מה קונים לילדה שקיבלה מחזור?

אוי...

אור2221

New member
אני האחרונה שנגעלת מהדם שלה

באמת. אין לי בעיה עם המראה של הדם או עם המגע בו, יש לי בעיה עם התחושה שלו זולג. יש לי מחזור כבד, זה לא נעים.

trilliane

Well-known member
מנהל
עצה לגבי אי-סדירות חשובה
לגבי טמפונים

אני דווקא לא בעד לדחות, וגם ממש לא חושבת שנדרשת כאן איזו משמעת מיוחדת. כשמדובר בטמפוני מיני זערוריים, לרוב הם כבר מתמלאים עוד לפני הזמן המקסימלי המותר, ואין סיבה לחשוש מתסמונת נדירה.

פעם לא הייתי ישנה עם טמפונים וזה פשוט היה סיוט, בימים שהייתה לי זרימה כבדה לא הייתה פעם אחת שהייתי קמה נקייה (כי הייתי מתגלגלת בשינה) וגם תחבושות גדולות ללילה לא סיפקו לי הגנה מושלמת; הייתי מתחילה להתעסק עם ניילונים... זה היה סיוט.
לעומת זאת טמפון נמצא במקומו ולא זז, לא משנה באיזו זווית אני; רק כשהוא נספג לחלוטין הוא מתחיל לדלוף וזה כבר בקטנה, ולכן כשאני ישנה עם טמפון יש לי גיבוי של תחבושת, כמובן.

לא אכתוב כאן את דעתי על הרפואה הסינית (זה לא הפורום המתאים) אבל המחזור אינו "ניקוי" של הגוף, וגם בטמפון הכיוון הוא החוצה, הוא פשוט סופג בינתיים; הרי אך לפני זמן קצר הדם הזה היה בתוך הרחם, זה לא שהוא פתאום הופך להיות "מזיק" לגוף כשהוא בנרתיק, כן? להפך, רק כשהוא יוצא החוצה מתחילים ריחות לא נעימים כי אז הוא נחשף לאוויר ולחיידקים וכו'.

גם כנערה וגם כבוגרת אני משתמשת בעיקר בטמפונים, מבחינתי הם אחת ההמצאות המופלאות ביותר ומאפשרות לי לתפקד כרגיל גם במחזור בלי לדאוג כל הזמן לזווית הישיבה שלי וכו'.

3תיתי

New member
טרילי, גם אני לא מסכימה עם התאוריה הזו.

את רואה, אחידות דעות כזו לא נראתה מימי דוד המלך!

jesie12

New member
אין לי רעיון יצירתי

רק רציתי לומר שאני מקנאה בילדה הזו שרצה לספר לאמא,
ואני כילדה בת 12 לא היה לי האומץ לרוץ לספר לאמא שהיתה כל כולה עסוקה בקריירה,
אחרי יותר משנה שהסתדרתי לבד היא גילתה בעצמה
תקופה איומה בחיי כמתבגרת..
מסקרן אותי לדעת איך בעצם טיפחתן את החברות הזו עם הילדות שלכן(אני אמא לבנים),
אמא שלי לא היתה חברה שלי..לא היה לה זמן

מילים חמות רשמת

האמת, שזה נראה לי מאוד טבעי שהיא תשתף אותי ותספר לי, היא מספרת לי הכל (אני רוצה להאמין בכך).

עם השנים למדתי שאני לא צריכה להיות חברה של הילדים שלי, יש להם מספיק חברים, הם צריכים דמות חזקה, מחנכת, יוצרת גבולות,
אני חושבת שמתוך זה יצרתי איתן מערכת יחסים של פתיחות, תקשורת טובה, בתקופה האחרונה עברנו המון חיכוכים (הגדולה ואני) וכל פעם מחדש הוכחתי לה שאני כאן ושאני לא עוזבת, שאני יוצרת את הגבול הזה או מתעקשת על משהו מתוך אהבה ואיכפתיות ושאני לא אעזוב אותה בשום מצב.

אז לא הייתי ממש קוראת לזה טיפוח חברות, אלא טיפוח מערכת יחסים של בת ואם.
אבא שלי ז"ל היה דמות מאוד משמעותית בחיי, הוא היה דמות חזקה ובעצם אליו פניתי בכל דבר ושיתפתי אותו ולא את אמא שלי.
כשהגדולה נולדה החלטתי בלבי שגם אני אהיה דמות דומיננטית בחיי ילדי, ואכן כך המצב, בעלי לא מסוגל להכיל את הדברים שאני מסוגלת, אין ספק שיש לזה מחיר אישי, אבל ברבות הימים, אני מאמינה שזה יחזור אלי.

Amyrlin Seat

New member
אני לא חושבת שזה עניין של זמן

אמא שלי לא עבדה אבל מערכת היחסים בינינו לא היתה כזו שהייתי מספרת לה מה קורה איתי. על פניו הייתי מואכלת לבושה וכו׳ אבל אני תמיד אומרת שת׳כלס גידלתי את עצמי כי ברמה הרגשית חברתית וכו׳ תמיד הייתי צריכה להסתדר לבד. כשקיבלתי מחזור בפעם הראשונה (בערך בגיל 14) אמרתי לאמא שלי שאני צריכה פדים (את הראשון לוויתי מחברה) היא אמרה שהיא תקנה ובינתיים אני יכולה לקחת מהארון באמבטיה, למחרת שחזרתי מבית הספר חיכו לי על המיטה חבילת פדים וקופסה של טמפונים, וזהו יותר לא דיברנו על זה.

כואב לי לקרוא מה שכתבת.

היחסים של קירבה ושיתוף בין אמא ובת נבנים כל יום .
אני לא מגדירה את זה כחברות - כשהבת שלי מספרת לי עליה ועל חייה ועולמה זה חלק מהקשר בנינו.

גם לי לא היה קשר טוב עם אמא שלי ובכ"ז על המחזור סיפרתי לה כשקיבלתי.
שולחת לך חיבוק גדול.

hag70

New member
מה הייתי עושה בלי האינטרנט?

איך הייתי לומד על עובדות החיים?

3תיתי

New member
אתה רואה? אם תקבל מחזור, כבר תדע להסתדר!

אנחנו כבר נעזור לך.

אני במקומך הייתי כבר עכשיו מבקשת

מעדי ומתיתי להסביר לי איך, מה קונים, ואיך שמים, על כל צרה שלא תבוא.
עדיף להיות מוכן. תמיד.

3תיתי

New member
אני בטוחה, שאפילו על זה יש סרטוני הדרכה

ביו טיוב. לא שחיפשתי. אבל אם יש סרטוני הדרכה מפורטים, איך לגהץ שקיות זבל, למה שלא יהיו סרטונים על טמפונים?

ברור שאין שום סיבה שלא יהיו. אפילו יש http://www.youtube.com/watch?v=_-dRk5JMYyk
זה הסרטון הכי סטרילי שם...
זו, דרך אגב, ההוכחה לעד כמה אני כבר זקוקה לחופשה ועד כמה כבר אין לי כוח לכתוב דוחות אבחון, שאני באמת מוכנה לעשות ה-כ-ו-ל במקום לכתוב את הסיכום לדוח הזה..... :-P:

הסתכלתי בסרטון

אז חוץ מזה שזה באנגלית ולא כולם מבינים, ההסבר הזה מופיע בנייר הסבר בתוך אריזת הטמפונים.
אני מציעה לך, להפסיק את השטויות ולחזור לכתוב דוחות אבחון, אחרת יתחילו לכתוב כל מיני שרשורים על מישהי שלא כותבת דוחות אבחון בזמן, איך זה ייתכן, האם יש זמן מוגדר לכך, האם אתם מכירים מאבחנת יותר טובה... ;-)

למעלה