 | 15:02
6
107
בשיא ההכנסות שלנו היינו עם הכנסה ממוצעת למשפחה (זה היה לפני שנה), כשקיבלנו את ההחלטה שאני ממשיכה לעבוד לא היינו בשכר מינימום אבל אפילו לא קרובים להכנסה החציונית.....

הצלחנו להגיע ליותר, הרבה בזכות זה שלא יצאתי משוק העבודה.

היום כשאני חוזרת לשוק העבודה (אחרי שנה בבית) אני יכולה להגיד לך שזה אפשרי גם בשכר מינימום- זו ההתחלה, ובלי להתחיל אי אפשר להתקדם. (אני ממש לא באה מהמקומות שאת מייחסת לי, חבל, אבל אפשר להגיע... )
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני לא נכנסת לך לכיס.'
אני לא נכנסת לך לכיס.
10/12/2012 | 15:12
4
89
אבל בראש, את הרי יודעת שאין לך ראש של "אישה במצוקה"- המיינד סט שלך הוא במקום של לדחוף ולהתקדם קדימה.
הרבה מאוד אנשים אין להם את זה....
או שמעולם לא היה (כי לא קיבלו חינוך מתאים, כי אין להם את ההשכלה המתאימה, או כי היה להם את זה אבל איבדו במהלך הדרך...)

אגב, אני לא יודעת מהי הכנסה החציונית. אני חושבת שזה נתון שלא ממהרים לפרסם ובטח לא ששים לדבר עליו. בגלל זה דחפו לנו את הביטוי בלוף הזה "הכנסה ממוצעת במשק"- שזה נתון שאין לו פשוט שום ערך בשיקוף המציאות.
אני נוטה להעריך אגב, שההכנסה החציונית קרובה מאוד לשכר המינימום.
ונשמע לי קצת תמוהה מבחינה מספרית נטו איך 2 בני זוג עם שכר מינימום, מצליחים  לשלוח 2 ילדים למסגרות פרטיות.
הרי 2 מסגרות פרטיות עולות יותר עולות יותר משכר מינימום אחד- זה משאיר את המשפחה עם כמה 4K ש"ח בחודש שאמורים לכסות את כל שאר הוצאות החיים (דיור, חשבונות, מזון,...)- אני לא יודעת איך עושים את זה. אבל שאפו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אפשר! בטח אפשר!'
אפשר! בטח אפשר!
10/12/2012 | 15:31
3
76
כבר אמרתי שאנחנו גרים בנהריה
מעון של ויצו עולה 750 לתינוק ו-570 לפעוט עבור משפחה ששני ההורים מרוויחים שכר מינימום +תינוק+פעוט.......

בלי לבדוק (מהזכרון- ככה בערך) שכר מינימום הוא קצת יותר מחצי השכר החציוני .
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'טוב, זה כבר לא מסגרות פרטיות כמו שכתבת בהתחלה'
טוב, זה כבר לא מסגרות פרטיות כמו שכתבת בהתחלה
10/12/2012 | 15:34
2
27
לצפיה ב-'כן, אבל פה אין בעיה להכניס לשם'
כן, אבל פה אין בעיה להכניס לשם
10/12/2012 | 21:34
1
51
הגדולים היו בפרטי, לפני 12 שנים שילמתי 2800 ש"ח לחודש (לא היה לנו רכב, ולכן גן ויצ"ו לא היה רלוונטי)- שכר מינימום נכון ל- 1999 היה 2797 ש"ח (ואני הרווחתי קצת יותר....).

אז לקחנו החלטה- שאולי נשארו לי מהמשכורת שקלים בודדים (אם תקחי בחשבון חופשות שיש גם בפרטי בעצם לא נשאר לנו הרבה) אבל ידענו שהתנאים והוותק הם להרבה יותר זמן (אם היה מדובר בתקופה יותר ארוכה, היינו שוקלים דרכים אחרות ולא גן פרטי...).
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך. ברגע שצוברים וותק ותנאים, לא '
מסכימה איתך. ברגע שצוברים וותק ותנאים, לא
11/12/2012 | 06:14
43
כדאי לפרוש (כי זה מאוד לא פמיניסטי לחשב שהמשכורת של האמא "הולכת" למטפלת). זה גם לא עניין של צבירת ותק, אלא לצאת משוק העבודה הרווי, ומי מבטיח שתמצאי מקום עבודה אח"כ?
וגם לפני שגני העירייה מגיל שלש לא עלו כסף, היו כאלה שהעדיפו להשאיר בגן פרטי ולא לשלוח לגן עיריה+צהרון, למרות שהחיסכון הוא של כמה מאות שקלים לחודש (ובמרכז כנראה יותר).
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-' כל כך נכון'
כל כך נכון
11/12/2012 | 07:37
5
לצפיה ב-'ועוד שינוי '
ועוד שינוי
09/12/2012 | 21:14
73
הוא שפעם, ילדים עבדו.
לא כעבדים אלא כעוזרים של ההורים. בחנות. בחקלאות. בעסקים הקטנים שאינם קיימים היום. והיה לזה ערך מוסף חינוכי וכלכלי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מסכימה מאוד עם המשפט האחרון שלך'
מסכימה מאוד עם המשפט האחרון שלך
09/12/2012 | 23:28
1
86
בעיני הבעיה העיקרית היא כמות שעות העבודה, וגם העובדה שלרוב האישה היא זו שצריכה לעשות אקרובטיקה עם החופשות/שביתות/מחלות של הילדים, או אפילו עם "סתם" יום לימודים רגיל שמסתיים הרבה יותר מוקדם מהעבודה שלה + פקקים בדרך הביתה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'וכמו שאני תמיד טוענת, הבעיה העיקרית היא תנאי'
וכמו שאני תמיד טוענת, הבעיה העיקרית היא תנאי
10/12/2012 | 06:09
70
העבודה. לא חושבת שבהכרח כמות שעות העבודה. דווקא המגזר שטוענים עליו שהוא סוג של עבדים מודרניים, הוא לא ממש עבד, שכן סכ"ה יש תגמול כספי, וגם לא פעם יש בו גמישות. אבל, וזה כן נכון גם לאותו "מגזר", פעם אם עבדת במקום עבודה, ידעת שיש לך לאן לחזור. היום זה לא מובן מאליו.
אבל, אני גם קצת מסכימה עם נועה. עושה רושם שלפעמים כשאתה רחוק מהבית קצת יותר קל. כשהגדולה נולדה למדתי פעמיים בשבוע עד מאוחר יחסית, וגם עבדתי בערבים. כשהאמצעי נולד צמצמתי את השעות, וכשהקטנה נולדת עבדתי עוד פחות בערבים. לקח לי כשלוש שנים להוסיף לעצמי פעם בשבוע עבודה בערב ובערך באותו זמן "להשתחרר" ללא הקטנה, דבר שנראה לי שיש יותר נשים שעובדות יותר שעות ביום שעושות (למשל, סתם לצאת לחוג פעם בשבוע). אולי אני טועה, אבל ככה זה נראה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ביה"ס אינו בייבי-סיטר של הילדים'
ביה"ס אינו בייבי-סיטר של הילדים
09/12/2012 | 13:52
231
288
הוא נותן שירות בימי הלמודים וזהו. הוא לא ילד את הילדים ולא אמור לטפל בהם כשההורים עובדים.
יש ימי לימוד בחינם - ובשאר הימים ההורים אמורים למצוא סידור, בתשלום או לא

(נכון. אני מורה.  אבל גם אם לא הייתי מורה הייתי מסכימה עם מה שכתבתי לעיל + המחשבה שלי שלא הכל זה כסף. הילדים זקוקים לחופש הזה. אני עוד זוכרת את עצמי כילדה).
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'את יכולה למתן את הכעס שלך, אין פה התקפה'
את יכולה למתן את הכעס שלך, אין פה התקפה
09/12/2012 | 13:58
159
216
הילדים זקוקים לחופשה? יקירתי, לכל ילד ממוצע מספיק לקבל 4 ימי חופש לפני שהוא כבר מוכן לחזור לשגרה, ובמיוחד הילדים הקטנים בגנים, ובכיתות הנמוכות - א,ב.
אין שום הצדקה לחופשה של 8 ימים סביב חג חנוכה.
מעבר לכך, העובדה שאת מורה סביר להניח שלא מאפשרת לך להבין את ה"חוויה" של הורים שאינם מורים, ואף פעם אין להם חופשים ביחד עם הילדים שלהם, את פשוט לא אובייקטיבית לסיטואציה עצמה.
בטח שאת רואה שלילדים שלך טוב עם זה, כי אמא בחופש כשהם בחופש.
אמא, לא כמוני, שרצה ומג'נגלת את הסידור, וגם כשאיתם, עונה לטלפוניםן שקשורים לעבודה, ושולחת מיילים ועוסקת בעוד דברים, כי אין לה ימי חופש אז היא עושה מעין חצי חצי שכזה.
אין לי בעיה לקבל תשובות שמסבירות לי מדוע אני לא צוסקת, אבל התשובה שלך לא היתה כזו, היא באה ממקום מתגונן, וחבל.
תרצי להאיר את עיניי במשהו? את מוזמנת.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני לא יודעת איך את "קוראת" כעס'
אני לא יודעת איך את "קוראת" כעס
09/12/2012 | 14:30
158
180
כי לא היה אפילו שמץ של כעס בדבריי. אפילו לא טיפונת של כעס.
אני באמת ובתמים חושבת שפעמים ההורים די מתעלקים על מערכת החינוך כאילו היא אמורה לגדל ולחנך ולטפל בילדים (וכאן ברשותך אני חורגת מהשאלה הראשונית שלך).
ילדים מדברים בוטות ומתנהגים באלימות? זה כי המורים לא יודעים לחנך.  הילד שלי לא מצליח באנגלית/מתמטיקה? זה כי המורים לא יודעים ללמד וכו'. ואפה האחריות ההורית? אין.
היום הורים רוצים שמישהו יגדל להם את הילדים (שוב, לא אלייך הכוונה. אבל בכללי יש הרגשה כזו).   שהילד ישב מול איזה שהוא מרקע, שילך לחברים/חוגים, שהמורים יתנו הרבה ש"ב כדי שיהיה עסוק והכי חשוב : שלא יערבו אותנו בש"ב של הילד. אין לנו זמן לזה ואת ביה"ס סיימנו ב"ה מזמן.....
וגם כאן : אני עובד. יש לי ילדים שאני הבאתי לעולם ואני זקוק לשמרטפות בחינם מטעם המדינה. אז שביה"ס יהיה פעיל וישמרטף.
ואני אומרת : לא.  זה לא תפקיד ביה"ס להשגיח על הילדים של אף אחד מאיתנו. הוא לא נועד לזה. הוא נותן שירות מסויים ובימים מסויימים. בכל שאר השעות של אחה"צ, סופי השבוע והחופשים : האחריות היא על ההורים.

אז אני מבינה את הקושי האובייקטיבי ונכון שלי זה הרבה יותר קל.  אבל אני לא חושבת שתשובתי היתה שונה אם הייתי עוסקת במקצוע אחר.
לדוגמא : ההורים בביה"ס של ילדיי משביתים לאחר החג את ביה"ס לזמן בלתי מוגבל.  אני לא אשלח את ילדיי. צריך למצוא סדורים? בסדר. נמצא.  

מה שכן : ניתן לנסות לאגן מתנ"סים וכדו' שיפעילו קייטנות חגים/חופשים. ככה שתהיה מסגרת לילדים שהוריהם חפצים בכך.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא נכון'
לא נכון
09/12/2012 | 14:46
144
148
אני לא צריכה בייבי סיטר, זה לא שימי החופש הם ימים שאמורים להיות מוגדרים כחופשה, הם באמצע שנת הלימודים, שנת לימודים מספטמבר עד יוני אמורה להיות שנה מלאה.
באם היו מוצאים לנכון, פדגוגית להגדיר טווח מסודר של זמנים שילדים זקוקים לחופשה, ונאמר שמוצאים 3 מועדים בשנה, בהם כלל הילדים יצאו לחופשה של שבוע כי זה תורם להם, הייתי אומרת ניחה, אבל פה מדובר בחופש שהבסיס שלה תמוה מבחינתי, זה על בסיס חג, שאינו אפילו חג דתי, והאנשים היחידם שמקבלים חופשה שזמם זה של השנה אלה עובדי בתי הספר ומערכת החינוך, לא ברור לי מי קבע שדווקא אוכלוסיה זו זקוקה לחופש של 8 ימים בחודש דצמבר, ואנחנו לא, ולכן אנחנו משלמים מחיר כדי שלכם יהיה חופש.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אז את אומרת בעצם'
אז את אומרת בעצם
09/12/2012 | 15:20
143
136
שלא מפריע לך שימי החופשה נופלים בזמן שלך אין חופשה - רק שהיית רוצה שהם יהיו מסודרים שלא לפי חג? לא ממש הבנתי.
אני בעד שתהיה חופשת קיץ של חודשיים + חופשת חורף של חודש וכמובן חופשה בחגים.   וכיון שכבר יש חנוכה בחורף - אז יש "חופשת חורף" בחנוכה.
אגב, חנוכה הוא חג דתי בהחלט - למרות שהוא מחכמים. נכון שאין בעיה לעשות בו כל מלאכה, מבחינה דתית.

יחד עם את, את מצרה על כך שאוכלוסיית המורים מקבלת חופשה באופן שונה ואולי נרחב מדי לשאר העובדים. בסדר.
כל אוכלוסיית עובדים ותנאיה. גם אני מצרה על כך שעובדי חברת החשמל מקבלים חשמל בחינם, ושעובדי מדינה אחרים מקבלים הוצאות רכב ושעובדים אחרים מקבלים בכלל רכב/טלפון מהעבודה ועוד....
מה לעשות? התחומים פתוחים וכל אחד בחר את המקצוע שלו בעיניים פקוחות : כשהוא יודע מה מציעים תנאי העבודה.

אני אישית יכולה לומר לך שאני זקוקה לחופשה הזו - בעיקר לצורך העבודה שלי. יש לארגן ולבדוק עבודות ומבחנים לקראת התעודות, לבנות מבחנים חדשים בנושאים שונים (שום דבר לא מן המוכן) ועוד.
אני לא מתלוננת - זו העבודה שלי. אלו התנאים שלה. לך יש תנאים אחרים בעבודה שלי אין. ככה זה.
אני כמורה לא אמורה לוותר על תנאי העסקה שלי רק כדי למצוא סידור לילדים של אחרים.
ולא תהיה לי התנגדות אגב שכולם לא יעבדו בחנוכה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'האם תנאי עבודה הם משהו שכתוב באבן?'
האם תנאי עבודה הם משהו שכתוב באבן?
09/12/2012 | 16:34
1
119
את שואלת מה לעשות,
ופותחת השרשור טוענת שיש לבחון את שינוי תנאי העבודה מסיבות כאלה ואחרות,
היא טוענת שבין השאר הן אינן משרתות את טובת הילדים, ומציעה דרכים לפתור את זה.

נכון שככה זה, ככה זה עכשיו - ורוצים שזה לא יהיה יותר ככה. זה הכל.

גם עובדי חברת החשמל אינם נהנים מחשמל ללא הגבלה - יש להם מכסה שאחריה הם משלמים, ובע"ה גם המכסה הזו תבוטל.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בהחלט חקוקים באבן.'
בהחלט חקוקים באבן.
09/12/2012 | 21:58
83
הרעת תנאים אסורה על-פי חוק וטוב שכך!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
09/12/2012 | 17:40
80
107
מפריע לי שבעוד שלי יש 14 ימי חופשה בשנה בממוצע, לילדים שלי יש כ90 ימי חופשה בשנה.
מפריע לי שבהתחשב שבסופו של דבר מרבית האוכלוסיה נאלצת לפנות לקייטנות יקרות מאד, במיוחד בחופשים הארוכים (סוכות, פסח והחופש הגדול), זה מראה שלמרבית האוכלוסיה אין פתרון אמיתי לבעיה הזו, אז למה במקום שנוציא הון על הדברים האלה, המדינה אינה דואגת לסידור קבוע שיכיל את הבעיה של ההוירם?
לפי התארויה שלך, את רוצה שמתוך 12 חודשים בשנה, הילדים ילמדו רק 8 חודשים (חודשיים בקיץ, חודש בחורף, כמעט חודש בפסח ועוד כל הקטנים) כלומר שליש מהשנה ההורה צריך למצוא פתרון חלופי? מוזר לי.
אני לא מצרה על החופשות של המורים, אני מצרה על ההתנהלות השגויה של משרד החינוך. אם המורים צריכים זמן לטובת מבחנים/הכנות וכדומה, שיקצו לכם יותר זמן בתשלום, שיקצו יותר מורים (ברור לי שהכל בעייתי אחרת זה היה נעשה, אבל אני מאמינה שכהורים אנחנו חייבים לדרוש את זה כי זה יותר קריטי לטעמי מאש הרבה דברים אחרים שהמדינה מקצה להם משאבים), ואפילו הייתי מעדיפה לשלם משהו סלי טובת זה, במקם למצוא עצמי משלמת הות עתק למסגרות פרטיות.
העבודה שלי בסכנה אם אני אקח את כל החופשים (מזכירה לה שהגעתי לחישוב של 90 ימי חופש שנה כשלי יש 14 לפי חוק), רק כדי שיהה לך זמן לבדוק מחנים. את באמת חושבת שלא יכלו למצא פתרון יותר טוב? האם לא יכלו להעסיק סטודנטים להוראה לבדיקת מבחנים בבי ספר? האם לא יכלו להקצות לך שעות "מאחורי הקלעם" ולהביא עוד מורים מקצועיים? למה אני צריכה לשלם אקסטרה על "משחקים של פעם", במקום שיתמשו בכסף הזה להביא מורה למקצוע יותר חשוב, כדי שהורה של המקצוע החשוב הזה תוכל לבדוק מבחנים, ולא תצטרך חופשת חנוכה עבור זה.
עכיו, אם לטענתך את "עובדת כל החופש", מה עושים ילדיך? מי מטפל בהם ושומר עליהם? לא היית רוצה שיוגדר לך זמן עבוד לא בכיתה, כך שהילדים שלך לא יצטרכו לעבור למסגרת שונה כשישחופש לכל ביה"ס על מנת שאמא תוכל לבדוק מבחנים ולהכין תעודות?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בסופו של דבר הכל מתחיל ונגמר בכסף'
בסופו של דבר הכל מתחיל ונגמר בכסף
09/12/2012 | 17:58
73
125
לא באמת חשוב אם הילדים זקוקים לעוד שעות למודים במקום החופש (כי הם לא) -חשובה הנוחות והשקולים הכלכליים של ההורים.
את מצפה מהמדינה לממן תעסוקת ילדים בימי החופש : אני מסכימה לזה (אם יש תקציב - ואין) אבל מבקשת שאם זה יצא לפועל זה יהיה עבור הורים עובדים שחפצים בכך, בספסוד כזה או אחר. לא משהו שהוא חובה - כי עבור הילדים הפרטיים שלי אני רוצה חופש (כן, גם עבור הקטנים).
גם היום יש כל מיני קייטנות-מתנ"ס או יוזמות פרטיות במחירים נוחים מאד (וגם כאן רואים הורים שמעדיפים לשלוח לקייטנות מיוחדות ויקרות להחריד. יש ויש).

לגבי המורה עצמו : אי אפשר לקנות זמן בכסף. לא תמיד. ביממה יש 24 שעות.
אני יכולה להעיד על עצמי אני באה מאורגנת לשעור, אין לי בד"כ בעיות משמעת ואעפ"כ אני מגיעה הביתה מותשת.  ולמרות "אופק חדש" המורים הם סוג של עובדי קבלן עם שעות מינימום. יש את המשרה + הספקים שחייבים לעמוד בהם (מחוץ לשעות העבודה בפועל).

דבר נוסף שאין להתעלם ממנו הוא שעבודת המורה מאד שוחקת ולא כזו מזהירה. אחד הפתויים הרציניים להשאר במקצוע אלו החופשים. בלי זה - מורים טובים ומקועיים יברחו מהר מאד למקצועות שיש בהם יותר שכר ופחות כאב-ראש.
לא סתם רוב המורים הן מורות.
אני נמצאת בחדרי מורי ויש הבדל ענק בין מורה שחוזר מחופשה למורה שכבר מלמד 3 חודשים.  אני כהורה לא רוצה מורים עייפים ויגעים לילדיי....  ככה שהחופשות הללו מעולות גם למורים וגם לתלמידים. וההורים כמו שמשלמים על מעונות ושילמו על גנים ומשלמים על חוגים אולי ישלמו על אוניברסיטה - ימצאו סידור בתשלום.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני רוצה שאת הפעילות המסובסדת הזו יעשו המורים'
אני רוצה שאת הפעילות המסובסדת הזו יעשו המורים
09/12/2012 | 22:05
72
109
למה לא?
אני גם לא רוצה רופאים עייפים ואחיות עייפות.

וכן! שגם המורות עם כל הכבוד יעבדו כמקובל במשק.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מה שמורים יעשו, זה לא קשור.'
מה שמורים יעשו, זה לא קשור.
09/12/2012 | 22:07
68
122
האם את רוצה שיהיו פחות חופשות לילדים?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'עד כיתה ב- בהחלט!'
עד כיתה ב- בהחלט!
09/12/2012 | 22:09
62
121
אין סיבה לחופשות ארוכות בגנים ובכיתות הצעירות, החופשות חייבות להיות דיפרנציאליות עם הגיל- כמו המעבר מהיסודי לחט"ב אבל יותר.....
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מה?!??!?? מה ההגיון?'
מה?!??!?? מה ההגיון?
09/12/2012 | 22:12
37
129
ילדים צעירים, שצריכים לזוז, לחקור את סביבתם ולהתפתח - המקום המתאים להם הוא לשבת בכיתה כל היום?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מי אמר שלמידה חייבת להיות בישיבה?'
מי אמר שלמידה חייבת להיות בישיבה?
09/12/2012 | 22:13
36
91
מי אמר שהם חייבים ללמוד?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אז מה הם אמורים לעשות אם לא ללמוד?!'
אז מה הם אמורים לעשות אם לא ללמוד?!
09/12/2012 | 22:37
35
102
המורים אינם שמרטפים.      אז יבואו ילדים לביה"ס והמורים יהיו  "צוות הווי ובידור" רק כי להורים של הילדים זה מתאים?!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ישירו יותר, יקראו יותר, יציירו יותר.'
ישירו יותר, יקראו יותר, יציירו יותר.
09/12/2012 | 22:46
7
84
יקשיבו למוסיקה, יעשו יותר ספורט- להמשיך או שאני מובנת?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הפעילות שילדים עושים בקייטנות'
הפעילות שילדים עושים בקייטנות
10/12/2012 | 06:10
6
87
או פעילות מקבילה שההורים שלהם לוקחים אותם אליה (פעילויות ספורט למיניהן, ביקור במוזאונים, ביקור בלונה פארק, בילוי בפארק, טיולים, בריכה, ים, וכו') הם בדיוק הפעילויות שמורה לא מסוגלת לעשות עם כיתה של 30 ילדים, ומדריכי קייטנה בני עשרים כ-ן מסוגלים לעשות עם קבוצה של ילדים (שלרוב קטנה מ-20 ילדים). זה המצב. אני לא רואה את המורה של הבת שלי מובילה שיעור ספורט, לוקחת את הילדים לבריכה, או כל דבר אחר בעצם שלא דורש מהילדים לשבת יפה בכיתה. היא פשוט לא מסוגלת לזה מבחינה פיזית, ואני לא רואה קשר בין זה לבין התפקיד שבו בחרה ואליו הוכשרה, שאותו היא מבצעת בכלל לא רע - ללמד תלמידים בכיתה, לדאוג שהם יידעו את החומר (ואם יש בעיות, ליצור קשר עם ההורים, וכו'), וכו'.
לסגור ילדים בכיתה בקיץ (כששוב, בעיניי לסגור את הילדים בכיתה זו הדרך היחידה שמורה ממוצעת אחת יכולה להשתלט על 30 תלמידים) זה בעיניי, בפשטות מלאה, לעשות להם עוול.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מה יש למדריכי קייטנה שאין למורים?'
מה יש למדריכי קייטנה שאין למורים?
10/12/2012 | 10:50
5
57
נסיון בעבודה עם ילדים? הצחקת אותי. רובם תיכוניסטים בחופש, בעצמם היו ילדים לא מזמן.
בני ה-20 הם חיילים. לא מדריכים בקייטנות.

מורה לא יכולה לשמור על ילדים בהפסקה? היא עושה את זה כחלק מתפקידה. להשגיח שילדים לא יפגעו ממתקנים? היא עושה את זה. לעשות עם הילדים עבודת יצירה? היא עושה את זה. לשיר אתם שיר? רוב המורות עושות את זה, למשל כשהן מכינות טקסים.

אולי גם להפעיל כתה של 40 ילד במסגרת בית הספר כבד עליהן? אז למה משרד החינוך מחייב אותן?

הלוואי! שמדריכי קייטנות היו מנוסים כמו מורים בתחום החינוכי ובתחום הפעלת ילדים. רובם הרבה פחות מזה, ועל כל הכסף שהורים משקיעים בקייטנות הם מקבלים השגחה לקויה ופחות בטיחותית מבית ספר, בסביבה יותר מסוכנת לילדים, וזה לפני שיצאו למוזיאון (שמורה משום מה יכולה לעשות במהלך שנת הלימודים), להצגה, לצעידה עם הילדים (עושים בבית הספר של הבת שלי) ולפעילויות נוספות.

כן, כשבית הספר עובד למוד קייטנה, צריך כוח עזר נוסף. למשל - אותם תיכוניסטים שעובדים בקייטנות - אבל תחת השגחת מורה שמכירה את ילדי הכיתה שלה. ואפשר להעזר במורי הקבלן, במקום במהלך כל השנה שעתיים בשבוע אז בתקופות קייטנה ליותר שעות - הורים ישמחו לשלם את ה-300 שקל (או כמה שזה השנה) ואף כפול במקום אלפים לקייטנה של שבועיים מתוך תשעה שבועות רצופים של חופש (שבחגים בכלל אין).

המורה של הבת שלך לא צריכה להוביל שיעורי ספורט - יש מורים לספורט בבי הספר. היא לא צריכה לעשות את כל פעילויות הקייטנה, כמו שאינה מלמדת את כל המקצועות - לכל מורה על פי נטיותיה יוקצו פעילויות של יצירה, הקשבה פעילה למוזיקה, משחקי קופסה, משחקים-של-פעם וכדומה. והן עדיין יעשו את כל זה בצורה צקצועית יותר מאשר מדריכי קייטנה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'What they have is youth and energy'
What they have is youth and energy
10/12/2012 | 20:34
4
38
There is no need for the teachers in this scenario - the same young people can both teach art,
games, and do all the sport and energetic activities outside which are a very major part
of summer activities. The teachers simply are not needed there, and will not add anything.
In school, going to different places is not done on a regular basis, and usually requires
additional help, like parents, etc. In camp, it is done on a very regular basis, there are
qualified swim instructors, etc.
I have no problem with subsidized camp - I think it is good, and I send my children
to camp in community centers - I just don't think the teachers fit in anywhere here.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ופחות נסיון חיים'
ופחות נסיון חיים
11/12/2012 | 14:57
3
23
ופחות הכשרה לעבוד עם ילדים
ופחות נסיון בעבודה עם ילדים
ובהשגחת אנשים שאיטן לי מושג מי הם, למעט השם על הצ'ק. אין פיקוח (מי מבטיח לי שלא מסתובבים שם פדופילים?), לרוב בתנאי פחות טובים ממה שיש בבית הספר.
אין לי בעיה שלקייטנה בבית הספר יצורפו צעירים נמרצים שירוצו עם הילדים, ביקוח המורות. ביתר השעות - שיפעילו אותם מורים, בכיתות ממוזגות סביב שולחנות ולא על הדשא חצי בשמש בשטח הקייטנה שעולה כמעט אלף שקל לשבוע.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'So mandate screening and supervision on the '
So mandate screening and supervision on the
11/12/2012 | 20:15
2
14
instructors (though that is usually done anyway) - it still doesn't require the teachers.
And no, sitting in class around tables is not a better solution - it is much much worse, and what
I am trying to avoid.
Don't you want your kids to have a life?
Do you really want to take summer away from them? Isn't it bad enough you've (not you personally - society) taken pretty much
everything else?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בקייטנות פרטיות'
בקייטנות פרטיות
11/12/2012 | 20:37
1
21
מי עושה את סינון המדריכים?
מי מפקח עליהם?
למי הם פונים כשיש בעיה?
את יכולה לסמוך שהכל בסדר בשטח אני לא בטוחה.

וכן, כשעושים שעת יצירה, שעת סיפור, שעת האזנה למוזיקה - אני מעדיפה שזה יהיה בכיתה עם מזגן ולא תחת עץ שלא נותן צל מלא (וחם). לא חייבים לשבת ליד שולחנות כשלא צריך אותם למשימה. מזיזים אותם לקיר, או בונים שולחן משותף לכולם יחד באמצע החדר. עושים את זה כל השנה. גם בקייטנה אפשר.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'Do you think your child'
Do you think your child
11/12/2012 | 20:47
20
would prefer to sit inside, too?
Does your child complain about being outside in the summer?
There is some time in camp where the children are inside, of course - but usually
because that is the best place to do the specific activity (e.g. a gym with special facilities, a kitchen
for cooking, etc) - not because that is a better place for the children to be.
The reason to put kids in a room is that that is the easiest way to watch them - not
that that is the best thing for them. The best thing for them is to be outside. If it's hot - water
activities are really good, etc.
Have you heard of the word fun?
When you imagine children having fun, do you imagine them sitting in an air-conditioned classroom?
I sure don't.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני לא יודעת איזה גילאים את מלמדת...'
אני לא יודעת איזה גילאים את מלמדת...
10/12/2012 | 01:10
25
114
אבל אם כמורה את מכירה רק 2 פורמים:
1. ישיבה זקופה בכיתה, עם ספרים ומחברות פתוחים.
2. צוות הווי ובידור.

אז זה עצוב מאוד.

הבן שלי בכיתה ב' ואני יכולה לספר שהם עושים בכיתה כל כך הרבה מעבר ללמידה פרונטלית מתישה- הם לומדים ומתנסים וחויים המון דברים- תוך כדי למידה מעשית, סדנאות, בפנים ובחוץ, ליד שולחן או על השטיח..... באמת.. אינספור סוגים של פעילויות חוויתיות ומהנות מאוד (למרות שעל הדרך לומדים משהו, רחמנא לצלן).

עצם העובדה שאת כמורה מתחייסת ללימודים כאל איזה עונש נוראי, זה עצוב. כי זה אומר שזה מה שאת חושבת על מה שאת נותנת....

וזה רק לגבי כיתות א', ב'...
מה לגבי ילדי הגן? גם להם לדעתך עדיף להיות זרוקים בשעמום שבועות בבית במקום ללכת לגן?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'את יוצאת מנקודת הנחה שהחלופה לבית הספר'
את יוצאת מנקודת הנחה שהחלופה לבית הספר
10/12/2012 | 06:15
22
104
היא שעמום בבית. למה שזו תהיה החלופה? מי שמשגיח עליהם (הרי מישהו חייב להשגיח עליהם) יכול לקחת אותם לגן משחקים, לטיול, לבריכה, לשחק איתם, לקחת אותם לחברים, וכו' - זה פחות טוב מגן?
גם הבת שלי בכיתה ב', ובחיי שהיא מעדיפה בהרבה את הטיולים המשפחתיים שלנו על פני הפעילויות החוויתיות המהנות בבית הספר, שאפעס, לא כל כך מהנות מבחינתה. גם את הקייטנות היא מעדיפה על בית הספר, במיוחד כשהיא בוחרת את התחום של הקייטנה. נכון, זה עולה כסף, ואולי צריך לסבסד את זה איכשהו - אבל מה הקשר לבית הספר ולתפקיד המורה?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'חלופות'
חלופות
10/12/2012 | 12:05
5
61
תראי לי חלופות שלא עולות כסף (שאין), או משביתות את אחד ההורים מעבודה. וזה כשאפשר בכלל לקחת חופש כדי להיות עם הילדים. להרבה אנשים ההתעקשות הזאת לקחת את החופש כשהילדים בחופש עלולה לעלות במשרה. במיוחד במקום עבודה שבו הרבה הורים (טוב, אמהות) לילדים קטנים.

רוב ההורים כאן (ובכלל) היו רוצים לעשות עם הילדים שלהם דברים מעניינים כל יום מהחופש - לקחת להצגות, ללונה פארקים, לבריכה, לטיולים. הרוב אפילו לא סובלים מסתם לצאת לגן השעשועים הקרוב לבית. אבל כך או כך, רוב הזמן אי אפשר להקדיש רק לילדים. גם כשהורה לא עובד יש קניות, בשולים, נקיון הבית, וצריך כמה דקות לנפש, אפילו הן מול תכנית טלויזיה מטומטמת.

כך שרוב החופש, תרצי או לא, הוא שעמום לילדים. עיסוק בפעילויות שלא מעניינות אותן, או התקעות מול מסכים. במיוחד כשהחופש הזה נמשך עוד ועוד (ועוד ועוד), כשהחברים לא זמינים כי לא כולם גרים קרוב, וחלק יוצאים לימי כיף עם ההורים דווקא ביום שאתה משתעמם בבית, ואמא שלך לא יודעת לגזור וליצור כל כך יפה כמו המורה (שמה לעשות, עושה את זה שנה אחרי שנה ורוכשת מיומנות), ובכלל, היא רוצה לנקות את הבית, לבשל, לעשות כביסה וזה מ-ש-ע-מם?

אכן, הטיול המשפחתי הוא יותר כיף מטיול כתה., אבל כשהוא קורה פעם בחודש, לא יום אחרי יום במשך חודשיים. הוא בעל ערך מוסף כשיודעים מספיק כדי להכניס תכנים חינוכיים ולא לשלוח את הילדים לחפש מה לעשות ולשבת בצל עם ספר או להפוך בשר על האש. הוא יותר כיף כשהפעילות מעניינת גם לקטנים וגם לגדולים (ולא שבן ה-15 נוהם שאין מה לעשות כשבן ה-4 צוהל על הנדנדה).

וזה עוד לפני האפשרות הכלכלית שלרוב האנשים אין. לא כולם יכולים לא לעבוד חודש ועדיין לממן הפעלות מעניינות כל יום מאותו חודש. במיוחד שיש ארבעה כאלו (פחות או יותר) כל שנה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'חולקת על דעתך.'
חולקת על דעתך.
10/12/2012 | 12:17
4
68
ילדים מסוגלים להעסיק את עצמם נהדר בחופש. אני תמיד דאגתי שיהיו בבית חומרי יצירה. הילדים, כל אחד בתורו, יצרו, קישטו, בנו. ילדים יכולים לקרוא, לשחק במחשב, לשחק במשחקים שלהם, להפעיל את הדמיון. אני סבורה, שרק ילדים שאף פעם לא איפשרו להם, לא מסוגלים להעסיק את עצמם נהדר, בפעילויות רבות ערך.
לא צריך לדעת ליצור ולגזור נורא יפה. אני יודעת ליצור, ואת יודעת לבשל, וגם זו יצירה. וגם הליכה לסופר, יכולה להיות בללוי נחמד ומלמד, עבור ילדים. כנ"ל השתתפות בתחזוקת הבית ובניקיון.

אין כל בעיה ליצור תכנים חינוכיים לטיול. בכל כך הרבה אתרי אינטרנט חינמיים, ובעיתוני סופ"ש אינטרנטיים וזמינים, יש הצעות לטיולים, כולל סקירה קצרה של הסטוריה, וטבע האזור. ואם רוצים, אז מגגלים עוד קצת ויודעים אפילו יותר. רק מה? זה דורש מאמץ ונכונות.

אני גם לא רואה כזה נזק בהתקעות מול מסכים. מה, לא ישבנו וראינו את "גיין אייר" בפעם ה-300? שלא לדבר על האיים האבודים? ואיזה נזק נגרם לנו? מה שכן, צריך לדעת לכוון ילדים לעסוק בפעילויות עם ערך מוסף. בקיצור, מה לעשות? צריך להתאמץ כדי שהילדים גם יתפתחו וגם יהנו. ואם ישתעממו, זה מצויין! כי ככה ילמדו להעסיק את עצמם. לא חייבים חברה כל הזמן. לא חייבים שמישהו יהיה צוות הווי ובידור. להפך. וכך, אפילו השיעמום הופך ליתרון חינוכי. בהחלט לא צריך לממן הפעלות מעניינות בכל יום. הליכה לסיפריה לא עולה. טיול בשדה או ברחבי העיר, לא עולה אגורה. משחק בצותא, גם לא בדיוק יקר. הכל דורש יצירתיות ונכונות. לא כסף ולא כשרונות מיוחדים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מגיל מסוים - את צודקת'
מגיל מסוים - את צודקת
10/12/2012 | 13:16
3
52
לא בגיל צעיר.
עד גיל מסוים יכול להיות מסוכן להשאיר ילד ללא השגחה. את לא חייבת להפעיל, אבל חייבת שיהיה מבוגר נוכח כלשהו. מבוגר מיומן יכול להשגיח על 20 ואפילו יותר ילדים בסביבה שמתאימה ובטיחותית לילדים (כמו בית הספר), אבל במשפחה ממוצעת הוא עושה את זה ל-1-3 ילדים בלבד, וזה בזבוז משאבים משווע.

יש ילדים שאגן יודעים להעסיק את עצמם. חלק ממש מגיל צעיר. יש כאלו שלא. עצוב, נכון, אבל אלו הילדים שמשתעממים כשהם לבד. חלק מהם אפילו לא יגידו את זה, אבל ירגישו כך.

גם "הפעלות" כמו לעזור לאמא לנקות, לבשל או ללכת לסופר יכולות להיות נחמדות - פעם ב-, לא כל יום. כשזה כל התפריט מהר מאוד עוברים לקייטנת מסכים. אני אתך - זה לא בהכרח מזיק, אבל כשזה כל תפריט העניין? מה לעשות שרוב הילדים לא מתעניינים בנגינה, או ביצירה, או בספורט במידה שתמלא להם חופש ארוך.

לא כל הורה יכול ללמד. זו מיומנות שלא לכולם יש, ולא לכולם נכונות לפתח או לאסוף חומר. יש אנשים שבחופש, (בגלל הפרעת אישיות, אבל נפוצה) רוצים לנוח, מקסימום להסיע את המשפחה ואז "תעזבו אותי". לכן לא כל הורה יכול להיות מורה, וגם אלו שיכולים לא בהכרח מעוניינים בהום סקולינג או משקיעים מי יודע מה בחופשות של הילדים.

כמה הורים לוקחים ילדים לגן שעשועים רק כדי "שלא יבלגנו את הבית", או ללונה פארק כדי שלא יגידו שהם לא עושים למען הילדים, או כדי שהילדים יעמדו בתחרות מול ילדים אחרים? וכמה מתקשים לממן את הדברים האלו, או חושבים שיותר חשוב סמארטפון משני לילות במלון עם ארוחת בוקר?

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'טוב, את מדברת עם אמא מזניחה'
טוב, את מדברת עם אמא מזניחה
10/12/2012 | 16:07
2
62
כי אני לא לוקחת ללונה פארק. לא נוסעים לבתי מלון. אי אפשר גם לקטר שהילדים מסכנים ומוזנחים וגם להזניח אותם. מה לעשות? טיפוח ילדים הוא עבודה קשה. ריצות למוזיאונים לא תמיד כשבא לך, הכנת טיולים, כשיותר נוח לשכב בבית ולגהק ברעש. אנשים כאלה הם בעיה, לא ממוצע סביר ורצוי. ואני לא רואה בסיבה סבירה לקצר חופשות, רק בשל התנהלות בעייתית. זה בכלל לא קשור ללהתאמת חופשות לימי חופש של ההורים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הבעיה היא'
הבעיה היא
10/12/2012 | 16:31
1
33
שהאנשים הלא מטפחים בעליל שכיחים הרבה יותר מאשר הורים כמוך.
והשאלה היא לאיזה הורים צריכה מערכת החינוך להתיחס כשהיא קובעת מה יהיה טוב לילדים - לאלו שמטפחים כמוך, או למכנה משותף נמוך (ושכיח) יותר.
והשאלה היא למה שכבות שקשה להן להתקיים (עם מיקור חוץ או עם כל סידור אחר לילדים למשך עשרות ימים בשנה)) צריכים לפרנס מורים שיושבים 4 חודשים בשנה בבית.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני מסתכלת על החופשות, רק מתוך'
אני מסתכלת על החופשות, רק מתוך
10/12/2012 | 16:59
47
תפיסה, שהן טובות וחיוניות לילדים. לא לוקחת בחשבון את התשלום למורים.ובחופש הגדול יש להם השתלמויות. הם לא לגמרי בחופש. כאן הוצגה דרישה, לא לסידור זול לילדים, כי אם שילמדו יותר ימים ע"ח חופשות. לכך אני מתנגדת.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא, אני יוצאת מנקודת הנחה שונה...'
לא, אני יוצאת מנקודת הנחה שונה...
10/12/2012 | 12:07
15
99
נקודת ההנחה שאני יוצאת ממנה היא שיש בסיס, ושיש מעליו שכבות.

לא לכולם יש אפשרות לצאת לטייל עם הילדים (מכל מיני מגבלות, פיזיות, כלכליות, הפרש גילאים בעייתי או סתם חוסר מסוגלות,)
לא לכולם יש את האפשרות לקחת את הילדים לבריכה- זה בילוי שעולה למשפחה באיזור ה-200 שקל....

אני מסתכלת על מערכת החינוך כמערכת שאמורה לתת את הבסיס הרחב ביותר כדי לצמצם פערים, כדי שכשהדור של הילדים שלנו יהפוך למנוע של המדינה הזו, יהיו בו אחוז נמוך יותר של חסרי יכולת וחסרי מסוגלות .
מעל הבסיס הרחב הזה, מי שיש לו אפשרויות יותר רחבות- בבקשה, יממש את האפשרויות האלו כראות עיניו וכשיקול דעתו- אבל מי שאין לו את האפשרויות האלו- שגם לילדים שלו תהיה הזדמנות.

קצת מעציב אותי לראות שאנשים שטוב להם ומרווח להם, לא מצליחים לראות קצת מה קורה מסביב.

יש הרבה מאוד משפחות בארץ שכמות החופשים ההיסטרית הזו משאירה את אחד ההורים מחוץ למעגל העבודה.
יש הרבה משפחות בארץ שאין באפשרותן לתת לילדים את כל ההעשרה וכל הפעילויות החוויתיות האלו שמוצעות פה (ומוצעות בצדק- ברור שזה יותר כייף ויותר מעשיר לסוע עם המשפחה לטיול מאשר ללכת לבית ספר).

רוצים צדק חברתי? זה צדק חברתי. הרבה יותר מעוד שקל או פחות שקל במחיר של הקוטג'.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נח להתלות בחופשות, כבעיה בשוק העבודה'
נח להתלות בחופשות, כבעיה בשוק העבודה
10/12/2012 | 12:23
12
90
אבל תסתכלי קצת מה קורה עם אנשים מגיל 40 (והגיל במגמת ירידה). את רואה אנשים בעלי ותק, שאין להם ילדים קטנים? אין בעית חופשות. אין גם בעית מילואים, כי הם קיבלו פטור. ואותם לא לוקחים לעבודה. אצל הצעירים זורקים את הסיבה בילדים הקטנים ובחופשות ה"מרובות" והמילואים, כמובן. ואצל המבוגרים (קצת) יותר? כי ככה.

מי שלא מסוגל לטייל עם ילדיו. מסוגל לעשות איתם עיסת נייר מעיתונים ישנים. (יש חינמונים. לא יקר). מי שלא מסוגל לעשות עיסת נייר, מסוגל לשתול בעציצים ולגדל שעועית וחומוס. מי שלא מסוגל, יכול לשיר עם הילדים, לקרוא להם, לשחק איתן במשחקי קופסא או בחידות טריוויה או במחשב. לכל פעילות יש ערך רב, רק צריך רצון ומוטיבציה.

העשרה לא תמיד עולה הרבה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני לא נתלית על שום דבר....'
אני לא נתלית על שום דבר....
10/12/2012 | 13:53
11
86
אני לא טוענת שזו הבעיה הבלעדית בשוק העבודה.
יש הרבה בעיות.
ועל כל אחת מהבעיות שעולות אפשר להגיד "נו, אפשר להיתלות בזה, יש עוד הרבה בעיות אחרות".....

לגבי המסוגלות להיות ולהפעיל את הילדים, לא התכוונתי אך ורק למגבלות כלכליות. (גם, אבל לא רק..) יש הרבה אנשים שפשוט, מה לעשות, הם לא "הורי השנה", אין להם את המודעות או הסבלנות, או שמטופלים ביותר מידי ילדים...

תשמעי, אני חייבת להודות שעם כל המודעות וכל האהבה שלי להפעלת הילדים (מאוד אוהבת גם לעשות איתם כל מיני יצירות, גם לעבוד בגינה, גם לבשל ובכלל.... להיות איתם) כשיש תינוקת קטנה בבית- יש שלבים שבהם פשוט אי אפשר לעשות כלום. אז אני עדיין במקום שיש לי קצת יותר כח וקומון סנס להתגבר על זה ככה או אחרת- יש אנשים שהחיים פשוט גדולים עליהם. וזה הרבה מאוד אנשים. וצריך להתחשב, אם לא בהם (כי אני מבינה שאין בליבך טיפת חמלה כלפיהם..) אז בילדים שלהם.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'יש מיקור חוץ. '
יש מיקור חוץ.
10/12/2012 | 14:09
10
86
והוא לא חייב להיות יקר. סבתא, דודה...
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בסדר...'
בסדר...
10/12/2012 | 14:17
16
לצפיה ב-'וכאילו לסבתא אין מה לעשות בחיים חוץ מלשעשע'
וכאילו לסבתא אין מה לעשות בחיים חוץ מלשעשע
10/12/2012 | 14:33
6
85
את הנכדים שלה 90 ימים בשנה.
והדודה היא בכלל איזו היפית שלא עושה כלום כל היום ורק מחכה שיפלו לה אחיינים כדי שהיא תוכל להסביר להם את ההבדל בין יונה לבין צוצלת.
וזה בהנחה שהיא בכלל גרה במרחק סביר.
באמת שאני לא מצליח להבין את התגובות פה....
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני הבאתי ילדים, לא לעולם ריק.'
אני הבאתי ילדים, לא לעולם ריק.
10/12/2012 | 16:00
5
103
כן! הדודה של הילדים לימדה את ההבדל בין יונה וצוצלת, ואני לימדתי את ילדיה את ההבדל בין אוצלוט לקרקל. וכן! אמי עזרה לנו הרבה מאד עם הילדים כשהיו קטנים ונזקקו להשגחה. אני משגיחה עכשיו עליה. באמת שאינני מצליחה להבין לאן אתה חותר. אם אין תמיכה סביבתית, אין אחים גדולים ואין כסף, לא מביאים עוד ילדים. זו חלק מאחריות ההורים. בטח לא כולאים אותם בבתי ספר מסיבה זו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הוא חותר לכך שלא כולם ברי מזל כמוך.'
הוא חותר לכך שלא כולם ברי מזל כמוך.
10/12/2012 | 16:09
3
105
ואחרי שהוא מגיע לנקודה הזו, הוא ממשיך לחתור לנקודה הבאה- בה הוא מעלה תהיה איך אפשר להיות כל כך אטומים למצוקות של אנשים אחרים.

אבל הוא חותר וחותר וחותר....... ולא מגיע לשום מקום.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'סליחה, ובמה מתבטא '
סליחה, ובמה מתבטא
10/12/2012 | 17:02
2
117
הלב הרחום והחנון שלך למצוקת אחרים מלבד נפנוף חוזר ונשנה בתפקידך החשוב נורא ובכסף שיש לך?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'יופי תיתי.... באמת מקסים מצידך. כרגיל.'
יופי תיתי.... באמת מקסים מצידך. כרגיל.
10/12/2012 | 20:56
1
108
מה שיפה, זה שתמיד נורא קל לאתר אצלך את הנקודה בה את מבינה שנגמר לך הטיעון, ולכן את עוברת פשוט להשליך טינופת לכל עבר.

אז כן יקירתי, יש עולם שלם (טיפש, חסר יכולת בסיסית לתכנן את חייו ופתאטי... אבל עדיין, קיים) שאינו את, שיר והדודוק שלכם.... ועם כל עליבותו של העולם הזה, ושל הפרטים הקטנים שמרכיבים אותו- לדעתי הקטנה ובלתי נחשבת- כן צריכה להיות פינה חמה בלב להכיל גם אותו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'למיטב זכרוני, הדרך שלך להכיל, היתה '
למיטב זכרוני, הדרך שלך להכיל, היתה
10/12/2012 | 21:21
108
אני מבינה שלאשת היי-טק מתוחכמת,מכילה ומתחשבת מותר להשליך עלי טינופת. אני מבינה גם, שלי זה אסור. אולי כי אני לא עושה מתוך "אמפטיה, הבנה והכלה"
כמותך. אני די גאה בזה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'Not everyone has that option.'
Not everyone has that option.
11/12/2012 | 01:08
1
50
And to suggest if you don't have that option, or a lot of money, you shouldn't bring kids into this world, well... I don't even
know how to respond to that.
Incredible.

Instead of finding societal solutions to people's problems (e.g. subsidizing camp or daycare), you are saying "Tough, that's your
problem! Shouldn't have brought children into this world!"
Is that really how you think society should handle these issues?
And do you really think people will stop having children because they are not rich or have a large family?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני אומרת, שפתרון לבעעיה של'
אני אומרת, שפתרון לבעעיה של
11/12/2012 | 06:59
52
ההפרש בין חופשות הילדים וחופשות ההורים לא צריך לבוא ע"י תוספת ימי לימודים, כי החופשות טובות לילדים.  אין לי שום בעיה עם סבסוד קייטנות.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'But I talked about subsidizing camp'
But I talked about subsidizing camp
10/12/2012 | 20:58
1
28
And the pool is the one thing that costs money that is mentioned in what I said - let's change it to
the beach, OK?
The playground and the park don't cost money.
Going to friends doesn't cost money.
Playing at home with your siblings or friends or whoever doesn't cost money -
you can play a whole lot of games with a piece of paper and pencil,
etc.
You can pretend, etc.
The only thing that is needed is someone to watch the kids - and that
can be subsidized.
You know how many kids mention "recess" as their favorite part of school?
You know why that is? Because that is what they are SUPPOSED to be doing
at this age. Not sitting in class and doing work 365 days a year.
Sure, education is important - but so is playing outside with your friends,
making up things, and having time to do what you like and want.
The only things I don't see fitting in here are school and teachers.
Community centers, on the other hand, seem to fit in perfectly.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'it's not all about the money...'
it's not all about the money...
10/12/2012 | 21:14
46
הפערים הם לא רק בסעיף הכלכלי... אלא גם בסעיף התפישתי, בתפקוד ההורי.. לא לכולם יש את המודעות הזו של להפעיל את הילדים, לספק גירויים , לייצר עניין- גם פה יש פערים.

דבר שני, אף אחד לא שואף שהילדים ילמדו 365 יום בשנה- אבל גם 90 ימי חופש זה מוגזם.

וכן, יש גם את האלמנט של הבייביסיטר- שעבור הרבה מאוד משפחות , 90 יום זה משהו שאי אפשר לעמוד בו, פשוט אי אפשר.... ולדעתי המערכת צריכה לתת את המענה גם לזה.

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מי דיבר על ישיבה זקופה?!'
מי דיבר על ישיבה זקופה?!
10/12/2012 | 09:17
1
98
הגבתי לנאמר שהם יבואו לא כדי ללמוד - אז לאיזה צורך כן יבואו?
ומורה הוא אדם מקצועי שאמור לדעת ללמד ולהעשיר את הידע של תלמידיו, בהתאם לתכנית מוכתבת מראש.
זה יכול להיות בהמון דרכים אבל המטרה היא אחת : לימוד.
לפי המוצע כאן רק המורים לחינוך גופני והמורים לאמנות ישארו בביה"ס בחופשים.
מה יעשו שאר המורים? ילמדו. את יכולה לדבר על לימוד בדרך חוויתית. אני מניחה שהרבה מאד מורים מנסים ללכת לכיוון הזה - אבל לא נשקר לעצמנו.   לפעמים זה לא ניתן.    יש תרגולים, יש התמודדות עם חומר ויש עוד אלמנטים + 30 ילדים בכתה.

לימוד הוא לא עונש נוראי - אבל באמת שכחתם איך זה להיות ילדים? האם יש להשוות בין חופש והרפיה מלחצים למצב למידה שבו אתה מחוייב לחוקים (לא תמיד טבעיים), לצלצולים , עבודה בלתי פוסקת לפי זמנים ואינטרקציה עם אנשים/ילדים שלא תמיד בחרת להיות איתם?
חופש הוא זמן להרפיה, זמן להתעסק בדברים שלא נוגעים בהם בד"כ, זמן גם להתאמן בארגון הזמן הפרטי שלך - בלי שמישהו יכתיב עבורך.

לי יש ילדי גן בבית. בשבת ובחופשים - הם לא משתעממים ולא מחפשים את עצמם ויודעים נהדר להעסיק את עצמם.  לא כל הזמן צריכים להיות במסגרת.   ונכון שאני בבית - אבל הם יכולים להשאר עם שמרטפית או אצל סבתא ולא ירגישו "זרוקים" ודי יהנ מהעניין.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך לכל אורך השרשור'
מסכימה איתך לכל אורך השרשור
10/12/2012 | 10:33
12
לצפיה ב-'רק לימוד בהוראה פרונטאלית הוא לימוד?'
רק לימוד בהוראה פרונטאלית הוא לימוד?
10/12/2012 | 12:11
12
לצפיה ב-'ומה קורה בב'?'
ומה קורה בב'?
09/12/2012 | 22:28
23
108
אני ממש חשתי את הקפיצה ההתפתחותית אחרי כל חופשה. גם בגנים. ומה קורה עם מי שלא רוצה להשאיר ילדים לבד בבין ג' ל-ד'? ואלה שבהא עדיין זקוקים להשגחה ופיקוח? בקיצור, לך ב' נראה זמן ראוי. לי בכלל לא ולמישהו אחר, אולי בחטיבה.  ומה עם צהרונים בגנים מגיל 3? לפחות עד 7 בערב. לא כולם חוזרים ב-4 הביתה.

יש אגב גנים ובתי ספר כאלה. חיידרים של בנים במגזר החרדי (חוזרים הביתה ב-6), ובקרב עולים מברית המועצות לשעבר. וזה אפילו לא יקר... מבחינתי, זה מוקצה מחמת המיאוס. אני ילדתי ילדים, כדי לגדל אותם, לחנך אותם וללמד אותם.

מצטערת, אני קוראת כאן על אמא שלא מסוגלת ללמד ולתרגל עם בנה חומר של כיתה א', לא מצליחה למצוא לו מורים פרטיים ראויים, הבת בגנון מאבדת עשתונות כשהיא בבית. והפתרון הנחשק? לתקוע את כל הילדים בלי חופשות בבית הספר ובגנים. למי שכל כך לא מסתדר עם הילדים שלו, יש פתרון, ואפילו זול. פנימיה. אמנם לא לומדים שם כל יום כל השנה, וזה חמור, אבל לפחות המטרד התובעני מסולק מהבית.

יש פרק זמן יותר קשה ותובעני מבחינת ההורים. הוא מסתיים בסבבות כיתה ג-ד במרבית המשפחות, עם מנעד גמישויות. יש ילדים שיכולים להגיע הביתה ולהמתין להורה שיחזור אחרי שעה או יותר, ויש כאלה שלא. פרק הזמן הזה, גורר הוצאות על שמרטפים, מטפלות וצהרונים. זה חלק מתחשיב הגידול של ילדים. אם היתה קריאה להקל על ההורים העובדים בקשר להוצאות השמרטפות, עוד הייתי מבינה. אבל לבטל את החופשות כי איזו אמא לא מסתדרת עם הילדים שלה? איזה אבסורד נורא.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הילדים שלך אולי שונים.'
הילדים שלך אולי שונים.
09/12/2012 | 22:36
22
105
ו-ב יכול להיות ג או סוף הגן חובה, ממש נתתי כיתה שרירותית אי שם בסוף השכבה הצעירה....

איזו אמא לא מסתדרת? אנשים צריכים מסגרת וילדים עוד יותר- מעטים הם האנשים שמצליחים לעבוד רק מהבית, הם צריכים שעה להגיע לעבודה ושעה שבה העבודה מסתיימת.
ילדים ככל שהם צעירים יותר צריכים את המסגרת הזו יותר- הם צריכים את החברים שלהם, וככל שהם צעירים יותר הם זקוקים לנו ההורים להפגיש בינהם, אבל כשההורים עובדים בשעות משעות שונות- קשה עד בלתי אפשרי להפגיש יותר מ-3 ילדים יחד- לרוב הילדים הצעירים זה חסר! כשהם גדלים הם כבר 'עושים את זה לבד', זה בכלל לא קשור ביכולת שלי עם הילדים- ולא! אני לא יכולה ללמדאת ילדי! רוב ההורים (אפילו מורות) לא מצליחים במשימה הזו, היא גם לא מומלצת!!!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'למה לא מומלצת?'
למה לא מומלצת?
09/12/2012 | 22:48
21
91
תלמדי תפירה, תלמדי טיפוח עציצים. הורים תמיד מלמדים את הילדים שלהם. ואם יש בייביסיטר לילד קטן, היא לא יכולה לקבל חבר? (היא תתוגמל בכך, שהילד ילד לחבר ב"משמרת שלה" ולה יהיה שקט).

אצלך ילד בגנון איבד את העשתונות בגלל חופשות? נשמע לי הזוי.

ועדיין לא הבנתי, איך בכך שתקצרי או תבטלי חופשות, הילד יפגש אחר"צ יותר עם חברים. להפך, חופשה היא זמן מאד מתאים למפגש. יום אצלי-יום אצל חבר. זה עוזר גם להורים וכיף והתנסות חיונית לילדים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הילד יישאר במסגרת עם הילדים האחרים.'
הילד יישאר במסגרת עם הילדים האחרים.
09/12/2012 | 22:53
1
74
לא דיברתי על אחה"צ - אלא על סדר היום.

אצלי לא איבדו עשתונות,כי החופשה בגנון היתה מינימלית (חוץ
מהקטנה שכבר היו לה 2 אחים לשגע...)- אני "פשוט" שילמתי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בסדר, שילמת '
בסדר, שילמת
09/12/2012 | 23:01
59
כמו ששילמת על חיתולים ובייביגרואים. זה חלק מהצרכים של ילדים קטנים. ומי שלא עובד  או עובד חלקית, מטפל בבית. והילדים  לרוב לא מאבדים עשתונות.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'את מלמדת את הבת שלך ריקוד?'
את מלמדת את הבת שלך ריקוד?
09/12/2012 | 23:10
18
77
או נגינה על גיטרה? או .....
למה את לא עושה את זה?

אני לא מדברת על חברה של ילד או שניים- אני מדברת על קבוצה של זעטוטים מתרוצצים ביחד בין מתקנים שמתאימים להם (בטיחותית).
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'טוב, במקרה... אולי עדיף לא לשאול אותי...'
טוב, במקרה... אולי עדיף לא לשאול אותי...
09/12/2012 | 23:19
17
85
כן. מלמדת. ומה שאני לא מסוגלת ללמד, אני לוקחת מיקור חוץ. אבל לא מצפה שהמיקור יבוא אלי הביתה לדאוג שתתאמן, או שתעשה את התרגילים שניתנו.
עיקר העבודה נעשה באימונים בבית, והם לחלוטין נעשים בעזרת בני הבית. זה נופל בעיקר עלי. השיעור הוא טיפה בים מבחינת הלימוד, לעומת האימונים. ואני גם מלמדת חומר של בית הספר וגם תכשיטנות וציור ולומדת ביחד פיתוחה (שרות דואטים) ותאוריה של המוסיקה.

לא רוצה קבוצה של זעטוטים מתרוצצים יחד בבית. אף פעם לא הסכמתי לדבר כזה. לא מתאים לי. עם יותר חופשות, בלי יותר חופשות. לא בשבילי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'את לא מלמדת.'
את לא מלמדת.
09/12/2012 | 23:27
1
67
את עוזרת לה לתרגל- לא יותר.
ומה אם הבת שלך היתה רוצה לשחק כדורעף? או שחיה צורנית? או חשבונאות פיננסית?

הורים שמשלמים כבר מיסים, רוצים לקבל תמורה ולא לשלפ כפל תשלום למיקור חוץ.

אני לא יודעת איך הילדים שלך, שלי הכי אהבו לרוץ עם עוד 20 ילדים כמה שנראה לי חסר מטרה  (הם לא היו היחידים- עובדה היו עם כ"א מהם עוד 19...) וגם לי לא מתאים בדירונת שלי- בדיוק בשביל זה הם צריכים להשאר במסגרת החינוכית.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא, לא. '
לא, לא.
09/12/2012 | 23:44
66
במקרה, לימדתי פסנתר, גיטרה, קלרינט, בלט, שחיה.(מלבד בלט ומעט מוסיקה, אין לי מושג בשום דבר שלימדתי. אני לא מנגנת בפסנתר, גיטרה או קלרינט) קשה להסביר. זה לא "עזרה בתירגול". לא סתם אני יושבת כבר שנה שביעית בשיעורי הגיטרה. לא סתם ישבתי חמש שנים בשיעורי פסנתר.

ואם הבת היתה רוצה לשחק כדורעף? אבוי, נראה לי שהייתי נאלצת ללמוד ללמד גם את זה. מזל שלא, כי אני לא מחבבת משחקי כדור.
הילדים שלי נשלחים לבית הספר בין השאר, כדי להנות מאינטרקציות חברתיות, שאין אפשרות לתת בבית. לכן אני לא בעד הום-סקולינג. דאגתי לאינטרקציות חברתיות מסוג שונה, גם בחוגים. (הכוונה לאינטרקציות יותר "המוניות" ממה שאני מסכימה שיהיו בביתי)אצל הבנים, זה היה בעיקר בתזמורת. אצל שיר עכשיו, זה בעיקר בהרכב גיטרות.

אבל לא חושבת שצמצום ימי חופשה שאכן יעלה את מס' השעות, בהן יש אינטרקציה חברתית "המונית", עדיף על הפעילות השקטה יותר או בחברה שניתן לברור, או בכמות ילדים קטנה יותר, אם בכלל. יש חשיבות גם בכך, והחופשות נותנות הזדמנות לכך. ללימוד מההורים, למשחק עם חבר יחיד (או לפחות מעט), עם חברים שאינם מהסביבה. עם משפחה.  

אני מוצאת שבחופשות הילדים למדו הרבה יותר דברים, התקדמו מאד גם בחומר הלימודים וגם בחומר שאינו קשור ללימודים. בקיצור, החופשות ממש חיוניות מכל בחינה. אני תמיד מצטערת כשהן מסתיימות.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'או אפילו תחליט שהיא מעוניינת לשיר '
או אפילו תחליט שהיא מעוניינת לשיר
09/12/2012 | 23:36
14
65
פופ מזרחי או רוק כבד.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'יש לי נגן רוק כבד בבית.'
יש לי נגן רוק כבד בבית.
09/12/2012 | 23:53
13
73
שהוא ילמד אותה. ופופ מזרחי? אהוד בנאי נחשב? כי זה כבר קורה...
כשהיו דברים שלא יכולתי ללמד, כמו להעיר הערות על מנגינה מאד מסובכת, ואין לשפר, גוייס החייל, שהוא נגן נפלא, והעיר הערות, נתן ביקורת. תהיה בעיה בחשבונאות? תגוייס הדודה, זו שלמדה מנהל עסקים. אני לא צריכה שמורים ילמדו את הילדים שלי להתנדב. בשביל זה יש להם בית מחנך. אם יש קשיים, הבית מתגייס לעזור, כולל מיקור חוץ עת הצורך. הילדים הם שלנו. האחריות עלינו. אנחנו לא רק חייבים את זה הורים. אנחנו רוצים את זה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-' אהוד בנאי אפילו לא קרוב (זה פופ ישראלי)'
אהוד בנאי אפילו לא קרוב (זה פופ ישראלי)
10/12/2012 | 08:37
12
59
אז יש לך משפחה ענפה, ברור לך שזה מקרה פרטי?
גם את הפרטיים שלי אני יכולה לא לשלוח ל-12 שנות לימוד, 12 חודשים ונניח עוד שנה לבגרויות יהיה מספיק אפקטיבי.
אינטרקציה חברתית היא אכן הנושא- אבל אם היא מתקיימת רק חצי שנה (ופחות) בשנה- ומצד אחד ההורים נרשים לעבוד כדי לממן אתהצרכים שלהם ומצד שני אין תמורה מלאה....

למה מערכת החיוך לא יכולה ללמד את הילדים תרבות=מוזיאונים והצגות, למה אין לימודי שירה או ריקוד, למה הספורט לא מפותח?

ואם מוציאים למיקור חוץ- למה את צריכה גם לשלם מיסים?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'סליחה על ההדחפות, אבל מה מיוחד בחינוך?'
סליחה על ההדחפות, אבל מה מיוחד בחינוך?
10/12/2012 | 08:41
10
69
את משלמת מיסים והמערכת הציבורית לא נותנת מענה לכל בעיה רפואית.
את משלמת מיסים והכניסה למוזיאון, לתיאטרון ולקונצרט עולה כסף.
את משלמת מיסים והתחבורה הציבורית לא בחינם.
וכן הלאה וכן הלאה.
המדינה נותנת שירות ברמה מסויימת וכל מי שזקוק ליותר, משלם על זה.

אם בחרו אצלנו לחקות את תרבות העבודה האמריקאית שלא מאפשרת שהות עם הילדים, שיקחו גם את הפן השני - כל אחד דואג לעצמו, וזה כולל את נושא החינוך שהמדינה נותנת ברמה בסיסית בלבד.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'כי אם אני חולה הרופא יטפל בי!'
כי אם אני חולה הרופא יטפל בי!
10/12/2012 | 08:49
9
54
אפילו אי אפשר להשוות בין מה שנותנת הרפואה לבין מה שנותנת מהערכת החינוך.
ויש לי כבישים- ולא אומרים לי שאפר לנסוע בהם רק ביום שני (לתחבורה הציבורית יש מחיר משתמש, אבל בטח לא רק חצי שנה בשנה).

תקציב החינוך הוא הסעיף השלישי בהוצאות הממשלה, למרות שמי שצורך אותו מקבל רק חצי שנה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני מאחל לך לא לבדוק את עניין הרופא'
אני מאחל לך לא לבדוק את עניין הרופא
10/12/2012 | 08:55
8
51
ההנחה שלך שאם את חולה, הרפואה הציבורית תתן לך מענה היא קצת ..... לא יודע איך לכתוב את זה בשרשור שגם כך מעורר המון אמוציות.
לא יודע למה נתפשת דווקא לעניין השעות כמאפיין את רמת השירות, אבל נזרום איתך - גם תחבורה ציבורית עובדת רק בשעות מסויימות, גם התיאטרון לא מגיע לכל מקום ולכן בעצם נמצא במקומות מסויימים אפס ימים בשנה (הוא מסובסד ע"י המדינה), גם ביטוח לאומי עובדים מעט מאד אחרי הצהריים ולא עובדים ביום שישי שהוא יום הסידורים וכו' וכו'. כל שירות של המדינה ניתן ברמה מסויימת ובמקרים רבים יש שירותים פרטיים שנותנים מענה טוב יותר בתשלום.
בכל מקרה, אני מניח שתסכימי שהעניין תקציבי. בשנה הבאה צפוי גירעון אדיר ולכן אם לא יטילו הרבה מאד מיסים חדשים, אין מאיפה לממן את המיליארדים שדרושים ליישום התוכנית שלך.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בהחלט יש מאיפה לממן.'
בהחלט יש מאיפה לממן.
10/12/2012 | 08:59
7
45
כח האדם כבר קיים ומקבל שכר!!!

כל שרות הוא לא מלא- אלא שמשרד החינוך שמקבל תקציבים כמעט כמו משרד ביטחון (טוב, אני מגזימה, אבל זה התקציב השני אחריו, ההוצאה השלישית) נותן שרות כמו ביטוח לאומי ופחות.

ברור שהעיניין תקציבי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
10/12/2012 | 09:03
6
46
את מצפה שהמורים יוותרו על עשרות ימי חופשה שכיום ניתנים להם?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הזויה שכמוני- כן!'
הזויה שכמוני- כן!
10/12/2012 | 10:19
5
15
לצפיה ב-' היית כותבת מראש שמדובר בשרשור לחנוכה'
היית כותבת מראש שמדובר בשרשור לחנוכה
10/12/2012 | 10:27
4
53
וכל אחד היה כותב על הנס שהוא מצפה שיקרה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זה אפשרי!'
זה אפשרי!
10/12/2012 | 10:32
3
44
גם במקומות פרטיים, כאשר משנים לעיתים תנאים לרעת העובד אין עזיבה המונית....
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'רק במקומות פרטיים זה קורה '
רק במקומות פרטיים זה קורה
10/12/2012 | 10:49
39
תראי על מה יש שביתות במשק בכלל ובמערכת החינוך בפרט. אלו זוטות יחסית למה שאת מציעה.
תיאורטית, אם יבוא ראש ממשלה שמוכן להשבתה של מערכת החינוך לחודשים ארוכים ולשביתות הזדהות של ההסתדרות שיהפכו את החיים לבלתי נסבלים וללחצים מתוך המפלגה (ראשי ערים, יחצנים בשכר, חברי מרכז וכו'), אז באמת אפשר להוריד בבת אחת עשרות ימי חופש לעשרות אלפי מורים ולקוות לטוב אחרי זה.
לעשות את כל זה בלי להגדיל וגם לא להעלות שכר נשמע לי דמיוני.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'את היית מסכימה שיורידו לך אתימי החופש לחצי'
את היית מסכימה שיורידו לך אתימי החופש לחצי
12/12/2012 | 10:56
1
22
או שיורידו לך במשכורת?

כי זה בעצם מה שאת מבקשת.

אגב - אני ממש לא מורה. וגם לא אהיה לעולם. זה נראה לי המקצוע הכי קשה בעולם. באמת. יותר מהכל.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לי זה קרה.'
לי זה קרה.
12/12/2012 | 20:09
9
היו אירגונים שככה שרדו את המשבר לפני כמה שנים.
כולנו הורדנו ראש בהבנה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'קודם כל, בית הספר כן מעניק תרבות'
קודם כל, בית הספר כן מעניק תרבות
10/12/2012 | 10:44
53
ואני ממש לא חושבת שצריכים להיות לימודי שירה או ריקוד. זה שייך למתנ"ס אחר"צ. בית הספר צריך לתת לימודי ליבה ברמה מצויינת. אחר כך, כל ילד והורה יבחר מה שמתאים לו. אחד ילמד כדורסל, אחד פיתוחה. על ההורים לקחת את הילדים למוזיאונים. זו אחריותם. אני דוקא חושבת שהספורט בסדר. מאד תלוי מורה. יש מורים, כמו שהיה לשיר ביסודי, שנתנו כדור ושהילדים יחנקו. היתה גם מורה ממש טובה, דוקא בכיתות נמוכות, שפשוט לימדה לאהוב התעמלות. היא גרמה להתאמן בבית, מרוב שהיתה נהדרת. יש שעתיים ספורט מסודרות. נראה לי סביר.

אני משלמת עבור מה שאני מקבלת בבית הספר ואת השאר, מה לעשות, מוציאים למיקור חוץ או שלא. אבל אז זה לפי בחירה, בכמות בהמתאימה, עם ה"מיקור" המתאים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ובהחלט קשור מה המורים יעשו.'
ובהחלט קשור מה המורים יעשו.
09/12/2012 | 22:10
4
75
את מצפה מהמדינה לממן תעסוקת ילדים בימי החופש : אני מסכימה לזה (אם יש תקציב - ואין)- אני נתתי אלטרנטיבת תקצוב.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'תקציב יש- השאלה מה מחליטים לעשות בו.'
תקציב יש- השאלה מה מחליטים לעשות בו.
10/12/2012 | 01:25
3
73
והאמת? מוזר לי לשמוע אנשים שלא עובדים או שעובדים כמורים או במשרות חלקיות אחרות שמאפשרות להם להיות בבית עם הילדים שואלים מדוע יש כאלו שמצפים שהמדינה תממן תעסוקה לילדים....

אז זה בערך כמו שמי שעובד משרה מלאה , מרוויח משכורת טובה ישאל- על בסיס מה המורים מצפים שהמדינה תממן להם את כל ההוצאות הרפואיות שלהם?
בחרתם לעבוד חצי שנה בחצי משרה? המשכורת בהתאם. מהמשכורת הזו נגזרים הדמי בריאות הזעומים וסמליים שלכם- תתמודדו. קחו אחריות. אם אתם צריכים משהו שהוא מעבר לאופטלגין וכדורי מציצה לגרון- תשלמו.

אני לא מבינה איך אנשים מצליחים לראות כל הזמן רק את מה שמגיע להם, ואת מה שאכלו ושתו להם ולא מבינים שגם להם יש איזשהו חלק במארג הזה שנקרא אחריות חברתית וערבות הדדית.

אז יש את המגזר הזה שעובד קשה. עם 14 ימי חופש בשנה- זה המגזר שמניע את המשק ומניע את הכלכלה ומממן לכל אלו שבחרו להיות עם הילדים הרבה מאוד שירותים שהם מקבלים.
מאיפה מגיעה ההתנשאות הזו על המגזר המממן?

מצטערת מאוד שזה נשמע (או יותר נכון שהופכים את זה להישמע...) כאילו אני איזו אמא מחורבנת שרק מחפשת להיפטר מהילדים שלה- בזמן שאני מזניחה את הילדים שלי, אני מאפשרה להרבה מאוד משפחות אחרות להתלבט ולקבל החלטה באיזה פורמט מתאים להם לחיות...
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני מקווה שברור לך שאני לגמרי איתך '
אני מקווה שברור לך שאני לגמרי איתך
10/12/2012 | 08:50
1
22
לצפיה ב-'בוודאי '
בוודאי
10/12/2012 | 13:55
40
תראי מה מאחד ימין ושמאל....
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-' '
11/12/2012 | 15:54
6
לצפיה ב-'בכל העולם מקובל שלמערכת החינוך ימי חופשה'
בכל העולם מקובל שלמערכת החינוך ימי חופשה
09/12/2012 | 23:06
2
71
מופלגים.

את עושה טעות כשאת מכוונת את החיצים למורים, זו מערכת החינוך שצריכה לספק פתרונות, הם אפילו לא חייבים להיות יצירתיים, אפשר להעתיק חוקים מבריטניה, למשל, אן ארצות אחרות שעונות על הצרכים של כל הנוגעים בענין.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אבל למה להעתיק?'
אבל למה להעתיק?
10/12/2012 | 12:31
1
37
מי אומר ששם הגיעו לפתרון אידאלי? למה שלא נמציא כאן את הפתרון שלנו?

מערכת החינוך לא יכולה לעשות כלום בלי המורים, מה שמבטיח שכל הדיון הזה עקר. מה שלא תציעי ודורש יותר עבודה ממורים יתקל מייד ב"המורים לא יסכימו" וזהו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אז מה עדיף, להמציא את הגלגל מחדש?'
אז מה עדיף, להמציא את הגלגל מחדש?
11/12/2012 | 10:18
19
למה?

אפשר לבחון את המצב בעולם,
ולהעתיק - כן להעתיק! זה לא תמיד רע,
אז להעתיק את מה שעובד (במקום להתחיל פה בניסויים), זו נקודת התחלה הרבה יותר טובה מאשר להשאיר את המצב כמו שהוא עד שיכנסו וועדות, יעשו פיילוטים לתכניות שנרקחו בוואקום.

גם אמרו שחברות הסלולר לא יסכימו לרפורמה, ולהם יש לובי חזק יותר מהמורים. והסכימו, והיתה רפורמה. זו תבוסתנות שלמה, לטעון שהמורים לא יסכימו. קודם כל, תכנית יול"א קרמה עור וגידים והמערכת הולכת לקראת יישומה, והמורים יסכימו (הם גם יתוגמלו בהתאם).

למה שהמורים לא יסכימו שבחול המועד תפעל מערכת נפרדת מהם שתדריך ילדים? אין שום סיבה כזו. אבל פה מקובעים וחושבים שיש רק פתרון אחד, שהמורים יעשו את הכל, המורים יותר מדי במגננה ובמקום להציע פתרון משלהם הם נוטים להפוך את זה לקרב על ימי החופש שלהם, ונגמר הדיון.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'רגע, אז את חושבת שהילדים צריכים ללמוד'
רגע, אז את חושבת שהילדים צריכים ללמוד
09/12/2012 | 22:03
5
75
במשך החודשיים של הקיץ, כי לך יש רק 14 ימי חופשה? באמת כך נראה לך שעל ילדים להעביר את ילדותם?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא, אבל אפשר להפעיל את בית הספר כמו קייטנה'
לא, אבל אפשר להפעיל את בית הספר כמו קייטנה
10/12/2012 | 13:28
4
49
לפתוח מרכזי פעילות - כיתות ליצירה, כיתות עם מוזיקה להקשבה, שירה, ריקוד, לנצל את החצרות ומגרש הספורט למשחקי כדור, ופעם בשבוע (במימון ההורים) לצאת לפעילות חוץ - מוזיאון, פעילות העשרה, בריכה).
ההבדל? חסכת הוצאות על מקום הפעילות ועל כוח אדם שממילא כבר מקבל משכורת, את נמצאת בסביבה שתוכננה ונבנתה לבטיחות הילדים, ואת חוסכת למשק המון ימי עבודה שהולכים לאיבוד על השגחה על ילד-שניים-שלושה בכל בית. את יכולה להעזר בתיכוניסטים (כחלק ממחויבות אישית או בתשלום) על מנת להקטין מסגרות פעילות. אפילו ילדים בכתה ו' יכולים להפעיל ילדים קטנים בקבוצות קטנות ולזמן קצר.

ובעצם, אפשר להפעיל כזו קייטנה בשבוע האחרון כל חודש (עם אפשרות להורים לא לשלוח ילדים בזמנים כאלו, למי שרוצה להפעיל אותם בעצמו), ולחלק אחרת את ימי הלימוד על פני כל השנה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ומה עם'
ומה עם
10/12/2012 | 16:02
3
44
נסיעות? טיולים? זמן איכות עם המשפחה? ים? ברכה?  הורים רוצים לבלות עם הילדים, זמן איכות.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אל תשכחי שיש בשנה'
אל תשכחי שיש בשנה
10/12/2012 | 16:42
1
43
52 שבתות, ועוד איזה 12 חגים , ואת 12 ימי החופש של ההורים. כמות נכבדת בשביל טיולי משפחה, בריכה וים. שלא לדבר על אחרי הצהרים בשביל זמן איכות עם הילדים.

כולם רוצים לעבוד פחות ולחפוש יותר. גם כשאין ילדים רוצים. אבל כדי שיהיו מספיק מיסים לממן משכורות למורים צריך לעבוד יותר. וכשהכסף הזה משמש כדי שהם ישבו ארבעה חודשים בבית בעוד העובדים מחפשים סידור (ולפעמים גם בכסף אין) לילדים שאי אפשר להשאיר לבד - מותר שזה יקומם.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'וזה'
וזה
10/12/2012 | 21:11
28
עדיין לא מספיק, יש משפחות ששומרות שבת וחגים, לכן הנסיעה לים כבר מתבטלת בימים האלו. ומשום מה הורים רבים שכל כך מתלוננים על החופשים מוציאים את הילדים במהלך שנת הלימודים פעם לנופש, פעם לנסיעה לדודה ופעם ...
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'המסגרת החלופית תשרת את מי שבוחר בכך. '
המסגרת החלופית תשרת את מי שבוחר בכך.
11/12/2012 | 16:11
18
כמו שלא חייבים ללכת לקייטנה פרטית.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'תשובתך היא דמגוגיה לשמה'
תשובתך היא דמגוגיה לשמה
09/12/2012 | 21:21
59
140
יש חוק חינוך חובה בישראל ואין פתרונות אחרים לרוב רובה של האוכלוסיה. המדינה מחייבת אותי כאזרחית לשלוח את ילדי למערכת החינוך שלה, הכוללת המווווון דברים שאינם מקובלים עלי, ובין היתר חופשות הזויות, ללא תאריכים קבועים וללא מרווחים הגיוניים ומצד שני מחוקקת חוקי מינימום סוציאליים לאנשים שהם הורים לילדים באותה מדינה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'המדינה ממש לא מחייבת אותך'
המדינה ממש לא מחייבת אותך
09/12/2012 | 21:37
58
106
לשלוח את ילדייך למערכת החינוך שלה.
המדינה כן מחייבת אותך לדאוג לחינוך ילדייך כדי לדאוג שאזרחיה לא היו בורים.
את יכולה לשלוח למערכת חינוך ממלכתית, דתית, חרדית, עצמאית, דמוקרטית או אפילו להשאיר את ילדיים בבית ל"חינוך ביתי".

כיון שהמדינה מחייבת את אזרחיה להקנות לילדיהם ידע וחינוך :היא מעמידה לרשותם מוסדות חינוך בחינם.  המוסדות הללו מקנות את החינוך בהתאם לגיל/רמת הילד - והם לא נותנות את השירות הזה לאורך כל השנה.  בשום מקום בחוק לא כתוב ש"חוק חינוך חובה" כולל חובה על הילדים למוד כל יום וכל היום....

את יכולה להשאיר את ילדייך בבית וללמד אותם כל יום בלי חופשים, לשלוח למערכת חינוך ישיבתית (ששם אין חופשות רק "בין הזנים" או להקים רשת חינוך תואמת שתתאים להשקפת עולמך.
אין גבול לאופציות.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נו באמת'
נו באמת
09/12/2012 | 21:43
57
81
הרבה מילים ללא תוחלת.
אני גם יכולה להיות מיליונרית ולשלוח את הילדים לפנימיה באנגליה, נכון?
במידה ואני אדם נורמטיבי, שאינו שייך למגזר מועדף כזה או אחר ומנסה להתפרנס מעבודת מוחו או כפיו האופציות שלי פה הן חינוך ממלכתי, או- כן, חינוך ממלכתי. והוא, כפי שמעידות פה המורות,לא משהו בלשון המעטה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אז חינוך ממלכתי הוא האופציה הכי זולה שיש'
אז חינוך ממלכתי הוא האופציה הכי זולה שיש
09/12/2012 | 21:56
56
81
כי הוא בחינם - אז יש גם תלונה שלא מעסיקים את הילדים בזמן החופש?!
כשהמערכת בחופש - המערכת בחופש.  תפקידם של ההורים לדאוג תעסוקה לילדיהם - לא של המדינה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'החינוך הוא ממש לא בחינם.'
החינוך הוא ממש לא בחינם.
09/12/2012 | 22:08
5
82
מבקשת מכולם לזכור איך מממנים את החינוך!
ואם הוא לא בחינם - אז אני רוצה לקבוע!

לדעתי בפורום הזה יש לא מעט שיכולים לממן לימודים פרטיים אם לא היו משלמים מיסים........
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נו, באמת.'
נו, באמת.
09/12/2012 | 22:41
3
93
כמה משמים מס הכנסה בממוצע במשק? 300 ש"ח בחודש? זה נראה לך מספיק כדי לכסות שכר לימוד בחודש לילד אחד? בקושי לחוג וחצי אחה"צ......
שלא לדבר על כך שכספי המסים הולכים גם לעוד מליון דברים (צבא, רווחה וכו' וכו'). את לא מממנת עצמאית את חינוך ילדייך - אפילו לא פסיק קטנצ'יק.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'החינוך הוא הסעיף השלישי בתקציב.'
החינוך הוא הסעיף השלישי בתקציב.
09/12/2012 | 22:50
65
אני לא משלמת מיסים כי אני לא עובדת- אבל בעלי משלמם ואפילו יותר מ-300 ש"ח.

אבל לא כתבתי על עצמי "לדעתי בפורום הזה יש לא מעט שיכולים לממן לימודים פרטיים אם לא היו משלמים מיסים........"
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אשריך'
אשריך
10/12/2012 | 13:34
1
73
שאת משלמת כל כך מעט מס הכנסה. רוב העובדים במשק משלמים אלפי שקלים, ואחוזים לא מעטים מהכנסתם. וחלק נכבד מזה הולך (או צריך ללכת) לחינוך.

ואת משלמת את המיסים האלו גם כשעוד אין לך ילדים, וגם אחרי שילדיך יצאו ממסגרת חוק חינוך חובה.

א5נחנו, הציבור העובד מממנים ב-100% את החינוך הציבורי. אף אמריקה לא משלמת את חינוך ילדינו, ואף טייקון לא תורם למשכורות המורים מכיסו הפרטי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ממש לא אשרייה...'
ממש לא אשרייה...
10/12/2012 | 15:04
74
זה לא נורא משמח להיות בעל תלוש שיורידם ממנו 300 ש"ח בלבד למס הכנסה.

אבל התפיסה שלה כאילו "ככה זה"... מכניסה לי עכשיו את כל מה שכתבה בשרשור הזה לפרופורציה לגמרי אחרת... קשה לי מאוד להתייחס עכשיו לדברים שכתבה אם ככה היא מבינה את העולם.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זולה ? חינם ?'
זולה ? חינם ?
09/12/2012 | 22:12
5
87
את מיתממת או שכך את באמת חושבת?
המדינה מממנת מכספי המיסים שאני משלמת חינוך שאני יכולה לצרוך בסבסוד, ושאינו מאפשר לי לעבוד ולהתפרנס.
היא תאפשר לי להמשיך ולשלם מיסים ולא לצרוך את אותו חינוך בתנאי שאצרוך חינוך אחר אותו היא תקפיד לא לממן או לסבסד כי כאמור זה לא אותו חינוך אותו היא מוכנה לספק, ההוא שלא מאפשר לי לעבוד....
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'והכי חשוב - כמובן, ממנו התחיל כל'
והכי חשוב - כמובן, ממנו התחיל כל
09/12/2012 | 22:15
4
84
הדיון מבחינתי לפחות- חינוך ברמה נמוכה, שעדיף לתלמיד לשהות בביתו עם בייביסיטר מאשר לצרוך אותו.  
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'רמת הידע של הילדים אינה תלויה רק בבתי הספר'
רמת הידע של הילדים אינה תלויה רק בבתי הספר
09/12/2012 | 22:33
64
ילדים לא גדלים בחלל ריק. ילדים צריכים ללמוד מהוריהם. אם הרמה נמוכה בעינייך, שבי וטפחי את ילדייך בבית, כרצונך. המדינה נותנת לימוד לפי שיקול "דעתה". לא תמיד השיקול הזה מתאים או מספיק. לכן יש בית. הרמה לא מספקת? מלמדים! אין די אמנות? מוסיפים בבית. זה קשה, דורש מחשבה ויצירתיות. אז מה? אין די ידע? מעשירים בידע. זה לא דורש הרבה כסף. זה תפקיד מינימום של הורים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'עם זה אני דווקא לא מסכימה.'
עם זה אני דווקא לא מסכימה.
10/12/2012 | 14:06
2
68
הילד שלי אמנם רק בכיתה ב',
אבל אני רואה שהוא כן לומד יפה, וגם עושה בין לבין עוד המון פעילויות יפות, מענינות ומגוונות.
אני בהחלט יכולה להגיד בלב שלם שהוא מקבל בבית הספר גם לימוד וגם חינוך.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'גם אני'
גם אני
10/12/2012 | 14:17
41
אני נדהמת בכל פעם שאני שומעת דווקא על הערכים שהם רוכשים שם, וכל דבר שאינו ליבה נטו משמח אותי יותר ויותר.
אני מוסיפה לו ערכים שחשובים לי בבית, ואני מתרגשת מכל ערך כזה שאני רואה אותו מבטא כלפי חוץ, כי אני רואה כמה הוא צמא ללמידה ולערכים וזה חשוב לו.
לטעמי, אצלנו לפחות, הם לא לומדים מספיק, וביה"ס לא ערוך לעתות משבר.
המורה שלו נעדרה שבועיים שלמים, והם כמעט לא למדו כלום, שבועיים לא היו שיעורי בית (לא הפריע לי כשלעצמו, רק הדגים כמה המערכת לא יודעת להתמודד עם חריגה מהשגרה), וכל היום רק עסקו  במשחקים וכיף, שזה גם סבבה, אבל לא המטרה לשמה הוא הולך לשם. משחקיפ יש לו בבית.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'גם אני לא....'
גם אני לא....
10/12/2012 | 19:35
29
אמנם לא הכל מושלם אבל גם לא הכל גרוע.
זה היה בהתייחסות לתגובתה של מורה שהעידה, לטעמה, על איכות הלימוד בבית הספר
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'באמת? ומהו תפקידה של המדינה?'
באמת? ומהו תפקידה של המדינה?
10/12/2012 | 01:32
43
97
לדאוג לך לשירותי בריאות זה כן תפקידה של המדינה?
סליחה, בחרת לעבוד בעבודה שמרוויחים בה משכורת רעב כי את רוצה להיות אמא יותר טובה- סבבה. לבחירה שלך יש מחיר. למה אני מהמיסים שלי צריכה לממן לך ולילדייך שרותי בריאות שעולים בשווים על שורת "דמי בריאות" בתלוש המשכורת שלך?

למה את מצפה לזה מהמדינה?

כשהמערכת בחופש- המערכת בחופש. זו פשוט שירה...
אני חושבת שהבנו כולנו שכשהמערכת בחופש היא בחופש- אנשים מתלוננים על כך שהיא יותר מידי זמן בחופש.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לפעמים אנשים מתגלגלים לעבודות/לימודים'
לפעמים אנשים מתגלגלים לעבודות/לימודים
10/12/2012 | 06:17
63
לא בגלל מחשבות עתידיות איך הם יהיו כהורים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'יש "סל חינוך" נתון'
יש "סל חינוך" נתון
10/12/2012 | 09:30
41
89
יש מקצועות ליבה, יש מקצועות נוספים, יש העשרה וכו'.
יש רמת הישגים מצופה מכל שכבת גיל וחומר המותאם לאותה שכבה.
ביה"ס נותנים שירות השכלה לפי הפרמטרים הנ"ל בימי הלמודים. זה מה שהמדינה נותנת.

ההורים שמתרעמים על ימי החופש הרבים לא מתרעמים כי הם חושבים שילדיהם חייבים ימי לימוד נוספים ובלעדיהם הם ישארו בורים ועמי ארצות. לא. הם רוצים שביה"ס ימשיכו ללמד את ילדיהם - כי להם אין סידור לילדים שהוא לא נטל כלכלי נוסף
ואז מנסים לשכנע שבעצם זה לטובת הילד שהוא ישב בכתה כל השנה, למעט שבתות ועוד איזה שבועיים באוגוסט.

אני מבינה קושי של הורים לחפש כל פעם פתרון.   אין לי בעיה שהמדינה תממן מסגרות חלופיות לימי החופשים שבהם יהיו כל מה שאפשר להעסיק ילדים.   תקראי לזה קייטנות או צהרונים או כל מילה אחרת - בספסור חלקי או מלא של המדינה. בסדר.
אבל -
א. אל תכפו זאת על כלל הילדים.  יש הורים שחושבים שילדיהם זקוקים לחופש הזה  (גם אם הם מחפשים סדורים)  ולכן הפעילויות הללו לא יכנסו תחת הכותרת של "חינוך חובה".

ב. אין קשר למורים.   למורים יש את הסכם העבודה שלהם ואלו הימים שהם עובדים. מי שמקנא - שילך ללמוד הוראה.
בדיוק כמו שטבח בצבא עובד שבוע כן ושבוע לא, בדיוק כמו שהמציל עובד עונה בשנה ובדיוק כמו שפועלי הזבל עובדים רק שעה-שעתיים בכל בקר וזהו.
כל אחד ותחום העבודה שלו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'את סל החינוך הנתון צריך לשנות!'
את סל החינוך הנתון צריך לשנות!
10/12/2012 | 10:21
43
בלי לשנות את התקציב ובלי להעמיס יותר על ההורים!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'כמה את אישית מוכנה לשלם'
כמה את אישית מוכנה לשלם
10/12/2012 | 13:44
3
83
כדי לממן קייטנות בשביל אנשים אחרים? הרי את לא צריכה אותן.
כלום, נכון?

אז למה שאני אממן לך ארבעה חודשים בבית כל שנה עם הילדים שלך מהמיסים שלי?

ותזכרי, שאם אני אעבוד רק 8 חודשים בשנה, המיסים שלי לא יכסו אפילו שליש המהשכורת שלך, כי שנתית ארויח הרבה פחות כסף למיסוי, אקנה פחות ויהיה פחות מע"מ וכן הלאה.

לכן ההצעה שלי היא לממן את ה"מסגרות החלופיות" האלו לאנשים עובדים על חשבון אותם שלושה וחצי חודשים שאת לא עובדת - לא בכסף, אלא בעבודה. שאת תעשי כדי שילדים, לפחות עד גיל שבו אפשר להשאיר אותם לבד בלי לסכן אותם, ימצאו במסגרת עם האנשים הכי מתאימים לעבוד עם ילדים (מורים), במתקנים שממילא נבנו כסביבה בטוחה לילדים (בתי ספר), ועם הכי הרבה שקט ורוגע להורים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'היטבת להסביר '
היטבת להסביר
10/12/2012 | 14:19
11
לצפיה ב-'And the ones who get screwed'
And the ones who get screwed
12/12/2012 | 21:09
6
are, of course, the children.
Really, your "vision" for what children's lives should look like (school 365 days a year) is just horrible.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מה תהיה דעתך למשל'
מה תהיה דעתך למשל
10/12/2012 | 14:13
33
80
אם יבוא מישהו מהפכני ויציע לבטל לחלוטין את בתי הספר.
כל משפחה תקבל חבילת לימוד מומלצת, וקצבה של 1000 ש"ח לילד לחודש, וכל תחום החינוך של הילדים יהיה על המשפחה.
מה דעתך על זה?
שוב, יהיה עליך להחליט איך ההורים מסתדרים, ובעיה של משפחה ששני ההורים צריכים לעבוד במשרה מלאה.
זה רעיון שנשמע לך?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ומי שמורה - בעייה שלו. שילך עכשיו ללמוד תכנות'
ומי שמורה - בעייה שלו. שילך עכשיו ללמוד תכנות
10/12/2012 | 14:20
32
22
לצפיה ב-'לא- יהיו בתי ספר פרטיים.'
לא- יהיו בתי ספר פרטיים.
10/12/2012 | 15:10
31
67
רק שאלה יהיו צריכים לפעול ביעילות- לא נראה לי יעיל לשלם על 12 חודישם ולקבל עובד רק 8 חודשים....
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'השאלה היא איך המורים יבואו לעבודה?'
השאלה היא איך המורים יבואו לעבודה?
10/12/2012 | 15:18
62
עם השכר שלהם הם הרי לא יוכלו לממן בית ספר פרטי...... אז מי ישמור להם על הילדים?
ומכיוון שהם לא מצפים מאף אחד שישמור להם בחינם או יממן להם, מה יהיה אז?

אוי, פתאום הבנו שהמערכת בעצם עושה בייביסיטר גם לילדי המורים ומאפשרת להם לצאת לעבודה.....
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'באמת? ומי יעסיק אותם לחודשיים בלבד בשאר'
באמת? ומי יעסיק אותם לחודשיים בלבד בשאר
10/12/2012 | 15:43
29
70
לצפיה ב-'מי שמעסיק היום את מורי הקבלן בחופש'
מי שמעסיק היום את מורי הקבלן בחופש
10/12/2012 | 17:09
3
12
לצפיה ב-'בהחלט. אלו אנשי המקצוע המכובדים שאנחנו'
בהחלט. אלו אנשי המקצוע המכובדים שאנחנו
10/12/2012 | 17:24
2
47
רוצים שישכילו את ילדינו.
המורים האלה עובדים בחופשה במלצרות, חיים מהיד לפה ובאופן כללי מסכנים ובוודאי לא מתקדמים מבחינה מקצועית.

אני רוצה שהמחנכים של ילדי יהיו שונים מהם. אבל אולי אתם לא.
מה השלב הבא? רופא שעובד גם בשירות הלקוחות של אורנג'?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זה לגמרי לא מה שמישהו פה רוצה'
זה לגמרי לא מה שמישהו פה רוצה
10/12/2012 | 21:05
49
רוצים מערכת שתפעל קצת (הרבה) יותר ימים בשנה.
שהמורים יהיו אנשים שבחרו במקצוע מתוך שליחות ואהבה אמיתית להוראה ולילדים, ולא מתוך זה שזה מקצוע שצריך בשבילו רק 400 בפסיכומטרי ואפשר להיות כל יום בצהרים בבית- ואין לאף אחד ספק, שכדי להגיע למקום הזה- צריך לשלם להם שכר נורמלי. שיאפשר להם לחיות להתפרנס בכבוד.
על זה שהשכר, גם עכשיו כמו שזה היום- זו בושה לכולנו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ב-ד-י-ו-ק'
ב-ד-י-ו-ק
11/12/2012 | 14:52
16
אני רוצה להפקיד את ילדי בידי אנשים אנשים מנוסים שהוכשרו לעבוד ע ילדים, ושיש להם היכרות ארוכת טווח (לפחות לשנת לימוד שלמה) עם הילדים.

גם בחופש

ולצערי, במשך כמעט שלושה חודשים בשנה אני נאלצת לשלם המון, עבור אנשים פחות מיומנים והרבה יותר מזדמנים שיעבדו עם הילדים שלי, סביבה שהיא לרוב פחות בטיחותית ופחות בנויה לילדים.

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מה דעתך שהם יעבדו 12 חודשים?'
מה דעתך שהם יעבדו 12 חודשים?
10/12/2012 | 21:39
23
55
עם חופשות כמקובל במשק.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'דעתי היא שהם ימותו בגיל 40'
דעתי היא שהם ימותו בגיל 40
10/12/2012 | 21:44
22
61
או שתוציאי אותם לפנסיה בגיל הזה. כי זו עבודה הרבה יותר קשה מלהיות קצין קרבי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זו לא עבודה קשה יותר מלהיות פועל ליד מכונה'
זו לא עבודה קשה יותר מלהיות פועל ליד מכונה
10/12/2012 | 21:59
9
49
משמרות בוקר-צהריים-לילה.
זו לא עבודה קשה יותר מלהיות רופא.
זו לא עבודה קשה יותר מלהיות אחות.

אל תהרגי אותן כ"כ מהר.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זו לא עבודה יותר קשה מלהיות פועל יצור? אולי'
זו לא עבודה יותר קשה מלהיות פועל יצור? אולי
10/12/2012 | 22:14
8
44
תלוי בסוג המפעל ובעבודה. וכמובן, לפועלי יצור יש אורך חיים קצר יותר, הם מועדים לתאונות (הידעת שבישראל נהרגים מדי שנה 30 איש בתאונות עבודה? ופי כמה וכמה נפצעים?)
והכי חשוב: מורה איננו פועל יצור, הוא עובד צווארון לבן ואקדמאי
ואיננו רוצים שמורים יהיו כמו פועלים.
רופאים? רופאים עובדים מאוד מאוד קשה ב-10 השנים הראשונות ומתקדמים הלאה לבעלי מרפאה, אנשי צוות בכירים, מומחים שכמעט לא עושים משמרות וכו'. כנ"ל אחיות. כנ"ל מהנדסים ואפילו פועלי יצור יכולים להתקדם להיות מנהלי עבודה - עם סוג עבודה אחר.
רוב מוחלט של המורים נשארים באותו המקום בלי יכולת התקדמות משמעותית, פרט לצבירת וותק ולעתים תפקידים ניהוליים פנימיים (ריכוז שכבה, מקצוע וכו') שבד"כ לא מורידים מהשעות הפרונטליות יותר מדי - רק מעלים משכורת ואחריות.
מעטים מתקדמים לניהול (והמנהלת לפעמים עובדת קשה כמו שתי מורות, ככה שזו מעין הליכה אחורה מבחינת הקושי) במיוחד עם הנטיה היום להכניס מנהלים מבחוץ, בעיקר מהצבא.

ושוב: את רוצה שהמורה תהיה כמו הפועל במפעל? את היית נותנת את עתיד הילד שלך בידי פועל מכונה שיודע לעשות פעולה אחת או שתיים היטב?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'יש כמה פועלים, שהם עדיפים על כמה מורות.'
יש כמה פועלים, שהם עדיפים על כמה מורות.
10/12/2012 | 22:23
7
37
ו'ככה' בשביל הפרוטוקול, יש פועלים שגם הם אקדמאים.

המורות כמו שהן עכשיו (חלקם! לא כולם! יש כאמור יהלומים!) לא עובדות קשה.................

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'יש גם כמה פועלים שלא עובדים קשה ויש גם כמה'
יש גם כמה פועלים שלא עובדים קשה ויש גם כמה
10/12/2012 | 22:24
6
30
אחיות שמרוויחות יופי מ-3 משמרות של 8 שעות בשבוע. אז מה?
השאלה היא ההסתכלות הכללית על המקצוע.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בדיוק.'
בדיוק.
10/12/2012 | 22:33
5
24
ולכן המורות שמגיעות למיקצוע בגלל שעות העבודה והתנאים, אלה לא המורות שהייתי רוצה שיישארו בו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'תמיד יש תפוחים רקובים. אבל אני יכולה לומר לך'
תמיד יש תפוחים רקובים. אבל אני יכולה לומר לך
10/12/2012 | 22:36
4
32
שאין היום עודף מורים. אף אחד לא עומד בתור ואין למערכת יכולת בחירה בכלל.
זה מצב שבו את מקבלת מה שמגיע ולא מה שאת רוצה. ומה שאת מציעה להם, לא ישפר אותו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני חושבת שזה לא ממש נכון'
אני חושבת שזה לא ממש נכון
10/12/2012 | 22:53
3
32
המערכת במרכז די רוויה. תבדקי מה קורה למי שעשה הסבה להוראה. כמה קיבלו בכלל עבודה. כמה מהמבקשים להתקבל להוראה בכלל נקראים לראיון.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'יכול להיות שלא מעבירים מספיק תקנים ממקום'
יכול להיות שלא מעבירים מספיק תקנים ממקום
10/12/2012 | 22:59
2
29
למקום, על פי צרכים משתנים. אבל יש מחסור גדול במורים לאנגלית, למתימטיקה ולפיסיקה, למשל.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא יודעת ספציפית על אנגלית '
לא יודעת ספציפית על אנגלית
10/12/2012 | 23:23
34
כן יודעת על אנשים שהאמינו לפרסומות ולשמועה, שחסרים המון מורים במערכת החינוך ומקבלים בזרועות פתוחות אנשים, במיוחד איכותיים ומשכילים. אולי בפריפריה. במרכז, היו הרבה שהלכו ללמוד, שילמו שכר לימוד להסבת אקדמאים, ונשארו בלי כסף ובלי עבודה. אולי אין תקנים, אולי אין מחסור. לא באמת יודעת. מה שאניכן יודעת, זה שלא מקבלים כל אחדשרק מסכים לבוא, והטיעון "אז לך להיות מורה" תלוש מהמציאות, כי אפשר ללכת, אבל הדלת לא נפתחת.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הנה דוגמא למה שמירי אומרת'
הנה דוגמא למה שמירי אומרת
11/12/2012 | 15:05
24
(וגם אני), שמורים מגיעים בגלל התנאים ולא בגלל העבודה או החזון.

כי אם חסרים מורים במתימטיקה ואנגלית, במקום לעשות בשבתון השתלמות במקצוע שהמורה כבר יודע, שיוציא הסמכה ללמד במקצוע נדרש, גם אם אינו אהבתו הראשונה.
אבל למה להתאמץ כשהמורה באה לעבוד כמה שפחות? יותר עדיף לה ללמד מקצוע שהיא לא צריכה להשקיע יותר מדי כדי ללמד.

וזה, מה לעשות, לא כוח האדם הכי טוב שאפשר. זה כוח האדם שמגיע כדי לעבוד מעט.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני לא מבינה את זה'
אני לא מבינה את זה
11/12/2012 | 08:50
11
47
את יודעת, אני לא מבינה את הגישה כאילו מורה זה המקצוע הכי קשה עליי אדמות.
שנתיים שאני "חיה" בי"ח. אני רואה את האחיות, אין להם יום ואין להן לילה, הן שן כל הזמן, תמיד הייתי שואלת אותן מתי יוצא להן לראות את הילדים שלהן, היינו צוחקים אבל בפנים היה נורא עצוב.
עזבי שניה את נושא התגמול הכלכלי, אני מדברת על החיים של אחות אונקולוגית בבי"ח לילדים.
ועדיין, 100% מהזמן, חיוך על הפנים, כי זה קריטי לטיפול בילד ובהוריו, ותמיד קשב של 100%, כי לאחות אונקולוגית אסור לטעות בכלום, כל טעות קריטיץ, והן בפוקוס מושלם, את לא שומעת אותן מקטרות על כלום, אני נשבעת לך, בשנתיים, ואינספור שיחות עם אחיות, והרבה פתיחות, ולא קיטור אחד, וממורות אני רק שומעת קיטורים כל הזמן.
לאחיות אין את הפריבילגיה, למיטב ידיעתי, של שנת שבתון, או שנת השתלמות, כמו למורות.
אני אציע לך משהו אחר, שמורות תעבודנה 12 חודשים בשנה, כמוך וכמוני, עם החופשים המקובלים במשק, שתמשכנה לקבל יום חופש בשבוע, כך שיהיה להם שבוע של 5 ימי עבודה, כמונו.
ואני מציעה שפעם ב4 שנים, היא תצא לשנת חופש בתשלום, כדי "להתאוורר".
יש עוד תחום במשק ובשוק העבודה שבו ניתן לקבל שנת שבתון בתשלום מלא? לא מכירה כזה דבר.
לא מכירה אחות בי"ח שמקבלת כל כמה שנים שנת חופש.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'את יכולה לקחת שנה שלמה של חל"ת'
את יכולה לקחת שנה שלמה של חל"ת
11/12/2012 | 16:37
10
44
ולהשתמש בה בקרן ההשתלמות שלך
היום ברפורמות החדשות- אם מורה יוצא לשבתון הוא חייב לעבוד לפחות בשליש משרה כדי שהשנה הזו תחשב לו לוותק ולפנסיה. נגמרו הימים שיצאו לשבתון וזהו. זוהי קרן השתלמות לכל דבר.
אבא שלי עשה את זה- לקח שנתיים חל"ת והשתמש בהן בקרן ההשתלמות שלו כדי לנסוע עם אמא שלי לפוסט בהרווארד
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'תזכירי לי איפה אפשר לקחת שנה חל"ת?'
תזכירי לי איפה אפשר לקחת שנה חל"ת?
11/12/2012 | 23:23
3
35
במקומות המסודרים אפשר לעשות את זה אחרי חופשת לידה וגם אז רובנו נקבל 'פרצופים', ואני בכלל לא מדברת על כך שרוב המקומות לא נותנים קרן השתלמות....

הצחקת אותי וגם שיעשעת אותי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לי יש קרן השתלמות'
לי יש קרן השתלמות
12/12/2012 | 07:55
2
28
עוד מהתקופה בה הייתי סטודנטית ולא הייתי אז מורה.בלא  מקומות עבודה יש את זה
אבא שלי לקח את זה למרות תפקידו הבכיר .לא כל מקום מתפרצף על עובדיו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ממש מדגם מייצג '
ממש מדגם מייצג
12/12/2012 | 08:01
1
23
עבדתי 16 שנים במקום מאוד מסודר שנותן קה"ש רק לאקדמאים - ולא לכולם!!! (אז לא היתה לי קה"ש), צחי עבד 20 שנה באותו מקום ולא היתה לו קה"ש, אמא שלי עובדת במקום מסודר כבר 8 או 10 שנים בלי קה"ש.....
להמשיך?
נכון! לא כל המקומות מתפרצפים- רובם! וחל"ת בלי חופשת לידה בד"כ לא יהיה לך לאן לחזור.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בסביבה שלי של היום'
בסביבה שלי של היום
12/12/2012 | 08:49
16
אני לא מכירה כמעט אנשים שלא סיימו תואר ראשון לפחות. גם אם זה ממכללה ברמה אפסית זה עדיין נחשב לתואר ראשון
ולרוב הסביבה שלי ( החרדית! ) יש קרן השתלמות. אגב, גם כשעבדתי בפרטנר היתה לי קרן השתלמות . המון מקומות עבודה שרוצים לצ'פר את העובדים נותנים להם את האופציה הזו
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא אני לא יכולה לקחת חל"ת'
לא אני לא יכולה לקחת חל"ת
12/12/2012 | 08:26
5
28
אני עובדת במגזר הפרטי ואין דבר כזה לקחת חל"ת, לא תהיה לי עבודה לחזור אליה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'גם במגזר הפרטי יש לא מעט עם קרן השתלמות'
גם במגזר הפרטי יש לא מעט עם קרן השתלמות
12/12/2012 | 08:45
4
24
ומי שלא יכול לקחת אותה כשנת שבתון יכול להנות ממנה בדרכים אחרות
אני אישית מכירה 2 אחיות שלקחו חל"ת וחזרו לעבודה מלאה אחר כך. אחת טיילה באוסטרליה והשניה סעדה את אמה  הגוססת באותה שנה. זה לא שרק מורים יכולים לקחת חל"ת.
יכול להיות שאת ספציפית לא יכולה לקחת חל"ת. אבל זה כמו בזוגיות. אי אפשר להגיד אני רוצה שבעלי יהיה כמו ההוא בבישול, כמו ההוא במיטה, כמו ההוא בדיבור ולעשות מיקס. יש אדם כמכלול וצריך לקבל את הדברים שהוא פחות טוב בהם בדיוק כמו שמקבלים בשמחה את הדברים הטובים שבו. כך זה גם במקצוע ובכל מקום אחר בחיים
יש למורים הטבות ויש למורים גם קשיים. הדשא של השכן תמיד ירוק יותר
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הדשא שלכם לא 'כזה ירוק''
הדשא שלכם לא 'כזה ירוק'
12/12/2012 | 09:39
3
22
אלא שהוא עדיין דשא, מי שרוצה להיות מורה לא צריך לעשות את זה בגלל החופשות.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'החופשות זה הבונוס'
החופשות זה הבונוס
12/12/2012 | 09:50
2
20
זה כמו שתגידי למישהו- מי שרוצה לעבוד בהייטק לא צריך לעשות את זה בגלל המשכורת.
המקצוע הזה הוא מכלול  של המון הטבות וקשיים. ואי אפשר לבקש ממורה לרצות רק חלק מזה בלי לקבל את השאר.
היום אף מורה לא בא לעבוד בגלל השעות- כשבאופק חדש משרה מלאה זה 36 שעות אין הרבה הבדל בין זה לבין שאר המקצועות בארץ ששם זה 45 שעות. כי חוץ מהשעות בבית הספר יש 3 שעות השתלמות בשבוע שמקפיצות את זה ל 39 שעות.
הבונוס זה החופשות- וכמו בחו"ל אפשר לעבוד על זה.
אפשר לסבסד קייטנות להורים שמיצו את פוטנציאל ההשתכרות שלהם, אפשר לעשות צהרונים מסובסדים וכו'.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'דרושה מזכירה, תואר ראשון עדיפות לשני.'
דרושה מזכירה, תואר ראשון עדיפות לשני.
12/12/2012 | 20:13
1
9
נכונות לשעות נוספות וימי שישי- שכר גלובלי מוצע 6000 ש"ח (הנדיבים מגיעים ל-8000 ש"ח, השעות הנדרשות הן 50 וצפונה).

אפשר לסבסד קייטנות? את מוכנה לספר לי איך? אולי נוריד חזרה את השכר לרופאים? או.. יש לי רעיון... נעלה שוב את המע"מ....
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'צהרונים הולכים להיות מסובסדים'
צהרונים הולכים להיות מסובסדים
12/12/2012 | 21:46
10
זה מסקנה מוועדת טרטנברג. צהרונים עובדים גם בחופשות של משרד החינוך. זה אומר שבחופשות יהיה חינוך מוזל
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'כמה פעמים אפשר להתשמש ב"ככה זה" כטיעון'
כמה פעמים אפשר להתשמש ב"ככה זה" כטיעון
10/12/2012 | 14:16
69
בכל ההודעות שלך את חוזרת על תאור המצב הנוכחי בתחום הסכמי העבודה של המורים, הרמה הלימודית, הפורמט הקיים וכו'- להגיד "ככה זה" בעיני זה לא טיעון לגיטימי.
אם את חושבת שיש טיעון לגיטימי - תגידי מהו, להביא עוד תחומים בהם יש מצב נתון, לא שופך אור על למה את חושבת שזה הדבר הנכון (פרט לזה שאת מורה וכייף לך לעבוד חצי משרה)

אני אגיד לך מה לדעתי השינוי שצריך לקרות...
אני חושבת שמערכת החינוך צריכה לפעול הרבה יותר ימים ממה שהיא פועלת היום. נכון שהילדים צריכים חופש אבל לא 25% מהימים. ובטח לא בצורה בה הם מפוזרים כרגע.
אני חושבת שימי הלימוד צריכים להיות ארוכים יותר- כן. כדי לתת פתרון לשוק העבודה.
אני חושבת שמורים צריכים להיות טיפה יותר מגוונים ממה שהם.... בעיקר מורים ביסודי. הם בהחלט צריכים לדעת להעביר פעילויות מגוונות וחוויתיות מעבר ללימוד פרונטלי יבש.
וכן, הם צריכים לעבוד יום שלם- משרה מלאה.
וכמובן, שכרם צריך להשתפר דרמטית. עם עליית השכר, תבוא גם העלייה במעמדם בחברה- וזה כשלעצמו ימשוך אנשים איכותיים באמת שחינוך הוא שליחות במחינתם, ולא כאלו שמוכנים להתפשר על שכר גרוע, רק אל תגעו להם בתנאי ההעסקה משכבר הימים, ושרוצים רק להגיע הביתה בצהרים...

ולא הבנתי מה זה מי שמקנא- שילך ללמוד הוראה? איזו מין אמירה אנטי חברתית זו?
היית רוצה לשמוע מישהו אומר לך "בהיי טק מרוויחים שכר טוב שמאפשר לחיות בכבוד. מקנאה? לכי תלמדי מדעי המחשב!"

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'האם אף פעם לא התמרמרת על פוליטיקאים?'
האם אף פעם לא התמרמרת על פוליטיקאים?
10/12/2012 | 14:22
41
האם אף פעם לא התמרמרת על פוליטיקאי זה או אחר שמרוויח הון עתק עבור אפס עשייה? על רכבי השרד והמשרדים המאויישים שמממנים להם בעוד הם יוצאים לפגרות חצי שנה?
האם לא הפריע לך אף פעם לראות איש בתפקיד מקצועי, בידיעה שהוא מרוויח הרבה יותר ממה שהגיוני להרוויח עבור עבודתו, או כי הוא מושחת, או לא משנה למה? האם התשובה "מקנאה, לכי תהיי פוליטיקאית" היתה באמת תורמת לשיח איתך בדיון שכזה?
כמה קל זה לזרוק באוויר "מקנאה, לכי להיות מורה".
אני למשל, לא מקנאה, לא הייתי מסוגלת להיות מורה ולו לדקה אחת.
אני מכבדת ומעריכה את המורים, באופן כללי, באופם פרטי פגשתי לא מעט מורים ומורות שלא מצדיקים את התואר שקיבלו בשום צורה שהיא, כאלה שממש, אבל ממש, אינם מספקים את הסחורה, ואז כל אותם טיעונים של "מורה צריכה חודשיים חופשת קיץ כדי להכין את השנה הבאה" אינם מחזיקים מים, כי כל שנה את מתחילה אותו הדבר, ואנחנו מכירים אותך כבר 6-7 שנים, ולא שינית כלום, אז למה את צריכה כל כך הרבה חופש?
וזה כן המקום לחזק את מה שאמרתי קודם, אני לא מאשימה מורים ולא מבקשת שיקבלו הרעה בתקפיד, מבחינתי שיקבלו משכורת גבוהה יותר, תמורת פחות חופש, זו לא הרעת תנאים, מבחינתי שיתגברו את המערכת, אבל המערכת כיום אינה מאוזנת.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ניחא, ולא ניחה, יצא לי מהר ולא בדקתי את עצמי'
ניחא, ולא ניחה, יצא לי מהר ולא בדקתי את עצמי
09/12/2012 | 14:47
787
לצפיה ב-'למערכת החינוך יש גם תפקיד תומך בכלכלה.'
למערכת החינוך יש גם תפקיד תומך בכלכלה.
10/12/2012 | 00:55
11
84
בהחלט יש לה גם תפקיד של בייביסיטר.
המערכת הזו, והתפקוד שלה, אמורים לתמוך בקיומה של כלכלה תקינה. בזה שאנשים ילכו לעבוד ויתרמו לחברה.

ההצגה האוטופית הזו כאילו ביה"ס תפקידו רק ללמד ולחנך נשמעת לי טיפה מתחסדת.....כי עם כמות הביקורת שיש לאנשים על המערכת הזו- אני עדיין לא רואה את כל המקטרגים מוציאים את הילדים ועוברים לחינוך (או בילוי) ביתי.

לגבי העניין של המעורבות ההורית.... גם פה אני לא מסכימה איתך. , אכן כל המשולש הזה של הורים- מורים- תלמידים הפך להזוי לגמרי בשנים האחרונות... אבל אני רואה את זה בדיוק ההיפך ממך.
ביה"ס והמורים נהיו כל כך רופסים, וחסרי אונים או פשוט סתם עצלנים שעל כל שטות הם מתקשרים להורים,
את כל העבודות והמשימות נותנים במחשבה שההורים יעזרו- כלומר, יעשו.
שכל בעיה חינוכית שיש עם ילד- שולחים את ההורים לחפש את הפתרונות בעצמם, אפילו לקבל הכוונה בסיסית בדברים האלו, ממה שאני מתרשמת  מדברים שאני קוראת כאן- כבר אי אפשר..

אז עם מה אנחנו נשארים בעצם?

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לבתי ספר היום אין יכולת להעניש'
לבתי ספר היום אין יכולת להעניש
10/12/2012 | 12:15
10
65
הכל אסור על פי חוזר מנכל
אסור להוציא תלמיד מהכתה
אסור להעמיד אותו
אסור לתת עונשי כתיבה
אסור לא להוציא לטיול שנתי
אסור
אסור
אסור
אסור
אסור.
מה מותר? לשוחח עם הילד ואם זה לא עוזר לערב את ההורים.

לצעוק על הילד? תפתחי כמה שרשורי פלצת היו פה
להשאיר אחרי בית ספר? תפתחי שרשורי פלצת

יש לי כלים להתמודד רק עם תלמיד אלים פיזית. שאז מותר לי להשעות.נו, עוד סוג של כלי נעבך. לא מאמינה בעונש הזה.
אז אני מאד מאמינה בהידברות, בלשוחח עם הילד, ואם זה לא עוזר בגיל ההתבגרות הלא פשוט אז לערב את ההורים. אבל תכלס? תראי את הילדי םהללו באוטובוסים, בקניונים וכו'- יש לא מעט בני נוער שמתנהגים כבהמות.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זה גם נכון...'
זה גם נכון...
10/12/2012 | 14:03
51
זו באמת בעיה רצינית מאוד...
כאמור, כל המשולש הזה של הורים- תלמידים- מורים נהיה פשוט חסר כל הגיון.

אבל כל הקטע של חוזרי מנכ"ל- למה מלכתחילה המערכת מקצצת לעצמה את האופציה לעשות משהו.... איך הגענו למצב שבאמת הכל אסור? לפעמים נראה לי שזה מין סוג של כניעה כזו- שההורים יתמודדו...

וזה מן הסתם ניכר גם בכל מיני משימות שניתנות במחשבה וידיעה שההורים יגלו מעורבות.
החודש למשל הבן שלי הוא ב"הנהגת החודש". ילדי הנהגת החודש צריכים לערוך חגיגת יומולדת כיתית ליילידי החודש הזה, פעילות עם איזשהו תוכן מוגדר מראש. פעילות שבונה על זה שההורים יעשו אותה.
(כל חודש אנחנו מקבלים מייל שמתעד את הארוע של הנהגת החודש עם תודה לאמא של פוצי ותודה לאמא של מוצי....... קרי, אם אני רוצה שגם לילד שלי יהיה משהו נורמלי להעביר- אני צריכה עכשיו להתגייס למשימה של ילד בכיתה ב')..

אבל גלשנו פה גלישה היסטרית...
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ומה מותר להורים?'
ומה מותר להורים?
10/12/2012 | 14:06
8
48
גם להורים אסור לצעוק על ילדים, שלא לדבר על להכות, חלילה. גם להם אסור למנוע אוכל ומים, לסגור לחדר יותר מדקה-לכל-שנת-גיל, וחלילה אם השכנה תשמע בכי מהדירה השכנה ותתלונן ברווחה. שנים לא יעזבו אותך אחרי זה.
גם הורים לא יכולים להעמיד בפינה (כי הילד צוחק מהם ומסרב, ואז מה?) ולא להושיב אותם לכתוב יותר ממכתב התנצלות (שאגב, גם את יכולה להושיב). גם הם לא יכולים לצאת לטיול ולהשאיר את הילד בבית (בטח לא ילד קטן, וילד גדול גם יכול להרוס את הבית כשההורים בטיול). כל מה שאת יכולה לקבל מהורים, במקרה הטוב, זה תמיכה וגיבוי לכך שההתנהגות שלו היתה חריגה ולא מקובלת על ההורה. וזה, למקרה שההורה בכלל מסכים אתך שזו התנהגות לא הולמת. כי לא מעט הורים, שיצאו בדיוק ממערכת החינוך הזו שאת מבכה את מגבלותיה, לא רואים את מעשי הילד בחומרה שאת רואה.

ההבדל הוא, שאת קיבלת השכלה וכלים להתמודד עם ילדים שחורגים מהנהגות סבירה, ורוב ההורים לא זכו לכך. לך יש אפשרות ללמוד מאנשי חינוך ותיקים במסגרת חדר המורים וההשתלמויות, ולהורים נעשה קשה יותר ויותר להעזר כך כשהמורים מרימים ידים ואומרים שהם לא מסוגלים.

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'להורים'
להורים
10/12/2012 | 16:07
5
39
יש הרבה קבוצות תמיכה, יש קורסי הורות, הדרכה ואנשי מקצוע שיכולים לעזור, ואם הילד שלך עושה ממך צחוק, צר לי, כנראה, פיספסת את החינוך. במקום לבכות שאין לך כלים, לכי ללמוד כיצד לחנך את הילדים וכיצד לגדל אותם.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הכל רק לא'
הכל רק לא
10/12/2012 | 17:15
4
31
מי שמתמחה בעבודה עם ילדים. כן, בטח.
חלילה אל תצפו ממורים לעשות משהו. במיוחד לא כאשר מתעוררים קשיי התנהגות בבית הספר. תפילו על ההורים, למה לא.
רק אחר כך אל תתבכיינו כשהורים אומרים "אבל בבית הוא ילד נהדר" במקום לגבות את המורים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הורה'
הורה
10/12/2012 | 20:22
3
26
שלא משתף פעולה עם המערכת למעשה פוגע בעצמו, כי המורה נמצאת עם הילד שנה, שנתיים, שלוש שנים לכל היותר והורה נמצא עם הילד כל החיים. אחר כך הורים בוכים שחלילה הילד יצא עבריין ( לא עלינו ). המפתח הוא שיתוף פעולה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני דווקא מההורים שמשתפים פעולה עם בית הספר'
אני דווקא מההורים שמשתפים פעולה עם בית הספר
11/12/2012 | 15:17
2
32
אבל כששאלתי - טוב, מה את מצפה ממני לעשות? קיבלתי גמגומים על הדרכה הורית וכו. לא הנחיה קונקרטית איך אעזור למורה למשמע את הילד בכתה.

ועל זה אני מלינה. לא חוכמה לזרוק את הכדור. הילד עשה מעשה שלא יעשה בתחום בית הספר, משהו שמעולם לא ראיתי בבית, ואני צריכה להמציא דרך להגיב על זה בבית? ואם אני הורה לא יצירתי ולא יודע מה לעשות? ואם מצאתי דרך פעולה והמצב לא משתפר בבית הספר? כל כך קשה להגיד לי מה מצפים ממני כאמא לעשות?

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'במקרה'
במקרה
11/12/2012 | 21:11
1
23
כזה שואלים את היועצת, פסיכולוגית, אולי יש קושי מסוים, אני לא מכירה את הילד שלך ואת המקרה, לכן אין באפשרותי לעזור לך, אבל חשוב לקחת יוזמה ולפעול לטובת הילד.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא נתקלתי בהורה'
לא נתקלתי בהורה
10/12/2012 | 19:57
33
שהשכנים פנו לשירותי הרווחה כי הוא צעק על הילד שלו או השאיר אותו בחדר רבע שעה להירגע.
כן נתקלתי בהורים שפנו לפיקוח בטענות על כך שהמורה לא נתן לילד שלהם לצאת להפסקה. מבחינת הפיקוח- אסור להשאיר ילד בהפסקה. גם לא עם מורה בכתה. ואם הילד אלים? ואם הילד מקלל ומגדף? ואם הילד משתולל? תתפוצצו. תתמודדו. יש רק רשימה של מה שאסור .

הילד מחריב שיעור. הולך מכות. מה אני כמורה אמורה לעשות?
אסור לי להפריד מכות. ( התלמיד יכול להגיש תלונה נגדי במשטרה על תקיפה)

אסור לי לגעת בתלמיד  ( הטרדה, כבר היו מקרים)

אסור לי לצעוק על הילד ( משפיל,נו )

אסור לי להוציא אותו מהכתה

אסור לי לצאת מהכתה ולקרוא לעזרה

אסור לי להרים טלפון או לשלוח סמס של "HELP "

מה מותר לי?

בבית מותר לך להפריד מכות, לשלוח לחדר, לא לאפשר לו לרדת למטה אחר הצהרים מותר לך המון דברים

אני אמא ל4 ילדים כל היממה ונמצאת עם 40 תלמידים . איזה יחסי כוחות זה?

אז עם כל הכבוד לשיטות הדיבור וכל שאר שיטות נעים לי בגב- לא תמיד זה עובד. לפעמים צריך יותר מזה ואין לי כלים כאלה בבית הספר.
אין
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הבעיה העקרית שמה שקורה בשטח קורה פה בשרשור '
הבעיה העקרית שמה שקורה בשטח קורה פה בשרשור
11/12/2012 | 06:07
33
(ולא רק בשירשור הזה). כי כמו כל דבר, עוברים מקיצוניות אחת לשניה. אם פעם המורה היה חצי אלוהים היום הוא הטיפש, הבור וסוג של שטן (טוב, בהגזמה). מה שמניע פה כמה מהכותבות זה פשוט סוג של אנטי. אז בו נתחיל מזה, שאם המורים באמת כל כך גרועים, אז למה ההתעקשות שהם יהיו אלו שיעבדו בקייטנות? למה לא חבר'ה צעירים (מה שיתן עוד מקומות עבודה + ניסיון עתידי).
נכון, תנאי הקבלה לא גבוהים, לא תמיד המורות ברמה אבל כאמור רף המינימום לא משקף על רף המקסימום. שנית, כמו בכל תחום, יש הבדל מהותי בין הלימודים לבין מה שקורה בשטח. אני גם לא יודעת עד כמה באמת מלמדים את כל הדברים האלה (כי אם תחשבי על זה, סכ"ה תחום החינוך הוא תחום מאוד נרחב, את אמורה ללמוד גם את תחום ההתמחות וגם את תחום החינוך/פסיכולוגיה).

אז פה בפורום יש לא מעט הורים מודעים (כל ה"מסממים" למיניהם) אבל בשטח יש לא מעט הורים שעוצמים עיניים, שכועסים על מורות שמעירות ומנסות להאיר את עיניהם. אז נכון, זה לא חד משמעי, לפעמים ההארה לא נכונה ושגויה, אבל אם הורה לא מתייחס ולעתים מתלונן, זה קורה הרבה פעמים מול הילדים, וככה בדיוק קיבלה המערכת את הדימוי שלה. ואם אין שיתוף פעולה מההורים, מה בעצם מורה יכול לעשות? לא קרו מקרים של הורים שהכו מורים/מנהלים? נכון, קיצוני מאוד, אבל גם זלזול וכעס על החופשים לא ממש עוזרים. אז אולי לא צריכים לחזור לימי ההצלפות, אבל לא צריך להגזים לכיוון השני.

ומסכימה עם תיתי. תעזבו את זה שהיא צינית, פה היא ומחשבות צריכים להילקח בעירבון מוגבל (הימניים האלה ; ) ....) ועם נועה. לבוא ולהתלות בחופשים של המורים זאת קצת הגזמה. למה לא מפריע שעורכי דין לעתיד נוהרים ללימודים בגלל משרד רווחי, ובדרך הם משחררים פושעים/אנסים לשם הרווח? ורופאים? כולם אידיאולוגיים? לא חסרים כאלה שמתלוננים עליהם כי הם עושים ניסויים בבני אדם (לא משקפת את דעתי, אגב).
ישנם הורים שעובדים עד שעות מאוחרות במהלך כל השנה, אבל מלינים על חופשים (ולא מתייחסת לעובדים ה"פשוטים".) זאת הבעיה העיקרית, לא החופשים במערכת החינוך.
אגב, גם מי שהולך לתחום ההיטק, במיוחד בימינו, אמור להיות מודע לתנאים (שעות העבודה, לא רק הכסף), אז אולי כדאי שגם לשם יופנו גברים בלבד (בציניות, כן?).
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הילדים לא צריכים 120 ימי חופש - זה המורות. '
הילדים לא צריכים 120 ימי חופש - זה המורות.
09/12/2012 | 15:49
70
153
אני בספק מאוד גדול אם כאמא היית חושבת ככה, גם אם זה נדמה לך עכשיו.

אני כרגע בבית, כך שזה לא מפריע לי, אבל כאמא עובדת שהייתה צריכה להסתדר 120 ימים בשנה כשאין קייטנות או פתרונות מסודרים לאורך כל ימות החופש, כשמה לעשות רוב העובדות אינן סמנכ"ליות שיווק באוסם! ומרוויחות פחות מהשכר הממוצע למשק (למעשה, הן מרוויחות לא הרבה יותר ממך) אבל הי, את אומרת, אתן פשוט צריכות להסתדר, כי נוצרה פה נורמה שמורים מקבלים 170 ימי חופש בתשלום וכל שינוי זה פשוט לרעת הילדים שממש חייבים חופש ממקום מינוס 100 בעולם מבחינת רמת התלמידים.

ילדים צריכים חופשה עם בייביסיטרים מזדמנים ומשתנים? עם הורים שמריצים אותם מפה לשם?
בחינם אני לא לוקחת את הרעיון הזה.

להזכירך, זה אינטרס של המדינה שאנשים יעבדו ויפרישו מיסים, זה לא שהם נותנים חינוך "חינם" מטוב ליבם. ממש ממש לא. מערכת החינוך נועדה לייצר אנשים נורמטיבים שיתדלקו את המערכת בכסף. ומה לעשות, מעסיקים אוהבים עובדים שמגיעים לעבודה.

נכון, זה לא בייביסיטר, נכון צריך חופש גדול - אבל לא חודשיים. צריך חופשת סוכות - אבל לא גשר עד כיפור. צריך חופשת פסח - אבל לא שבוע לפני פסח, אלא מפסח.

אחרת, תסבירי לי למה "רק" 120 ימי חופש, למה לא 200? כי בשאר הימים המורים הם כן בייביסיטר?

הם גם לא צריכים חופש שבועיים אחרי תחילת הלימודים, כפי שמצפה לנו בשנה"ל הבאה. ילדים הם פעלתנים ואנרגטיים, לא תשושים ושבירים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בואי נגדיר חינוך חינם....'
בואי נגדיר חינוך חינם....
09/12/2012 | 15:55
92
מי בדיוק משלם על החינוך אם לא משמלמי המיסים?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'או-קי. המורים זקוקים ל- 120 ימי חופש בשנה'
או-קי. המורים זקוקים ל- 120 ימי חופש בשנה
09/12/2012 | 18:07
68
147
והתלמידים לא נפגעים מכך. (לדעתי להיפך).
והילדים בחופש לא אמורים להתנייד - זה מאד תלוי בגיל הילדים. ילדים ביסודי יכולים להשאר בגפם בבית, עם קשר טלפוני ותכנית עבודה מוגדרת. ילדים שלא יכולים - ניתן להשיג שמרטפית קבועה ו/או ליצור מסגרת קבוצתית עם עוד כמה משפחות.
הטיפול בילדים הוא קודם כל של ההורים.  ביה"ס מקנה את תכניות הלימוד שלו לפי תכנית עבודה והספקים : והוא לא זקוק ליותר ימים.
ודי טפשי לדרוש ממורים לעבוד ולשמור על ילדים של אחרים - כי ההורים שלהם עובדים.....

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'למה זה טיפשי?'
למה זה טיפשי?
09/12/2012 | 19:56
37
93
ועל סמך מה את החלטת שמספיקים ימי הלימודים הקיימים? לפי מצבו העגום של התלמיד הממוצע בארץ?
לפי מה החלטת שאין צורך בעוד מקצועות נוספים ועוד שעות העשרה?
סליחה, אין כוונת זלזול, אבל אני כבר מזמן לא לוקחת מילה של כל מורה ומורה במדינת ישראל, נתקלתי כבר בכמה שממש לא מצדיקות את הקריטריונים שלדעתי חייבים להיות מינימום להוראה, כך שאני לא יודעת מאיפה את מומחית לנושא.
אולי אני טועה ויש לך מידע שלי אין, אבל למיטב ידיעתי, התלמידים בארץ לא נמצאים במקום כל כך טוב יחסית לשאר העולם.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נכון. ויש להם המון שעות סתמיות.'
נכון. ויש להם המון שעות סתמיות.
09/12/2012 | 20:22
36
113
לאחרונה אוהבים לצטט את פינלנד , שלוקחים מקום ראשון במבחנים העולמיים, ושם בכלל לומדים משעה 9 עד 1 נראה לי.
אחיין שלי למד בישיבה חרד"לית שאין בה למודי חול. מכתה ז-יא למד רק לימודי קדש. בשנה האחרונה חלקם הולכים ללמוד גם למודי חול (יומיים בשבוע, נראה לי) ועושים את כל הבגרות ברמה טובה. הממוצע של אחיין שלי גבוה מאד.

אחי גם עשה בגרות מלאה בשנה אחת לאחר הצבא. עד אז הוא לא נגע לא במתמטיקה ולא באנגלית ולא בספרות ולא בכלום..

אני מורה ואני יכולה לומר לך שלפעמים לוקחים מקצוע ופשוט מורחים אותו על פני שנה שלמה. כשאת כולו ניתן ללמד וללמד היטב בחודש וחצי.

אני כאמא לא רוצה שהילדים שלי יבלו את רוב זמנם בביה"ס ובלמודים.   יש הרבה חיים מעבר לזה.   וגם להשאר בבית וליצור בפימו או במשהו אחר או לנגן או לשחק עם חברים/אחים  בלי לחשוב על הש"ב של היום ועל המבחן של מחר : זה מאד חשוב בעיני.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'די כבר, אגואיסטית אחת.'
די כבר, אגואיסטית אחת.
09/12/2012 | 20:26
22
לצפיה ב-'אם לא לומדים כלום, אכן עדיף לסגור את בית הספר'
אם לא לומדים כלום, אכן עדיף לסגור את בית הספר
09/12/2012 | 20:46
23
66
לא עדיף להעלות את רמת הלימודים?
גם הדוגמאות על אנשים שמשלימים 6 שנות לימוד ביומיים בשבוע במשך שנה לא מלמדות כלום. לכל היותר הן מצביעות על כמה גאונים שמסוגלים לדחוס המון חומר בפרק זמן קצר (תארי לך מה היו מספיקים אם היו לומדים כמו שצריך מילדות).

בכל מקרה, אני מניח שאת מורה ביסודי.
למיטב זכרוני, חומר של תיכון, במיוחד במקצועות ריאלים, אי אפשר לדחוס שנה בחודש וחצי, אלא אם מדובר בקבוצה חזקה מאד, הומוגנית וקטנה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא, לא עדיף להעלות את רמת הלימודים'
לא, לא עדיף להעלות את רמת הלימודים
09/12/2012 | 20:53
22
69
בית הספר הוא המקום שבו הילדים מעבירים חלק ניכר מילדותם. עדיף שזה יהיה מקום שהם נהנים לבוא אליו, ולא מקום שדוחסים להם את מקסימום החומר שמסוגלים לדחוס. בית הספר ג-ם מקום שלומדים בו, אבל לא רק.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'שאלה של מידה'
שאלה של מידה
09/12/2012 | 21:28
18
52
אם ילד ממוצע לומד בשנה מה שהוא יכול ללמוד בששה שבועות ובנוסף לפי מדדים אוביקטיבים הרמה נמוכה אז יש מקום להעלות את הרמה בלי לפגוע בכיף רחמנו ליצלן
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'טוב, אולי רק קצת '
טוב, אולי רק קצת
09/12/2012 | 21:30
11
לצפיה ב-'את שוכחת את יעד ההכלה של משרד החינוך'
את שוכחת את יעד ההכלה של משרד החינוך
10/12/2012 | 12:10
16
36
היום בכתה רגילה ישבו לך כל הקצוות.
גם אלו עם מנת משכל נמוכה
גם החינוך מיוחד
גם הבינוני
גם החזק
גם הגאון
ואינו דומה שיעור בקבוצה הומוגנית לשיעור בקבוצה הטרוגנית
יש נושאים שבהחלט הבינוני, החזק והחלש קלטו אבל חצי מהכתה חלשה או בעלת קשיי למידה שאינם מאפשרים להמשיך הלאה. אז את החזקים אנחנו מאתגרים וממשיכים ללמד את החומר בצורות שונות כדי שרוב הכתה תדע אותו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני לא ראיתי שום אתגר ושום שיטת לימוד אחרת'
אני לא ראיתי שום אתגר ושום שיטת לימוד אחרת
10/12/2012 | 21:03
15
26
לצפיה ב-'יכולה להגיד לך'
יכולה להגיד לך
10/12/2012 | 21:29
14
30
שאני לפחות בשיעורים שלי לא מקטלגת תלמידים לחזקים וחלשים בפניהם.
אם תלמיד סיים משימה אני נותנת לו משימה אחרת. וזה לא משנה אם הוא חזק או חלש- לכל אחד אני אתן דף אחר, תרגיל אחר, ניסוי אחר, משהו אחר.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ואני יכולה להגיד לך, שהאחיינית שלי, שבוע אחרי'
ואני יכולה להגיד לך, שהאחיינית שלי, שבוע אחרי
10/12/2012 | 21:50
13
30
סוכות בכתה א' הבינה שהיא צריכה לעבוד לא-ט ל-א-ט, כי אחרת היא מקבלת מהמורה (שעובדת בשיטה שלך) פי 4 עבודה.
זה לא היה מעניין יותר או מאתגר יותר - רק "יותר". ואת זה היא תפסה אחרי שבוע. ילדה בת 6.

ילד שיכול יותר לא צריך לקבל עוד מאותו הדבר אלא משהו ברמה אחרת. יש לי נסיון של 12 שנים עם ילד אחד, 4 עם שני ו-6 נוספות עם האחיינים (כולם ילדים לפחות קצת מעל הממוצע), בשלושה בתי ספר שונים, במקומות שונים בארץ שיש בהם אוכלוסיה חזקה: אף אחד מהם לא קיבל עבודה מאתגרת באופן שיטתי ולאורך זמן. היו "הבלחות" חד פעמיות וזהו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'וזה מה שאני עושה'
וזה מה שאני עושה
10/12/2012 | 22:02
12
27
מכינה מראש כמה דפי עבודה. יש דפים מאתגרים- עם שאלות אתגר שלרוב יש שם גם משימת ניסוי ויש דפים לחלשים יותר שזקוקים ליותר תרגול והכוונה. לא מדובר באותם דפים.  
התלמידים החזקים שלי דווקא נהנים משאלות האתגר. פחות בנאלי עבורם והרבה יותר מעניין. אז יפה שיש לך מדגם של כמה בתי ספר מתוך מאות בארץ. זה לא נותן כלום. ואיכשהו- תמיד קל יותר לראות מה אין ולא לראות מה יש.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'את כתבת בעצמך: "ילד שמסיים משימה מקבל'
את כתבת בעצמך: "ילד שמסיים משימה מקבל
10/12/2012 | 22:23
11
31
עוד אחת". למה הוא סיים?
נאמר שהמשימה הרגילה לילד הממוצע אמורה לקחת שיעור. ילד מצטיין אמור גם לקבל משימה שתקח לו שיעור. הוא אמור לעבוד בדיוק אותו הזמן על משימה. המשימה עצמה צריכה להיות כזו שתדרוש ממנו את אותם המשאבים שהמשימה הרגילה דרשה מילד ממוצע.

את אולי מזלזלת בנסיוני, אני בטוחה שגם אם את מורה אחת שמלמדת כתה אחת, את יודעת יותר ממני (ומאמא שלי, אחרי 30 ומשהו שנות ותק ועשרות חברות מורות) - אבל זה הנסיון שלי ולילדים שלי, העובדה שאת מורה מעולה, לא עזרה. כי את לא לימדת אותם. ולא את האחיינים שלי. ולא את הבת של חברה שלי שנשלחה לכתה גבוהה יותר, כי המורה שלה לא היתה מסוגלת לאתגר פספוסה בת 6.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אז את לא יודעת איך אמור להתנהל שיעור'
אז את לא יודעת איך אמור להתנהל שיעור
10/12/2012 | 22:29
7
40
כי בשיעור שלי יש פתיחה והצגת הנושא. לפעמים בניסוי, לפעמים בסרטו
ואז יש דיון
ואז יש ניסוי שהתלמידים מבצעים או משימה בכתב. המשימה אמורה לקחת לילד ממוצע רבע שעה.לחזקים זה לוקח חמש דקות. מה הם יעשו בכתה? ימשיכו את נושא הדיון עם אתגר.
אני בהחלט חושבת שתלמיד חזק יכול ללמוד מצוין בלי מורה. השאלה לאיזה עומק. ואם את רוצה כתה הומוגנית של גאונים- יש כאלה כיתות. קוראים להם בחטיבות ובתיכונים " כתות מצוינות " " עתודה מדעית טכנולוגית" וכו' ולכי תראי ימי רישום לאותם חטיבות שמציעות את זה. הורים ממש נלחמים על זה.
ולכתות האלה יש מחירים אחרים. מחירים שצריך לקחת בחשבון שמשלמים מבחינה חברתית, נפשית וכו'.
אלה כיתות עם  מתח לימודים מאד גבוה והמון לחץ ולא לכל אחד זה מתאים
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ממש אין מתח לימודי והמון לחץ'
ממש אין מתח לימודי והמון לחץ
10/12/2012 | 22:52
1
25
ילד שמתאים לכיתה כזו יעבור אותה בקלילות (הבכור שלי עובר את זה למרות שיש לו לחץ ממבחנים עוד מהיסודי...).
לא זוכרת מורה שהצליחה לאתגר את הגדולים שלי ביסודי- כולל כמה מורות נהדרות, והילדים שלי לא ממש מיוחדים, סתם מעל הממוצע.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'שוב , עבדתי בכמה בתי ספר'
שוב , עבדתי בכמה בתי ספר
10/12/2012 | 23:06
24
וזה מה שאני ראיתי כמורה.
יכול להיות שאצל הבן שלך הכל היה אחרת
ויכול להיות שהוא חש דברים אחרת

בכל מקרה- מקרה אחד או שניים זה לא מה שקובע. אני חלק מקבוצה של 60 בתי ספר בארץ שמריצה פרויקט כזה כבר כמה שנים וזה מה שעולה מהמורים בשטח. אולי כולנו סתומים וחיים בסרט. אולי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני לא מכירה את כתות ההצטיינות האלה'
אני לא מכירה את כתות ההצטיינות האלה
10/12/2012 | 23:26
4
31
והילד שלי לא למד בכתת מחוננים. אני לא תומכת גדולה של הגטאות הללו, אני חושבת שבכתה הטרוגנית החיים נורמטיביים יותר, אבל צריך שיהיה גם מענה להטרוגניות הזו. אני מצאתי את יום ההעשרה כאפשרות מצויינת (כמובן, על חשבוננו).
אצלנו גם לא היתה בעיה של השלמת חומר לימודי ("אמא, הם יחזרו על זה עוד 20 פעם!") וממילא הכנת שיעורי בית לא היתה הצד החזק שלו.
עם זאת, לקראת התיכון ניסינו לשקול אולי בכל זאת כן מחוננים וזה נפסל. הילד רצה ללמוד עם החברים שלו ולא לנסוע רחוק ואני תמכתי בזה לגמרי.

ממה ששמעתי (וקראתי בין השורות), ברוב כיתות המצויינות (לא המחוננים), אין בעצם למידה ברמה יותר גבוהה או שונה. יש או לימוד מהיר יותר והגשה מוקדמת יותר לבחינות בגרות במקצועות הריאליים, או סתם כמות שיעורי בית מטורפת "כי אצלנו לומדים קשה". או שניהם. זו סתם נשמעת לי התעללות בלתי מוצדקת. בדיוק כמו לתת לילד צעיר יותר משימות באותה דרגת קושי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אצלנו זו תכנית ממש שונה'
אצלנו זו תכנית ממש שונה
10/12/2012 | 23:32
3
29
זה כולל 16 מפגשים שנתיים במדע-טק שנבנים על פי תכנית הלימודים כהעשרה. כולל חשיבה מתמטית דרך משחקים, כולל רובוטיקה ודברים נוספים שממש לא לומדין בכתות הרגילות
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זה בתיכון או ביסודי? '
זה בתיכון או ביסודי?
10/12/2012 | 23:41
2
22
כאן היה משהו בכתה ה' או ו'. אבל זה היה בשעות מעבר לשעות הלימודים הרגילות. היה נחמד, אבל לא שינה את התוכנית הרגילה ולא כיפר עליה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בחטיבה. אצלנו יש דברים דומים.'
בחטיבה. אצלנו יש דברים דומים.
11/12/2012 | 07:15
19
הילד עשה כמה שטויות ועבר מהמסלול המדעי למסלול הסתמי של תקשורת- וכולנו (כולל הוא עצמו) מבועסים מזה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בתיכון ובחטיבה'
בתיכון ובחטיבה
11/12/2012 | 09:45
22
שנה הבאה מכניסים את זה גם ביסודי

פה מדובר על שעות נפרדות בכל תחומי המדעים והמתמטיקה. בשאר השעות הם עם שאר הכתה
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ואת שוכחת פרמטר חשוב מאד'
ואת שוכחת פרמטר חשוב מאד
10/12/2012 | 22:34
2
33
בכתה יש 40 ילדים. כמה יחס אישי את מצפה שמורה יתן ב45 דקות שיעור ל 40 תלמידים?
עזבי בעיות משמעת וכו'
כמה זמן אפשר להקדיש ולרומם כל תלמיד ותלמיד כשיש 40 נפשות מולך?

אז זה מה שאני מצאתי כדרך עבודה. העובדה היא שתלמידים נהנים בשיעורים האלה. אולי הגאונה בת ה 6 לא. הגאונים בני ה 13-18 כן.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ילדים יכולים להנות ולסבול גם כפונקציה של אופי'
ילדים יכולים להנות ולסבול גם כפונקציה של אופי
10/12/2012 | 23:17
1
23
יש ילד ששעמום יגרום לו להפריע ויש ילד שאת בכלל לא תשימי לב שהוא משועמם. ויש את זה שבעצמו לא יבין שהוא משועמם, עד שיום אחד הוא מגיע למקום שבו הוא לא משועמם ומבין מה היה עד עכשיו (אם יש לו מזל).

אני בטוחה שהילדים נהנים בשיעורים, אבל שאלה שאלתית: את אומרת שיש הסבר ואז ניסוי שלוקח למוכשר דקותיים. את הרי יודעת מראש שהניסוי יקח לו דקותיים - אז למה לא לתת לו כבר מההתחלה ניסוי אחר? למה זו רק המשימה השניה?
ואני לא חושבת שצריך לרומם כל ילד בנפרד. בטוח יש אפשרות לקבוצה כזו וקבוצה כזו, או כל שיטה אחרת שאיננה דוקא לימוד יחידני של 40 פרטים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'קודם כל'
קודם כל
10/12/2012 | 23:24
19
יש לי ניסויים שאני מחוייבת על ידי תכנית הלימודים לעשות. אותם כולם צריכים לעשות. מכיוון שאני גם זו שעוברת משולחן לשולחן- חייב להיות איזה שהוא סדר כדי שגם אני אישית לא אלך לאיבוד.
לפעמים אני מראש מכינה לאותם תלמידים כבר את ההמשך. לפעמים לא.
הכל תלוי בנושא השיעור עצמו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'את לא רואה את ההבדל בין המונח "רמת לימוד"'
את לא רואה את ההבדל בין המונח "רמת לימוד"
10/12/2012 | 21:01
2
29
למונח "כמות לימוד"?
אפשר ללמוד ברמה גבוהה בלי להוסיף כמות של חומר.
היום גם כמות חומר הלימוד צומצמה וגם הרמה הנדרשת ירדה למינימום.
ולמה אתגר שכלי לא נחשב הנאה? רק לצייר ולצבוע ולהדביק ולשיר זה מהנה?
היום, כשבית הספר באמת לא מהווה שום אתגר אינטלקטואלי, אי אפשר לבוא בטענות לתלמידים שהם לא נהנים ללמוד. אבל אם הרמה היתה עולה (גם של ההוראה וגם של הלמידה), זה היה יכול להיות מאוד מעניין להם.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'Where did I talk about drawing, painting,'
Where did I talk about drawing, painting,
10/12/2012 | 21:12
1
18
gluing and singing? My daughter HATES doing pretty much all of those at school.
I have never heard of a period in history in which kids enjoyed school, and don't think that could ever happen.
People are not the same, and there is no logic in trying to teach 30 of them something
at a random point in time and expecting they would all be interested.
It doesn't matter who it is and what you're teaching.
Hell, I can't even bring myself to the circus because I find it so boring.
Take a random movie, made for people's entertainment and enjoyment, and force 30 people
to watch it - do you really think they will all be riveted?
Likewise for anything else.
It just doesn't work that way.
But give people free time, materials, space and options to choose what they would like to do - and
it just might happen that ALL of them will be doing something they enjoy and are interested in.
Oops, I think I just re-invented democratic schools.
Hmm... maybe I SHOULD look into those...
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'תשמעי, גם בנזוגי וגם אבא שלי לומדים עכשיו '
תשמעי, גם בנזוגי וגם אבא שלי לומדים עכשיו
10/12/2012 | 21:43
35
קורסים אינטרנטיים (משתי אוניברסיטאות שונות ונחשבות בחו"ל). ושניהם נגנבים מהפורמט.
בנזוגי הוא אדם, שלו היה יכול ללמוד רק ככה, היה מן הסתם מסיים אוניברסיטה איפשהו בגיל התיכון ואולי אפילו ממשיך הלאה. אבל רוב האנשים אינם כאלו והם צריכים סוג של הבנייה.
וגם בנזוגי מודה שלו הדבר היה תלוי רק בו, לא בטוח שהיה נחשף לתחומי דעת שאין לו אליהם משיכה "טבעית" (למשל ספרות) ומגלה גם בהם את היופי שקיים בהם. ואני לא בטוחה שהוא היה אדם מעניין ללא ידע גם בתחומים האלה...

אין ספק שבית הספר העכשווי כבר לא מממש את הפוטנציאל שלו בעצמו
אני מניחה שיקח עוד זמן ושיטות הלימוד ישתנו ואולי יתפתחו בכיוון הנכון, אלו מערכות גדולות וכבדות ובישראל גם אין להם יד מכוונת ששווה משהו, אז זה זז לאט.
אבל המהות של "בית ספר ציבורי" חייבת להמשיך להתקיים וחינוך פרטי איננו הפתרון הנכון, כי רק חינוך ציבורי היא הדרך להבטיח קיום של השכלה רחבה וזמינה לכל האוכלוסיה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אבוי למורה שככה, בלי ששמה לב'
אבוי למורה שככה, בלי ששמה לב
09/12/2012 | 21:08
3
113
כי היתה עסוקה בלהתנגח על משהו אחר, המעידה עדות כל כך קשה על מערכת חינוך רקובה ומיותרת.  מילא תלמידי ישראל היו מהמצטיינים, אך הם מהמזדנבים.  אכן, אם מערכת החינוך כל כך דפוקה, ומעידות על כך העובדות בה, עדיף ליצור בפימו ואולי אפילו לדמדם מול הטלוויזיה מאשר למלא כסא מול המורה.  
באמת, כשההיצע שואף לבינוניות, בית הספר הוא לא יותר מביבי סיטר. במציאות אחרת, בה בית הספר שווה משהו, לפחות בעיני העובדת בו, היה אולי שווה להלחם על פחות ימי חופש
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בשום מקום לא כתבתי'
בשום מקום לא כתבתי
09/12/2012 | 22:00
2
98
שהמערכת רקובה.
אבל בהחלט יש מקצועות שהם סתם שם מבחינתי - סותמי חורים. (ואני לא מדברת על חוגי "קרב", אגב).
וכן. יש חיים מעבר ללמודים האינטלקטואליים.  ילד חייב את ההפוגה הזו. היא טובה לו. גם כדי לסגור פערים.
החופשה טובה מאד גם למורה.
וההורים אמורים לדאוג להעסיק את ילדיהם. לא רואה בזה פסול. להיפך.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'סתם להשכלה כללית - בפינלנד הלימודים נמשכים עד'
סתם להשכלה כללית - בפינלנד הלימודים נמשכים עד
09/12/2012 | 23:24
6
135
15:30 ולא עד 13:00. לבסס טענה על "נראה לי" בלי לבדוק את העובדות זה לא מאוד מחוכם.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הם לומדים פחות מבישראל'
הם לומדים פחות מבישראל
09/12/2012 | 23:48
5
103
עייני במצ"ב (ועד כמה שזכור לי נאמר שהם לומדים עד 1 או 2 אחה"צ.   לא נראה לי שעד 3.
הורים לילדים ביסודי >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'זה לא מדויק.'
זה לא מדויק.
10/12/2012 | 00:02
4
100
כשהיינו בפינלד (יותר מפעם אחת) דיברנו עם אנשים חיים שם, והם תיארו לנו מערכת חינוך נעימה, מסבירת פנים, עם כיתות קטנות, שלומדות עד 15:30-16:00 כל יום.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אבל 5 ימים בשבוע. ומה אורך החופשות?'
אבל 5 ימים בשבוע. ומה אורך החופשות?
10/12/2012 | 10:44
3
66
בטוח יש אחת ארוכה באצע החורף ועוד אחת באביב וכמובן חופשת קיץ.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'פחות מאצלנו.'
פחות מאצלנו.
10/12/2012 | 14:32
2
55
מחופשת הקיץ, לדוגמא, הם חוזרים ללימודים כבר באמצע אוגוסט.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אוקי, בואי נדבר על פינלנד'
אוקי, בואי נדבר על פינלנד
10/12/2012 | 14:58
1
59
העובדות הבאות נלקחו מפה: http://www.businessinsider.com/finland-education-s...
* כתה א' מתחילים רק בגיל 7
* יש 75 דקות של הפסקה ביום לימודים של בית ספר יסודי
* מורים נמצאים בכתה רק 4 שעות ביום ומקבלים שעתיים בשבוע "להתפתחות אישית"
* בשיעורי מדעים יש עד 16 תלמידים בלבד
* לכל המורים בפינלנד יש תואר שני ומעלה - ממומן ע"י המדינה
* בעוד שכר של מורה יסודי מתחיל, נמוך מהממוצע האמריקאי, מורה בתיכון עם ותק של 15 שנה, מרוויח יותר מאשר בוגר קולג' אחר.
*אין תשלום "פרמיה" או "עידוד" למורה על הצלחה

וחופשות:
נלקח מכאן: http://calendar.zoznam.sk/school-enfi.php
חופשת סתיו: 10-14 אוקטובר
חופשת חג מולד: 19.12 עד 8.1
חופשת "פסטיבל החורף": 20.2-11.3
חופשת פסחא/אביב: 6.4 עד 9.4
חופשת הקיץ (ממנה התחלת): 6 ביוני! עד אמצע אוגוסט.
בנוסף יש גם את ימי החגים הלאומיים, וכמובן רק 5 ימי לימוד בשבוע.

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'טעות שלי, חופשת הקיץ מתחילה ב-2 ביוני. '
טעות שלי, חופשת הקיץ מתחילה ב-2 ביוני.
10/12/2012 | 15:01
53
וזה השנה, כי הראשון הוא בסופשבוע.
כלומר, חופשת הקיץ היא חודשיים וחצי. יוני, יולי, חצי אוגוסט. מאוד מובן שם, זו התקופה המוארת והחמה (יחסית).
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זה די טפשי לומר לי שטפשי לדרוש ממורים'
זה די טפשי לומר לי שטפשי לדרוש ממורים
09/12/2012 | 22:39
27
156
לעבוד ולשמור על ילדיהם של אחרים, כיוון שזו לא הצעה שהצעתי, ו/או תומכת בה.

אני יוצאת נגד הטענה כאילו החופשים הם למען התלמידים ו/או לטובתם, ואני תומכת בהצעות אחרות, אני גם תומכת בכך שהן תהיינה בתשלום. נו?

הילדים באחריות ההורים גם כשהם בבית הספר, לידיעת כולם.

הטענה כאילו ביס בסדר גמור ואין מה לשנות פשוט מזועזעת, גיסתי שהיא מורה וגם כותבת תכניות לימוד כל הזמן מציעה לי למצוא מסגרת הולמת לילדי, כזו שמציעה יום לימודים ארוך. לא כדי שיהיה לי בייביסיטר, אלא כי מחקרים מוכיחים שתנאים מסויימים מובילים להצלחת תלמידים.

את צודקת, איך שהמערכת עובדת היום גם 365 ימים לא יעזרו לתלמידים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'חולקת על דעתה של גיסתך. '
חולקת על דעתה של גיסתך.
09/12/2012 | 22:56
26
87
יום לימודים ארוך? טפו! למה? אני בעד להעיף את כל החרטא מבתי הספר (קרב ותל"ן). לסיים מוקדם וההורים יבחרו בקפידה את עיסוקי הילדים אחרי הצהריים. לא חייבים להיות עם ילדים אחרים. לא לכולם מתאים כל כך הרבה שעות בהמון וברעש. יש לבחור מורי העשרה בקפידה ובפינצטה, לכל ילד לפי צרכיו. ואולי בכלל לא. סתם שקט ובהיה בטלויזה, הכנת כדורי שוקולד עם אמא או אבא, משחק במחשב או עם האחים.

מתה לדעת, איזה מחקרים מוכיחים שיום לימודים ארוך הוא המפתח להצלחת תלמידים?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'גם אני חלקתי, אבל בין שלושתנו'
גם אני חלקתי, אבל בין שלושתנו
09/12/2012 | 23:09
25
60
היא זו שעשתה את הדוקטורט, והיא קראה מחקרים בנושא.

מה שאמרה לי היה כמענה על התלונות שלי על תכנית יולא שהיינו חלק ממנה בעל כורחנו, ואני נגדה. אני יכולה לא להסכים לרעיון, לא לראות בזה צורך שלנו או משהו שאני שמה בעדיפות עליונה (אצלנו לא מפמפמים לימודים), אבל להתווכח עם מחקרים שלא קראתי? עוד לא.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לא מכירה מחקרים כאלה'
לא מכירה מחקרים כאלה
09/12/2012 | 23:29
24
55
כך שלא יכולה להתווכח. אבל האינטואיציה שלי, שאינה מדעית, אבל זה מה שיש לי, אומרת שיום לימודים ארוך יכול להוות פתרון כלשהו למשפחות טעונות טיפוח או לא מתפקדות. במקרים אחרים, העניין נראה לי לא ראוי. אני לא חושבת שאנשים סבירים לא מסוגלים לתת את המיטב לילדיהם. בעצם הנוכחות שלהם עם הילדים, או במסגרת אחרת, לבחירתם של ההורים. הייתי מאד שמחה לדעת על איזה מחקרים הגיסה הסתמכה, והכי מעניין, על איזה מחקרים הגיסה לא הסתמכה. מה בדיוק נבדק בהם? איזה אוכלוסיות נבדקו? אילו גילאים?  האם ילדיה של הגיסה לומדים בבתי ספר עם יום לימודים ארוך?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-' בקנדה וארה"ב יולא זו נורמה,'
בקנדה וארה"ב יולא זו נורמה,
10/12/2012 | 00:15
23
75
אני חושבת שרק בארץ זה מתקשר למקרי רווחה.

בכל מקרה זה לא היה הפרמטר היחיד, היו כמה, להגיד לך שהקשבתי לכל מילה? ממש לא. הייתי עצבנית שמכריחים את הקטנה להשאר עד 15:00, ואני חיה בארץ ולא בארה"ב כך שממש לא עניין אותי מי חקר מה,

אבל זה סוטה מהדיון - הבאתי את הדוגמא כמענה לטענה כאילו ימי הלימודים מספיקים בדיוק לקצב ולרמה שבי"ס אמור להעביר. שזו אמירה שכמובן לא צריך לגבות, היא נכונה סתם כי ככה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בקנדה, אכן מסימים ללמוד בשלוש וחצי, אבל'
בקנדה, אכן מסימים ללמוד בשלוש וחצי, אבל
10/12/2012 | 08:15
22
55
מתחילים ללמוד ברבע לתשע, יש הפסקה של שעה ורבע בצהריים שבה רבים מהילדים הולכים הביתה לאכול צהריים ובין לבין יש עוד שתי הפסקות קצרות של רבע שעה כל אחת.
זה, דרך אגב מכתה א'. החינוך הציבורי מתחיל פה בגיל 4 ובשתי השנים של גן חובה וטרום חובה הילד מבקר בבית הספר רק שעתיים וחצי בכל יום או רק חצי שבוע ליום מלא.

בסה"כ יש 180 ימי לימוד בשנה ואף לא אחד יותר וכמעט בכל חודש יש יום ששי שבו אין לימודים כי למורים יש השתלמות בבית הספר (ולא, זה לא יום חופש כללי במשק).

ולמרות כל זאת, וחרף העובדה ששנינו הורים עובדים, אני מסכימה עם כל מי שכתבה פה שאסור לגעת בחופשות והן מיועדות לילדים יותר מלכל אחד אחר.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הילדים של גיסתי בגן עד 16:00 מגיל שנה.'
הילדים של גיסתי בגן עד 16:00 מגיל שנה.
10/12/2012 | 08:37
21
60
נכון, לא במסגרת החינוך הציבורי, אבל גם פה יש מסגרות פרטיות והן תחת פיקוח.

שיהיו להם 4 הפסקות של שעה מבחינתי, אני בכלל נגד יולא, רק שלא צריך להתייחס לזה כאילו זו המצאה ישראלית עקומה ומרושעת - זו הנורמה בהרבה מדינות.

אני מעיזה להניח שהייאוש היה הרבה יותר נוח עבור הרבה הורים, אם מגיל 4 המדינה היתה לוקחת את המושכות באופן רציני ומסודא (ולא, לא בחינם) ולא, לא כסידור להורים אלא מתוך אחריות לילדים.

יש שלל פתרונות לפני שמקצצים בימי החופש, דבר שאסור שיהיה אסור במדינה דמוקרטית. בעבר חופשת הקיץ היתה גם בגלל החום הכבד, החופשים הם לא עבור הילדים, הם בעיקר הרגל שכולם מפחדים לשנות, אפילו לא את החלוקה. אפילו לא יעיזו לעבור לחופשות סמסטריאליות, שהן הרבה יותר הגיוניות, מאשר ספטמבר און אנד אוף שזה לרעת גילאי 4-7.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'חינוך פרטי יש גם בארץ והוא גם הרבה '
חינוך פרטי יש גם בארץ והוא גם הרבה
10/12/2012 | 08:50
14
53
יותר זול מאשר בצפון אמריקה.

אני חושבת שצריך שיהיו קייטנות מסובסדות, או מסגרות אחרות, עבור מי שנזקק להן כסידור לחופשים. אבל הפתרון לבעיה הקיימת, והיא קיימת בההחלט, גם אם לא אצלי באופן אישי, הוא לא קיצוץ החופשים לילדים/מורים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אבל השמיכה קצרה.'
אבל השמיכה קצרה.
10/12/2012 | 08:53
12
41
היום עולים המיסים ועולה המע"מ וכולם צועקים - אבל הם שוכחים שאתמול אישרו יום לימודים ארוך ותוספת לרופאים ו... איך אפשר לממן את זה?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'שאלה של סדרי עדיפויות? לא חסר'
שאלה של סדרי עדיפויות? לא חסר
10/12/2012 | 09:00
11
31
מאיפה לממן, השאלה מה מחליטים לממן ועל חשבון מה.....

מליונים נשפכים על כיבודים וריפודים על רקע פוליטי שאינו תואם את טובת הציבור, אבל המגזרים שהכי זקוקים לעזרה הממשלתית ממשיכים להצביע כעדר למי שמנציח את נחיתותם הכלכלית.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אבל אני טוענת שהתקציב כבר נמצא במשרד.'
אבל אני טוענת שהתקציב כבר נמצא במשרד.
10/12/2012 | 09:04
10
29
וצריך רק להשתמש בו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אם כך לא הבנתי אותך. אם יש תקציב'
אם כך לא הבנתי אותך. אם יש תקציב
10/12/2012 | 09:15
9
25
במשרד החינוך (אני מניחה שאנחנו מדברות על מציאת פתרון לחופשים עבור הורים עובדים) למה לא משתמשים בו?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'כי המטרה היא הפרטת החינוך. '
כי המטרה היא הפרטת החינוך.
10/12/2012 | 09:37
7
24
המטרה היא להמאיס את החינוך הציבורי על הציבור ולזרוק כמה שיותר מהאוכלוסיה החזקה החוצה לחינוך פרטי. וכשתשאר שם רק האוכלוסיה החלשה ביותר - לאף אחד לא יהיה אכפת ממה שנשאר.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'את באמת חושבת שמסתתרת מחשבה '
את באמת חושבת שמסתתרת מחשבה
10/12/2012 | 09:51
6
35
כ"כ עמוקה מאחורי התנהלות מערכת החינוך? או כל מערכת ממשלתית אחרת?
לי זה נראה כמו התנהלות של פקידים/שרים שלא רואים מטר מעבר לקדנציה שלהם, אין להם שום עניין בלקדם את התחום שבניהולם והם עסוקים בהפרטה מטעמי "חיסכון" מבלי להבין שהם משאירים אדמה חרוכה אחריהם.
חוץ מזה, ששר החינוך הנוכחי נלחם בהורים שמעוניינים לקדם מסגרות פרטיות, למרות שילדיו במסגרת פרטית, לא?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הילדים (או ילדות) שלו לא בחינוך הפרטי?'
הילדים (או ילדות) שלו לא בחינוך הפרטי?
10/12/2012 | 10:24
1
11
לצפיה ב-'זה גם מה שאני חושבת, הן לא בבי"ס לטבע?'
זה גם מה שאני חושבת, הן לא בבי"ס לטבע?
10/12/2012 | 10:28
27
אבל הדו-פרצופיות לא ממש מפתיעה. זה אותו שר חינוך שפינה את מקום החניה השמור שלו ברחוב תל אביבי (ותפס מקום חניה רגיל ברחוב) כדי שהדייט שלו תחנה בו וכשפקחים באו לתת לה דו"ח על חניה אסורה, שומרי הראש שלו מנעו מהם...
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ייבוש החינוך הציבורי, הוא מטרה נעלה של הממשלה'
ייבוש החינוך הציבורי, הוא מטרה נעלה של הממשלה
10/12/2012 | 10:52
3
36
הפרטה היא מילת המפתח. לא אכפת מה קורה עם העובדים או עם מקבלי השרות.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'המטרה היא לא יבוש החינוך דוקא'
המטרה היא לא יבוש החינוך דוקא
10/12/2012 | 15:24
2
25
המטרה היא הכחדת השירותים הציבוריים בכללותם.
האידיאולוגיה היא שהמדינה לא אמורה להפריע (לעשירים ובעלי הנשק בעיקר) ולצמצם נוכחותה רק לדיכוי מי שמפריע לה לא להפריע (לעשירים ולבעלי הנשק).
עשירים לא זקוקים לשירותים ציבוריים ואכן ישמחו אם ישאר אצלם יותר כסף כל חודש ושהם יחליטו לבד מה לעשות איתו. בגלל זה הם מוכנים לתרום מיליונים אבל לא לשלם מיסים.
והעניים או האנשים הרגילים? טוב, הם אשמים במצבם. לו היו פחות עצלנים, היו עשירים. האדם דואג לעצמו בלבד.
הדבר העצוב ביותר הוא שאנשים שאינם בעלי אמצעים חושבים היום את אותן המחשבות (אפשר לקרוא אותן לאורך השרשור). זה קורה בעיקר כי האזרח הממוצע, העובד, בתחומי הקו הירוק בישראל, מרגיש היטב שהמיסים שלו לא חוזרים אליו.
לו היו המיסים שלו חוזרים אליו כשירותים (חינוך טוב, שירותי בריאות, שירותי תעסוקה, דאגה לרווחתו לכשיזדקן, תשתיות, וכו')  הוא לא היה חושב ככה.
וזו ההצלחה הגדולה של הממשלות בישראל ב-40 השנה האחרונות והכשלון הגדול של הממשלות הסוציאליסטיות ב-30 השנה לפניהן: אנשים ממוצעים אשכרה חושבים ששיטה קפיטליסטית דורסנית קיצונית תהיה יותר טובה בשבילם, למרות כל ההוכחות בשטח. הן הצליחו לתרץ את המצב הרע בכך שהשירותים הציבוריים גרועים לציבור מעצם הווייתם ולא בכך שהם הפכו אותם לבלתי קיימים או בלתי שמישים לציבור.

ולכן יש פה מי שחושב שאם יקבל 1000 ש"ח כל חודש לילד, הוא יצליח לממן "השכלה" לילד לבד. 1000 ש"ח לחודש זה מחיר של 2 חוגים פרטיים איכותיים, לא של 30 שעות לימוד שבועיות ע"י מומחה!
בתי ספר פרטיים אמיתיים (שגם הם מלמדים בכיתות ולא באופן פרטני) גובים על כל ילד כמה אלפי שקלים לחודש:
בית הספר האמריקאי גובה מעל 100,000ש"ח לשנה.
"חברותא" גובה כ-2500 ש"ח לחודש.

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אגב, קראתי איפשהו'
אגב, קראתי איפשהו
10/12/2012 | 15:54
1
34
ש"חברותא" היא כישלון חרוץ.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני לא שמעתי על זה. אבל גם לא התעניינתי'
אני לא שמעתי על זה. אבל גם לא התעניינתי
10/12/2012 | 15:59
31
אני כן יודעת על בית הספר האמריקאי, כי אחותי שקלה ברצינות רבה לשלוח לשם ילדה אחת לשנה אחת.
ואני יודעת שהוא לא נחשב לבעל רמה לימודית גבוהה בגיל תיכון, אבל נהדר לצעירים. לעומת זאת, בתי הספר הבריטיים ביפו ובירושלים נחשבים לבעלי רמה אקדמית מאוד גבוהה (הם נבחנים ב-A levels הבריטיים).
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'כי משתמשים בו לא נכון.'
כי משתמשים בו לא נכון.
10/12/2012 | 10:26
31
יעילות היא לא מושג מוכר במגזר הציבורי.
מורות שמקבלות שכר כשהן בחופש, אין סוף מפקחים ומפקחים למפקחים, שינוי תוכניות לימוד כל יום שני......
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מסכימה חלקית.'
מסכימה חלקית.
11/12/2012 | 10:40
12
הפתרון לדעתי הוא מסגרת אלטרנטיבית, וגם קיצוץ (לא דרסטי, אבל קיצוץ) בחופשים.

אני חושבת שכל מסגרת בתשלום שתפעיל המדינה/הרשות המקומית, תעלה הרבה הרבה פחות ממה שעכשיו, וזה טוב לכולם (גם תעסוקה, גם חסכון לעובדים מבלי להכביד את המיסים וגם תמיכה במערכת החינוך הקיימת, כי אפשר לנצל את המסגרת האלט' למטרות מאוד מאוד חיוביות).

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'גן זה לא אותו דבר'
גן זה לא אותו דבר
10/12/2012 | 11:27
5
56
אוכלים שם (אני מקווה) כראוי, ולא חמגשיות מסריחות, הילדים יכולים לישון בצהריים. הגיסה שמטיפה לך ככה, אין לה ילד בבית ספר. היא עדיין לא מבינה מהי ההתמודדות עם חוגים כשילד בא מותש מיום הלימודים ב-4. כשהילד אוכל מזון פיגולים כל יום. יללה יללה. תמסרי לה בשמי...
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'יש לה ילדים בב"יס, ושם מגישים אוכל'
יש לה ילדים בב"יס, ושם מגישים אוכל
11/12/2012 | 10:36
4
40
מסודר, לא כמו כאן שעשו יום לימודים עד 14:00 בלי שום ארוחה. או מנוחה (מגיל 3).

בחו"ל יש יום לימודים ארוך מימים ימימה, והם ערוכים לכך מראש.

פה אפילו בתיכון צריך להביא כריכים, ומי שלא שיקנה כריך בפחון המעפן שדבוק למבנה.

היא אשת חינוך ואמא נהדרת, גם כשאני לא מסכימה איתה, ויש להם ילדים מגיל 6 ח' ועד 16 אז היא מבינה לוגיסטיקה ולו"ז קצת יותר טוב ממה שנוח להאמין.
אין מרוץ חוגים כי הרבה קורה בבית הספר, וככל שאת מעלה דוגמאות נגד את רק מגלה עוד ועוד נקודות לרעת מערכת החינוך שלנו. יש שלל פעילויות שהן מעבר למתמטיקה כושלת, מועדוני שח, דיונים, מוזיקה, בשנה שעברה הגיעה לארץ משלחת של אגודת מנהיגות צעירה בה הבכורה חברה, התנדבות בקהילה, אומנות (שפה קיצצו, ומכיתה ג' לא לומדים), פעילויות חברתית, אז במקום חוג קפוארה היא נחה בצהריים. בו-הו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'טוב, אז בחו"ל זה כנראה אחרת'
טוב, אז בחו"ל זה כנראה אחרת
11/12/2012 | 13:08
3
36
ואת לא יכולה להשליך ממה שקורה שם, על מה שיש כאן. כאן, לדעתי, יום לימודים ארוך, הוא מציאה קטנה מאד.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני לא משליכה, אני מציעה לגנוב רעיונות.'
אני לא משליכה, אני מציעה לגנוב רעיונות.
11/12/2012 | 15:23
2
28
כדי להמתיק את הגלולה - גם אני לא בעד יול"א.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני שמחה.'
אני שמחה.
11/12/2012 | 16:28
1
34
קודם כל, כדי שיהיה יום לימודים ארוך אפקטיבי, צריך תשתיות. מקום מנוחה למורים, מסעדה לתלמידים. (לי היתה מסעדה בבית הספר, זה לא מופרך). אני גם חושבת שמוטב לידים לנוח בצהריים. ומנוחה לא חייבת להיות רק שינה. גם סתם משחק או צפיה בטלויזיה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-' לגמרי!'
לגמרי!
11/12/2012 | 18:11
6
לצפיה ב-'מדהים אותי כמה אגוצנטרי אפשר להיות.'
מדהים אותי כמה אגוצנטרי אפשר להיות.
10/12/2012 | 14:25
1
90
אולי די כבר עם ה"לטובת הילדים" הזה.
כייף לך לעבוד חצי משרה , במשך חצי שנה.

ולא מעניין אותך אף אחד מסביב. מצידך- שכולם יתפוצצו. זה שהכולם האלו בעצם מממנים אותך- החל מאת תנאי ההעסקה המוזרים האלו, ודרך כל שירות אותו את צורכת מהמדינה- כי את ממשכורתך, מיסים של ממש להפריש אין לך, זה... לא מעניין אותך.

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'את מתבלבלת'
את מתבלבלת
10/12/2012 | 14:47
65
היא בכלל לא מנסה להגן על תנאי העבודה המדהימים שלה, היא רק דואגת לילדים, כי לדעתה עדיף ילדים בבית, כל השנה אם אפשר, ולא במערכות חינוכיות בכלל.
רק בבית, ושהיא תקבל משכורת.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני דווקא בעד שיהיו יותר חופשות'
אני דווקא בעד שיהיו יותר חופשות
09/12/2012 | 13:57
68
54
לצפיה ב-'ואיך זה ישפיע עליך?'
ואיך זה ישפיע עליך?
09/12/2012 | 14:00
67
127
מבחינת הצורך למצוא סידור לילדים?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אין לי קושי בתחום הזה'
אין לי קושי בתחום הזה
09/12/2012 | 14:01
66
54
לצפיה ב-'אז זה לא חוכמה'
אז זה לא חוכמה
09/12/2012 | 14:11
65
146
לבוא ולאמר שבגלל שלך באופן אישי אין קושי במציאת סידור לילדים, זה לא הוגן, לא לטובת הדיון הנוכחי לפחות.
כי כל מי שיש לה/ו/הם סידור זמין, אז אין לה בעיה, וכל מי שכסף אינו בעיה, או שלא עובדים ונמצאים שם וכו וכו וכו, לא רלוונטי לדיון כללי.
צריך להתחשב בכלל האוכלוסיה, כשבסופו של דבר, בחופש הגדול, לדעתי לפחות 80% מהאוכלוסיה יוצאת מתוסכלת ממציאת סידורים הולמים לילדים.
במיוחד לגבי הקטנים, כולנו מוציאים הון תועפות, ובסוף לא נשארים עם הילדים, אלא מוצאים סידור אחר, מה שמראה שאין באמת ילד שמתאים לו להיות בחופש חודשיים ימים, בטח שלא בגילאים הקטנים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הענין הוא שהסטטיסטיקה שלך כנראה לא נכונה'
הענין הוא שהסטטיסטיקה שלך כנראה לא נכונה
09/12/2012 | 14:31
59
149
כיוון שמשרד החינוך הוא אחד המעסיקים הגדולים בשוק העבודה (והרוב המוחלט של עובדיו הן נשים). ומשרדי הממשלה והחברות הבטחוניות יושבים יפה במקום השני (וגם שם שעות העבודה וימי החופש יותר "אווריריים") ויש עוד כמות גדולה של פרילנסרים ושל אמהות לא עובדות ובכלל, ידוע שאחוז נכבד מבין הנשים האמהות בישראל לא עובדות במשרה מלאה (לא משנה למה) - כנראה שדוקא הרוב הגדול לא סובל באופן אקוטי.

אני חושבת שחלק ניכר מאלו שסובלים ממציאת סידור לילדים, סובלים לא מזה שהם מסתבכים עם העבודה, אלא מזה שהם צריכים להיות עם הילדים שלהם במקום לעשות דברים של גדולים...

כל זה לא אומר כמובן, שהייתי שמחה לראות אפשרות לצהרונים איכותיים בבתי הספר ללא תשלום (לבחירה!) וקייטנות איכותיות בחופשים ללא תשלום (או בתשלום סמלי), ע"י בעלי מקצוע.
בית ספר איננו גן. בגני הילדים יש אולי מקום לחשוב על שנת לימודים ארוכה כמו במעונות היום. כי רוב היום הוא משחק חופשי.
אבל בבית הספר עובדים. ולא מעט עובדים קשה (הילדים, אם לא מובן). אני לא חושבת שצריך ללמוד יותר שעות ויותר ימים רק כי אמא ואבא עובדים בהייטק ולא יכולים לעזוב את המשרד לפני שיחת הוועידה עם סן פרנסיסקו ב-7 בערב.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נפלת על האמא הלא נכונה.'
נפלת על האמא הלא נכונה.
09/12/2012 | 14:44
17
142
אני עובדת עד 15.30 כל יום, ומבלה את אחה"צ עם הילדים שלי, אז נפלת לא נכון.
בסופי שבוע ובחופשים אני מבלה את זמני בעשייה ובילוי עם הילדים, ולא בהדלקת טלוויזיה עבורם, וקפה עבורי, אז לא, מה שמטריד אותי הוא לגמרי לא המה לעשות איתם.
מפריע לי שהילד שלי, שנמצא בפיגור לא קטן בחומר הלימוד, עכשיו נמצא בחופש של 8 ימים, ואחרי 3-4 ימים בממוצע בדר"כ הוא כבר שבע מהחופש, למרות שכל יום עושים דברים מעניינים. הוא בסה"F נהנה בביה"ס אז אין לו צורך בחופש מביה"ס.
לא היה עדיף לו כל חודשיים נאמר היה חופש של 3 ימים, במקום שבפסח הילדים יחפשו את עצמם בגינות ציבוריות במשך 3 שבועות?
מה באמת יש לילד בן 7 לעשות עם 8 ימי חופש? וכשאחותו בת ה3.5 בבית גם, וכל אחד דורש תעסוקה מסוג שונה, אבל יש הורה אחד או מטפל אחד שצריך להצליח לשלב בין השניים, למי זה באמת תורם?
והסטטיסטיקות שלי לא שגויות, הן בהחלט מדוייקות, כמה הורים את מכירה שלא רושמים את הילדים שלהם לאף קייטנה בקיץ? תראי לי אדם אחד שמצליח להצדיק חודשיים חופשה לילדים, האמת, בכל גיל, אפילו בגיל 12 אני לא מוצאת סיבה לחודשיים חופש. מה עושים עם חודשיים?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'2 הגדולים שלי יכלו להמשיך את החופש הגדול'
2 הגדולים שלי יכלו להמשיך את החופש הגדול
09/12/2012 | 15:31
70
אחרי יותר מחודשיים (החל מהחטיבה יוצאים לחופש ב 20/6).
גם הקטנה שלי, למרות שלא היתה השנה בקייטנה, לא היתה מתנגדת להמשיך את החופש.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני חייבת פה תגובה חצופה'
אני חייבת פה תגובה חצופה
09/12/2012 | 16:33
15
150
את אומרת שהילד בפיגור לימודי ושאת הרבה בבית ואת הורה "עושה" (שזה נפלא כשלעצמו).
אני הייתי חושבת שזו דוקא הזדמנות מעולה לתת לילד למידה של אחד על אחד כדי לצמצם את הפער. אם היו עכשיו לימודים, הכתה היתה ממשיכה הלאה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'עונה למרות ניסיון ההתרסה'
עונה למרות ניסיון ההתרסה
09/12/2012 | 17:43
8
116
הבן שלי בפיגור כי הוא לא למד את כיתה א' ונכנס ישר לב'.
אני הראשונה להודות שאין לי יכולות ללמד אותו, כל הניסיונות עלו באש (ממש ככה)...
אני בהחלט מקצה במקום זה מורים פרטיים וכל עזרה אפשרית אחרת, אבל יותר זמן של שנינו ביחד לא תורם לו ללימודים, לעומת זאת 3 שעות תגבור שהוא מקבל בביה"ס עוזרות לו המון.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אז קחי לו 3 שעות תגבור עם מורה מקצועית'
אז קחי לו 3 שעות תגבור עם מורה מקצועית
10/12/2012 | 07:44
7
76
ילד שקופץ כיתה הוא ילד שמסוגל לעשות את הקפיצה הקוגניטיבית הזו בשבוע. כמה הם כבר למדו ב-א?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זה המקרה'
זה המקרה
10/12/2012 | 08:09
6
89
עיליי היה חולה בסרטן, והחלים אחרי שנתיים של מלחמה, יצא שהוא הפסיד חצי מגן חובה, ואת כיתה א'. ההחלטה להכניס אותו ישר לב' היתה משותפת של ועדה פדגוגית של ביה"ס ושלי, לטובת מצבו הנפשי.
הוא לא בפיגור ענק, כמו שאמרת, מה כבר לומדים בכיתה א', אבל הוא צריך כל שעת לימוד שיש לו.
לגבי לימודים באופן פרטי אחה"צ, יש לו, אני ציינתי את זה, אבל אחרי יום שלם בביה"ס מגיע לו גם כן לבלות אחה"צ עם המשפחה ובחוגים ועם חברים, את לא חושבת? למה הוא צריך להמשיך ללמוד גם אחה"צ? הרי כולכן טוענות כמה שחופשות זה טוב, וכמה שיותר, אז למה שהבן שלי לא יזכה כמו כל ילד לבלות אחה"צ וייאלץ ללמוד, במקום שמסגרת ביה"ס תעניק לו יותר ימי לימוד?
מבחינתי, וזה לא רק עבור בני, שיעברו למסגרת בי"ס של 5 ימים בשבוע, והיום השישי, יום קצר, יהיה לתגבור החלשים.
הרי גם ככה, כל שיעור שהוא יוצא לתגבור, הוא מפסיד מה שקורה בכיתה, וזה הקאץ' בשיעורי התגבור, ועדיין הם תורמים לו המון.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'עכשיו הבנתי את הסיפור. ועדיין, אני חושבת'
עכשיו הבנתי את הסיפור. ועדיין, אני חושבת
10/12/2012 | 09:26
5
81
שללמוד בחופשה, 3 שעות ביום זה כמו ללמוד בימי שישי. ושהשלמה בחופשה גם טובה יותר מהשלמה אחרי הצהריים. אני גם חושבת שילד לא צריך להענש בלימודים נוספים, לימודים הם לא עונש אלא זכות.
לכן אני גם לא אוהבת את הקונספט של לימודי מצטיינים אחרי שעות הלימודים וחיזוק לחלשים אחרי שעות הלימודים. וילד שצריך לבוא לבית הספר באופן קבוע בימי שישי לחיזוק - ירגיש שהוא בעונש כי כל השאר "בחופשה".

למה את חושבת ש-5 ימי לימודים עדיפים? אני חושבת שהם לא עדיפים. אני מאוד מרוצה מזה שיש בוקר קצר אחד שבו אנחנו (המבוגרים) בבית והילדים לא (טוב, עכשיו זה רק אחד מהם. הגדול לומד 5 ימים וזה חרא).

מה גם שהנסיון הישראלי הוא כזה, שכשעוברים ל-5 ימי לימודים זה לצורך חסכון כספי למערכת ולא לצרכנים שלה. לכן יהיו 5 ימי לימודים ארוכים מדי + אותו מספר ימי חופשה. (כמו שכל המגזר העסקי עשה וכמו שעושות הרשויות המקומיות שעברו ל-5 ימי לימוד וכמו שעושים בתי הספר שעוברים ל-5 ימי לימוד).
ככה שאנחנו נצא דפוקים בצורה נוספת. לא מורווחים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'עונה לך'
עונה לך
10/12/2012 | 14:39
4
70
למרות שיש כאלה שמצאו לנכון לתקוף אותי ולהכתיר אותי כמתבכיינת, תאמיני לי שזה רחוק מהמציאות, אני  מנחילה לבן שלי דברים שמעטים בכלל מכירים ויודעים להעביר לילדים שלהם, כמו העצמה רגשית, כמו דימיון מודרך, כמו חיזוקים שאינם קיימים בכל בית, והוא ילד מדהים, לא בכדי. אני הלכתי ולמדתי שיטות טיפול כדי שאוכל לטפל בו כראוי בזמן שהוא היה זקוק לזה.
יכולת לשבת וללמד אותו חשבון, אין לי, אם זה הופך אותי לאם לא ראויה, מה לעשות (כל זה לא מכוון אליך, פשוט לא בא לי לענות לאדם המסויים, אז אני מוציאה עצבים על התגובה אליך, סליחה).
בכל מקרה, לעניינו. כמו שכתבתי בהתחלה, הבעיה היא חוסר הקורלציה בין חופשות ההורים וחופשות הילדים, כך שנכון, יש לו עכשיו 8 ימי חופש, על פניו זמן מעולה עבורי לקדם אותו ולחזק אותו, מה הבעיה? שאני חייבת לעבוד, לי אין ימי חופש. אבא שלו, גילוי נאות, למי שאולי מתעניין, אינו ישראלי, והעברית שלו לא טובה, והוא ממש לא חזק בחשבון (אין לו 12 שנות לימוד, רחמנא ליצלן), אז הוא לא יכול למלא את הפונקציה, ואז נוצר מצב שאני צריכה למצוא מישהו שישמור עליהם, שזו לא סבתא (אמריקאית בת 72), ולא סבא (רומני בן 80), אלא מישהו עם זיקה ללימוד, שגם יהיה בייביסיטר, וגם ילמד עם הילד. איך בדיוק מפיקים כזה דבר? בסביבתי הכי טוב שאני יכולה למצוא להם (בל נשכח שתוך כדי, אותה "מורה" גם שומרת על אחות בת ה3.5) זה תיכוניסטית בחופש, או מטפלת מבוגרת.
בקיצור, ביומיום יש לו מסגרת תומכת לימודים, שלא כמו שאתם חושבים, הוא לא מוזנח בכלל.
את מדברת על החופש שיש לך בימי שישי, הבן שלי בביה"ס מ8-11.45, בזמן הזה אני עושה קניות, מנקה, עוד כמה סידורים שאין לי זמן לעשות באמצע השבוע, לעיתים מספיקה קפה עם חברה, אבל זהו, לא היה אכפת לי להעביר את שישי בבוקר ביחד איתו, ולעומת זאת שהשגרה לא תשבר בזמני החגים לתקופות ארוכות והזויות.
מוכנה להתמודד עם סופ"ש של יומיים עם כל המשפחה. יותר קל לטעמי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'את ממש לא צריכה להסביר את עצמך '
את ממש לא צריכה להסביר את עצמך
10/12/2012 | 15:49
57
יש אנשים שמבחינתם כל מי שעשה או בחר שונה מהם "יש לו בעיה"
כל מי שלא מסוגל "יש לו בעיה"
כל מי שהולך לפרנס את עצמו- הוא הורה מחורבן שלא רוצה להיות עם הילדים שלו....

בסדר.

ויש אנשים שכדי להרגיש טוב עם עצמם ולנסות לגרד עוד טיפת הערכה עצמית צריכים לנסות להוריד מישהו אחר למטה כדי לחוש גבוהים עליו.... אין לך מה להסביר לאנשים כאלו. רק לרחם.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'חבל שאת בכלל מנסה להצטדק. למרות '
חבל שאת בכלל מנסה להצטדק. למרות
10/12/2012 | 21:13
42
שהויכוח ירד לפסים אישיים ומכוערים, לא חטאת ולא פשעת, בסה"כ הבעת את דעתך (שבמקרה גם שונה מדעתי בנושא) וכנראה דרכה למישהו על היבלת....

לא ברור לי איך אפשר לקרוא לך, שכמעט איבדת את ילדך, אמא מזניחה, שרק רוצה להיפטר מהמטרד ושייטב לו בפנימיה......

רק בריאות טובה לך ולמשפחתך ואל תקחי ללב ויכוחים וירטואליים שבהם יש שמרגישים בנוח לומר דברים גועליים שלא היו מעיזים לומר פנים אל פנים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני לא מכירה אותך מספיק כדי להחליט אם את'
אני לא מכירה אותך מספיק כדי להחליט אם את
10/12/2012 | 21:29
1
63
אם לא ראויה
אני לא חושבת שתהייה על אורך החופשות מצביע על זה.
ואני עדיין חושבת, שגם אם מה שקיים כרגע לא אופטימלי בעינייך, צריך לנסות ולהוציא את המקסימום מהמצב.
והמצב הוא שיש חופשה. נכון שצריך להשגיח לבד על ילדים בחופשה ("לבד" במובן של "במימון שלנו") - אבל זו כן הזדמנות למצוא מורה פרטי/ת או תיכוניסט/ית או סטודנט/ית לשבת עם הילד ולסגור פערים בלי שהוא יצטרך ללמוד שעות ארוכות מעבר ליום לימודים מלא.
ונכון שהמצב היה אמור להיות כזה שהמערכת מממנת לו את ההשלמה ולא אתם, אבל הורים רבים לילדים שאינם הילד הממוצע (האם יש כזה בכלל?) מממנים מכיסם בנוסף. והמערכת יודעת לנצל למקסימום את העובדה שלנו הילד מאוד חשוב ולכן אנחנו נשקיע את כל מה שיש.

עם זאת, הפתרון בעיני לא צריך להיות פגיעה בציבור המורים (שאולי הצליחו להשיג תנאי עבודה טובים יותר ממה שאת מאמינה שמגיע להם) אלא לדרוש שבמסגרת התנאים הללו, ה"תוצר החינוכי" יהיה מקסימלי.
אני מעדיפה מורה שאוהבת את עבודתה, שרוצה להגיע כל בוקר לבית הספר ונהנית לראות את הילדים מתקדמים על פני הסיפוק המפוקפק שאין לה יותר ימי חופשה מאשר לי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'גם את נועה?'
גם את נועה?
11/12/2012 | 08:42
44
באמת? חזרתי על זה 20 פעם, מילא הקבוצה התוקפנית שמסתובבת פה ומחפשת להרגיש יותר טוב לגבי עצמה, אבל גם את תשימי לי מילים במקלדת?
חזרתי ואמרתי שאני לא מחפשת להרע את תנאי המורים.
יש אחרים שזה כן חלק מהאג'נדה שלהם, לא שלי.
אני לא מאמינה בצרת רבים כנחמה, אני לא מסתכלת בצלחת של אחרים, אני רוצה עבור הילדים שלי, וכן, גם עבור עצמי, טוב יותר.
לרגע לא רמזתי ולו לרגע אחד קטנטן שאני רוצה לראות את המורים נפגעים.
אני גם לא חושבת ולא יודעת שתנאים שהם השיגו לעצמם הם יותר ממה שמגיע להם, אני לא בודקת כמה מרוויחה המורה, ולא מתעניינת, כי אין זה ענייני כמה מרוויחים אחרים, אם וכאשר יערבו אותי בזה, אתעניין, אבל את האף שלי אני שומרת בחיקי.
אל נא תרמזי שהכיוון שלי הוא להרע למישהו אחר, כי זה רחוק אלפי שנות אור ממני.
אני רוצה מורים שאוהבים את העבודה שלהם, אני רוצה מורה שמגיעה מחוייכת, ונותנת מעצמה לתלמידים וגורמת להם לרצות לבוא ביום שאחרי, לשמחתי הבן שלי שמח להגיע לביה"ס, ומרבית המורים/ות שלו מצליחים לגרום לו לשמוח להגיע, אין לי שום רצון להרע להם.
אבל אני חושבת שאני, האמא שלו, חווה קשיים עצומים כי הדרישות ממני, במגזר הפרטי, בגידול הילדים, התמודדות עם היומיום קשה הרבה יותר מאלה שעובדים כמורים, וגם אני רוצה להינות מחופשים עם הילדים שלי, לפחות חלק, היום זה לא קורה, כי אין שום התאמה.
קראת את המאמר ששלחו אתמול בערב, על הפער בין ימי החופש של הילדים ושל ההורים במדינות העולם, וישראל? חוץ מליטא אנחנו במקום הראשון בפער בין ימי החופש במהלך השנה בקרב מסגרות החינוך וההורים, וגם זה הפרש של יום אחד.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-' טיעון מאוד משונה'
טיעון מאוד משונה
09/12/2012 | 20:47
5
146
הפסקה בלימודים היא לטובת מי שבפיגור, וזמן טוב להשלמות. וגם לא ברורה התלונה כאילו המערכת מאוד חייבת משהו למישהו שדילג על כיתה א', וזה לא בסדר שלא נותנים לו שיעורי השלמה. המערכת חייבה אותו לדלג על כיתה א'?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נראה לי שמדובר על משהו אחר.'
נראה לי שמדובר על משהו אחר.
09/12/2012 | 21:15
4
39
לצפיה ב-'טוב, אז לא הבנתי על מה.'
טוב, אז לא הבנתי על מה.
09/12/2012 | 21:16
12
לצפיה ב-'אוקיי, עשיתי חיפוש והבנתי. סליחה.'
אוקיי, עשיתי חיפוש והבנתי. סליחה.
09/12/2012 | 21:25
15
לצפיה ב-'ותודה, לך, גלית, על ההערה'
ותודה, לך, גלית, על ההערה
09/12/2012 | 21:25
75
(כאמור, לא הייתי מודעת למצב החריג במקרה הזה).
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זה מאוד מאוד משנה למה, כי זו הביצה והתרנגולת'
זה מאוד מאוד משנה למה, כי זו הביצה והתרנגולת
09/12/2012 | 15:59
14
112
הסטטיסטיקה בוחנת נתונים קיימים, המשמעות היא כל הסבר שימצא לנתונים האלה.

אני כרגע לא עובדת, כי לא מוכנה להתעורר בבוקר עם דפיקות לב כי עוד מעט חופש ועוד לא מצאתי סידור, כי מישהו אולי יגיד שכואבת לו הבטן, המטפלת מבריזה, או כל דבר אחר שמצריך טלפון לאחראי בעבודה שצריך לשמוע למה אני חורגת מ12 ימי החופש הקצובים.

אז מה זה אומר? שאני לא סובלת מהמצב?
אף אחד לא אומר שהמורים הם אלה שחייבים ללמד בכל יום כדי לשמור על הילדים,
משרד החינוך בהחלט יכול להרים את הכפפה ולהציע פתרון בתשלום במסגרת בית הספר, כמו שבבית הספר שלנו יש צהרון שמופעל ע"י חברה חיצונית, אך בין כתלי בית הספר.
נכון הילדים צריכים חופש, אני בעד סקר שיבדוק מה הילד הממוצע בארץ עושה עם החופש הזה,

אני גם בעד לפתוח קצת את העינים ולהבין שהחופשים הםא לא רק לילדים, אלא חלק מזכות שכל מורה נהנה ממנה ולא שש לוותר עליו. תראי מה קרה עם הקדמת שנה"ל בכמה ימים מסכנים, מיד חשבו איך להחזיר חזרה.

אז טובת הילדים...נו, אני תמימה, אבל לא עד כדי כך!

דבר אחרון, וודארי שצריך לכרוך את ילדי הגנים עם ילדי בית הספר, לוח החופשות קבוע לכולם (שזה עוד דבר שמבהיר שלא טובת הילדים אלא טובת המערכת היא האישיו פה, אחרת היתה מערכת חופשות דיפרנציאלית, מה שטוב לילד בגן לא טוב לנער בתיכון, או להפך).
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אבל אלה התנאים.'
אבל אלה התנאים.
09/12/2012 | 16:06
6
86
ואף אחד לא מוכן לקבל הרעת תנאים- בטח לא כשיש ועד חזק.

אבל לא נורא התהליך הוא של הפרטת החינוך, בקרוב כולן יהיו עובדות קבלן.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'ואז על מי נתלונן?'
ואז על מי נתלונן?
09/12/2012 | 16:20
1
16
לצפיה ב-'חס וחלילה!'
חס וחלילה!
09/12/2012 | 16:54
1
15
לצפיה ב-'אבל התהליך קורה!'
אבל התהליך קורה!
09/12/2012 | 22:00
28
הכנסת תוכניות קרב ותל"ן הן בדיוק הצעד הראשון.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אז חבל שאין שיתוף כוחות'
אז חבל שאין שיתוף כוחות
09/12/2012 | 17:45
41
אם כל המורים וכל ההורים בארץ היו יוצאים למאבק משותף, האם לא היינו מגיעים למשהו? במקום לאמר "ככה זה, ואף אחד לא מוכן ולא צריך לוותר"?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'לפעמים אובר- חקיקה, בסוף רק פוגעת בעובדים.'
לפעמים אובר- חקיקה, בסוף רק פוגעת בעובדים.
10/12/2012 | 01:55
36
אף פעם לא חשבתי על הדוגמא של המורים (מודה, זה פחות מעסיק אותי...) אבל זו דוגמא מעולה...
הועדים כל כך חזקים, חוקי העבודה כל כך מגינים- והתוצאה? את אמרת- בקרוב כולם יהיו עובדות קבלן.

זה בדיוק כמו כל החקיקה להגנה על נשים בכל מה שקשור לפריון- שמרוב שזה כבר מופרך וחסר גבולות- זה בסוף רק פוגע בכל הנשים בגילאי הפוריות כי "מעדיפים שלא להתעסק איתן"
וכמו החוקיקה שקשורה למילואים- שמתחילה לשים את האנשים היקרים האלו, אחרוני הצדיקים בסדום, בפוזיציה בעייתית ומורידה להם את המניות בשוק העבודה....

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מצטערת --הבחירה לעבוד או לא לעבוד?'
מצטערת --הבחירה לעבוד או לא לעבוד?
09/12/2012 | 16:28
6
102
היא בלעדית בגלל החופשות? תמוה.
ומה עושה מורה כשהילד שלה חולה?
ומה עושה גננת שיושבת שבעה? נו.. באמת.

אני בהחלט מבינה את הקושי בלהתארגן
אבל לומר שהחופשות הן הענין בגללו בוחרים לצאת או לא נשמע מהימן, סליחה.

אם הטענה הראשונה היתה למצוא סידור לכלל העובדים,
אני בהחלט מבינה, וזה ממש לא קשור למורים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני כתבתי שהיא בלעדית?'
אני כתבתי שהיא בלעדית?
09/12/2012 | 16:53
1
53
מה כל כך תמוה?

נשים רבות יורדות לחצי משרה או מאריכות חל"ד בגלל מערך סיבות שלוגיסטיקה היא אחת מהן, כמו גם חוסר רצון לעבור 9 שעות כדי לשלם לגן רחל. מה הזוי? תמוה? עובדות לא נוחות?

האם בדקת קורלציה בין חלוקת התפקידים בבית לבין אחוזי משרה?
האם חשבת פעם למה רוב המורות והגננות הן נשים? אז נשמע לך תמוה. המציאות מראה את זה בבירור. אני מתקשה להאמין שמישהי הלכה להיות מורה אך ורק בגלל ה"שליחות".

מי שצריך לשבת שבעה מוגן לפי חוק שמעניק לו את ימי השבעה,
מחלת ילד - יש ימי מחלה שקבועים בחוק.
מעבר לזה, אין מה להשוות בין "מה עושה גננת שנתקעת עם סידור לילד" לבין שאר ציבור העובדים. אלה שתי פלנטות א ח ר ו ת לחלוטין, שכן עם 170 ימי חופשה (ושנת שבתון) אין שום בעיה לתקוע את הילד עם איזו בייביסיטר או סידור לא קבוע כזה או אחר. הבעיה היא מה קורה כשזה אילוץ של 120 ימים בשנה.

אני שוב חוזרת לענין שככל שהויכוח מתלהט, זה כל כך ברור מה ליבת הויכוח, וזה מאבק כוחות שתמיד מגיע להורים-מורים, כשהוא צריך להתמקד בהורים+מורים מול המערכת,

שזה דבר שלא יקרה, כי רפורמה שכזו נתפסת כאנטי מורים, כאשר העלו פתרון מצויין לפי גם ההורים, גם המורים וגם הילדים יצאו נשכרים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אתחיל מהסוף,'
אתחיל מהסוף,
09/12/2012 | 17:04
45
אני הייתי כאן עם הרבה יוזמות לחלופת בי"ס.
כך שאין לי ענין באמירה של חופש כן או לא.
מה גם להזכירך אינני מורה יותר. וגם כתבתי גם בתור מורה מעזרתי בחלופות.

אני התיחסתי לתגובה שלך. לוגיסטית תמיד יש מי שמסתדר טוב יותר בקלות יותר,
ולא משנה באיזו עבודה. ומה הקף המשרה זה הרבה פעמים לא החלטה לוגיסטית של אם,
אלא של מקום העבודה.

אגב למה רוב המורות הן נשים? כמעט מאותה סיבה שרוב האחיות הן נשים,
האם ההסבר או התשובה זהה?
למה רב הקופאיות (אם לא כולן) נשים? למה רוב נהגי האוטובוסים גברים?
נראה לי שיש הרבה סיבות לענין, עם מסורות מגדריות וחלקן חינוכיות שכך דברים התנהלו-
לא מיחסת זאת בהכרח לחופשות.

אני מניחה שיש עוד סיבות שבחרת לא לעבוד, אבל את הדגשת את החופשות ולכך התיחסתי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מה עושה? פשוט לא באה... '
מה עושה? פשוט לא באה...
10/12/2012 | 14:42
3
61
המערכת מקבלת את זה בכייף ובקלילות.
מביאים מורה מחליפה, או שלא מביאים... ופשוט שולחים את הילדים הביתה. שוב- בעיה של ההורים.
ולא נראה שהמערכת נורא נרעשת מזה, ושמישהו מתרגש מהעבודה שהיתה צריכה להעשות ולא נעשתה.. אז לא נעשתה. ... אז לא היה שיעור.... נו שוין.

גם הצרות האישיות של המורות, בסופו של דבר לרוב מגולגלות בקלילות ובטבעיות על כתפי ההורים.

רק השנה כבר בערך 5 פעמים העבירו קשר ש"מחר מסיימים ב-12:30 במקום ב-13:30" בלי הסבר ובלי כלום..... נכון שזה מהיום בערב למחר- אבל תתמודדו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מקרה אמיתי אצלנו'
מקרה אמיתי אצלנו
10/12/2012 | 14:56
2
59
בישיבת הנהגה לא מזמן העלו 2 אמהות אצלנו, משכבה גבוהה יותר תלונה על מורה, שמגדירים אותה כממש טובה בתחומה, אבל שיש איתה בעיה, היא כל הזמן, אבל ממש כל הזמן מחסירה, ברמה כזו שהכיתה, שיש לה את המורה הכי טובה בביה"ס במקצוע הספציפי, נמצאת בפיגור בגלל חיסורי המורה.
תשובת המנהלת - מה אתן רוצות שאני אעשה? אביא מורה פחות טובה שתהיה יותר? גם אז אתם תתלוננו, תמיד יש על מה להתלונן.
קיצור, כמה שהתשובה פה מגוחכת מצד ההנהלה, ועכשיו סופסוף שמו לעניין הזה סוף, כך הבנתי, יש פה לגיטימציה למורים לעשות ככל העולה על רוחם, כי גם ככה אין מספיק מורים, וגם ככה לא יעשו להם כלום.
איך אומרים אצלנו בסלנג? בית זונות.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זו באמת בעיה'
זו באמת בעיה
10/12/2012 | 18:14
1
46
אבל יכול להיות שהיא מחסירה בגלל בעיות בריאות ואל למנהלת לעדכן את ההורים, בטח לא בישיבת הנהגה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זה לא משנה'
זה לא משנה
10/12/2012 | 18:46
34
יש לך בעיה כמנהלת? התמודדי איתה ולא על חשבון התלמידים.
מצאי תקציב להחזיק מורה מחליפה קבוע אם יש לך מורה קבועה עם בעיית בריאות.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אמא ואבא שעובדים בהיי טק מממנים פה חצי מדינה.'
אמא ואבא שעובדים בהיי טק מממנים פה חצי מדינה.
09/12/2012 | 21:04
21
158
אז בואו לא נזלזל בצרכים התפעוליים שלהם.

(אפשר במקום זה לזלזל בהם בתור הורים,... האנשים האלו שלא רוצים להיות עם הילדים שלהם....)
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בדיוק אלה ההורים.'
בדיוק אלה ההורים.
09/12/2012 | 22:45
91
שאם היו מפסיקים לשלם מיסים ולממן את החינוך "חינם" ורפואה ציבורית היו קבלים את תמורת אותו כסף הרבה יותר- אבל כשהם מממנים את כולנו, אסור להם להגיד שיש להם דרישות מהצערכת כי הם יקבלו קיטונות על המסוגלות ההורית שלהם.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'שניה אחת. כיוון שגם אני וגם האיש שייכים '
שניה אחת. כיוון שגם אני וגם האיש שייכים
10/12/2012 | 07:57
18
116
"לתחום" - אני ארשה לעצמי להגיב על זה:
אופי העבודה בהייטק מותאם לגברברים בני 25. נקודה.
אלו שבאים לעבודה ב-11, יוצאים לארוחת צהריים ארוכה במסעדה (עם "תןביס") ונשארים עד הערב, כי משם ישר יוצאים לדרינק עם החברה' או דייט לוהט עם כוסית.
ואז ברור שמגיעים למחרת ב-11 שוב. ואם סופרים, רואים שאף אחד מהם לא עובד באמת יותר מ7-8 שעות ביום, פרט ליום יומיים יוצאי דופן פעם בכמה חודשים "כשמעלים גרסא". רק הפאזה היא בשעות של לא-בני-אדם-מן-היישוב. כי אנחנו "הייטק" ו"צעירים" ו"תוססים".

מעטים צריכים באמת להשאר בשביל שיחות ועידה "עם החוף המזרחי". ואלו מביניהם בעלי המשפחות שחייבים - או שעושים מהבית או שמוצאים פתרון אחר (פיצול שעות). אבל כולם! כולם! עושים שמיניות באוויר כדי להתיישר עם שיטת העבודה העקומה של הגברברים בני ה-25 (והמנכ"ל הצעיר שלא רוצה להחליף חיתול בערב ומעדיף להגיע לבית שקט).

בחברות שבהם רוב העובדים מבוגרים יותר - מצליחים משום מה להתחיל ב-8 בבוקר ולא מעקמים את האף כשאתה יוצא ב-5.
בחברות ותיקות וגדולות, כמו התעשייה האווירית - הצליחו ומצליחים עד היום להרים פרוייקטים יותר מורכבים (by far) מאתר אינטרנט מאג-ניב והייפי, למרות ששעות עבודה הן 7-4 והחופשות די ארוכות (והיום אין שם שעות נוספות. בפקודה).
נשים אמהות שמגיעות לעבודה ב-7 ועוזבות ב-4, אולי לא מקודמות כמו שמגיע להן, אבל העבודה שהן מוציאות תחת ידן הרבה יותר מוצלחת ויעילה למרות השעות ה"כאילו" מוגבלות וחוסר המגניבות המשווע.

אז אל תספרי לי על "הייטק". השיטה שם דפוקה. בפועל, הם לא עובדים יותר. הם כן מרוויחים יותר (וזה סבבה), אבל זה לא מצדיק את התנאים המפגרים.

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'זה גם מה שאני זוכרת מהענף הזה'
זה גם מה שאני זוכרת מהענף הזה
10/12/2012 | 09:38
64
למרות שאני כבר לא שם 12 שנה.
הטריף אותי הקטע של ישיבות צוות חסרות תכלית, בדיוק בשעה שאני כבר רוצה לרוץ הביתה לילדה (ב-5, לא תגידי ב-3 חלילה) . ככה זה כשבצהרים מבזבזים שעה עד שמחליטים לאן יוצאים לאכול היום, חצי שעה בחיפוש חנייה ועוד שעה בארוחה עצמה... אבל הי, מה בוער? ממילא ראש הצוות מתכנן ללכת לחדר כושר ב-7 בערב, בסוף יום עבודה "מתיש", אז למה לא לעשות ישיבת צוות ב-5 ועל הדרך לבדוק אם גם האימא שהעיזה לעבוד בהי-טק תגלה מסירות ותישאר?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'דווקא יש היי טק שמאד מותאם למשפחה'
דווקא יש היי טק שמאד מותאם למשפחה
10/12/2012 | 10:49
14
85
ה "היי טק" זה לא מקום אחד

יש בהיי טק מקומות עם "גישה למשפחה".

מקומות בהם יש הבנה כשבן אדם מגיע באיחור, או יוצא מוקדם וישלים שעות בערב או בשישי בבוקר, או עובד מהבית כי הילד שלו חולה

ובכלל - המחשבה של "עובדים עד הלילה" מתאימה למקומות מסויימים. בעיקר סטרטאפים. רק תסתכלי על הפקקים ביציאה מרמת החיל או הרצליה או רעננה בשעה חמש...
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'תסתכלי על הפקק בכניסה להרצליה פיתוח '
תסתכלי על הפקק בכניסה להרצליה פיתוח
10/12/2012 | 10:58
13
92
(את זה אני ספציפית מכירה)
עד 8:30 - אין שום בעיה.
אחרי 10:30-11 - גם תקין.
ב-9:30-10 - הכי נורא.
איזו מין שעה זו להתחיל אם אתה אמור לעבוד 9 שעות?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מה זה אומר?'
מה זה אומר?
10/12/2012 | 14:48
12
74
גם אני מתחילה את היום באיזור 9:30.
בבוקר אני מבלה עם הילדים שלי... אני הולכת על הילד הקטן בכייף ובנחת לגן, עוצרים לפעמים לקנות לחמניה ושוקו ויושבים על הספסל, אני מקדישה קצת זמן של 1:1 לתינוקת שלי- אין לי עוד זמן אחר ביממה בו אני יכולה להיות אקסקלוסיבית איתה בלי עוד שני ילדים שרוצים תשומת לב... דווקא בבוקר זה זמן שאני מרגישה שאני "הכי אמא בעולם"... המטפלת מגיעה רק ב-9.
אז אני מתחילה את היום שלי אחרי שהייתי כבר כמה שעות "אמא טובה".
ואמנם אני מגיעה יחסית מאוחר הביתה- רק ב-5. אבל תראי באיזה שעות אני ערה ועובדת?

דווקא ההיי טק הוא מסגרת שמאפשרת הרבה יותר גמישות לחלק את העבודה לדברים שצריך לעשות און- ליין בשעות העבודה ודברים שאפשר לעשות אוף- ליין בלילה.....
ואפשר יום ככה ויום אחרת, בהתאם לסידורים וללו"ז של בן הזוג.....
וכל אחד יכול למצוא לעצמו את הסידור המשפחתי שנוח לו בתוך הגמישות הזו.

להיות מוקדנית במוקד- לא מאפשר את הגמישות הזו- יש תחילת משמרת וסוף משמרת, ואין מקום למשחקים.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך שחלק מחברות הייטק מאפשרות'
אני מסכימה איתך שחלק מחברות הייטק מאפשרות
10/12/2012 | 15:36
11
75
יותר גמישות. בוודאי יותר מאשר מפעלי ייצור שתלויים בפס.
אבל כמה גברים את מכירה שעובדים כמוך? אפילו אצלכם? זה "לא נהוג". "מסתכלים על זה עקום אם אני הולך לפני המנכ"ל", או שבאמת, למרות שיודעים שאת הולכת הביתה - את הפגישה השבועית קובעים דוקא לשעה 4 וחצי (כדי לגמור להוריד את הסטייק של הצהריים).
לנשים יש יותר הגמשה או "קבלה" של הצורך בזה, אבל לגברים פחות ויש גם פגיעה בקידום.
מצד שני, במקומות עבודה ממוסדים/ציבוריים גדולים, יש "משרת אם" שאין במקצועות הייטק (והיא לא פוגעת בקידום, כי הקידום די אוטומטי).

גם אני עובדת בצורה סופר גמישה. להגיד לך שזה יותר קל? זה לא. בעיני הכי קל לקום מוקדם בבוקר, ללכת לעבודה ולחזור - אפילו ב-6 בערב -ולצנוח מול הטלויזיה. לעבוד קצת בבוקר, עוד קצת בערב, לקום ב-4 לפנות בוקר כדי לתפוס כמה שעות שקטות לפני שהבית קם, או בסופשבוע... זה טירוף. וזו גם הרגשה שהעבודה לעולם לא מסתיימת ותמיד "משהו יושב לי על הווריד".
אז נכון, אני פה תמיד בארוחת צהריים עם הילדים ופה בחופשות ואני יכולה לקפוץ לסופר בבוקר - אבל החיים שלי מבולגנים ודורשניים יותר בגלל זה. כי אני עושה אקרובטיקה.
תמיד חשבתי שמוסכניק, שרוחץ את הידיים ב-4 והולך הביתה, חי הרבה יותר טוב ממני, גם אם הוא מרוויח פחות באופן ממוצע.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'להגיד לך משהו מגעיל?....'
להגיד לך משהו מגעיל?....
10/12/2012 | 16:05
10
87
הם פשוט לא רוצים.
רק גבר אחד פה ביקש לצאת מוקדם יותר מיום אחד בשבוע כדי להתחלק עם אשתו.
השאר, פשוט לא מעלים על דעתם את האופציה....  נוח להם ככה.

אצלנו אין פגישות סתם. כל פגישה נקבעת עם המשתתפים הרלוונטים שלה- ובהתאם למה שכולם יכולים. הרי לכולם יש לו"ז לא רק לי (גם עניינים אחרים בעבודה זה לו"ז...)
ולפעמים קובעים משהו בשעות אחה"צ כי אין ברירה אחרת- אז אני נשארת ליום ארוך.
אבל לפעמים צריך לראיין מועמד למשל , שזה משהו שאנשים רוצים לעשות לפני שמתחיל יום העבודה שלהם במקום בו הם עדיין עובדים, ולטובת זה גם הגברבר שלרוב מגיע ב-10, מגיע ב-8.

אני חושבת שבאופן כללי, עם חופשות כאלו ואחרות, עם חלוקה כזו או אחרת, במשרות בכירות ובמשרות זוטרות- מאוד קשה לג'נגל בין בית עם תינוקות וילדים קטנים לבין עבודה.
אבל יש מגזרים שמאפשרים יותר גמישות- וההיי טק הוא לחלוטין אחד מהם.

לגבי מגזרים שבהם הקידום הוא אוטומטי- זה משהו שאני סולדת ממנו באופן אישי. קידום צריך להיות פונקציה של ביצועים והשגים ולא של ותק.
זה נכנס אצלי בדיוק לקטגוריה של משרות כמו הוראה... שצריך רק להתאמץ טיפה כדי להכנס, ואח"כ יש לך סידור נוח לכל החיים.....זה פורמט שמרקיב בהרבה מקרים גם אנשים שהתחילו כאנשים טובים....

אנשים טובים, שנותנים את הלב והנשמה בעבודה- גם נהנים יותר וגם מתקדמים למרות שיש מגבלת שעות וילדים ומחלות וכו'.....
מי שנתקע ממורמר מאחורה זה מי שכל היום עסוק במה מגיע לי ומה קיבלתי ומה לא קיבלתי וכמה זה לא הוגן....
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני יודעת. '
אני יודעת.
10/12/2012 | 16:19
9
79
ולגבי הקידום האוטומטי: גם פה אם בודקים מדינות שאוהבים לבדוק כמו פינלנד, מגלים שאת טועה.
למה? כי קידום אוטומטי מאפשר לעובד שקט נפשי.
בטחון תעסוקתי יכול לתרום הרבה מאוד לחברה מצליחה, אבל הוא חייב לבוא עם אחריות חברתית ועם כבוד מקצועי.
וזה משהו, שלצערנו, האירופאים טובים בו יותר מאשר אצלנו. אחרי מאות שנים של "תחמון הפריץ", (סטטיסטית) אנחנו לא טובים בגאווה מקצועית ויושרה מקצועית.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נכון. ולכן הדוגמא של פינלנד שעולה תכוף'
נכון. ולכן הדוגמא של פינלנד שעולה תכוף
10/12/2012 | 21:23
8
58
בויכוחים כאלו ואחרים, פשוט לא רלוונטית.
מה לנו ולפינלד. פינלנד מלאה פינים. פה אנחנו עם אחר לגמרי...

והמשפט האחרון שלך קולע בול.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נכון. ולכן אנחנו נכנסים למורים לחופשה, לגרון'
נכון. ולכן אנחנו נכנסים למורים לחופשה, לגרון
10/12/2012 | 21:54
7
41
ולרחם ודורשים שלא יקבלו חופשות ארוכות או יחלו או ילדו, במקום לדרוש שילמדו בצורה מעניינת, ישימו לב לדברים החשובים, יחשבו על שיטות לימוד מתקדמות וישימו את הילדים בראש מעייניהם.
כשכל מה שהציבור מדבר עליו הוא רק למה למורים יש חופשה ארוכה, המורים נכנסים למגננה ותופסים חזק במה שיש. במקום שיהיו עסוקים בללמד יותר טוב.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אבל זה בכלל לא הנושא...'
אבל זה בכלל לא הנושא...
10/12/2012 | 22:16
6
48
לא אכפת לי שלמורים יש תנאים טובים מבחינת ימי חופש.
איכפת לי שאין לימודים רבע שנה.
אני לא נגד שאנשים ירוויחו טוב- להיפך, אני בעד. מאוד בעד. בעד משכורות טובות, בעד מצויינות שתתוגמל כספית.

אבל אני גם אומרת, הלו?! יש פה משהו שנראה לי שגוי מיסודו באופן שבו המערכת מתנהלת- ואני לא חושבת שלשמור על הסטטוס קוו רק בשם השמירה על תנאי העבודה של המורים זה הדבר הנכון לעשות.

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אז בקיצור, לו היו לך קייטנות בחינם בחופשות'
אז בקיצור, לו היו לך קייטנות בחינם בחופשות
10/12/2012 | 22:26
5
55
לא היה אכפת לך בכלל?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'תגדירי חינם?'
תגדירי חינם?
10/12/2012 | 22:35
1
44
לדעתי כך או אחרת את ושקדייה תשלמו עליהן- לא?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'רק אם אנחנו משלמות מס הכנסה '
רק אם אנחנו משלמות מס הכנסה
10/12/2012 | 23:28
35